Přejít na obsah


Fotka

Ke keši jděte po kolejích!...???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 17:49

U keše https://coord.info/GC38NVT  autor radí, ať se po vystoupení z vlaku vydáme kousek po kolejích. Na trati Praha - Dobříš moc vlaků nejezdí, ale viděla jsem, jak překvapivě velkou rychlostí chvíli po průjezdu vlaku prosvištěla opačným směrem drezína. Komu se nechce brodit potok, na kterém nejsou lávky, občas v logu přiznává, že šel po trati. Jaké máte zkušenosti s keškami poblíž železnice. Mám autorovi napsat, ať listing poupraví?


  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 18:28

Vzpomněl jsem si na GC20BMY.

Když mu napíšeš ať to upraví, může to jedině z listingu odstranit a lovci nebudou vědět kudy. Když to neupraví, může to pak dopadnout jako mnou zmíněná keš.


  • 0

#3 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 18:58

Tuhle keš jsem lovil už před několika lety a tak neznám aktuální stav přesně na tomto místě. Ale obecně se na této trati při rekonstrukcích v posledních letech dost doplňoval štěrk a tak násep je na většině míst hodně široký. Člověk jdoucí po pěšince po náspu se tak skoro všude s vlakem v pohodě mine.

Samozřejmě to není košer a nikomu to nedoporučuji, ale já bych to neřešil.

Kešky by byla škoda.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 19:51

U keše https://coord.info/GC38NVT  autor radí, ať se po vystoupení z vlaku vydáme kousek po kolejích. Na trati Praha - Dobříš moc vlaků nejezdí, ale viděla jsem, jak překvapivě velkou rychlostí chvíli po průjezdu vlaku prosvištěla opačným směrem drezína. Komu se nechce brodit potok, na kterém nejsou lávky, občas v logu přiznává, že šel po trati. Jaké máte zkušenosti s keškami poblíž železnice. Mám autorovi napsat, ať listing poupraví?

 

Na jednokolejné trati hned další vlak nehrozí, ale člověk nemá na kolejích co dělat a v listingu by to být nemělo. Shodou okolností jsem na kešce byl předminulý víkend, to šlo potok přejít po ledu. Ledopád byl hezký.


  • 0

#5 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 20:17

Další vlak hrozí,....Zažil jsem, že tu jel vlak tažený Rosničkou,...... Okolí trati je docela už vykácené,....


  • -1

#6 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 20:47

Já se domnívám, že pokud se člověk dokáže zaregistrovat na GS a posléze získat souřadnice keše je dostatečně inteligentní, aby sám vyhodnotil riziko chůze po kolejích. Ta keška v klidu existuje od roku 2011 a teď si někdo všimne drobnůstky v listingu a místo toho, aby buď nad tím mávnul rukou, nebo případně napsal ownerovi, tak to svatouškovsky napíše sem. Co se stane? První revírník, který si všimne tohoto flame bude muset z titulu své funkce reagovat. Začínám mít z té "korektnosti" fakt depku.


  • 12

#7 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 23:17

Tak nevím, jestli jsem to "svatouškovství" správně pochopila. Znamená to "Drž pusu a krok"? :blink: :huh: :ph34r:


  • 2

#8 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 23:58

Ono to není jen tohle, stěžovat si v tomto duchu někdy nemá ani smysl. Většinou to keši jen "uškodí". Je to podobné, jako hromada keší, co má atribut vločky, to jako že by se měla dát najít i ve sněhu, tak z vlastní zkušenosti této zimy, kdy tedy ještě moc sněhu není, nikdo za sněhové pokrývky nedá. Leda tak sám owner  ;)


  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 0:22

Tyhle ustrašence opravdu nechápu! To bychom museli zakázat jako závadné a návodné písničky, kde se zpívá nohama stíráš rosu na kolejích nebo na kolejích stála, za uchem květ nebo sedím na kolejích, které nikam nevedou (zde tedy jde asi o mrtvou trať, jež nikam nevede a tak tam nebude velký provoz). O Fahrenheita 451, kde se tuláci potloukají po starých tratích ani nemluvě.

 

Nikdo nikoho neposílá pod pendolíno, proboha! Máme vlastní úsudek a rozum, to nám umožňuje přežít a nemusí nás stále někdo kontrolovat a komandovat.


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 03 únor 2017 - 0:22

  • 12

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 9:12

Tak nevím, jestli jsem to "svatouškovství" správně pochopila. Znamená to "Drž pusu a krok"? :blink: :huh: :ph34r:

Neber to ve zlým, ale mě ta přehnaná opatrnost, korektnost a já nevím co ještě hrozně se...re. Jsem starej dědek, léta jsem vandroval a nachodil spoustu kiláků po kolejích, dělal spostu né právě korektních věcí a jsem šťastnej a naživu. Nechme lidem alespoň trochu svobody v rozhodování. Začalo to v mekáči "pozor, káva může být horká", teď to docela zrůdně pokračuje genderovou nevyvážeností v básničce ve slabikáři a co bude za rok?


  • 15

#11 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 9:25

V rámci zachování korektnosti víme, jak se nejčastěji k této krabičce přichází. Ano, způsobem vstupu do prostoru dráhy, což je způsob ze zákona bez splnění patřičných požadavků zapovězeno. Proto tedy přístup volil sice oklikou, ale v tomto směru korektně. Jiné řešení je na osobní zodpovědnosti dané osoby.

Tuhle trať musím doporučit na focení, spousta krásných míst a pravidelně tu jezdí pára (naposled měla Brejlovce jako postrk)


  • -1

#12 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 9:37

Já myslím, že je třeba napráskat a archivovat hodně keší v Praze a jiných místech, protože z kamer je zřejmé, že k nim kačeří nechodí přez ulici po přechodu, a někteří se dokonce ani nerozhlédnou před vstupem do vozovky a čučí do mobilu. Ale HLAVNĚ na žádné městské keši v listingu není upozornění, že máte chodit ke keši po přechodech pro chodce, jen na zelenou a rozhlédnout se před vstupem do vozovky!!!!!!
Howgh...


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 03 únor 2017 - 9:38

  • 2

#13 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 10:18

OK. Pěkně jste mi to nandali :unsure:! Mě jen překvapilo, že autor k té chůzi po kolejích přímo vybízí. Jinak je mi samozřejmě úplně jedno, kdo přechází na červenou atd... :).


  • 3

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 10:24

Já už šel ke keši při multině i skrz železniční tunel. Sice v listingu nebylo napsáno, aby tamtudy někdo chodil, mělo se jít dvoukilometrovou oklikou, ale tím tunelem se chodí běžně, dokonce tam vodáci nosí lodě, aby mohli je jeden úsek řeky víckrát. Takže owner podle mě předpokládal, že tamtudy budou chodit i kačeři. ten tunel byl původně stavěný pro dvě koleje, ale je tam jen jedna, takže místa je tam dost.


  • 0

#15 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 11:38

Doufam, ze jste sli po te koleji. Jinak se to nepocita :D
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 11:39

Nejlepší byl ten hint Mezi kolejemi, to bylo ale tuším jen v nějakém komixu. Železniční trať, vysokoškolské koleje a uprostřed strom.


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama