Přejít na obsah


Fotka

Field Notes se přejmenuje na Drafts

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 20:49

Tak Groundspeak se rozhodl přejmenovat Field Notes na Drafts. Zde je oznámení, které mi dorazilo před chvílí jakožto vývojáři používající jejich API:

 

 

Greetings from Geocaching HQ,

 
Within the next several weeks, we’ll be updating almost all usage of the term “Field Notes” to “Drafts” on geocaching.com. We are making this change to create alignment and better clarity with a new drafting feature in the Geocaching® app that we’ll be releasing shortly. To keep existing players informed of the transition, we will build in a period of time where drafts features on the web are noted as the successor to field notes.
 
While we are making changes to user-facing terminology on geocaching.com and in our app, we will not make any changes to the API methods used to create field notes. 
 
All field note functionality in partner applications will continue to function as expected without any action on your part. 
 
Any field notes created by partner applications will continue to appear on geocaching.com in the renamed drafts queue.
 
Thanks,
 
Nate Irish
Product Team Manager

 

Co na to říkáte?


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 20:54

Co na to říkám ? Jejich starosti tak mít....
  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 21:45

Pochopila jsem dobře, že pro mě jako uživatele starého Oregona 450 se i tak nic nezmění při stahování nalezených keší z GPS do počítače? Původně jsem podle názvu vlákna měla obavy, že budu muset nálezy stahovat ručně a soubor přejmenovat, ale podle textu to nebude třeba?


  • 0

#4 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 22:08

Musíš na to pustit křečky, oni ti s tím pomůžou  ;) Co nebude vyhovovat novým požadavkům, to ti sežerou, aby to mělo správnou syntaxi  :D


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 22:31

Proste tomu na webu budou rikat jinak, ale funkce bude stejná jako doposud.
  • 1

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 23:21

Díky za potvrzení, potěšilo mě, že to napsali tak, že pochopila i blondýna s mizernou angličtinou. :)

 

Křečky na soubor pustím stejně jako do teď, jen ať si ho schroupnou. Prostě pohodička. ( Já totiž pamatuji až takovou prehistorii počítačů, že jednoduché překopírování byla docela dlouhá řádka s řadou parametrů a říkala jsem si, jestli se křečci nenudí a nechtějí nás do historie postupně vracet. :D )


  • 1

#7 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2017 - 20:59

Nevíte o co jde?

 

 

Přiložené miniatury

  • logovani.jpg

  • 0

#8 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2017 - 22:36

Nevíte o co jde?

 

Buď sdílnější - z jaké stránky/odkazu ses na tohle dostal?


  • 0

#9 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 9:36

Kdykoli chci logovat FI.


  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 11:44

Jeden FI jsem právě zalogoval - a nic zvláštního.
Loguješ ručně nebo z FN ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#11 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 12:09

Hmm, normální logování, ale logování z FN tě přeci hodí na stejnou stránku jen s vyplněným textem logu. Ale už vím, že to nemají všichni. Momentálně jsem BM.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 18 únor 2017 - 12:10

  • 0

#12 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 9:35

Nezlobí vás někoho field notes? Dneska mi vyskočila hláška "geocache_visits.txt" is not in the correct format". Field notes tahám klasicky z Oregonu 450, nic jsem neměnil :(

EDIT: vyřešeno, stačí přepnout na starší verzi uploadu a problém zmizel. Miluju tyhle jejich "vylepšení" :-/


Tento příspěvek byl upraven od nopek: 26 červen 2017 - 10:40

  • 1

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 11:01

Je sice hezké, že to ta nová stránka ihned natáhne, ale pak to seřadí opačně ! Takže dříve stačilo zalogovat vždy tu první nahoře, teď se musí rolovat na konec. Grrrr
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#14 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 11:11

Dá se to seřadit opačně.

Mě by spíš zajímalo, jak zabránit tomu, aby se mi nahrávaly i starší drafty. Ve  starém nahrávání na to bylo zatrhovací políčko, teď tam není.


  • 0

#15 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 12:08

Nezlobí vás někoho field notes? Dneska mi vyskočila hláška "geocache_visits.txt" is not in the correct format". Field notes tahám klasicky z Oregonu 450, nic jsem neměnil :(
EDIT: vyřešeno, stačí přepnout na starší verzi uploadu a problém zmizel. Miluju tyhle jejich "vylepšení" :-/


Me se to stalo take. Jenomze jak postupovat po te, co nepujde prepnout na starsi verzi?
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 12:34

Mám pocit, že už logovat z FN postaru nejde. Nahrávání nevím, posílám si tam návrhy logů z Adrake, z Oregona jsem to už dlouho nezkoušel. Pri logování to na mě teď dlouho vrtí ocasem (kolečkem). Takže je opravdu otázka, jak dlouho to ještě postaru půjde.


  • 0

#17 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 19:04

Že by nás vzhledem ke svým vztahům s Garminem chtěli přesvědčit přestat používat jejich navigace a dobrovolněpovinně přejít na mobily?  Setkání obou firem v Praze v roce 2013 při ME po rozporech líbánky  zrovna nepřineslo, to přiznaly tehdy obě strany a za téměř čtyři roky to na změnu k lepšímu nevypadá. :-(  Všimla jsem si, že při stahování FN přibyly druhy navigací a Garmin je upozaděný. 

Sice mobil jako zálohu připravený mám, ale Garmin je podstatně odolnější.


  • 0

#18 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 19:25

Já jsem teď tedy s Oregonem 650 žádné problémy neměl. A protože si kopíruji jen čerstvě nalezený kešky, tak mi ani zatržítko nechybí.
  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 20:59

Já hledám s Oregonem pořád. Ale po nálezu si nakliknu keš v Adrake (bez zapínání navigace v mobilu) a pak to odešlu jako FN. Mám tam automaticky časy a správně se mi to řadí v geogetu. Možná časem na mobil přejdu, zatím se mi zdá navigace lepší. Otáčí se mi mapa, mám tam magnetický kompas a když vybiju baterky, přehodím je a jedu dál. Je to asi na zvyku, ona přesnost i výdrž bude nakonec podobná. A OSM mapa vypadá určitě líp než Garminí, o procházení multiny po stagích nemluvě.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama