Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

PM jak zaplatit v EUR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 countrymancz

countrymancz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2017 - 13:57

ahoj, projel jsem témata odpovídající mému dotazu, ale odpověď jsem nenašel...snad poradíte

 

Bude mi končit PM a mám nějaká "přebytečná" eura, kterými chci zaplatit prodloužení - dá se to udělat nějak napřímo nebo jedině vklad normálně přes svou banku a pak zaplatit např přes kartu?

 

díky za pomoc


  • 0

#2 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2017 - 16:13

Platit lze jen online kartou a nebo nově myslím i Paypal


  • 0

#3 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2017 - 17:13

Obávám se, že jakékoliv přehození hotovosti v EUR do bezhotovostní platby Tě bude stát víc peněz i času, než platba kartou/Paypalem i přes blbý kurz. Normálně to zaplať standardní cestou a EURa si schovej na výlet do němec.... ;-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2017 - 17:14

Nově Paypal? Vážně? Tím tam platím už od roku 2006...

 

Platba kartou  půjde asi v domácí měn2 té karty, v odpovídajícím kurzu banky. Ale to ti řeknou lépe ve tvé bance.

 

Na Paypalu můžeš mít účet v několika měnách, a přednostně by se to mělo brát z hromádky, která má odpovídající měnu. Ale to znamenaá, že ti na paypalu musí ležet odpovídající peníze, protože jinak se ti to strhne z karty, a jsi tam, kde jsi byl v prvním případě.


  • 0

#5 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2017 - 21:39

Zaplať kartou a pokud možno v USD. Je to o něco výhodnější. Aby ti to šlo musíš jako svou zemi vybrat takovou, kde se dolary platí.
  • 0

#6 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2017 - 21:56

Třeba Ukrajinu :-)
  • 2

#7 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 8:03

Na Paypalu můžeš mít účet v několika měnách, a přednostně by se to mělo brát z hromádky, která má odpovídající měnu. Ale to znamenaá, že ti na paypalu musí ležet odpovídající peníze.....

No jo, ale aby tam ty dolary poslal, bude je muset vložit na nově zřízeny USD účet a poslat je na Paypal, což nebude zadarmo a kvůli jedné platbě asi neyplatí....
Nevim, jestli ještě někdo nabízí zasílání hotovosti, ale pokud ano, bude to ještě dražší...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 8:37

Hlavně si ale Paypal za zprostředkování platby naúčtuje nemalý bakšiš. Opravdu je nejlepší zaplatit kartou. Už se to tady probiralo mockrát a vždy je ta diskuse dlouhá.
  • 0

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 8:41

A nešlo by prostě zaletět do Seattlu a donést to na Groundspeak HQ osobně?


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 12 březen 2017 - 8:41

  • 4

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#10 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 8:46

Tak ještě doplním svůj předchozí příspěvek:
...a neplodná
  • 1

#11 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 9:01

No jo, ale aby tam ty dolary poslal, bude je muset vložit na nově zřízeny USD účet a poslat je na Paypal, což nebude zadarmo a kvůli jedné platbě asi neyplatí....
Nevim, jestli ještě někdo nabízí zasílání hotovosti, ale pokud ano, bude to ještě dražší...

Nemusíš mít pro každou měnu jiný účet. Stačí a je lepší mít víceměnový účet. To pár bank už standardně nabízí. Určitě Raifka a myslím i AIRbank.

 

Hlavně si ale Paypal za zprostředkování platby naúčtuje nemalý bakšiš. Opravdu je nejlepší zaplatit kartou. Už se to tady probiralo mockrát a vždy je ta diskuse dlouhá.

Nikdy mi žádný, ani malý, bakšiš nestrhli.


  • 0

#12 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 9:19

A nešlo by prostě zaletět do Seattlu a donést to na Groundspeak HQ osobně?

Taky mě to napadlo, jen si nejsem plně jist, zda to vyjde výrazně výhodněji než platba kartou či PayPalem ... :)


  • 0
:)

#13 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 9:41

Něco podobného jsem chtěl udělat před měsícem. Dokonce mám éčkovej účet v bance ale, za všechno se platí :-). Když jsem si spočítal náklady za vložení, poslání, návštěvu banky .... tak jsem si to koupil u nejmenovaného ty ty shopu a ve výsledku to bylo o 27 korun levnější a já nemusel zvednout zadek od kompu.


  • 0

#14 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 11:08

Nikdy mi žádný, ani malý, bakšiš nestrhli.


Nestrhavaji si primo nejaky poplatek. Ale vzdy vam strhnou o neco vic, nez je napsana. Casto nakupuji na ebay a tam je to krasne videt. Mate tam primo cenu v czk a pri nakupu pres ebay se cena vzdy zvetsi. A zmenou kurzu to nebude, zvetsi se vzdy, zmensi nikdy. Ale nejvetsi baksis maj nejspis od prodejce.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 12 březen 2017 - 11:10

  • -1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#15 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 13:41

Blabol. Kdyz uz, tak si poplatek strhava PayPal  od prijemce.

 

Pri platbe PayPalem si VY rozhodujete, zda chcete strhnout castku v originalni mene podle kurzu vasi banky nebo v korunach a podle kurzu PayPalu (vetsinou nevyhodne). Uz z principu tedy nemuze byt prepoctena cena uvedena na webu prodejce (ebay) presna. Ebay nemuze vedet jaky kurz ma zrovna vase banka. Vzhledem k rozdeleni je stejna situace i u PayPalu, protoze se jedna o nezavisle firmy....


Tento příspěvek byl upraven od Blexa: 12 březen 2017 - 13:42

  • -1

#16 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 13:52

Jinak se to uz resilo na http://www.geocachin...latební-systémy.


  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 20:11

Taky mě to napadlo, jen si nejsem plně jist, zda to vyjde výrazně výhodněji než platba kartou či PayPalem ... :)

No kdyby dal inzerát že za mírný obolus zalokuje kačerům ikonku Geocaching HQ, tak by to možná vyšlo dobře
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#18 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 0:06

Blabol. Kdyz uz, tak si poplatek strhava PayPal od prijemce.

Pri platbe PayPalem si VY rozhodujete, zda chcete strhnout castku v originalni mene podle kurzu vasi banky nebo v korunach a podle kurzu PayPalu (vetsinou nevyhodne). Uz z principu tedy nemuze byt prepoctena cena uvedena na webu prodejce (ebay) presna. Ebay nemuze vedet jaky kurz ma zrovna vase banka. Vzhledem k rozdeleni je stejna situace i u PayPalu, protoze se jedna o nezavisle firmy....

Blabol, asi jo.
Jen mi bylo divne, ze to jde vzdy nahoru. A kde se nastavuje vyber te meny? Urcite tedy primo na PP? Nejak jsem to tam nevidel, ale ani jsem to nehledal, no zkusim to najit. Diky za opravu.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 13 březen 2017 - 0:07

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#19 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 5:21

Predpokladam, ze Ebay bere nejakej prumer nakup/prodej a pak by to bylo v celku logicke.

 

Konverzi jsem nastavoval vzdy po prihlaseni, pred potvrzenim platby (PayPal si to pamatoval do budoucna). Nemam ted moznost overit, zda je to tam stale, ale nasel jsem a odzkousel tenhle odkaz. Je to prilepene hned za cislem karty...

https://www.paypal.c...nding&buyer_hub


Tento příspěvek byl upraven od Blexa: 13 březen 2017 - 5:21

  • 1

#20 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 13:27

Diky
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama