Přejít na obsah


Fotka

Geocaching bude definitivne komercni


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#41 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 17:19

Když tak nad tímto přemýšlím a ventilují se tu názory- PM cena je opravdu jen směšný pakatel ve srovnání s tím: kolik owner, který provozuje a udržuje pár desítek keší, investuje ročně do výroby a provozu. Ale vždycky se najdou BM názory: "Geocaching je můj život, moje všechno", ale investovat drobné za PM se takovým nechce...

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 16 únor 2017 - 17:27

  • 6

#42 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 17:36

P.s. jedinou výjimkou, kde bych dával PM zdarma, jsou pro mě děti nebo svobodné matky s dětmi, které počítají každou korunu....a jeptišky jako Jacka ;)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 16 únor 2017 - 17:42

  • 1

#43 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 18:01

Vlastníte iPhone za x tisíc a brbláte tu nad pár stovkami ročně. Směšné.
Můžete PM neplatit a GC hrát bez appky. No problém. Appka není povinná, hrát s mobilem také ne.
Kdo chce, cestu (legální) si najde, kdo nechce, bude prudit a trolit a hledat proč je to tak špatně.
Gord, Modrák a další už napsali podstatné, opakovat to nemá smysl.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 16 únor 2017 - 18:01

  • 8

#44 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 18:23

POřád mi není jasné - on se nedá geocaching dělat od PC? Já ani žádný zázračný telefon nemám, netuším ani, o co jsou ty apky lepší. A nebo dál - on se nedá web GC.com peohlížet v prohlížeči na telefonu? Nevím, možná nedá. A ono se něco stane, když budu týden lovit na dovolené a zaloguju to až potom na PC? Je nutné to dělat v terénu?


  • 9

#45 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 18:41

A hlavne, je to hra a zabava, a kazda neco stoji, neco mene a neco vice (prakticky
neznam zadnou zabavu a hru principielne tak levnou jako GC).
A neni po povinnost - cili komi se to nelibi, at si najde jinou hru nebo zabavu.
Je to evoluce neboli vyvoj,'obcas se libi, obcas se nelibi.
  • 1

#46 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 19:20

Nejak tuhle diskuzi nechapu. Nejde zde prece o komercnost geocachingu. Ten je stale zdarma.

 

Jde o nejake aplikace do mobilu, coz uz je nejaka nadstavba dane sluzby.

Stale mate vsichni moznost prihlasit se na web, najit si kesky a pak je jit lovit (stejne jsme to delali v dobe, dky zadna aplikace do mobilu nebyla a navigace nebyli paperlessove. tzn, ze do nich nesla dat keska s listingem). Takze se listing tisknul, parametry se davali do jmena kese co se importovala do navigace a tak podobne.

Dneska uz jsou vsichni zblbly z mobila co jim to da na stribrnem podnose a kdyz jim ten nekdo, kdo to dava dobrovolne, rekne, ze za to chce prachy, tak se vztekaji.


  • 9

#47 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 19:46

Nejak tuhle diskuzi nechapu. Nejde zde prece o komercnost geocachingu. Ten je stale zdarma.

 

Jde o nejake aplikace do mobilu, coz uz je nejaka nadstavba dane sluzby.

Stale mate vsichni moznost prihlasit se na web, najit si kesky a pak je jit lovit (stejne jsme to delali v dobe, dky zadna aplikace do mobilu nebyla a navigace nebyli paperlessove. tzn, ze do nich nesla dat keska s listingem). Takze se listing tisknul, parametry se davali do jmena kese co se importovala do navigace a tak podobne.

Dneska uz jsou vsichni zblbly z mobila co jim to da na stribrnem podnose a kdyz jim ten nekdo, kdo to dava dobrovolne, rekne, ze za to chce prachy, tak se vztekaji.

No, navíc tak nějak - geocaching (a potažmo Groundspeak) rozhodně je komerční z principu - a proč by taky nebyl - je to společnost Incorporation (Inc.), tj. není to neziskovka ani nadace a ani nic dalšího. 

Cílem podnikání je tak nějak zisk - a myslím, že Jeremy i Bryan taky potřebují něco jíst, stejně jako jejich několik desítek zaměstnanců, i provoz serverů něco stojí, sem tam i nějakej ten vývoj (30 dolarů je nic, je to dost možná ani zdaleka ne hodinová mzda za práci kohokoliv v technický sféře).

Koukněte na to z téhle strany.


  • 7
:)

#48 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2017 - 19:40

No chudaci ti kluci a holky v GS. Vzdyt kolik tak muze byt po svete PM. No treba 1 milion, at se to dobre pocita. To je 800 milionu rocne. A to jen za PM. Petinu odvedou na danich. Zbude 640 milionu. Kolik stoji provoz databazi a datoveho centra nebudu hadat. Snad jim chudakum zbude aspon na ten chleba. Mozna si ho budou moci koupit aspon obcas z penez za TB a Geocoiny. GS ja v geocachingu chapu jako spravce databaze. Vic nedela ani n. Vse ostatni na hre vytvari hraci a RW za svoje penize a za svuj cas. Investice do hry vlozene neberu jako pomer vydaju za hru vs PM,ale scitam je. A popravde radeji ty penize investuju do vytvoru nejake krabice. Az budu mit pocit ze GS financne strada rad mu na provoz prispeju. Zatim ho jeste nemam. A jak uz bylo receno, vsechno je to jen o volbach a moznostech. Muzeme byt bud BM s omezenima, ktera jsou dana, nebo PM kde se za urcite funkce navic priplaci. Nikde neni psano ze placeni PM je vice zasluzne nez BM zdarma. Na co jsou penize pouzity je vec ciste GS. Takze nekastujme na PM a BM.
  • 2

#49 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 1:43

Udelal bych to za 5 dolacu rocne pro vsechny a bez rozdilu. Zadne PM a BM. Samozrejme se vsemi funkcemi. A nejspis by vydelali jeste vic.
  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#50 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 3:02

Když tady všichni vidíte, jak je Geocaching drahej a pro provozovatele hry je to zlatý důl... proč někdo nezaložíte vlastní poziční hru???? 

 

Už slyším ty nejčastější výmluvy:

Výmluva: Není čas

Odpověď: Ale on by byl, kdyby to vydělávalo tolik, kolik říkáte.

 

Výmluva: Nejsem programátor

Odpověď: Kdyby to byl zlatý důl, tak není problém si lidi najmout.

 

Výmluva: Místo pro další poziční hru tu není

Odpověď: PokemonGo ukázalo, že místo a potenciál tu stále je.

 

... a jistě příjdou mnohé další.

 

Když tomu všichni tak rozumíte a všichni víte, jak by se to mělo dělat lépe - tak to lépe dělejte. Tenhle přístup "brouk Pytlík" už mě začíná tahat za oči.


  • 10

#51 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 7:16

Alke: Sorry jako, ale tady to opravdu neni o penezich. Pro drtivou vetsinu tady neni problem si PM poridit. Nemohli by u nich pusobit treba veci jako je jejich vlastni nazor na to co jim hra za ty penize prinese. Krasne jsi tu zminil Pokemony. Ty jsou taky v zakladu zadarmo a mektere funkce jsou za priplatek. Ti kteri si priplati to myslis delaji kvuli nakladum tvurcu na hru. Ohanite se tu tim, ze je to komerce. Podnikatelsky model si kazdy podnikatel nastavi sam. Co da zdarma a co da za penize je jen na nem. Pokud nekde prida, nekde ubere musi pocitat s dopady do hry. Pokud bych pouzil tvoji terminologii. Pokud se bojis, ze bez tvych 800 korun Gs zkrachuje l, proc si nezalozis vlastni hru? Kazdy krok GS ma dopady, at uz na BM tak na PM. Znam lidi co si kopili PM i ty jej prestali platit, proste kazdy na to ma jiny pohled a vsichni maji svym zpusobem pravdu. Ale osocovat jeden druheho, to neni spravna cesta. Pojdme radeji ven ulovit tech par kesi. Nekdo 100 jako PM. Nekdo 3 jako BM. Tak je to nastavene a diskuze tady na tom nic nezmeni :0)
  • 0

#52 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 7:26

Ja treba nechapu, proc jako BM nemuzu zalozit PM kes. Pokud by bylo vice PM kesi nez je ted, urcite by to byl impuls si to poridit. Ale co se da delat. Smirim se s tim :0)
  • -2

#53 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 9:30

PM kesek v cr je cca 2700.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#54 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 12:01

Ja treba nechapu, proc jako BM nemuzu zalozit PM kes. Pokud by bylo vice PM kesi nez je ted, urcite by to byl impuls si to poridit. Ale co se da delat. Smirim se s tim :0)

Jak kde. Někde jich je více než je zdrávo.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#55 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 12:45

tak tam by se PM clenstvi hodilo. U nas jich moc nevznika.:0(
  • 0

#56 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 14:22

j (30 dolarů je nic, je to dost možná ani zdaleka ne hodinová mzda za práci kohokoliv v technický sféře).

 

 

Nevím kolik bereš ty, že je pro tebe 30$ nic. 30$ na hodinu =>761,16Kč (dle aktuálního kurzu) =>6089,28Kč za 8 hodinovou směnu => 121 765,60Kč za měsíc při 20 pracovních dnech.

Nevím kde žiješ ty, ale já žiju stále ještě v ČR, a plat přes 121 tisíc měsíčně opravdu, ale opravdu nemám.


Tento příspěvek byl upraven od PIVNÍ PUPEK: 18 únor 2017 - 14:23

  • 1

Jsem to stále já.


#57 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 14:43

Nevím kde žiješ ty, ale já žiju stále ještě v ČR

 

Řeč nebyla o plátcích, ale o příjemcích a těm český plat stačit opravdu nebude.


  • 1

#58 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 14:47

 

Nevím kolik bereš ty, že je pro tebe 30$ nic. 30$ na hodinu =>761,16Kč (dle aktuálního kurzu) =>6089,28Kč za 8 hodinovou směnu => 121 765,60Kč za měsíc při 20 pracovních dnech.

Nevím kde žiješ ty, ale já žiju stále ještě v ČR, a plat přes 121 tisíc měsíčně opravdu, ale opravdu nemám.

 

No, popravdě, záleží na tom, kterej klient, ale už jsem některým nasadil i vyšší hodinovku ...

Nicméně, taky nemám 120 tisíc měsíčně, ale hlavně je důležité to, že jsem zcela jistě mluvil o americké práci a tam bych řekl, že za 30 dolarů ve službách nepořídíš ani fň - pro zajímavost, ve státě Washington je minimální hodinová mzda 11 dolarů, průměrná v King County (Seattle je 41 dolarů, v celém státě 32 dolarů). 

A to bych řekl, že vývojář asi nebude pracovat za podprůměrnou mzdu ...


  • 1
:)

#59 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 15:19

Řeč nebyla o plátcích, ale o příjemcích a těm český plat stačit opravdu nebude.

 

No vidíš, a nám stačit musí. A mám li něco platit, tak je mi šumák za kolik dělá kdosi kdesi, ale musím vycházet z toho co mám k dispozici já.

Myslím, že kdyby ta cena (rozuměj pro nás) byla tak směšná, jako je směšná pro toho dolarového plátce (což bych vzhledem k českým příjmům viděl někde max do 100,Kč), takovéhle diskuse by pravděpodobně ani neexistovaly. Bylo by to jako s cenou piva. Všichni by sice brblali i tak, protože u nás se bude brblat furt, ale každý si to pivo i tak koupí, protože stojí (v hospodě) do 40,Kč. Kdyby ale stálo 40 $ tak nevím nevím.

 

p.s. ví tady někdo, pro zajímavost, kolik stojí v Seattlu v hospodě pivo?

 

//tomy.22: v průměru stojí 3,5$


  • 0

Jsem to stále já.


#60 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 15:34

p.s. ví tady někdo, pro zajímavost, kolik stojí v Seattlu v hospodě pivo?

Asi stejně jako v Práglu ve štatlu - viz.

 

PS: Je zajímavé, jak se zde už několik dní diskutuje nad v podstatě hoaxem s bulvárním titulkem neodpovídajícím skutečnosti, ledaže by autor vlákna k němu doplnil otazník.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama