Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.9

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
211 odpovědí na toto téma

#181 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 15:20

GeoJarry ale koukám mám špatně nastavený filtr zkusím večer se znova pohrát. Díky.

http://www.geocachin...alnimi-postupy/


  • 1

#182 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 20:01

Viz ale červená poznámka hned na začátku.

Tj. je to pro BM prakticky nepoužitelné.

Kdysi jsem měl nějakou testovací verzi API, která stáhla tři, ale vynulovala se za čtvrt hodiny. Jenomže po opětovném přihlášení a autentifikaci se vrátila na tři denně.

Ono to stačí, na načtení novinek.

Když fungoval Souhrn s limitem 10000 denně, oželel jsem logy a stahoval přes něj. Pak to ale zkrouhli.

Teď jsem PM a neřeším to.


  • 1

#183 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 13:05

Teď jsem zjistil, že exportní script HTML list of your logs je citlivý na velikost písmen v nicku. Pořád jsem se divil, proč mi vyjíždí jen polovinu logů....


  • 0

#184 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 14:39

To chces rict, ze mas u kazdeho logu svuj nick s jinak velkymi pismeny? A jak jsi toho docilil? GS vraci nick vzdy v te podobe, jak jej ma v databazi. (Nastaveni nicku v GG bys mel mit ve shode s tim, co je u GS.)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 červen 2017 - 14:39

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#185 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 17:50

Pokud ale v minulosti mel ty pismena jinak velky nez ted a upravil si to v nastaveni GG, muze mit problem... To leda by stahnu lvsechny logy znovu


  • 0

#186 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 17:53

Kvůli novému logátoru jsem stahoval všechny vlastní logy znovu. Trvalo to chvilku, tak na jedno kafe. Není problém Stáhnout všechny nálezy.


  • 0

#187 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 18:37

mpiku, ale na to stacilo psutit logator, stahovat logy jsi nemusel :)


  • 0

#188 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 12:50

To chces rict, ze mas u kazdeho logu svuj nick s jinak velkymi pismeny? A jak jsi toho docilil? GS vraci nick vzdy v te podobe, jak jej ma v databazi. (Nastaveni nicku v GG bys mel mit ve shode s tim, co je u GS.)

 

Nevím jak k tomu došlo, nick jsem neměnil, ale vypsalo mi to pouze logy z megaeventu Terezínských her 2015 a z labek z TH z roku 2014 (zřejmě ručně dopsané). Po opravě nicku v nastavení GG už to vypisuje všechno, kromě výše uvedených.

 

Tak mně napadá, dá se do seznamu GG přidat sloupec s mým logem? To by se mi hodilo, neboť jsem právě zjistil, že mám některé časy nálezu v GG posunuté o hodinu vůči časům, které jsem psal do logu a rád bych to odkontroloval.


  • 0

#189 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 12:56

U logu, ktere jsi vytvoril rucne, uprav nick na spravnou velikost pimen pomoci LogsRepair.

 

Sloupec s vlastnim logem muzes udelat jedine pomoci vlastniho vizualizacniho scriptu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#190 Hordubal65

Hordubal65

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 11:13

Nejde GG nainstalovat třeba do Dropboxu abych ho mohl používat na 2 Pc třeba doma a v práci ve stejném obsahu?


  • 0

#191 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 11:20

Instalovat do dropboxu? To tezko. Ale muzes mit datovy adresar v casti disku, ktera je na dropboxu sdilena. Nicmene po dobu prace s GG se velmi doporucuje mit dropbox vypnuty, protoze synchronizace velkych binarnich souboru databaze soucasne pri praci s nimi muze zpusobit jejich poskozeni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#192 Hordubal65

Hordubal65

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 11:46

Můžeš prosím napsat který adresář mám tedy kopírovat do dropboxu?


  • 0

#193 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 11:54

Datovy adresar - rika se mu take datadir a je to ten, co je zobrazen v prave (nejvetsi) casti stavoveho radku okna GG. obsahuje mj. adresar script.

 

http://geoget.ararat...ektivne#dropbox


Tento příspěvek byl upraven od gord: 08 červen 2017 - 11:55

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#194 Hordubal65

Hordubal65

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 11:58

Moc dík přeji krásný den.


  • 0

#195 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 12:10

Mohl by, prosím, někdo povolaný a znalý detailně popsat, proč není vhodné provozovat kompletně celý GG v adresáři sdíleném na Dropboxu? Samozřejmě nepředpokládám práci s programem z více míst najednou.

Ačkoliv je toto ve fóru několikrát zmiňováno, naschvál to takhle provozuju od začátku, co GG používám (samozřejmě pro jistotu s automatizovanou zálohou), což bude nějakých 7 let. Provozuju to tak denně na více PC, většinou je na všech zařízeních Dropbox aktivní. Databáze má aktuálně 160 MB, obsahuje cca 25 000 keší. Používám několik dost složitých filtrů, exporty pro Garmin, několikrát týdně Stator.

Za celou dobu používání se mi nestalo ani jednou, že by vznikl nějaký problém s daty nebo programem. Nějakou dobu jsem to tak používal i na mobilních datech (tehdy 3G).

Proto by mě zajímalo technické zdůvodnění, proč to není doporučeno.

Děkuji.


  • 0

#196 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 12:16

Precti si ten odkaz, co jsem posilal v predchozim postu.

 

Technicke zduvodneni uz tu kdysi psal Haluma - jedna se o to, praci s databazi pri jeji synchronizaci a pripadnem jejim nedokonceni. Pripadne kdyz do toho jeste zacne kecat zurnal ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#197 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 12:25

Mohl by, prosím, někdo povolaný a znalý detailně popsat, proč není vhodné provozovat kompletně celý GG v adresáři sdíleném na Dropboxu? Samozřejmě nepředpokládám práci s programem z více míst najednou.

Ačkoliv je toto ve fóru několikrát zmiňováno, naschvál to takhle provozuju od začátku, co GG používám (samozřejmě pro jistotu s automatizovanou zálohou), což bude nějakých 7 let. Provozuju to tak denně na více PC, většinou je na všech zařízeních Dropbox aktivní. Databáze má aktuálně 160 MB, obsahuje cca 25 000 keší. Používám několik dost složitých filtrů, exporty pro Garmin, několikrát týdně Stator.

Za celou dobu používání se mi nestalo ani jednou, že by vznikl nějaký problém s daty nebo programem. Nějakou dobu jsem to tak používal i na mobilních datech (tehdy 3G).

Proto by mě zajímalo technické zdůvodnění, proč to není doporučeno.

Děkuji.

Běž si rychle koupit nějaký los, určitě vyhraješ...když máš takové štěstí.

Projdi si fórum, kolik je tu nářků na ztracená data při práci v DropBoxu.


  • 0

#198 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 12:35

Myslim, ze az tak moc tech stiznosti tu nebylo. Daleko vic jich tu je na poskozeni flesky s prenosnou instalaci GG, pochopitelne bez zalohy.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#199 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 12:42

Běž si rychle koupit nějaký los, určitě vyhraješ...když máš takové štěstí.

Projdi si fórum, kolik je tu nářků na ztracená data při práci v DropBoxu.

Ale jo, já těm nářkům věřím (však taky píšu, že tohle provozuju tak trochu "natruc", s jištěnou zálohou), ale zajímá mě to technicky. Pokud vím GG používá SQLLite, tedy zpracování je transakční a mělo by z podstaty věci být stavěno na takovéto "poruchy". SQL servery běžně dělají replikace na jiné lokality, "za chodu". Takže mě jen zajímá, v čem je GG odlišný, že mu Dropbox nesvědčí.


  • 0

#200 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 12:50

Duvodu je mnoho, hlavni je ten, ze je to databaze, ne obycejny soubor. Obecne se databaze pro cloud nedoporucuji. Proc?

 

Inu proto, ze databaze neni treba dokument ve wordu. S jinymi soubory pracujes stylem, ze se otevres soubor, upravujes ho, a jednou za cas ulozis novou verzi souboru se zmenami. To je pak pro cloud pohodovka, jakmile se soubor zmeni, tak jeho obsah odputuje internetem do cloudu.

 

Jenze databazovy soubor se meni mnohonasobne casteji, z principu na nahodnych mistech, a jeste je mnohonasobne vetsi. Takze prilis casto cloud zjistuje zmeny, prilis casto se snazi odeslat velky objem dat do internetu, a ne vzdy to stihne, nez uzivatel treba pocitac vypne.

 

Ba co hur, aby byla databaze konzistetni a funkcni, tak potrebuje nejen jeden soubor, ale dva! A ty k sobe musi pasovat. A jeden soubor je velky, a druhy maly. Co se asi tak stane, kdyz se tomu dropboxu podari sesynchronizovat ten mensi journal, ale velkou databazi ne? Na druhem pocitaci se pak bude snazit aplikovat ten novy journal na starou databazi, a naprosto spolehlive ji tim znici!

 

Mozna je to dobry namet na nejaky dalsi blog, tohle lidem vysvetlit.


  • 3





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama