Přejít na obsah


Fotka

Adopce keše — má to vůbec smysl?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#21 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 10:46

Můj názor na adopce asi dostatečně vysvětluje poměr mých adoptovaných a založených keší 12/9.

O jednu adopci mě požádal přímo owner, u ostatních jsem do toho šel s tím, že chci maximálně zachovat jejich původní provedení. Tím myslím listing a umístění.

Proč?

Někde výš pražskýchytrák přirovnával adopci keše k adopci a výchově dítěte, což moc nesedí. 

Já to beru spíš jako nákup veterána, nebo třeba obrazu. Přeci když si koupím nějakou věc s historickou hodnotou, tak obraz nepřemaluju a auto nerozřežu a nepostavím z něj něco jiného. 

Obraz i auto restauruji tak, aby byly co nejvíc podobné originálu a ta historická hodnota jim zůstala. 

Pokud to tak nechci, tak proč bych si ty věci kupoval? To je přece lepší si obraz namalovat a koupit si místo staré rezavé kastle Ferrari. 

 

U keší samozřejmě postupem času dochází ke změnám prostředí, takže změny jsou nutné. Což podle mě jsou mírné změny listingu a podoba schránky, ale už ne změny v typu, obtížnosti a terénu. 

Rozhodně ne kvůli nějaké challenge nebo statistice, ale z úcty k autorovi keše.

 

Ovšem musím souhlasit s mh.mailem. Jsem blázen a otrok.

Jenže já jsem to tak chtěl. Věděl jsem předem, že budu údržbář něčeho, co jsem nevymyslel.

A pokud bych se už nemohl o kešky starat, tak svoje asi hodím do archivu a adoptovaným zkusím vybrat nějakého nového "nájemníka".

 

Celkem mě baví číst některé extrémní názory v diskusích, protože mě nutí se zamyslet nad tím, jak to cítím já.

Pohled adoptivního ownera jsem popsal výš, pohled lovce je ovšem podstatně jednodušší.

 

Mě je naprosto ukradené, jestli je keš 20 let stará, nebo jestli má 1555 FP, její současný owner nebo že je v nějaké honibodské chalenge. 

Zajímá mě místo, na které mě přivedla, nebo cesta k ní, a nebo luštění u mysterky, listing který mi něco nového sdělí a provedení schránky.

Nikde v tom svém výčtu nevidím historickou hodnotu.

Jednoduše proto, že tu krabičku najdu teď, v jejím současném stavu. 

 

Takže nechápu, jak spolu můžeme my dva žít, aniž bychom se navzájem nepovraždili  :) .


  • 12

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#22 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 12:18

Jo, veteráni jsou fajn, koupíš ho orezlého, zaprášeného, chybí mu jedny dveře, nebudu s ním jezdit v tomhle stavu a dám mu pořádnou kůru. 

 

Prostě pohled na to může být pokaždé jiný, ale výsledek je stejný. Lidi jsou rádi, že můžou lovit hezké keše a o to tady jde. Ostatní je jen zbytečné tlachání, kterého je tu až až. Běžte všichni radši do terénu, vymyslete tam nějakou pěknou keš, opravte stávající a nefňuketje tu pořád ala "beee, on mi ubral hvězdičku v D/T, on změnil typ keše, on přidal do listingu odstavec, on posunul keš za roh"...opravdu se divím, že u téhle hry se tu koncentruje taková depkoidní skupina. 


  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#23 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 12:50

Já nechápu, jaký smysl má adopce, když se zcela změní provedení keše. Ano, keš stále přivede kačera k určité památce, ale je jinde, vypadá jinak, je to úplně jiná keš. Jediné, co se nezměnilo, je datum založení a kód v listingu. To ale pro mě žádnou hodnotu nemá. Mnohem hodnotnější by pro mě byla nová ikonka na mapě, která mě upozorní: "Kačere, v terénu je nová keš, dojdi si ji odlovit".


  • 3

#24 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 12:51

a jéé, on archivoval keš a založil tam jinou, není fňukání? nebo je špatné fňukání lidí, co loví challenge, ale fňukání lidí líných odlovit keš na stejném místě znovu (a přitom cítících k tomu nutkání) je ok? trošku nadhledu by to chtělo...


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 07 únor 2017 - 12:52

  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#25 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 13:16

Stále mi přijde, že hledáte svatý grál, který prostě není k nalezení... Neexistuje totiž ideální postup. Ani u adopce, ani u ničeho jiného. Vždy se najde někdo, komu takový postup nevoní.

 

Prostředí se vyvíjí, proto se musí vyvíjet i kešky v tom prostředí - tj. je nutné občas změnit D/T, nějaké atributy, už s opatrností typ keše. A adopce je jednou z takových změn.

Jako každá z těch změn má adopce své pro a proti a jestli ANO či NE se nedá obecně říct.

 

Vždy záleží na té konkrétní keši, kde je, jakou má historii atp.

Kromě toho záleží na tom, jak se na to kdo dívá, jaký má názor na adopce.

A za další záleží občas i na tom, jestli už člověk má či nemá keš odlovenou a zda by na daném místě uvítal (či neuvítal) novou kešku...

 

U nic moc keše staré třeba 5 let, kterou mám odlovenou a když bude blízko mých výchozích souřadnic, si já osobně budu říkat, že z mého hlediska by byla lepší archivace a když někdo další tam udělá novou keš a já si ji odlovím, protože v okolí už skoro žádné kešky nemám. Tak alespoň budu mít proč vyrazit na pěkné místo znovu. Ovšem když ta samá keš (rozuměj stejně provedená se stejnou historií, na podobném místě atp.) bude někde daleko, mám ji vyluštěnou ale ještě neodlovenou, budu raději, když ji někdo adoptuje a já se pro ni dostanu k odlovu a neluštil jsem ji tudíž zbytečně...

 

Proto je spíše na depresi, jak zde někteří prosazují své názory jako jediné správné. Je to hlavně na vlastníkovi keše, jak se zachová. Můžete mu říct - osobně bych to takhle neudělal máš lepší to udělat jinak, ale nemůžete ho nutit... Je dobře, že jsou pravidla relativně volná a že umožňují adopce. A je na uvážení všech, zda je využijí, nebo keš archivují... Osobně jsem pro adopce spíše opravdu u výjimečných keší (stáří > 10 let, nebo opravdu pěkné keše či třeba takové zajímavosti, jako jsou Terezka a další - třeba série Alvaréze, kterou má Fukar (jen doufám, že než bude malý větší a my na ni budeme mít možnost jít nebude v archívu, chystám se na ní už snad deset let :-) )).


  • 7

#26 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 13:55

to Roman_Jaromer

 

...- třeba série Alvaréze... tak to bys měl chvátat ta série je fakt luxusní...  je to pár let, to byl Ownerem Draconnis, co jsme ji dali za jeden den a byla to paráda, do dneška na to vzpomínám.....

speciálně této série by byla škoda, kdyby šla do archivu. tohle je totiž podle mého ukázka, jak má správná adopce vypadat. Podle logů tam totiž kvalita nešla dolů....


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 07 únor 2017 - 13:57

  • 0

#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 14:29

To vím, proto to uvádím jako ukázku, kde jako u málokteré má adopce smysl (Fukare díky a držím palce, aby ten idiot, co tam teď řádí brzy přestal)...

V šuplíku mám vytištěné z r. 2007 (max. 2008), s poznámkami. Řadu let jsem vyluštil vždy něco, podle toho, jak jsem přicházel na ty tenkrát pro mě brutální šifry. Pak většinou nebyla příležitost k odlovu. A když jsme plánovali, tak do toho vždy něco vlezli. Naposled děti :-). A s těmi se to tam už loví hůř, tak doufám, že tam vydrží, než malý trochu odroste :-).


  • 0

#28 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 15:32

Pokud má někdo zájem o adopci a chce se o ni starat, ať ji adoptuje. Pokud o keš nikdo zájem nemá (asi je důvod), ať uvolní místo jiné.

Proč z toho dělat vědu?


  • 3

#29 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2017 - 16:24

Dnes byly obě keše adoptovány a konečně se o ně bude moci někdo dobře starat. Jinak z mého pohledu je fajn, že byly nabídnuty k adopci, byla by škoda, kdyby takto hezké kešky šly do archívu.


  • 2

#30 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2017 - 0:59

Alke: asdf to asi myslel jako přirovnání.

 

V tom případě to přirovnává hodně blbě, protože u Terezky opravdu není žádné úchvatné místo, za které by ta keš dostávala body.


  • 0

#31 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2017 - 1:04

Je změna u adopce a změna u adopce.

 

Pokud owner dá keš do adopce, protože není ochoten se o ní dále starat, jelikož se často ztrácí (což je případ i Terezky), je na místě, aby nový owner zvážil jiné provedení (což jsem mimochodem i já ownerovi nabídl a moc se mu to nelíbilo). Změna u adoptované cache je asi možná nějaká a do určité míry, ale pokud owner změní zároveň provedení, obtížnost, terén, listing, název, někdy i typ... pak je lepší jí archivovat a začít od znovu.

 

Upřímně, komu z vás by se líbilo, kdyby nejstarší česká keš Tex-czech byla igelitová taška na větvi  ;) .

 

V takových případech je fajn, když se do listingu umístí např. foto staré keše.


  • 1

#32 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2017 - 12:38

V tom případě to přirovnává hodně blbě, protože u Terezky opravdu není žádné úchvatné místo, za které by ta keš dostávala body.

 

Protože jsem si spletl terezku a synagogu (ale to většině jistě došlo podle 700 bludišťáků), každopádně pokud nechápeš, že lokalita keše je na keši to nejcennější tak pak asi těžko pochopíš přirovnání k nemovitostem. Keš může stát za prd, ale pokud je na vysoce exponovaném místě, snadno dostupná, tak ty FP budou prostě lítat ač % FP může být mizerné. Pokud se navíc jedná o zajímavé místo, což synagoga docela je, plus netradiční provedení, tak je to na FP zlatý důl.

 

Každý developer by chtěl pozemek na takovém místě, jenže developer si musí uvědomit, že na některých pozemcích stojí historicky cenné stavby, které podléhají nějaké té památkové ochraně (zde si představ jako památkáře zdejší skupinu nasraných kačerů a statistiků).


  • 1

#33 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2017 - 17:18

V tom případě to přirovnává hodně blbě, protože u Terezky opravdu není žádné úchvatné místo, za které by ta keš dostávala body.

Třeba pro mne zrovna ano, Terezka je vskutku poetický zjev...Kdyby u ní nebyla cache, možná bych si ji nevšiml, tolik jiných lákadel a zajímavostí je okolo, vždyť tudy kráčely dějiny :) Ač jsem se zde narodil, stále tu mám co objevovat- a to mě nesmírně baví.....
  • 9

#34 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2017 - 18:01

Třeba pro mne zrovna ano, Terezka je vskutku poetický zjev...Kdyby u ní nebyla cache, možná bych si ji nevšiml, tolik jiných lákadel a zajímavostí je okolo, vždyť tudy kráčely dějiny :) Ač jsem se zde narodil, stále tu mám co objevovat- a to mě nesmírně baví.....

K tomu bych se také připojila. Asi bych se k ní jinak nedostala (nevšimla si jí) a to bydlím v Praze. Krom toho si vybavuji, že ten den jsme si udělali pěknou procházku centrem, které jinak vždy pouze proletím nebo projedu.

Ale je pravda, že keš by zasloužil skoro každý dům/ulice v centru. Viz knihy Pražské domy vyprávějí...a tam je jen zlomek toho, co se válí v archivu města. Byl by to pěkný námět na online aplikaci, ale to už sem nepatří.


  • 0

#35 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2017 - 3:48

Protože jsem si spletl terezku a synagogu (ale to většině jistě došlo podle 700 bludišťáků), každopádně pokud nechápeš, že lokalita keše je na keši to nejcennější tak pak asi těžko pochopíš přirovnání k nemovitostem. Keš může stát za prd, ale pokud je na vysoce exponovaném místě, snadno dostupná, tak ty FP budou prostě lítat ač % FP může být mizerné. Pokud se navíc jedná o zajímavé místo, což synagoga docela je, plus netradiční provedení, tak je to na FP zlatý důl.

 

Každý developer by chtěl pozemek na takovém místě, jenže developer si musí uvědomit, že na některých pozemcích stojí historicky cenné stavby, které podléhají nějaké té památkové ochraně (zde si představ jako památkáře zdejší skupinu nasraných kačerů a statistiků).

 

Aha, no, jelikož se jednalo o cache u Rotundy a Terezky, tak jsem si to s žádnou synagogou opravdu nespojil.... a to ani podle těch favorite bodů.
Co se týká té druhé části o tom, co vydělává kolik favorite bodů - tam nemohu sloužit. O získávání favorite bodů a to jak se dají získat toho já moc nevím, tomu nerozumím.


  • 0

#36 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2017 - 3:51

Třeba pro mne zrovna ano, Terezka je vskutku poetický zjev...Kdyby u ní nebyla cache, možná bych si ji nevšiml, tolik jiných lákadel a zajímavostí je okolo, vždyť tudy kráčely dějiny :) Ač jsem se zde narodil, stále tu mám co objevovat- a to mě nesmírně baví.....

 

Ale já neříkám, že to není zajímavé místo. Je to velmi zajímavé místo a cache si určitě zaslouží, ale není to až tak best of flek. Úspěch Terezky je dán především neuvěřitelné vytrvalosti autora tu cache udržet na živu a v chodu a rychle jí obnovovat. Vemte si, že těch 430 bodů favorite dalo 4% návštěvníků.


  • 4

#37 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 5:18

K tématu...:
NEMÁ.
Honza.
  • -1

#38 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 14:32

pansy1 napsal: NEMÁ.

 

Proč by to nemělo mít smysl? Z mého pohledu je adopce keše nejlepší řešení. A zvláště v tomhle případě. Takovéto kešky by skutečně byla škoda zrušit. 1. mají hodně bodíků, takže se hodně líbí lidem

                                                                            2. jsou na hezkých místech- na takových, které si nějakou 

                                                                                pěknou kešku rozhodně zaslouží    

                                                                                                          


  • 1

#39 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 20:04

pansy1 napsal: NEMÁ.

 

Proč by to nemělo mít smysl? Z mého pohledu je adopce keše nejlepší řešení. A zvláště v tomhle případě. Takovéto kešky by skutečně byla škoda zrušit. 1. mají hodně bodíků, takže se hodně líbí lidem

                                                                            2. jsou na hezkých místech- na takových, které si nějakou 

                                                                                pěknou kešku rozhodně zaslouží    

 

Už chápu, proč se adopcí tak zastáváš... Zrovna ty - takovým odborník, ses své vlastní keše (po 15 měsících od jejího založení) zbavil s odůvodněním, že  "Schránka je v pohodě, jen to byla směnárna cwg a nějaký idiot všechny cwg odnesl." 

Ono mudrovat na fóru je snadnější, než se starat o krabky...  ;) 


  • 0

#40 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2017 - 1:32

K tématu...:
NEMÁ.
Honza.

 

Heleď, asi jak u čeho. Sám jsem např. lovil cache na prameni ve Stodůlkách už 4x a pokaždé to byla nová cache. Z mého pohledu to místo stačí navštívit 1x, protože to až tak úchvatná lokalita není a tak řešením je adopce.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama