Přejít na obsah


Fotka

Adopce keše — má to vůbec smysl?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2017 - 23:47

V sousedním vlákně nabídky adopce keší Terezka a Rotunda sv. Kříže Menšího se rozproudil náznak trošku obecnější diskuze na téma adopce. Tyto příspěvky byly moderátorem utlumeny, neboť se již netýkaly konkrétně tématu těchto dvou keší.

To mě přivedlo na myšlenku sepsat svůj názor na adopce keší. Kdo máte zájem, můžete si ho přečíst:
http://gc.i-mh.net/c...-ma-vubec-smysl

Zároveň chci založením tohoto vlákna poskytnout platformu pro názory obecného charakteru k této problematice. Pojďme si říct, co si o adopcích myslíme. Já jsem začal, vy ostatní se můžete přidat.

Edit: Stylistická úprava (já si to po sobě snad nepřečetl).

Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 07 únor 2017 - 6:28

  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#2 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 0:17

Chtěl jsem něco napsat, ale nepřišlo mi to vhodné, tady se to ale hodí.

 

Na archivaci je potřeba podívat se individuálně, jedná se o keš historicky významnou, obdržela spoustu FP a má po většinu života netradiční schránku, každý kdo chce takovou keš adoptovat si tohle musí uvědomovat, ty FP ta keš získala za současný stav, nezískala je za schránku na plotě ve vedlejší uličce.

 

Z toho pohledu je pro mě tedy rozumnější keš udržovat v +- současném stavu a nebo, pokud to nepůjde jinak ji archivovat (bude mi to líto, stále ji nemám odlovenou, protože vždy byla vymudlena). Adoptovat a překopat je za mě dost pochybný a nefér přístup (v tomto případě).

 

Někteří lidé mají zcestné názory jako památkáři, ale je potřeba na to koukat například takhle:

 

Terezka, 700 bludišťáků je katedrála svatého Víta

Keš Y, 10 bludišťáků je rodinný domek s mokrými základy děravou střechou

 

Přijde developer a obě nemovitosti koupí, jenže zjistí, že údržba obou nemovitostí je velmi nákladná, takže se rozhodne pro rekonstrukci, zatím co katedrála má nějakou historickou hodnotu, je jedinečná, uznávaná a zásahy jí nevratně poškodí, tak domek se klidně může zbourat či přestavět protože takových domků je všude tři prdele.

 

Jenže zde máme zase hromadu pomatených památkářů kteří budou chtít zachránit i ten domek který je pro ty šašky historický, jen proto že ho postavil nějaký pepík před 150ti lety... viz archivace je zločin, jenže ono hodně záleží co se archivuje nebo předělává, za mě je lepší keš archivovat, jak jí zásadně předělat pokud jde o nějakou historicky zajímavou keš, jestli je to nějaká díkyzabodovka tak je fakt jedno co se s ní stane a i v tom případě lepší archiv, dělá to bordel u challenge, u tradiček navíc dělá bordel i posun souřadnic fakt radost pokud jde o 360 degree :)

 

Sám bych rád měl nějakou historickou keš, ale nikdy bych se o Terezku a jí podobnou nepřihlásil, vím totiž i když to nemám daleko, že nejsem schopný ji udržovat v současném stavu a jestli do toho už někdo rovnou jde s tím, že jí "předělá" tak to je dost divný způsob adopce (když to není vyloženě bodovka poblíž domu ) :)


  • 5

#3 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 0:23

Asi bych k tomu měl doplnění - žijete tu ve své vlastní depresivní bublině. Opravdu jen malé procento kačerů prská, když například autor adoptované keše provádí nějaké změny a to procento se tvoří hlavně tady, stále stejné přezdívky, stále stejné názory. Většině lidí jsou nějaká místní nepsaná pravidla u zadku.
  • 5

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#4 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 0:24

Já nenapíšu o zachování atributů a velikosti, ale adoptoval jsem kešku, která v té době byla někde přes půl roku vypnutá a někdo tam dal náhradní krabičku. Šlo o docela starou kešku, byl jsem třetím majitelem.
Pár měsíců teda fungovala, pak jsem ji po ztrátě archivoval.
Ty víš, že všechno dost prožívám, takže si myslím, že jsem se místo té archivace mohl rozhodnout i jinak
  • 0

#5 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 0:41

Většině lidí jsou nějaká místní nepsaná pravidla u zadku.

 

Ano, rozumím. Tobě nejde o nějakou kontinuitu historicky úspěšné kešky, ale o těch 700 bludišťáků zdarma.


  • 2

#6 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 0:52

Jen drobné upřesnění komentáře uživatele "asdf" (mimochodem, bylo by fajn, kdybys používal skutečný nick a ne se schovával za anonymní profil): Terezka není u katedrály svatého Víta, ale u krásné kašny vedle magistrátu.


  • 0

#7 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 1:21

Alke: asdf to asi myslel jako přirovnání.
  • 3

#8 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 6:32

Ano, rozumím. Tobě nejde o nějakou kontinuitu historicky úspěšné kešky, ale o těch 700 bludišťáků zdarma.


Ne, nerozumíš. Mě jsou bludišťáci ukradený, narozdíl od řady jiných si bludišťáky umím získat i sám. Už jsem to tu psal, ale tak to tedy zopakuju, jde mi o ukázku místa. Nejnavštěvovanější keš Terezku jsem lovil jako filmovku pod okapem. Co je na tom, když nový owner změní provedení na něco důstojnějšiho, změní velikost na small, obtížnost hledání o hvězdičku, protože se musí třeba spouštět nějaký mechanismus atd. Nesmí protože si někdo plní nějakou výzvu a pobouralo by mu to statistiky? Proberte se boha jeho, to je fakt úlet co se tu řeší. mh.mail to napsal dobře, děláte z ownera adoptované keše otroka, já doplním - vašich bludů v podobě nějakých nepsaných pravidel, jak se má owner ke keší chovat. Když někdo adoptuje dítě, také nedostane od předchozích rodičů seznam toho "jak vychovávat naše dítě", ale vychová dítě podle svého nejlepšího uvážení. Je mi líto každého, kdo sem vkročí a místní kverulanti mu začnou lejt do hlavy ty haldy nesmyslů, jak se chovat. Nedejbože že dotyčný něco adoptuje, upraví a místní letka se snese na jeho keš i v terénu a řádně mu jí zdrbne do logů, co si jako dovoluje. U svých keší jsem to kdysi řešil, měl jsem za to, že sem chodí hodně lidí a je to většinový názor českých kačerů, ale postupem času jsem zjistil, že se tu schází jen pár stále stejných přezdívek a to co si dotyční myslí, mi začalo být těžce ukradené, protože to vůbec neodráží situaci v terénu, kde jsou lidi rádi, když se někdo o keš stará a je jim úplně u zadku, že někdo něco změnil.

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 07 únor 2017 - 6:57

  • 9

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 7:50

Mě naštvalo, když jeden adoptoval prastarou keš (nanovka na křížku, ale na zajímavém místě) a přepsal datum publikace. Zjistil jsem to náhodou při pročítání logů. Je to nejstarší keš v okolí, co jsem našel, ale tváří se ve statistikách jako nová. Asi si v Geogetu přepíšu datum na skutečné datum publikování. A nic to nemění na tom, že na tom samém místě vznikly později další dvě keše na totéž téma (různých typů).


  • 1

#10 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 7:51

....místní nepsaná pravidla u zadku.

 

Pro upřesnění: naopak, je to globální a psané doporučení majitele hry (které přijde ve zprávě novému vlastníkovi keše v procesu adopce - pokud možno zachovat provedení keše).


  • 9

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 8:04

A což se tak vrátit na začátek a přemýšlet, proč asi se dělá adopce. Aby se někdo postaral o keš, o kterou se její zakladatel nemůže starat. Pokud mi jde jen o dané místo a chci tam udělat něco jiného, je asi lepší nechat původní archivovat a založit si svou. Naopak, viděl jsem v několika případech novou založenou na místě kde už kdysi nějaká byla, s totožným listingem se svolením původního autora, nebo s odkazem na původní archivovanou. To je taky cesta. Netvrdím ale, že by adoptivní majitel neměl keš měnit, někdy je to nutné, změnit velikost, i místo o nějaký ten metr, i listing, někdy i typ, třeba změnit tradičku na multinu - ofsetovku, pokud jde o ukázku místa, ale krabička už tam opravdu být nemůže.


  • 4

#12 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 8:38

Alke: asdf to asi myslel jako přirovnání.

ne to si nemyslím.. troll chtěl jen trolit...... proč by jednou napsal Keš Y a podruhé Keš Terezka?


  • -9
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#13 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 8:41

Pro upřesnění: naopak, je to globální a psané doporučení majitele hry (které přijde ve zprávě novému vlastníkovi keše v procesu adopce - pokud možno zachovat provedení keše).

 

Což se bude týkat toho, že neudělám z keše Staronová synagoga keš "moje brutal šifra", vylezte si pro ní na strom. 

 

A což se tak vrátit na začátek a přemýšlet, proč asi se dělá adopce. Aby se někdo postaral o keš, o kterou se její zakladatel nemůže starat. Pokud mi jde jen o dané místo a chci tam udělat něco jiného, je asi lepší nechat původní archivovat a založit si svou. Naopak, viděl jsem v několika případech novou založenou na místě kde už kdysi nějaká byla, s totožným listingem se svolením původního autora, nebo s odkazem na původní archivovanou. To je taky cesta. Netvrdím ale, že by adoptivní majitel neměl keš měnit, někdy je to nutné, změnit velikost, i místo o nějaký ten metr, i listing, někdy i typ, třeba změnit tradičku na multinu - ofsetovku, pokud jde o ukázku místa, ale krabička už tam opravdu být nemůže.

 

A tím se vzbudí početnější skupina terénních kverulantů ala "tady jsem už byl, to znám". Osobně také nejsem zastáncem toho, abych se několikrát chodil zapisovat na stejné místo do PETky za okapem (v Praze nic neobvyklého), jen kvůli tomu, že se někdo předtím nezvládl postarat o svou keš. Jo, když se ke mě donese, že keš zůstává a místo té PETky je tam teď nějaká pěkná schránka, kterou neznám, tak si klidně udělám zacházku i bez bodu. A pozoruji to i v logách, že by někdo prskal kvůli změnám? Vůbec. Naopak přichází logy typu: "synagogu si pamatuji jako filmovku, tohle provedení se mi líbí". 


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#14 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 8:49

To mě přivedlo na myšlenku sepsat svůj názor na adopce keší. Kdo máte zájem, můžete si ho přečíst:
http://gc.i-mh.net/c...-ma-vubec-smysl


Moc mne pobavil tvůj závěr, že "adoptovat cizí keš může jenom blázen".
Nazíráš pohledem člověka, který chodí na zdejší fórum, které je známé pod oním nelichotivým názvem, který je zakázáno zveřejňovat :-)
99% lidí sem nechodí a má klid a tak podobné "malichernosti" neřeší.
Keška je vždy majetkem aktuálního ownera a i když ostatní mohou mít na nakládání s jeho vlastní keší jiný názor, pravda je taková, že to je asi tak vše co s tím mohou dělat.
Owner má právo keš i listing upravovat dle svého uvážení a vývoji situace (posun, krádeže..) a je úplně jedno, zda je to přímo jeho keš, či keš získaná adopcí.

Jedno si ale nedokáži představit - myšlenkové pochody člověka, který převzal keš k adopci proto, abych ji za pár měsíců archivoval.
Jestli je takto nestálý, tak si keš neměl k adopci brát, ale to k sobě málokdo přizná.
  • 0

#15 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 9:02

Což se bude týkat toho, že neudělám z keše Staronová synagoga keš "moje brutal šifra", vylezte si pro ní na strom. 

 

 

A tím se vzbudí početnější skupina terénních kverulantů ala "tady jsem už byl, to znám". Osobně také nejsem zastáncem toho, abych se několikrát chodil zapisovat na stejné místo do PETky za okapem (v Praze nic neobvyklého), jen kvůli tomu, že se někdo předtím nezvládl postarat o svou keš. Jo, když se ke mě donese, že keš zůstává a místo té PETky je tam teď nějaká pěkná schránka, kterou neznám, tak si klidně udělám zacházku i bez bodu. A pozoruji to i v logách, že by někdo prskal kvůli změnám? Vůbec. Naopak přichází logy typu: "synagogu si pamatuji jako filmovku, tohle provedení se mi líbí". 

 

Dovolím si citaci z listingu keše PraGeo - Jewish cache D1/T1

 

Toto je druhá nejnavštěvovanější mystery na světě icon_smile_approve.gif první je GC11EJ5

 

Zkus mě nějakým vhodným argumentem přesvědčit o tom, že ta změna na mysterku nebyla účelová. Tradička s kódovým zámkem je totiž možná, pokud ten kód napíšeš do listingu. Nevím, jestli to tak bylo i v době adopce, možná ne, ale mě osobně tato citace z listingu přijde dost výmluvná. Jinak je fajn, že keška žije dál, je lepší, než původní, za to ti budiž poděkováno a udělal jsi záslužnou věc, to bez diskuze.


  • 2

#16 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 9:05

ne to si nemyslím.. troll chtěl jen trolit...... proč by jednou napsal Keš Y a podruhé Keš Terezka?

 

Psal jsem to ospale v půlnoci, nešlo o fakta ale o princip = pokud to nebylo dostatečně jasné z přirovnání k developerovi a lukrativním parcelám s nemovitostmi náročnými na údržbu (kešemi) tak nevím jak jinak sem napsat názor?

 

Pouze jsem vyjádřil svůj názor, protože pokud někdo chce adoptovat keš a přímo autor keše píše, že by rád "zachoval tradici" tedy schránka ala dlažební kostka, tak snad pokud tu keš chci tak musím souhlasit s tím, co owner v adopci požaduje a ne hned psát, jak keše předělám jen proto abych tu keš měl s menší náročností na údržbu :)


  • 2

#17 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 9:06

Jedno si ale nedokáži představit - myšlenkové pochody člověka, který převzal keš k adopci proto, abych ji za pár měsíců archivoval.Jestli je takto nestálý, tak si keš neměl k adopci brát, ale to k sobě málokdo přizná.


Keš jsem mohl buď převzít do adopce, nebo by skončila v archivu. Slyšel jsem názor, že by bylo lepší založit novou. Ale i ten, že je dobře, že jako jedna z nejstarších ve městě bude fungovat.
  • -1

#18 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 9:20

Osobně také nejsem zastáncem toho, abych se několikrát chodil zapisovat na stejné místo do PETky za okapem (v Praze nic neobvyklého), jen kvůli tomu, že se někdo předtím nezvládl postarat o svou keš. Jo, když se ke mě donese, že keš zůstává a místo té PETky je tam teď nějaká pěkná schránka, kterou neznám, tak si klidně udělám zacházku i bez bodu. A pozoruji to i v logách, že by někdo prskal kvůli změnám? Vůbec. Naopak přichází logy typu: "synagogu si pamatuji jako filmovku, tohle provedení se mi líbí". 

On tě tam proboha někdo nutí chodit? Já chodím tam, kam chodit chci, nejsem otrokem publikovaných keší .)

 

Naopak si myslím, že většinu lidí prostě mrzí, když odloví T5 a pak ji ve statistikách nemají nebo si dají práci s nějakou challengí, a pak mají smůlu. To je opravdu nutné, kvůli lidem, co mají obsesi s luxováním okolí a přitom je nebaví pro keše chodit (kolik takových je?), udržovat keš za každou cenu pod stejným gc kodem? Wtf?

 

Nejsi náhodou autorem challenge "nejstarší kešky v Praze"? Od někoho takového bych čekal trošku více pochopení k zachování historie keše.

 

Viz třeba GC3Z33J, kde ani nejde o adopci. Myslím, že musel owner řadu lidí změnou D5->3 docela nasrat. Nevím, zda se změnilo provedení keše, nebo došel k závěru, že je schovka profláknutá, ale imho by udělal 1000x lépe, kdyby keš archivoval. Zvlášť, když má tolik bludišťáků a teď je z ní neudržovaná rozmočená hrudka hnusu (no třeba jsem měl fakt zrovna smůlu - ale v kombinaci s tím ironicky namachrovaným listingem mi to přišlo dost příšerné).


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 07 únor 2017 - 9:26

  • 5

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#19 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 10:20

 

Zkus mě nějakým vhodným argumentem přesvědčit o tom, že ta změna na mysterku nebyla účelová. Tradička s kódovým zámkem je totiž možná, pokud ten kód napíšeš do listingu. Nevím, jestli to tak bylo i v době adopce, možná ne, ale mě osobně tato citace z listingu přijde dost výmluvná. Jinak je fajn, že keška žije dál, je lepší, než původní, za to ti budiž poděkováno a udělal jsi záslužnou věc, to bez diskuze.

 

Přesně tak, v té době pokud byla keš se zámkem = mystery. Ta keš byla vele ztrátová, řešením bylo ji přemístit ze zamudleného náměstíčka do vedlejší uličky. Tam se přímo nabízelo nynější mudloodolnější provedení. Navíc mystery = mohu kačery nabádat k přečtení listingu a výsledkem není "co mě s tím otravuješ" ale "jednoduchá mystery a ještě se člověk něco o místě dozvěděl, díky". Takže ano, změna na mystery byla v tomto účelová a tento směr se mi líbil. To že se z toho pak stala druhá nejnavštěvovanější mystery jsem zjistil až poté, spíše mě to pobavilo, tak jsem to dal do listingu, když je vedle nejnavštěvovanější tradička. Je to krapet nezasloužené místo, ale jde o prd a určitě v tom nebyl tento účel. Až se budou v Las Vegas vyhlašovat nejnavštěvovanější mystery, klidně ocenění přenechám.

 

Od tradiček jsem tedy upustil a následně kvůli tomu i adoptoval sérii Dům u kamenného zvonu, Starý královský palác a udělal Petřín cache. Že bych z druhé nejnavštěvovanější tradičky dělal mystery, to mohu rovnou s klidným srdcem vyvrátit, tyhle zvučné milníky opravdu nemám v plánu porušovat. Že bych jí udělal lepší provedení, to každopádně, zaslouží si to. Že bych se o ní dokázal postarat, samozřejmě, hned vedle mám keš. To je ale teď stejně jedno, keš dostane jiný autor a já mu přeji ať mu dělá radost a i nálezcům. 


  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#20 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 10:35

Keš jsem mohl buď převzít do adopce, nebo by skončila v archivu.


To ale nebylo mířeno na nikoho konkrétního, jen moje úvaha. Já tvé keše nestudoval. ;-)
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama