Přejít na obsah


Fotka

Ikonky v názvu keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#21 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2017 - 22:32

geocaching.com si s češtinou nerozumí pořád třeba v popiscích obrázků. Teď mne napadá - že bych zkusil fotky popisovat pomocí emotikonů, abych byl cool a in?


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 6:52

Můj už postarší Oregon 450 unicode umí. Pokud chcete si to vyzkoušet, existuje na to jedna keš, co má listing v různých abecedách. Teď nevím název ani kód, ale mám ji staženou. Moje GPS neumí tuším asijské jazyky, ale tuším, že i hebrejštinu a arabštinu zvládne. Ne že by mi to k něčemu bylo, číst to neumím. Zase to někdy asi zkusím. A lze ji zalogovat (pokud možno WN) taky různou abecedou a pak se podívat, jak to dopadlo. Chápu, že v různých systémech je vhodné diakritiku nepoužívat. Např. v názvech webových domén. Nebo v názvech souborů, pokud je budu ukládat někam, kde je jiný systém. Ale jsem přesvědčen, že i toto už by mělo být ošetřeno. Vzpomínám si, jak jsme nadávali na univerzální východoevropskou Latin2, když jsme tu měli funkční a čitelnou češtinu Kamenických. To už je naštěstí za námi.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama