Přejít na obsah


Fotka

Nový desing logovací stránky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 12:16

Takže jsem to vyzkoušel a takhle si GS představuje novou logovací stránku.

Fotky se vkládají přímo z této stránky, neskáče to na tu mezisránku.

Možná by to chtělo nové vlákno.

Přiložené miniatury

  • logovani nove.jpg
  • logovani_need maitenance.jpg
  • logovani kalendar.jpg

Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 18 únor 2017 - 12:49

  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 12:40

ergonomie příšerná. Každý typ logu někde úplně jinde. Ještě mi tam chybí pár typů, ty budou zase někde úplně jinde. Geniální.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 18:44

ergonomie příšerná. Každý typ logu někde úplně jinde. Ještě mi tam chybí pár typů, ty budou zase někde úplně jinde. Geniální.

 

Ale posun kupředu tu je, například ty fotky, více typů logu NM. Třeba ještě křečci zapracují a nebude to definitivní varianta. To by optimální nebylo.


  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 18:57

Pokud staré logy zůstanou jak jsou (nezůstanou, viděli jsme při přechodu z HTML na nové formátování), tak je mi to šumafuk. Ale kdo bude mít asi (možná) problémy, je ten, kdo loguje přes nějakou aplikaci. Možná ne.


  • 0

#5 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 19:12

Jako evolucni krok to neni spatny napad, tim myslim to, ze vse vyresite na jedne strance (mimochodem, rekl bych, ze jim tam chybi TB a akce s nimi). Z meho pohledu je tam az prehnana snaha udelat to idiot friendly, coz je ale standardem soucasne podoby spousty webovych stranek a bezny uzivatel tim dost trpi.

 

Me spis zarazi, ze s temi upravami prichazeji takhle postupne. Kdyby cely web predelali najednou, tak by to bylo podle me smysluplnejsi, ale aspon je co resit na podobnych forech jako je toto :-)


  • 3

#6 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 19:23

A nikomu jinému se ta možnost přepnutí nezobrazuje?


  • 0

#7 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 19:25

Me spis zarazi, ze s temi upravami prichazeji takhle postupne. Kdyby cely web predelali najednou, tak...


Kdyby to vydali najednou, vykazou za penize platicich malo cinnosti. Takhle to vypada, ze se neco deje vickrat do roka ;)
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 19:47

A nikomu jinému se ta možnost přepnutí nezobrazuje?

 

Me ne. Uz jsem si vsimnul, ze takhle nekdy zobrazi nekomu trochu jinou verzi webu. Cert vi proc, kdy a komu. Ja jsem mel pred casem jiny vzhled stranky kese, ted nedavno jsem si u znameho vsimnul, ze ted uz je tenhle vzhled na strance, kdyz BM se podiva na premium kes, tak je tam jina hlavicka kese nez byvala a nez je u normalni kese, navic cela stranka je responzivni.


  • 0

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 19:57

Teď jsem logoval a vše při starém...


  • 0

#10 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 20:07

Kdyby předělali celý web najednou, mohlo by to dopadnout jako předělávka Lide.cz - zůstal na něm zlomek uživatelů. Proto to dělají postupně, aby si lidé zvykli.
Možnost přepnutí se mi nezobrazuje, ale možná to bude jako když testovali před nějakou dobou listingy - zobrazovalo se jen některým a jiní se na to dostali pouze se znalostí adresy z adresního řádku.

Vypadá to dobře, otázkou je jak se zobrazují zapsané logy (jaké jsou vlastně typy logů), jak už bylo psáno jak je to s vkládáním putovních předmětů a pak by mě také zajímalo, jaké možnosti se zobrazují vlastníkům listingů.


  • 0

#11 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 20:18

Zapsané logy se zapisují naprosto normálně. Celá změna je pouze na stránce, kde se loguje nález. Ty TB tam ale chybí.


  • 0

#12 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 21:29

Jak se k tomu novýmu rozhraní dostanu, ať si to můžu zkusit a zjistit, jestli v blízké době zas něco pokazí


  • 0

#13 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 21:55

Změnili také přidávání keší do bookmarklistu - rovnou na stránce listingu se objeví menu. Jenže pro mne k horšímu - nejde teď upravit název keše před jejím přidáním. Takže buď musím na to myslet a kliknout prostředním myšítkem a otevřít tak původní stránku nebo si po přidání keše otevřít bookmarklist, prolistovat se ke keši a udělat opravu. Ne, není to rychlejší ani intuitivnější. Je to zkratka jen pro ty, kteří chtějí jen naprostý základ.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#14 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 22:03

Pokud staré logy zůstanou jak jsou (nezůstanou, viděli jsme při přechodu z HTML na nové formátování), tak je mi to šumafuk. Ale kdo bude mít asi (možná) problémy, je ten, kdo loguje přes nějakou aplikaci. Možná ne.

 

Problém bude mít c:geo a podobné, těm aplikacím, které jedou legálně přes API je to šumák.

 

Me ne. Uz jsem si vsimnul, ze takhle nekdy zobrazi nekomu trochu jinou verzi webu. Cert vi proc, kdy a komu.

 

Tomu se říká A/B testování, můžeš si to najít třeba na wikipedii.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#15 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 22:20

Jak se k tomu novýmu rozhraní dostanu, ať si to můžu zkusit a zjistit, jestli v blízké době zas něco pokazí

 

Zkus použít adresu

https://www.geocaching.com/play/geocache/gcxxxxx/log

a místo gcxxxx použij gc kod keše.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 18 únor 2017 - 22:22

  • 0

#16 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 22:43

Zkus použít adresu

https://www.geocaching.com/play/geocache/gcxxxxx/log

a místo gcxxxx použij gc kod keše.

 

Zkoušel jsem to, ale přesměruje mě to na úvodní stránku s vyhledáváním. Asi jsi vyvolený  :)


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 18 únor 2017 - 22:43

  • 2

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2017 - 22:53

Právě že aplikace nepoužívám, tak nevím, jestli logují přes API, nebo nějak zavolají logovací stránku a nacpou to do ní. Problém takovýchto změn je hlavně pro lidi, co dělají automaticky. např. často místo mailu pošlu vzkaz do místní schránky, protože ten odkaz je na místě, kde býval jiný. U logování to (mě) nehrozí. Jen asi bude mít problém GCLh s předvyplněním typu logu.


  • 0

#18 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 8:04

Jak je vidět, GS tlačí svoji mobilní aplikaci a snaží se upravovat vzhled webu tak, aby jeho ovládání bylo totožné. Já sice jejich aplikaci osobně neznám, ale přijde mi, že vzhled té nové webové stránky vypadá jako designovaný pro mobilní zařízení a dotykové ovládání - nejčastější varianty na jedno kliknutí, méně časté schované pod dodatečné volby. Mně se tedy nová stránka nezobrazuje, takže hodnotím jen podle vloženého obrázku.
  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#19 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 11:59

Krom toho nahrávání fotek přímo k logu (to uvítám) mi současná podoba při zápisu logu vyhovuje. Souhlasím s Y&MD, že snaha o idiot friendly by mohla být menší.


  • 0

#20 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 19:37

Taky mi to nefunguje. 

Ty bookmarky vidím v něčem k lepšímu, v něčem k horšímu. Nemůžu hned přidávat popis třeba. Ale zase když chci rychle něco do BM naházet, tak je to pohodlnější. Takže jak kdy.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama