Přejít na obsah


Fotka

Geocaching bude definitivne komercni


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#21 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 13:46

Jde jen o stare oficialni apliakce. Ty totiz pouzivaje stare API, ktere je predchudcem gc.live API. A toto stare API bylo uz davno prolomeno, a tak si nedelam iluze, ze jej nejake vykradacske apliakce vesele pouzivaji. Proto kdyz maji jako oficialni apliakci neco mnohem chytrejsiho, neni fakt duvod tohle provozovat.


1) prosim o referenci na to prolomene api

2) neni duvod - vysvetlim: starou app sis koupil a jelo skoro vsechno (vyjma premiovych kesek a Pocket Queries v aplikaci...

U nove aplikace je skoro vsechno jenom DEMO a furt na tebe vyskakuje at si odemknes za 6€ na mesic nebo 30€ na rok Premiove clenstvi... Takze 810,- kazdy rok kdyz chci ulovit treba jen 10 kesi za rok? A to se fakt vyplati...

S tou jejich SHIT NOVOU APP jde totiz s BM udelat jenom tradicka do terenu a obtiznosti 1.5, nic jineho, takhle to dokur....

Takze na to panove OWNERI trochu myslete a hodnotu nad 1.5 v terenu a obtiznosti dobre zvazujte, bude to brzo bariera vstupu ...

A jelikoz na gclive a tedy ani alternativnich apkach neslo nacist nic nez tradicky, hovorim o tom, ze s timto datumem bude GC fakticky pouze pro platici - na ios (iphone, ipad) zadne c:geo neni a defacto zadna mobilni aplikace nebude fungovat...
  • 0

#22 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 13:46

Jedna moje běžná / průměrná keš stojí víc, než premium member na celý rok a běžný pražák zaplatí polovinu ceny PM za benzín z Prahy, když tuto cache chce odlovit.


  • 4

#23 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 13:48

Počkej. Definuj nemalé peníze. Sám o sobě si myslím, že pokud je někdo PM má prostě výhody oproti BM. Takhle to funguje ve všem a všude. To není záležitost jen GS.


Jiste ze ano parkrat jsme PM meli a vyhody byly: posilani notifikaci na mail, pocket query, premiove kese apod... Ale z mobilu se stale dala najit tradicka tezsi jak 1.5 a i ostatni typy kesi!!!

Nyni UZ NE - zaplat nebo si trhni, chapes?

Jedna moje běžná / průměrná keš stojí víc, než premium member na celý rok a běžný pražák zaplatí polovinu ceny PM za benzín z Prahy, když tuto cache chce odlovit.


Ano a je to kazdeho volba, nyni GS rekne: zaplat nebo nebudes hrat...
  • 0

#24 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 13:51

Ludal to napsal naprosto skvěle...

Pokud někdo říkáte, jak skvěle fungují, tak mi řekněte, co chyb a různých nedodělávek tam bylo (nyní už to tolik třeba nepadá atp.). Na porovnání služby třeba americká firma google - tam předpokládám daleko větší obrat dat a těch problémů jsem já osobně zaregistroval daleko méně. Přitom zatím jsem si vždy vystačil se službami zdarma a reklama tam mě otravuje méně, než u GS. Taky vydělává na službách pro registrované, ale zároveň nepoužívá tisíce lidí jako své otroky, kteří za to, že můžou zakládat své keše u nich ještě často platí...

 

Stále si myslím, že těch 30 dolarů (euro) je dost předražená služba... I když si kvůli pohodlí to PM stále platím. Kdyby jen poskytovali přístup k datům o keškách a databáze byla veřejná, a mohla se vybrat firma, přes kterou bude přístup, to by pak hned vzrostla kvalita služeb...

 

Ono ten koncept profitování třetí osoby z dobrovolnické práce, kterou většina vlastníků keší (RW, autorů software) dělá pro druhé kačery (ne pro groundspeak), se mi zdá takový divný. Ale asi jsem divný.

A nikdo nemůže tvrdit, že někteří BM nedělají pro geokešing víc, než někteří PM, kteří jen platí Groundspeaku, nic nezaloží, jen ročně najdou pár tisíc kešek...

 

S kub4 samozřejmě nesouhlasím.


  • 9

#25 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 13:52

Prectete si posledni komentare (aplikace byla upravena tak, aby se. Zdarma nedala pouzit, apod. reakce)...
Geocaching® od vývojáře Groundspeak Inc. https://appsto.re/cz/_DgPt.i

Obavam se ze vsechny komentare se vam zobrazi jen pokud link otevrete z ios jinak dostanete jen vybrane komenty, ale zkuste...

Zduraznuji ze tento thread se TYKA IOS, i v blogu tam maji iphone tak mozna na androidu to je jinak nevim...
  • 0

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:01

Jedna moje běžná / průměrná keš stojí víc, než premium member na celý rok a běžný pražák zaplatí polovinu ceny PM za benzín z Prahy, když tuto cache chce odlovit.

 

Docela přeháníš. Žebrák je 50 km od Prahy, takže max. 1/3 a to ještě počítám, že ti musí auto docela žrát...

 

Když si to vezmu, tak za tu cenu si klidně udělám s rodinou 1-3 celodenní výlety po kraji 50 km daleko podle toho, zda se budeme stavovat na oběd, nebo si povezeme vlastní jídlo.

Ono to je taky o tom, jestli šetříš, nebo rozhazuješ peníze...

Teď si představ, že to PM bychom museli platit všichni... To už je docela rozdíl, že?


  • 2

#27 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:03


U nove aplikace je skoro vsechno jenom DEMO a furt na tebe vyskakuje at si odemknes za 6€ na mesic nebo 30€ na rok Premiove clenstvi... Takze 810,- kazdy rok kdyz chci ulovit treba jen 10 kesi za rok? A to se fakt vyplati...

 


Ano, ale to není tuším cena aplikace, ale prémiového členství jak píšeš. Za aplikaci jsem zaplatil tuším,něco kolem 200kč. Ale přesně to nevím, protože se mi cena již nezobrazuje. Prostě aplikace plně funguje pouze PM. BM mají jistá omezení. Jak již jsem psal, úplně normální věc u všeho a všude. Osobně nemám problém s tím zaplatit, pokud chci nějakou aplikaci využívat naplno. Považuji to za naprosto běžnou věc.


  • 0

#28 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:13

1) prosim o referenci na to prolomene api

2) neni duvod - vysvetlim: starou app sis koupil a jelo skoro vsechno (vyjma premiovych kesek a Pocket Queries v aplikaci...

U nove aplikace je skoro vsechno jenom DEMO a furt na tebe vyskakuje at si odemknes za 6€ na mesic nebo 30€ na rok Premiove clenstvi... Takze 810,- kazdy rok kdyz chci ulovit treba jen 10 kesi za rok? A to se fakt vyplati...

S tou jejich SHIT NOVOU APP jde totiz s BM udelat jenom tradicka do terenu a obtiznosti 1.5, nic jineho, takhle to dokur....

Takze na to panove OWNERI trochu myslete a hodnotu nad 1.5 v terenu a obtiznosti dobre zvazujte, bude to brzo bariera vstupu ...

A jelikoz na gclive a tedy ani alternativnich apkach neslo nacist nic nez tradicky, hovorim o tom, ze s timto datumem bude GC fakticky pouze pro platici - na ios (iphone, ipad) zadne c:geo neni a defacto zadna mobilni aplikace nebude fungovat...

 

Jejich aplikace není jediná možnost, jak hledat keše. Alternativy, i neplacené, i na IOS, existují, například Looking4Cache Lite. Promiň, jestli sbíráš pár keší za rok, opravdu mi není jasné, proč tu břečíš nad drahou aplikací, v klidu můžeš fungovat i bez ní. Alternativy existují, jsou zdarma a tato omezení nemají. Nebo si prostě těch pár listingů za rok vytiskneš. 

Co se týká těch služeb, ne všechno funguje tak, jak bychom si představovali. Ale je to celkem běžná věc, ostatně nedávno se u nás nasazoval nový informační systém a komentovat to raději nebudu (zdarma rozhodně není).

PM členství je trochu o pohodlí a taky i o tom, že provozování těch serverů něco stojí a jako hráč to využívám, tak mi přijde fér na to přispět. Jo, mohlo by být více forem PM za různé peníze. Nedá se nic dělat, není. Mohlo by to být levnější. Není, ale cena mi přijde adekvátní a v porovnání s běžnými výdaji je to není extra vysoká částka. Samozřejmě jako ownera mě ta hra taky něco stojí, ale to je charita pro ostatní je to moje vlastní volba, baví mě keše tvořit. Nebrečím, že je to drahé, je to moje volba.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 16 únor 2017 - 14:14

  • 8

#29 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:18

Docela přeháníš. Žebrák je 50 km od Prahy, takže max. 1/3 a to ještě počítám, že ti musí auto docela žrát...

 

Když si to vezmu, tak za tu cenu si klidně udělám s rodinou 1-3 celodenní výlety po kraji 50 km daleko podle toho, zda se budeme stavovat na oběd, nebo si povezeme vlastní jídlo.

Ono to je taky o tom, jestli šetříš, nebo rozhazuješ peníze...

Teď si představ, že to PM bychom museli platit všichni... To už je docela rozdíl, že?

 

Víš, někteří lidé, co přijedou do Žebráka se pak chtějí vrátit zpátky, takže KRÁT DVĚ :-).

 

Když si přečteš celý můj vzkaz a nebudeš vyjímat jednotlivé věty z kontextu, pochopíš, že náznak byl ten, že PM v Geocachingu je jedna z nejlevnějších věcí v GC vůbec.

 

Hodně lidí má pocit, že GC má být zadarmo, přesto, že ho provozuje soukromá firma s nemalými náklady na provoz. Mnoho lidí (a teď nemyslím přímo tebe) si myslí, že když si platí za internet, že už vše ostatní na něm má být zadarmo, ale... PŘECI NIC NENÍ ZADARMO. 


  • 3

#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:23

Deset keší za rok ? Na to stačí listing vytištěný na papír.
  • 5

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#31 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:29

Alternativy existují, jsou zdarma a tato omezení nemají.


Co to trepes, vsechny tyhle aplikace pres GC LIVE maji omezeni jen na zelene - tradicni kesky a ZADNE JINE, bez zaplaceni PM se proste nehnes!

Ja mam koupene vsechny aplikace na ios ktere existuji, no asi to jetezke pochopit ze od dubna GS nenasytny utahne kohouty a bez PM proste nebudu lovit asi nez 3 tradicky za den... Jakoze lovim treba 3x do roka po 10 keskach...

Deset keší za rok ? Na to stačí listing vytištěný na papír.


Jo a kde si ho na sluzebni ceste kde mas 3 hodiny casu asi tak vytisknes?
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:49

1) prosim o referenci na to prolomene api


To si jako myslis, ze se tim bude nekdo verejne na internetu chlubit? :o

Tohle je neco jineho, nez bagrovani dat z webu. Tam sice porusujes TOU, ale s oblibou se ohani tim, ze jen ziskavas data, ktera bys stejne tim prohlizecem videl. (prosim, neobhajuji to, jen cituji jine!)

 

Jenze to jejich API slouzi vyhradne pro interni komunikaci jejich aplikace s jejich serverem. A ziskavas tim moznosti, ktere bys pouhym uzivanim webu vubec nemel! To uz je trochu silnejsi kafe. V nekterych zemich by za to mohly byt i opletacky se zakonem, takze se tim opravdu jen tak nekdo verejne chlubit nebude.


  • 0

#33 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:53

Docela mne překvapuje názor od Alkeho. I když GS je soukromou firmou, určitě to mají velice dobře spočítáno. Pokud funguje současný model poskytnutí určité služby zdarma (BM) a financování z placených zdrojů (PM, reklama, trekovací čísla atd.), proč to měnit.


  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:56

Konec geocachingu? Tim, ze se omezi jedna aplikace pro mobily? Vite, ze ty aplikace na mobily tu nebyly vzdy? Ze se geocaching hral driv, nez ten vas iPhone vubec vnikl? Ze na hrani geocachingu staci mit doma pristup na internet, v kapse GPSku, a muzete si lovit kese, jake se vam zachce?

 

Nebudte ufnukane slecinky, co musi mit vsechno naservirovane az pod nos. :P


  • 29

#35 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:57

Pro wefsafca: Nějak nechápu to rozhořčení. Pokud lovíš tak málo, tak si můžeš přece na služební cestě otevřít normální prohlížeč v mobilu a nemusíš mít appku. Sám to tak dělám, když nemám keše nahrané v Oregonu a octnu se někde narychlo.


  • 16

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#36 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:57

Co to trepes, vsechny tyhle aplikace pres GC LIVE maji omezeni jen na zelene - tradicni kesky a ZADNE JINE, bez zaplaceni PM se proste nehnes!

Ja mam koupene vsechny aplikace na ios ktere existuji, no asi to jetezke pochopit ze od dubna GS nenasytny utahne kohouty a bez PM proste nebudu lovit asi nez 3 tradicky za den... Jakoze lovim treba 3x do roka po 10 keskach...

Jo a kde si ho na sluzebni ceste kde mas 3 hodiny casu asi tak vytisknes?

 

A to je pro tebe, který loví pár keší za rok, omezení? Jak tu píšeš, máš koupených spoustu aplikací, takže to asi finanční problém nebude. A přes web se na mapu nemůžeš podívat nebo si v prohlížeči, který na IOS je, stáhnout kešky? Takže ti vlastně jde o to, že teď jsi měl nějaké pohodlí a už ho mít nebudeš. Smůla, to se stává. A poměrně běžně. Kdyby ti zrušili poslední alternativu zdarma, chápu, že budeš brečet. Ale pouze přicházíš o pohodlí.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 16 únor 2017 - 14:58

  • 8

#37 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 16:00

Vůbec si neumím představit, kolik lidí a kolik HW a SW v tom mají kluci americký nacpáno. Za ty roky, co hledám ten plastovej bordel...

 

Asi si toho neumíš představit mnohem víc, také to, že ti tvoji obdivovaní "kluci americký" by byli se svým byznysem v pr...., kdyby statisíce lidi nevěnovali své vlastní prostředky a čas bez doměny tomu, čemu ty říkáš "plastovej bordel". Plus desítky (stovky?) dobrovolníků, kteří tomu dávají ještě víc než owneři při posuzování a schvalování "plastového bordelu".


  • 0

#38 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 16:35

Asi si toho neumíš představit mnohem víc, také to, že ti tvoji obdivovaní "kluci americký" by byli se svým byznysem v pr...., kdyby statisíce lidi nevěnovali své vlastní prostředky a čas bez doměny tomu, čemu ty říkáš "plastovej bordel". Plus desítky (stovky?) dobrovolníků, kteří tomu dávají ještě víc než owneři při posuzování a schvalování "plastového bordelu".

Za prvé, nijak ty kluky americký neobdivuju a za druhé jsem owwnerem cca 40 keší o které se pravidelně starám.


  • 0

#39 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 16:55

Docela mne překvapuje názor od Alkeho. I když GS je soukromou firmou, určitě to mají velice dobře spočítáno. Pokud funguje současný model poskytnutí určité služby zdarma (BM) a financování z placených zdrojů (PM, reklama, trekovací čísla atd.), proč to měnit.


Musí to mít spočítáno jako každý podnikatel...ale o nějaké multimilionáře se při těchto drobných za PM fakt nejedná.
  • 0

#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 16:55

Nechtel jsem se do toho motat, ale ty prsty me docela svrbi.

 

GS vytvoril nejaky model hry, pro nej vytvoril a udrzuje prostredi a stanovuje podminky pro hru. Mezi ty podminky patri rozdeleni uzivatelu na PM a BM a povoleni mnoziny funkci kazdemu uzivateli podle typu clenstvi. To je myslim naprosto bezna vec vsude. Rovnez bezne je, ze clovek, ktery se chce zapojit na vyssi nez minimalni urovni, neco zaplati. Casto dokonce musi zaplatit, aby mohl byt clenem i na te nejnizsi urovni - je to jen na podminkach, ktere stanovi vlastnik hry. Ten si musi spocitat, co se mu vyplati a co uz ne.

 

Mezi pravidla patri v nasem pripade i format, tedy lovci, autori kesi, RW, ... Kazdy to dela dobrovolne a zalezi jen na nem, zda to bude delat. Vynutit to nejde. Nikdo nikomu neprikazuje, aby se stal hracem teto hry.

 

Pripada mi tedy, ze placete na spatnem hrobe. Placete nad tim, ze jste se stali hracem hry, jejiz pravidla se vam nelibi. To se obvykle  (a bezne) resi tak, ze hrac hru opusti.

 

Trochu OT:

 

Abych se priznal, byl jsem docela dlouhou dobu take jen BM a odmital jsem platit PM s podobnymi argumenty, zejmena to, ze bych platil za neco, co nefunguje podle mych predstav. Ale zamyslel jsem se nad temi naklady a dosel k podobnemu, co tu naznacoval Alke - naklady na clenstvi tvori rozhodne mensi cast mych nakladu na hru. Kdyz jsem pridal na misku vah jeste to, ze zaplacenim prispeju na udrzbu a dalsi pripadny rozvoj hry, strana PM prevazila tu druhou. Vyhrady mam stale, placenim PM se v tom nic nezmenilo, ale stale mam moznost prestat platit nebo dokonce hru opustit.

 

Kdyz to clenstvi srovnam treba s naklady na jinou svou zalibou, nejsem s PM ani ve ctvrtine stalych nakladu na volejbal, ktery hraju sice pravidelne, ale porad jeste rekreacne. A nikdy by me nenaadlo, ze pujdu na kurt nebo do haly, aniz bych za cas tam straveny zaplatil.


  • 18

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama