Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.9

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
211 odpovědí na toto téma

#141 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 13:23

otázka spíše zní PROČ to mazat? resp proč to mazat po importu z PQ? takhle se GeoGet nepoužívá :P

když už, tak si v rámci exportu do navigace teda ručně (nebo pomocí Combine) např. odečíst ten výše zmíněný GGT seznam a je to.

To mas tak...Kdyz neznas Geoget funkce ani tak, ze si nejses v nem schopen vytvorit "Ignore list" (muj pripad), tak uz asi neumis ani pouzivat slozitejsi "Combine".  :)  ...no a pak amatersky rucne mazes kesky, ktere nechces aby se ti prenesly do navigace a prekazely na mape. Zkratka amaterismus jak se patri, ale vsemu v zivote se musis ucit. :rolleyes:

Diky ale za dalsi tip.


  • 0

#142 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 15:03

Zakladni princip prace s GG: v GG databazi je vsechno. Jen to, co te v tu chvili nezajma, to neexportujes.

 

Toto pravidlo zduraznujeme vzdy, vsude a za vsech okolnosti. Zjevne to nestaci, stale ma nekdo tendence opakovane mazat neco, co si mysli, ze o to ted zrovna nema zajem. (A az to bude za 10 minut chtit, treba do jine GPS nebo mobilu, bude to hledat a znovu stahovat ...)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 06 duben 2017 - 15:19

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#143 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 15:14

"neEXportuješ"


  • 0

#144 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 15:17

Ano sefe, tak to bylo mysleno. Uz to opravuji.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#145 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 19:05

Ano, to je schizofrenie uživatelů Garmina a někdy i cGeo. Z Geogetu si vyexportují vyřešené multiny a mysterky a pak si z GC stáhnou PQ místa kam zrovna jedou. Asi před týdnem jsem dvě hodiny vysvětloval jedné kačerce, že to PQ už si nemusí tahat když už si stáhla 10km kolem nějakého bodu přes API.

Vrchol schizofrenie mi ovšem předvedl jeden kačer, který měl v Locusu mysterky z GeoGetu a přes cGeo online lovil ty ostatní.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 07 duben 2017 - 0:45

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#146 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 20:58

Pokud si to někdo dává do telefonu jako celou databázi, nic neexportuje a má tam všechno, i to, co nechtěl. a mít tam třeba spoustu archivovaných eventů, na kterých nebyl, asi opravdu smysl nemá. Tam bych viděl mazání jako užitečné, nebo export do jiné - pracovní databáze. Ale pokud exportuju GPX, nebo POI, nebo GGZ, lze to opravdu řešit filtrem před exportem. Nevím ale, jak se chová ta aplikace a zda tam třeba nejde zneviditelnit archivované eventy, nebo nějaký bookmark (ignore). Pak by mazání smysl nemělo, rozumná databáze má stovky MB a ta se snad vejde.


  • 0

#147 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 6:17

Mazani archivovanych kesi, zejmena nenavstivenych eventu, bych jeste pochopit umel. Ostatni se pri prvni aktualizaci nebo importu z PQ zase vrati zpet a je to nekonecne opakovani uplne zbytecne cinnosti.

 

Co se tyka te databaze v telefonu, tak tam je to trochu slozitejsi u lidi, co maji v databazi pulku (nebo vic) zemekoule. U tech je pochopitelne nesmysl davat do telefonu celou databazi, kdyz se pristich 5 let urcite do oblasti nedostanou. Ale ti jsou si toho urcite vedomi a maji to rozumne vyreseno.

 

U databaze velikosti par set mega bych nejake archivovane kese vubec neresil. aDrake je umi ignorovat a predpokladam, ze Locus na tom bude podobne. Ty aplikace totiz delaji lidi, co se v databazich orientuji a zaroven jsou kaceri, takze znaji sve potreby.

 

To uzivatele jsou na tom casto jinak. Tezko jim zazlivat, ze nemaji znalosti programovani, znalosti o databazich a podobne. Ale vadi mi, ze nemaji ani snahu ziskat informace vhodne k efektivnimu uzivani aplikaci, ktere pro ne nekdo (vesmes zdarma) udelal. A pak si jeste stezuji ...


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#148 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 6:52

Narazil jsem na zajímavý problém, který možná ani s GeoGetem nesouvisí.

 

Týká se eventu GC6R8ZQ. Tento event je již archivovaný, ale neustále se mi při vyhledání keší v okolí (nebo celého kraje) vrací. Přitom je v okolí řada eventů nebo keší také archivovaných, ale ty jsou OK, ve vyhledání nejsou.

 

To by mě zajímalo, kde je chyba a jestli se něco takového děje i někomu jinému nebo na jiné keši.


  • 0

#149 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 7:09

Jak jej vyhledavas a co znamena "se mi vraci"?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#150 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 7:21

Už když jsem jel na dovolenou jen na druhý konec republiky, jsem si místní keše stáhnul do jiné databáze, vyexportoval a po návratu do hlavní databáze stáhnul jen nalezené. Předpokládám, že kdo má v databázi půlku světa, dělá to taky tak. Je nesmysl držet je neaktuální, případně neustále aktualizovat, když se tam v nejbližších letech nedostanu. Spíš by se možná hodilo mít možnost databázi rozdělit, když na podobné řešení přijdu někdy později a už to mám importované všechno do hlavní. Ale udělat bych to uměl, nějakým exportem nebo přinejhorším zkopírováním a přejmenováním databáze a ručním vymazáním přebytečných.


  • 0

#151 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 7:28

Jak jej vyhledavas a co znamena "se mi vraci"?

 

Např. dám Stáhnou keše v okolí 2km od N 49° 18.368 E 014° 08.926 a ten event, ačkoli archivovaný, se objeví ve vyhledaných.

To samé, když dám stáhnou Jihočeský kraj.


  • 0

#152 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 9:05

Stahnout kese neni vyhledavani.Pri stahovani se stahuji data z webu a nahravaji do databaze. Pri vyhledavani se pracuje jen s databazi v PC.

 

Tak jeste jednou: co myslis pojmem vyhledani? Co presne delas?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#153 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 9:37

Pokud stahujes přes GC.live, tak si proste nejaké eventy vymýšlím, a schválne je lidem podstrkuji. :P  Ale vazne, co mi Groundspeak vrati, to proste předám. Ve vlastnotech toho gc.live stahovani venuj pozornost zaskrtavatku "dostupné kešky".


  • 0

#154 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 9:39

Mám na mysli import keší přes GC Live: Databáze -> Import -> Stáhnout kešky.

 

Zaškrtávátko "Dostupné" bylo ve výchozím stavu - tedy vše. Když ho zaškrtnu, tento event se nestáhne.


Tento příspěvek byl upraven od Pe_Bo: 07 duben 2017 - 9:44

  • 0

#155 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 9:41

Tipl bych, že ten event. nemáš označený jako archivovaný. Tuhle informaci ti totiž Zeměmluv po dobrém nedá a tak při aktualizacích (libovolnou metodou - API nebo PQ, je to jedno) se aktualizují živé keše a ty ostatní ne. Toho můžeš jednoduše využít:
1) zobraz si celou databázi (bývá na to filtr ALL)
2) pokud máš v zobrazených sloupcích sloupec s názvem aktualizace, tak --->4
3) pokud ho nemáš, tak "Nástroje / Editor sloupců", v okénku Dostupné sloupce vyber "Aktualizace" a modrou šipkou to přehoď doprava, případně to pak modrýma šipečkama posuň nahoru kam chceš.
4) klepnutím na záhlaví sloupce "Aktualizace" seřaď zobrazené keše podle data/času aktualizace.
5) vyber keše před datem aktualizace které budeš považovat za to že je to ještě aktivní keš (klidně i víc, moc na množství nezáleží).
6) "Body / Aktualizovat stav" (lze i přes pravé myšítko) ti rychle zaktualizuje stav všech vybraných keší; jede to přes API, velmi rychle, nebere to keše z limitu stahování a je to dostupné i pro BM.
Uvidíš, že řádky většiny z těch vybraných keší se obarví na červeno, to znamená že je archivovaná.
Při běžném pohledu do databáze předpokládám nemáš archivované vybrané a tak už to příště neuvidíš.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 07 duben 2017 - 9:44

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#156 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 9:48

Ten event nemám normálně vůbec v databázi a takhle se mi tam pořád dostává. Blízko něj je několik jiných archivovaných eventů/keší a ty se samozřejmě nestahují. Jen tenhle jeden.

 

Je to nejspíš nějaká chyba u Groundspeaku, že ho do stažení zařadí. Jen by mě zajímalo, jestli tohle někdo pozoroval i u jiné keše.

 

Jinak v PQ se neobjeví, jen přes GC Live.


  • 0

#157 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 10:00

Např. dám Stáhnou keše v okolí 2km od N 49° 18.368 E 014° 08.926 a ten event, ačkoli archivovaný, se objeví ve vyhledaných.
To samé, když dám stáhnou Jihočeský kraj.

Hmmm, on má pravdu - tak tohle je na HaLuMu aby to vyzkoumal.
Přesně to stejně jako Pe_Bo jsem totiž udělal (do prázdné databáze) a skutečně se dotáhl mimo jiné i archivovaný event GC6R8ZQ.

Je sice fakt, že to znamená někde nějakou chybku (asi v Americe) - ale čemu to vadí ?
V databázi máme tisíce archivovaných keší a při běžné práci je vůbec nevidíme a tak nám nevadí. Databáze naroste neznatelně a i pokud si to exportuješ do nějaké navigace která databázi nepodporuje tak archivované snad neexportuješ, nebo snad ano ?

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 07 duben 2017 - 10:01

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#158 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 10:21

Nevim, co ma Haluma zkoumat? GS by nemel vracet archivovane eventy a jestlize nejaky takovy vraci, tak s tim tezko Haluma neco udela.

 

Nevadi to ovsem vubec nicemu, protoze se jen aktualizuji ulozena data. A s velkou pravdepodobnosti se vlastne ani neaktualizuji, protoze listing se nemeni, zadny log neni navic, ... Takze vlastne zadna zmena.

 

Pro dalsi pouziti dat se stejne provadi vyhledani a/nebo filtrovani a pak export, tam se ten event urcite eliminuje (pokud je nezadouci).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 07 duben 2017 - 10:22

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#159 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2017 - 17:02

Tak si teď dělám pokusy s pluginem na magnetky a zjišťuji, že ačkoliv mám GeoGet ve kterém nemám povolené pípání, tak každé ShowMessage v pluginu na mě zapípá
  • 0

#160 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2017 - 17:48

Nebude to tim, ze u tohoto pipaji windows samy o sobe?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama