Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.9

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
211 odpovědí na toto téma

#61 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 21:55

a z čeho má člověk poznat, že "nedělat zálohu, pokud je na disku málo místa" znamená "defaultně jsem vám vypnul zálohu natvrdo, i když máte místa dost"?


  • 0

#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 22:02

Z niceho, protoze tyhle dve veci spolu nijak nesouvisi.

A diky za pripomenuti, ze bych mel svuj volny cas venovat necemu uzitecnejsimu.


  • 1

#63 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 22:10

Stačilo by to dopsat důrazně do seznamu změn.

Přišlo se na to brzo, snad se nikomu nestala zatím žádná nenapravitelná škoda.

Díky.


  • -1

#64 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 7:38

Databáze 2 giga a WinXP 32 bit je známá problematická kombinace. Outlook expres když začne "komprimovat" poštu, tak tyto velké databáze prakticky zničí. Přišel jsem takto o rok odeslané pošty. To "komprimovat", prý aby zmenšil místo na disku, znamená, že disk půl hodiny chroustá, nadělá spoustu záloh, které se následně přesunou do koše, některé se nepovedou, a tak BAKy zůstanou a výsledkem je, že když bylo málo místa, po "komprimaci" není žádné. Geoget evidentně takovéto prasárny nedělá, alespoň při velikosti používaných databází jsem si ničeho nevšiml.

 

A ještě k zálohování: Automatické zálohy jsou potřebné pro případ uživatelské chyby, náhodného smazání něčeho, ale pro případ havárie disku jsou na nic. Je třeba pravidelně zálohovat na jiný disk nebo jiné médium. I to by asi šlo automatizovat, např. ukládat zálohu do cloudu, ale žádný program nemá ruce, aby připojil externí disk nebo flešku. A zálohovat je třeba i jiné věci, než Geoget. Takže výpadek automatických záloh nemusí být kritický, kdo má takhle obrovské databáze, určitě o ně nechce přijít a má tedy zálohování vyřešeno. Pokud ne, jeho chyba.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 17 březen 2017 - 7:44

  • 3

#65 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 7:59

Rozsirene nastaveni podle me opravdu pro zkusene uzivatele, jak se tam pise. Nezkuseny uzivatel rozhodne nebude mit databazi nad urcenym limitem.

 

Jina vec je, ze to neni popsane a ze jmena geoget.dblimit nevyplyva, ze jde o limit pro zalohovani. Behem dne se pokusim popis na araratu doplnit.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 10:04

Protože to neomezuje jen zálohování, ale i jiné věci. Cílem je, aby se práce s obrovskými databázemi zbytečně nezdrzovala věcmi, které nejsou nutné. V současné době se treba ještě přestanou počítat celkové počty waypointu a logu, zjišťuje se jen počet bodů.
  • 0

#67 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 10:20

Neco jsem napachal, tak pripadne prosim o doplneni nebo opravu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#68 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 10:35

Díky moc za vylepšení nápovědy. Co mě při čtení napadlo:

 

zapíná ukládání stažených dat v surovém tvrau, tak jak byly přes GC.Live staženy: krom překlepu mě hned napadla otázka, ve kterém souboru to asi tak bude uloženo. Téměř určitě bych to v adresáři Geogetu našel, ale proč to nepřipsat.

 

Další překlepy, kterých jsem si všiml: webovího, soubodu (EDIT: tyto dva jsem opravil)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 17 březen 2017 - 14:11

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#69 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 11:25

Neco jsem napachal, tak pripadne prosim o doplneni nebo opravu.

Ještě by se hodila poznámečka zda hodnota 1 znamená zapnuto a 0 vypnuto, či obráceně. (Již pamatuji nějaký ten pátek a zažil jsem i systémy, které měly 0 jako true.) Díky za vysvětlení.


  • 0

#70 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 14:02

Ano, take tekove systemy pamatuji, ale to uz je hodne davno a v GG je to konzistentni a urcite uz je to nekde napsane. A navic, proc to tam nenapises ty?  ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#71 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 14:12

... V současné době se treba ještě přestanou počítat celkové počty waypointu a logu, zjišťuje se jen počet bodů.

A když se teda vypne automatické zpracování, je tam teď nějaká možnost ten přepočet nebo zálohování spustit ručně (na vyžádání)?


  • 0

#72 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 14:50

 A navic, proc to tam nenapises ty?  ;)

1 jsem líný :P

2 musel bych se registrovat (viz 1)

3 Nebyl jsem si jist zda 1 je ano :wacko:


  • 0

#73 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 15:31

No a mě by třeba zajímalo, který zvuk se použije pro ten beep. Abych věděl, který si mám nastavit.
  • 0

#74 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 16:41

No a mě by třeba zajímalo, který zvuk se použije pro ten beep. Abych věděl, který si mám nastavit.

Pípalo to skoro pořád. Už jsem si to zase vypnul.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 17:30

Beep je při zobrazení výsledků importu, a pokaždé, když se přestane ukazovat busydialog. Pipa se 'asterisk', kdyztak si vygoogli pro tvoji verzi Windows, co máš přesně nastavit.
  • 0

#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 17:39

A když se teda vypne automatické zpracování, je tam teď nějaká možnost ten přepočet nebo zálohování spustit ručně (na vyžádání)?


Ted nijak, ale je to zajímavý nápad, mohl bych to dat třeba na dvojklik na tom poli s počítadly.

Jinak motivace k tomu nepočítání je snad zřejmá... mam tu třeba databázi, která je tak velká, že jen s počítaní logu trvá klidně pul minuty. A když si to počítání v tu chvíli odpustis, Usetris si to počítání po spuštění, i po každé změně v databazi. A to je sakra znát!

A ta zvolena dvě giga - komplet ČR i se všemi archivovanymi kesemi, kterých není málo, má zhruba půl gigabajtů. Opravdu si myslím, že tohle omezí doslova jednotky uživatelů.
  • 1

#77 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 17:51

1 jsem líný :P
2 musel bych se registrovat (viz 1)
3 Nebyl jsem si jist zda 1 je ano :wacko:


A my snad líní nejsme?

A ano, 1 je true. Ostatně, není to novinka, dalo se to potkat už v konfiguracích pluginu, a je to konvence Windows ini.
  • 0

#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 17:54

Díky moc za vylepšení nápovědy. Co mě při čtení napadlo:

zapíná ukládání stažených dat v surovém tvrau, tak jak byly přes GC.Live staženy: krom překlepu mě hned napadla otázka, ve kterém souboru to asi tak bude uloženo. Téměř určitě bych to v adresáři Geogetu našel, ale proč to nepřipsat.


Tam he potreba upozornit, že se do dává do tempu v datovém adresáři, který se při spuštění geogetu smaže!
  • 0

#79 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 18:33

No pípá to hezky, ve Windows 7 se to jmenuje "hvězdička". Ale nevím proč to pípá když se objeví okno s výsledky stažení (viz přiložený obrázek) a pak to pípá znovu, když se to okno zavírá kliknutím na OK - to je trochu nadbytečný.

Přiložené miniatury

  • 1.gif

  • 0

#80 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2017 - 19:48

ano, je to nadbytecne, protoze jak jsem psal... nejdriv to pipne, kdyz se objevi vysledek importu. Abys vedel, ze import dobehl. A pak to pipa, kdyz skonci busydialog. Abys vedel, ze dobehlo cokoliv. Logicky vyplyva, ze po tom importu to pipne dvakrat.

Ale opravdu, jako fakt opravdu se nebudu namahat s tim, abych zjistoval, jestli druhe pipnuti neni zbytecne.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama