Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.13/5.14 - Josef


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
232 odpovědí na toto téma

#181 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 7:08

Aplikace tohoto typu pomahaji: https://play.google....sdrefresh&hl=cs


  • 0

#182 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 7:19

Diky. Takze je nutny zasah v telefonu a nejde to vynutit z PC :(

 

Vyzkousim, zda to "opravi" jen SD kartu nebo i "vnitrni  pamet".


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#183 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 13:14

Mně se taky občas stane, že založím u keše nový waypoint a neukáže se mi v seznamu WP - když na tu "vlastnost" zapomenu, založím třeba 3x a pak vyskočím  a vrátím se, jsou tam všechny...


  • 0

#184 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 20:30

... Zkoušel jsi se podívat nějakým správcem souborů přímo v telefonu?

Ano, ES file explorerem, tím jsme taky ty soubory a složky mazal.


  • 0

#185 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2017 - 21:54

Někdy jsem puntičkář a tak jsem si všiml, že na úvodní obrazovce mám mezi "Poslední keše" a "Nastavení" světlejší flek v modrém podkladu. No nějak jsem to přisoudil chybě displeje při zobrazování právě tohoto konkrétniho odstínu modré. Jelikož se to v jiných aplikacích neprojevovalo, tak jsem to hodil za hlavu jako nepodstaný poblém. No teď jsem vyměnil mobil a ejhle ten flek tam je stále Přiložený soubor  Screenshot_20170922-223451.png   492,96K   0 Počet stažení , tak to není chyba displeje.

 

No a teď mi to vrtá v hlavě, máte to tam taky, nebo to je jen chyba na mém přijímači, či má to nějaký hlubší význam který mi uniká?


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#186 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2017 - 22:11

To byl takový designový záměr. Na pozadí má být jemný gradient. Jenže různé telefony a různé verze Androidu to ukazují trochu jinak, takže někdy není vidět vůbec a někdy naopak moc. Asi to někdy vyhodím úplně.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#187 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2017 - 22:25

To byl takový designový záměr. Na pozadí má být jemný gradient. Jenže různé telefony a různé verze Androidu to ukazují trochu jinak, takže někdy není vidět vůbec a někdy naopak moc. Asi to někdy vyhodím úplně.

Aha, dík za vysvětlení.

U mne to bylo vždy stejné jako na tom obrázku, co jsem dal k příspěvku, s různými verzemi cca od Andorida 4 do 7, na telefonech od Samsungu a od Huaweje. Tak to zas hodím za hlavu a budu se zajimat o to co mi poskytuje aplikace za informace.

 

P.S. na GALAXY S5 mini mi aplikace padala tak 10x za den, ale žadná tragedie to nebyla, teď po změně na Honor 9 jsem zatím žádný pád nezaregistroval a vše běží pěkně svižně, dokonce i ikonky při posunu mapy přiskočí na správné místo hned jak pustím prst z obrazovky.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#188 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 8:05

Měl bych další dotaz na Ad-hoc waypointy. Úspěšně jsem si dva založil, ale na mapě je nevidím. Jen když dám na jeden z nich navigovat, tak ho vidím. Tak nevím, asi je to vlastnost a ne chyba. Já je chápu jako obdobu Trasových bodů u Garmina a tam jsou vidět všechny, co jsem si kdy nakliknul. Nevadí mi to, pokud je budu chtít vidět pořád, dám si je jako waypointy k blízké tradičce.

A zkusil jsem zapnout i zobrazování VŠECH waypointů, restartovat Adrake, beze změny.


  • 0

#189 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 8:52

Pokud si dobře vzpomínám, je to vlastnost. Ad-hoc waypointy se záměrně neukazují, byly zamýšleny opravdu jen na uložení nějakých zajímavých bodů s tím, že se na ně samozřejmě dá navigovat. Jinak se ale mezi keše vůbec nemotají, ani v hledání, ani v mapě.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#190 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 8:57

To mi pripada trochu nelogicke - vytvorim si body, protoze jsou pro me zajimave, a nemohu je zobrazit na mape? Byl bych tedy pro to, aby v nastaveni WP pro zobrazeni pribyla polozka ad-hoc WP,, at si uzivatel muze vybrat, zda je zobrazovat nebo ne.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#191 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 8:59

Jo, musím ten koncept zvážit a případně upravit.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#192 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 9:08

Dekuji za takovy pristup. (I kdyz ad-hoc body nepouzivam.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#193 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 11:07

Opravdu, Ad-hoc jak to chápu jsou takové trasové body, abych si mohl poznamenat třeba kde jsem něco zajímavého viděl (tedy uložit s aktuálními souřadnicemi), nebo kam se chci při keškování podívat (tedy souřadnice naklikat nebo zkopírovat. Vidět na mapě bych je tedy chtěl. Někdo to ale asi používá jako dočasné body, třeba Kde jsem zaparkoval auto, Kde je nádraží, po použití je smaže. V každém případě bych se přimlouval za možnost jejich zobrazení na mapě. Pro zaznamenání bodů bez keškování jsou vhodné i jiné aplikace, třeba Batůžek na Seznam mapách.

 

A ještě jedna věc mě trápí, nevím jestli je to Adrakem, nebo mou GPS v mobilu. Po zapnutí Adraku a následně navigace se po chvíli načtou souřadnice, ale často i o půl kilometru vedle. Po chvíli to začne dobíhat a pak je to docela přesné. Není to nějaké průměrování? Zkusím to porovnat s jinou mapovou aplikací (Seznam, Google), jestli se to tam chová stejně, pak by to průměrování nebo co to je dělala samotná GPS.


  • 0

#194 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 11:22

A:Drake čte souřadnice tak, jak mu je systém poskytuje a nic k tomu nepřidává. Tek kus kódu je ale docela starý, pochází ještě s Android 2.x, takže by možná taky chtěl revizi. Blbé je, že času je málo. Už skoro rok mám rozdělanou revidovanou mapu, ale ne a ne to dotáhnout :(


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 26 září 2017 - 11:23

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#195 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 16:38

Opravdu, Ad-hoc jak to chápu jsou takové trasové body, abych si mohl poznamenat třeba kde jsem něco zajímavého viděl (tedy uložit s aktuálními souřadnicemi), nebo kam se chci při keškování podívat (tedy souřadnice naklikat nebo zkopírovat. Vidět na mapě bych je tedy chtěl. Někdo to ale asi používá jako dočasné body, třeba Kde jsem zaparkoval auto, Kde je nádraží, po použití je smaže. V každém případě bych se přimlouval za možnost jejich zobrazení na mapě. Pro zaznamenání bodů bez keškování jsou vhodné i jiné aplikace, třeba Batůžek na Seznam mapách.

 

A ještě jedna věc mě trápí, nevím jestli je to Adrakem, nebo mou GPS v mobilu. Po zapnutí Adraku a následně navigace se po chvíli načtou souřadnice, ale často i o půl kilometru vedle. Po chvíli to začne dobíhat a pak je to docela přesné. Není to nějaké průměrování? Zkusím to porovnat s jinou mapovou aplikací (Seznam, Google), jestli se to tam chová stejně, pak by to průměrování nebo co to je dělala samotná GPS.

Souhlas. Nejčastěji si tam dávám souřadnice hotelu kam jedu :-)


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#196 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 16:40

Mockrát se mi stalo, že jsem potřeboval zaktualizovat nějakou keš podle aktuálního stavu. Mohu sice vyvolat Chrome aby mi ji zobrazil, ale to není ono. Ideálně kdyby byl nějaký čudl, který by ji přes API dotáhl.

Nebo tam je a jenom jsem to nenašel ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#197 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 16:49

Ano, je tam. Je v horni liste vedle ikony se zarovkou. ALE ... je tam jen pokud mas pred zobrazenim kese dostupnou sit. Pokud nemas, je tam ikona, ktera nastavuje kesku jako referencni bod. To mi taky nepripada zrovna stastne, ale naucil jsem se s tim zit - vyskocim "z kese", zapnu sit a znovu kesku zobrazim.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#198 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 16:54

Ano, je tam. Je v horni liste vedle ikony se zarovkou. ALE ... je tam jen pokud mas pred zobrazenim kese dostupnou sit. Pokud nemas, je tam ikona, ktera nastavuje kesku jako referencni bod. To mi taky nepripada zrovna stastne, ale naucil jsem se s tim zit - vyskocim "z kese", zapnu sit a znovu kesku zobrazim.

Dík, příště si na to dám pozor. Jinak s tebou souhlasím.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 26 září 2017 - 16:54

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#199 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2017 - 5:53

Takže mi blbne GPS. Garmin než chytí signál, ukazuje předchozí. Telefon ukazuje nuly, takže na rovník. Pochopitelně po chycení signálu pokud průměruje, tak dopočítává zpočátku nesmysly. A když signál vypadne a zase se chytí, tak totéž, skok vedle a postupné dorovnání. S tím asi neudělám nic jiného, než zapínat GPS v předstihu. Nebo je nějaká aplikace na umravnění GPS?

A ta aktualizace keše? Zatím jsem to neobjevil, jen jsem si jednou v terénu dotahoval novinky (aktualizoval jsem Čechy a přejel pár km do Rakous). Síť mám zapnutou pořád, o data nouzi nemám, ale mnohde není signál. I když stažení přes API je dostatečně malé a rychlé, aby se povedlo i při slabém signálu.


  • 0

#200 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2017 - 6:05

Neobjevil jsi? Tak tedy prikladam obrazek, no.

 

Přiložený soubor  RefreshCache.jpg   17,14K   3 Počet stažení

 

 


Tento příspěvek byl upraven od gord: 27 září 2017 - 6:06

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama