Přejít na obsah


Fotka

Tipy na noční / dětské / dobrodružné kešky v Beskydech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 agas7

agas7

    agas7

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2017 - 13:08

Ahoj, chystáme se s částí našeho ThChTeamu (www.theocaching.farnostcheb.cz) v létě (12. - 19. 8. 2017) do Beskyd, do Domu sv. Josefa na Gruni (www.dsvj.cz). Rád bych požádal někoho ze zkušených beskydských kačerů o nějaké tipy na kešky, které:

  • jsou vhodné pro malé (předškolní) děti a mají nějaký zajímavý (např. pohádkový) příběh
  • nabízejí nějaké dobrodružství, překvapení, nějaký "bonus" pro větší (školní) děti (i s delším putováním)
  • jsou docela drsné, např. orientací či "cestou necestou", ale zvládnou se bez horolezeckého vybavení
  • noční, nejlépe s nějakou legendou

Zatím jsme si jen tak z mapy, abychom na něco přilákali, vytipovali pár takových, které nás na první pohled zaujaly (jejich seznam je na www.dovolena.farnostcheb.cz dole). Nejde nám ale o sbírání množství bodů, spíše potřebujeme vytipovat pár "tutovek", na které se pak během toho týdne zaměříme.

 

Zkoušel jsem kontaktovat BO!!!GEO, ale adresa http://bogeo.cz/ je bohužel nefunkční. 

 

Díky za případnou radu,

 

Agas7


Tento příspěvek byl upraven od agas7: 25 únor 2017 - 13:11

  • 0

#2 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2017 - 14:12

Pro děti bych doporučil minisérii Zelená Karkulka. Je to okruh s moc pěknými keškami a parking je u lanového hřiště a to je pro děti jak dělané. Začátek je zde: GC567K9.


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#3 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 22:12

Ahoj, mohu doporučit nějaké kešky, co mám nalezené...

 

Už zmíněnou Zelenou Karkulku určitě, potěší malé i velké!

Nedaleko přehrady Šance je multinka Obrázková Javořinka. Hezká procházka, vhodná spíše pro menší děti, zakončená povedenou krabičkou.

 

Pokud budete v Bílé, jsou zde kešky u zajímavých církevních staveb. První z nich je dřevěný kostelík sv. Bedřicha a nedaleko se nachází arcibiskupský lovecký zámeček.

Asi jeden a půl kilometru od zámečku se nachází Sirný pramen. Tady je EarthCache. Voda sice strašně smrdí, ale já jsem se napil a přežil to bez následků. Takže určitě doporučuji :D

 

Nedaleko Rožnova, v Dolní Bečvě jsou dvě nenáročné stromovky dosažitelné bez pomůcek. Moucha je jednoduchá mysterka a pak ještě tradiční Netopýr.

Kdyby mne ještě něco napadlo, tak dám vědět.

 

My jedeme letos na dovolenou do západních Čech, ubytování v Radošově. Jestli to vyjde, tak navštívíme i Cheb a rád bych nejzápadnější bod ČR... Bude to asi jako vždycky, vytipovaných míst spousta a týden dovolené je málo...

 

 


  • 0

#4 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 7:43

Nám se hodně líbila série fóbií. Hlavně tahle keš hodně pobavila: https://www.geocachi...-mikrobucinakaz

 

A už nějakou dobu se chystáme na expedici Expedice Mt. Čupek: https://www.geocachi...-cupek-basecamp Dle ohlasů se jedná o pěknou sérii.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka