Přejít na obsah


Fotka

Typ logbooku do micro keše (pill box)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

Anketa: typ logbooku (17 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jaký typ logbooku do micro keše upřednostňujete? EDIT: pill box

  1. harmonika (11 hlasy [64.71%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 64.71%

  2. rulička (3 hlasy [17.65%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 17.65%

  3. jiný (napište do komentáře) (3 hlasy [17.65%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 17.65%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2017 - 18:30

IMG_20170224_182126.jpg

EDIT: Anketa je myšlena k tomuto typu keše:
IMG_20170224_185458.jpg
 


Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 24 únor 2017 - 19:01

  • 0

#2 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2017 - 18:47

Typ "knížka".


  • 0

#3 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2017 - 18:52

Záleží přece na typu mikrovky. Takže do tiktakovky harmonika, do filmovky rulička, do PETky "knížka", apod. Není nic horšího, než dobývat z PETky navhlou roličku, no ještě horší je to možná cpát zpět (pokud u ní není nalepeno něco na vytahování).


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 24 únor 2017 - 18:53

  • 2

#4 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2017 - 19:59

Do tohoto typu taky preferuju typ knížka.
​Ruličky se různě rozruličkujou, každej to zatočí jinak a pak z toho je méně oblíbený typ "salát" a nejde to vyndat.


  • 1

#5 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2017 - 20:08

samozřejmě knížka... rulička se blbě roluje zpátky, harmonika ve stáří můžu být navlhnutá a má tendenci se trhat...


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2017 - 21:16

Knížka je nejlepší, ale jak ji udělat? Já nejradši koupím notýsek a seříznu ho tak, aby se vešel. Ale do takovéto mikrovky to vyjde hodně malé a rozpadne se to taky. Určitě nejhorší je rolička. I když se do ní vejde nejvíc logů. Za chvíli se potrhá a nejde ani vyndat. A pokud má víc listů, nedá se najít konec a pak loguje každý kam se dá. Ale zdaleka nejhorší logbook v mikrovce je chmoustanec a ten se vytvoří, když se owner nestará a hráči začnou přidávat papírky. Několikrát jsem hledal volný cm2, kam bych se podepsal. Kontola logů je nemožná.


  • 0

#7 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2017 - 22:11

Knížka je nejlepší, ale jak ji udělat?

Tak tohle jsem vyřešil před pár dny. Udělal jsem si tabulku v Excelu. Na fotce je list A4 s linkami pro rozstříhání na 12 proužků. Přidám tužší papír (zde z popsaného školního sešitu), uprostřed secvaknu - a je to. Trochu jsem hřbet zpevnil lepidlem Kanagom. Rozměry "knížky" jsou 24,4 x cca 100 mm a vejde se tam 96 logů.

Viz link

Pokud máte zájem, tak uveďte požadovaný rozměr (třeba do PETky je 25 mm moc, tam to chce 15 proužků z A4) a já přidám do souboru list s mřížkou požadované velikosti.

ž je tam správná (poslední) verze souboru.

Dodatek: a za poslední list na 3. stranu obálky ještě přilepím proužek s "poselstvím pro mudly". Vpředu česky, na rubu anglicky. Přeložený nadél a našíř z logbooku nevyčnívá.

Dodatek 25. 2.: Je tam nově i stránka pro logbook do PETky. Tu doma nemám, tak jsem výšku odhadl na 19 mm. Pokud je i to moc, tak mi napište, nebo si výšku řádků upravte v záložce Formát-Řádek-Výška na lepší hodnotu.

Přiložené miniatury

  • logbook-12.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 25 únor 2017 - 13:55

  • 4
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#8 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2017 - 23:34

Rozměry jsou celkem omezující. Na výšku 35mm a na průměr 10mm, když počítám s trochou vůle. U logbooků, kde se nemění listingy můžou být i důvody, že ten owner ani nemusí vědět o přeplněném listingu. Vidím, že jsou volné poslední dvě místa a už loguji plný logbook. Tak by to mělo být. Je to o lidech a o oznamování takových věcí.  :mellow:


  • 1

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2017 - 11:25

Láďo díky, tohle by si doma mohl vyrobit snad každý a nosit jako univerzální náhradní sebou - dřív jsem měla u sebe vždycky "harmoniku" plus v autě nějakou náhradní krabku, ale poslední dobou nenosím nic.....a tak vítám tvůj odkaz jako připomenutí se zase trochu připravit na výlety nejen za keškami. :) Kdo se přidá a bude nosit takový náhradní logbook sebou?


  • 0

#10 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2017 - 13:57

Dodatek 25. 2.: Je tam nově i stránka pro logbook do PETky. Tu doma nemám, tak jsem výšku odhadl na 19 mm. Pokud je i to moc, tak mi napište, nebo si výšku řádků upravte v záložce Formát-Řádek-Výška na lepší hodnotu. Zadní strana je stejná.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2017 - 23:24

Tak zrovna na to je tady nahoře ve fóru záložka Soubory. Pokud to chceš dát k dispozici, nahraj to tam, tady ve fóru se to za chvíli ztratí.


  • 1

#12 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2017 - 8:33

EDIT: Anketa je myšlena k tomuto typu keše:
attachicon.gifIMG_20170224_185458.jpg
 

EDIT: Pro tento případ je asi nejvhodnější rulička na špejli pro snadné vyjímání a vkládání.

PS: Vyrobeno za cca 2 minuty

Přiložené miniatury

  • logbookm.jpg

  • 0

#13 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2017 - 9:02

Dodatek 25. 2.: Je tam nově i stránka pro logbook do PETky. Tu doma nemám, tak jsem výšku odhadl na 19 mm. Pokud je i to moc, tak mi napište, nebo si výšku řádků upravte v záložce Formát-Řádek-Výška na lepší hodnotu. Zadní strana je stejná.

Ty co běžně nabízejí geoobchody mají šířku 17 mm. Petka se totiž směrem dovnitř zužuje. Vyzkoušel jsem, 20 mm už je moc.

 

Teď jsem párkrát použil bločky samolepicích papírků o vhodné velikosti, na lepivé straně prošité sešívačkou a zdá se to funkční. I ty desky se tomu dají dát.


  • 0

#14 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2017 - 13:23

Tak zrovna na to je tady nahoře ve fóru záložka Soubory. Pokud to chceš dát k dispozici, nahraj to tam, tady ve fóru se to za chvíli ztratí.

 

Už je to v Souborech na GC.cz.

Výšky jsou 24,4 a 17 mm, šířka 105 mm, ale určitě pravou stranu trochu zastřihnete (na cca 100 mm), aby byl okraj zarovnaný.

Na fotce je v rozměru 24,4 x 105 mm.

Přiložené miniatury

  • logbook-12.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 26 únor 2017 - 13:32

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama