Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.9

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
211 odpovědí na toto téma

#41 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 13:59

Tak to by melo jit celkem snadno nasimulovat vytahnout kabel behem prenosu dat ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#42 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 15:39

Tak jsem to teď zkusil nasimulovat vytažením kabelu z wan rozhraní routeru a opět to zatuhlo - viz přiložený obrázek po pokusu kliknout na tlačítko storno - celé okno zešedlo a v záhlaví se píše že nereaguje.

Pro Halumu - tento printscreen je z GEogetu, který stahoval kešky přes menu "Databáze - Import - Stáhnout kešky", takže příčina nejspíš nebude v Combine2, ale v Geogetu jako takovém.
Kromě tohoto stahování jsem měl puštěný ještě druhý Geoget, který stahoval kešky tou dávkou v Combine2 a ten mi zatuhnul úplně stejně - oba dva jsem musel "násilím" ukončit a pustit znovu. Po obnovení internetu se ani jeden nevzpamatoval a nepokračoval ve stahování dál.
  • 0

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 16:07

Koukam na to do zdrojaku, a jsem z toho na vetvi:

V takove chvili by to melo po minute cekani zahucet na timeout. A mezitim to kazdych 200ms kontroluje tlacitko "Storno", takze by to rozhodne nemelo bvyt takhle sedive a nereagujici.

 

Tam se nekde deje neco oskliveho...


Jeste prosim, zatuhlo to hned, nebo az po chvili?


  • 0

#44 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 16:10

no řekl bych, že to zatuhlo hned
  • 0

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 16:18

Prvni test, ktery ale presne nesimuluje tvuj problem - vytrhnuty kabel z pocitace.

 

Tam se to chova naprosto spravne, hned byla zahlasena chyba "problem komunikace se serverem", a kdyz jsem vse vratil, geoget sam po chvili zkusil operaci zopakovat a dokoncil ji. jenze vytrhnuty kabel z pocitace take udela vypnuti sitoveho rozhrani, takze operacni system vi, ze nastal problem.

 

Tvuj problem je jiny, protoze problem nenastal u tveho pocitace, ale az kdesi na trase. O tom tvuj operacni system nemuze mit tuseni, proto se to z principu chova jinak. Data proudi do cerne diry, ze ktere se nic nevraci. A ja nevim, jeslti se nevraci kvuli chybe, nebo kvuli tomu, ze je to jen pomale, nebo ze treba jen server premysli, nez vubec neco vrati. Proto je tam ten timeout, po kterem se cekani vzda. A ten je ve vychozim nastaveni minuta. (da se to ted nove zmenit v rozsirenem nastaveni)


  • 0

#46 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 17:55

No kdyby se to po té jedné minutě vzpamatovalo a nahlásilo to error, tak proti tomu nic nemám, ale ta chybová hláška se neobjeví ani po mnoha minutách a tak nezbývá nic jiného než GeoGet násilím ukončit.
  • 0

#47 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 21:43

tak vytáhnout kabel z WANu na routeru :)


  • 0

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 22:49

...coz znamena rozbit internet i vsem ostatnim, kdo na routeru visi... neni jednodussi si na chvili zablokovat Geoget na firewallu ve Windows?

 

Tak jsem to udelal ja, a i kdyz jeste nebyl cas na simulovani toho konkretniho tahani, nasel jsem uz par nepeknych chovani. (ktere mi uz kdysi hlasil Gord, co si tak vzpominam) Takze to proverim nejak komplexne.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 12 březen 2017 - 22:49

  • 0

#49 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 22:18

Jde o to, kdo na routeru sedí. Třeba u mě jsem na routeru sám, pokud nepřijede dcera s noťasem (proto jsem ho taky kupoval). Když je na studiích, wifinu někdy vypínám. Pokud jde o připojení kabelem, dá se vytáhnout i ten druhý kabel. Nebo na noťasu vypnout wifinu?

Jinak, co se týče nějakého tuhnutí, nějak mi nevadí, když se nějaký program v nestandardních podmínkách chová nestandardně. Výpadek internetu není častá věc, pokud ano, tak to vadí i jiným programům, než je geoget. Sice asi nevytuhnou, ale nic nevidím. Což ovšem neznamená, že chyby není třeba opravit, jen že priorita není tak velká.


  • 0

#50 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 17:35

Ještě k té schránce, jak teď experimentuji s tvorbou pluginů, tak GeoGet ve kterém mám vypnuté sledování schránky se mi pokoušel nainstalovat plugin, jehož url jsem vložil do schránky, takže to úplně vypnuté nebude.
  • 0

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 17:49

Mas recht, to vypnute nebude, podivam se na to. Nicmene prodlevy by mohlo teoreticky zpusobovat nahledavani kesi v databazi, a to se opravdu vypnout da.


  • 0

#52 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 15:50

Zálohování databáze se mi v poslední verzi chová nějak divně. U základní databáze GeoGet.db3 to zálohu odmítá dělat - šedá ikona "zálohování je vypnuto". Různé jiné pomocné databáze se bezproblémů automaticky zálohují. Nepomůže ani přejít na pomocnou, nechat ji odzálohovat a pak se vrátit - stále je to šedé. Na disku je přitom 33G místa, což by mohlo stačit... Poslední zálohu udělal 7.3.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 16 březen 2017 - 15:52

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 20:39

je-li ta datanbaze vetsi nez 2 giga, pak se prestane zalohovat. Pokud chces takhle velke databaze zalohovat, je treba si ten limit v rozsirenem nastaveni zvednout.


  • 0

#54 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 20:51

je-li ta datanbaze vetsi nez 2 giga, pak se prestane zalohovat. Pokud chces takhle velke databaze zalohovat, je treba si ten limit v rozsirenem nastaveni zvednout.

jejda - to jsem nikde ve změnách neviděl


  • 1

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 21:06

Tak, jako se správný bojovník zajímá o to malé červené tlačítko vespod zbraně, tak by se správný Geogeťák měl zajímat o ty nové nastavovátka v rozšířeném nastavení... :P


  • 0

#56 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 21:09

To se mi teda moc nelíbí. Rozšířená nastavení jsou popsána jako pro zkušené uživatele a bez nějakých vysvětlování. Přitom je to poměrně důležité nastavení a uživatel není vůbec upozorněn na nutnost někde něco měnit. Když to srovnám s tím co jsem po tobě vždycky chtěl - možnost nezálohovat read/only databáze - tak je to úplně opačný přístup.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#57 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 21:32

Jo, po tomhle se mi fakt styskalo - "chci, pozaduji, a udelal jsi to blbe". Jeste, ze vas mam...


  • 2

#58 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 21:33

Mimochodem, Geoget nic takoveho, jako read-only databaze, nezna.


  • 0

#59 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 21:43

Koukal jsem na to rozšířené nastavení a asi mě žádné změny nečekají, databáze mám min. 10x menší, než je limit. Ale co je třeba sqlcache nevím, tedy netuším, jaká je správná velikost. Asi je to pro mě jedno. Debug asi znamená zapnout nějaký ladicí režim, taky nevím, k čemu by mi to bylo, když nevím, co a jak to kde ukazuje nebo ukládá. Beep je určitě nějaké pípnutí. Beru to tak, že tohle mě jako uživatele asi nezajímá.


  • 0

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 21:47

tak on opravdu malokdo ma databazi vetsi nez dve giga, a ten zbytek se zjevne umi optat, nebo to dokonce oceni... a nebo mne sprdne.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama