Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.13/5.14 - Josef


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
232 odpovědí na toto téma

#61 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:01

Teď jsem narazil na problém s časem draftu (dříve field notes).

V a:Drake zaloguju 21.3. ve 22:30

V souboru fieldnotes.txt je (podle mě správně) 2017-03-21T21:30Z

Nahraju ho na web a je tam 21 March 2017 23:30:00

A teď pozor, zlatý hřeb programu, pošlu draft na web přes GC Live a je tam, okamžik napětí, a ... 22 March 2017 06:30:00

 

Tak se mi zdá, že soudruzi z USA mají někde chybu. Tohle fakt nedokážu ošetřit tak, aby to fungovalo správně. Nakonec snad udělám do nastavení pole pro korekci času, aby si to mohl každý doladit sám. Jak se zdá, dokonce odděleně pro soubor a GC Live.

 

:(

Chybu mají v tom, že se vůbec provádějí nějaké přepočty na čas a hlavně datum v jiném pásmu.

Podle mne jediný správný způsob, jak se s tím globálním logováním vyrovnat, je neprovádět vůbec žádné přepočty, zapisovat do FN čas a datum v lokálním čase a lokálním časovém pásmu, tedy ani ten přepočet na ZULU (rozhodí datum v hodině půlnoční), a to pásmo tam poznamenat.

Jinak v tom bude bordel vždycky. Pokud chtějí nějaké globální pořadí logů, ať si to pak přepočtou pro svou interní potřebu sami dodatečně.

Ten posun po 15h znamená, že se u logu objeví datum zítřejší, což má ovšem neblahé účinky třeba na další akce jako udělení suvenýru vázaného na datum, challenge ani nemluvě.


  • 1

#62 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:02

Nepouzivam preferenci finalnich souradnic, proste naviguji na finalku, a toto chovani nepozoruji. Ted jsem i vyzkousel ruzne moznosti a zadny bod se mi na mape neztraci. Treba jsem nevyzkousel to spravne (nic dalsiho uz me nenapadlo), treba pokud zustava waypoint waypointem a vychozi souradnice vychozimi souradnicemi, je vse v nejlepsim poradku.

 

(Uz jsem to psal nekolikrat - nevidim nejmensi duvod pro zmenu vychozich souradnic, podle meho to prinasi jen zmatek. Zatim me nikdo o opaku nepresvedcil. :) )


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 březen 2017 - 10:03

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#63 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:16

V tom nastavení (Preference finálních souřadni) vidí užitek lidé, kteří si chtějí na mapě všimnout, že poblíž tradičky, ke které zrovna jdou, je třeba finálka jedné mysterky luštěné už dříve, že už na ni i zapomněli. Toto nastavení má vliv i pro filtr, když hledáš nejbližší odlovitelné keše (úvodní souřadnice mysterky jsou pro tento účel k ničemu)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#64 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:18

Chybu mají v tom, že se vůbec provádějí nějaké přepočty na čas a hlavně datum v jiném pásmu.

Podle mne jediný správný způsob, jak se s tím globálním logováním vyrovnat, je neprovádět vůbec žádné přepočty, zapisovat do FN čas a datum v lokálním čase a lokálním časovém pásmu, tedy ani ten přepočet na ZULU (rozhodí datum v hodině půlnoční), a to pásmo tam poznamenat.

Jinak v tom bude bordel vždycky. Pokud chtějí nějaké globální pořadí logů, ať si to pak přepočtou pro svou interní potřebu sami dodatečně.

Ten posun po 15h znamená, že se u logu objeví datum zítřejší, což má ovšem neblahé účinky třeba na další akce jako udělení suvenýru vázaného na datum, challenge ani nemluvě.

 

Ne, ze bych chtel vyvolavat flame, ale podle me je tebou navrhovana metoda sice nejjednodussi, ale spravna neni. Spravne je ukladat UTC a vzdy jej podle pozadavku prepocitavat na spravne pasmo a pripadne letni cas. Mluvim ze zkusenosti, kdy pracuji s mnoha casy a pasmy. (Krome pasem a letniho casu mam treba jeste mistni stredni slunecni casy a jedni autori ukladaji tento cas - to je teprve pekny zmatek.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#65 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:21

Ne, ze bych chtel vyvolavat flame, ale podle me je tebou navrhovana metoda sice nejjednodussi, ale spravna neni. Spravne je ukladat UTC a vzdy jej podle pozadavku prepocitavat na spravne pasmo a pripadne letni cas. Mluvim ze zkusenosti, kdy pracuji s mnoha casy a pasmy. (Krome pasem a letniho casu mam treba jeste mistni stredni slunecni casy a jedni autori ukladaji tento cas - to je teprve pekny zmatek.)

 

Souhlasím s tebou, jenže to by museli udělat kluci v Americe a to se jim už léta nedaří, takže se obávám, že se zlepšení jen tak nedočkáme. Nezbude, než se s tím nějak vyrovnat.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:23

V tom nastavení (Preference finálních souřadni) vidí užitek lidé, kteří si chtějí na mapě všimnout, že poblíž tradičky, ke které zrovna jdou, je třeba finálka jedné mysterky luštěné už dříve, že už na ni i zapomněli. Toto nastavení má vliv i pro filtr, když hledáš nejbližší odlovitelné keše (úvodní souřadnice mysterky jsou pro tento účel k ničemu)

 

Tomu fakt nerozumim. Oni tihle lide jsou postizeni selektivni slepotou, ze vidi jen ikonky kesek, ale ikonku finalky nevidi?

 

Vzdyt si mohou v Adrake zapnout zobrazovani jen "kesek a finalnich waypointu"... proste jen jedna ikonka navic, ktere si maji vsimat.


  • 0

#67 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:24

V tom nastavení (Preference finálních souřadni) vidí užitek lidé, kteří si chtějí na mapě všimnout, že poblíž tradičky, ke které zrovna jdou, je třeba finálka jedné mysterky luštěné už dříve, že už na ni i zapomněli. Toto nastavení má vliv i pro filtr, když hledáš nejbližší odlovitelné keše (úvodní souřadnice mysterky jsou pro tento účel k ničemu)

 

Ale to ja prece na mape vidim taky - je tam vyrazna ikona finalniho WP. Nejblizsi odlovitelne kese/FWP take najdu v pohode a vidim dokonce i predvypoctene WP, ktere potrebuji pro vyopcet finalky, ...

 

Mne se na tom prave nelibi to, ze matlate dohromady hrusky s jabkama a podle toho, co zrovna hledate, tak k tomu take pristupujete pokazde jinak a musite si pamatovat ... Ja tam mam proste WP a je jedno od ktere kese a jaky (to pochopitelne oboji zjistim snadno). A mam to stejne v GPS i mobilu.

 

No nic, je to asi veci zpusobu prace kazdeho znas. Jen tu vasi komplikaci proste nechapu.  :P


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#68 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:24

Taky cítím, že UTC je systémově správně, ale pro daný účel to asi není potřeba. Keška leží na místě, ve svém časovém pásmu a nikam se z něho nepohne. A datum a čas u logu se vždy týká tohoto jejího lokálního času. I pokud přijede Američan do Prahy, tak si na telefonu nastaví místní čas a ten používá. Zrovna pro účely logů u jednotlivých keší je místní čas OK.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:25

Souhlasím s tebou, jenže to by museli udělat kluci v Americe a to se jim už léta nedaří, takže se obávám, že se zlepšení jen tak nedočkáme. Nezbude, než se s tím nějak vyrovnat.

 

Takovy napad, co se stane, kdyz tam tu informaci o casovem pasmu vubec nedas?


  • 0

#70 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:31

Vzdyt si mohou v Adrake zapnout zobrazovani jen "kesek a finalnich waypointu"... proste jen jedna ikonka navic, ktere si maji vsimat.

Můžu pomocí filtru omezit zobrazování waypointů třeba pouze na finální, ale zas pro aktuální keš, na kterou jdu, bych rád viděl stage i referenční body. A je to pouze nastavení pro mapu - na řazení keší ve filtru podle vzdálenosti to nemá vliv.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 22 březen 2017 - 11:07

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#71 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:33

Taky cítím, že UTC je systémově správně, ale pro daný účel to asi není potřeba. Keška leží na místě, ve svém časovém pásmu a nikam se z něho nepohne. A datum a čas u logu se vždy týká tohoto jejího lokálního času. I pokud přijede Američan do Prahy, tak si na telefonu nastaví místní čas a ten používá. Zrovna pro účely logů u jednotlivých keší je místní čas OK.

 

Muj pracovni cas je UTC, vsechno se jim ridi a tak jej mam i na telefonu  :D

 

Ano, psal jsem, ze je to reseni a asi i nejjednodussi, ale ne systemove a systematicke. Bohuzel se s tim soudruzi neumeji vyporadat ani jednim ani druhym zpusobem, protoze proste pro ne je jen jejich cas ten spravny. Od zacatku nepocitali s jinymi casovymi pasmy a pozdeji vsechnu praci s casy predelat (a spravne!) je docela narocne. Zatim je zjevne, ze obcas se o neco pokusi, ale vetsinou je vysledek neuspokojivy.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#72 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 10:35

To tam je a použitelné to je, ale samozřejmě se mapa zaplní i všemi parkovišti, referenčními body atd. A je to pouze nastavení pro mapu - na řazení keší podle vzdálenosti to nemá vliv.

 

Kdyz nekam kliknes na mapu, dostanes vypis vsech bodu podle vzdalenosti od toho mista. A mas tam vsechny body i s uvedenim vzdalenosti (vzdusne), typu a jmena bodu. Takze snadno vidim kde co jak daleko je.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#73 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 11:41

Muj pracovni cas je UTC, vsechno se jim ridi a tak jej mam i na telefonu  :D

 

Ano, psal jsem, ze je to reseni a asi i nejjednodussi, ale ne systemove a systematicke. Bohuzel se s tim soudruzi neumeji vyporadat ani jednim ani druhym zpusobem, protoze proste pro ne je jen jejich cas ten spravny. Od zacatku nepocitali s jinymi casovymi pasmy a pozdeji vsechnu praci s casy predelat (a spravne!) je docela narocne. Zatim je zjevne, ze obcas se o neco pokusi, ale vetsinou je vysledek neuspokojivy.

Tak jistě že UTC je systémové řešení. Jenže pak musíš všechny časy přepočítávat úplně při každé (přinejmenším kvůli datumu +/-1) operaci na lokální a se všemi možnými vyjímkami v různých obdobích...s čímž si evidentně jednak nedokážou poradit, druhak to značně zvyšuje výpočetní náročnost. Uložený lokální čas znamená, že v databázi nemusí z minulosti nic měnit a bude to chodit a v podstatě se nic nikdy přepočítávat nemusí.


  • 1

#74 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 13:58

Ale to ja prece na mape vidim taky - je tam vyrazna ikona finalniho WP. Nejblizsi odlovitelne kese/FWP take najdu v pohode a vidim dokonce i predvypoctene WP, ktere potrebuji pro vyopcet finalky, ...

 

Mne se na tom prave nelibi to, ze matlate dohromady hrusky s jabkama a podle toho, co zrovna hledate, tak k tomu take pristupujete pokazde jinak a musite si pamatovat ... Ja tam mam proste WP a je jedno od ktere kese a jaky (to pochopitelne oboji zjistim snadno). A mam to stejne v GPS i mobilu.

 

No nic, je to asi veci zpusobu prace kazdeho znas. Jen tu vasi komplikaci proste nechapu.  :P

 

Nechapu, co myslis pod pojmem matlani hrusek a jablek. Ja hledam proste kesky, od toho bych zacal a to mam snad spolecne. :))) Vylustim mysterku/multinu/.., zalozim si v a:D final waypoint a ulozim do nej finalni souradnice. Pri nastaveni "preferovat finalni souradnice" ocekavam, ze kdyz mam finalni souradnice, ze se kes bude zobrazovat na finalnich souradnicich, nikoli vychozich (original location). Ale to se mi ted pri zazoomovani nedeje. Ten finalni waypont zmizi (nevim proc), respektive se mi na mape jen nezobrazi (pri kliku do mapy mi ho to nabidne). Tedy se mi muze lehce stat, ze si kese vubec nemusim vsimnout. 

 

Ted jsem zkusil vypnout preferenci finalnich souradnic a finalwaypoint mi to ukazuje vzdy  a pri kazdem zoomu. (ale zobrazuje i originalni souradnice, com mi nevyhovuje, je to pro me neprehledne)

 

Z toho by slo usuzovat, ze moznost preference finalnich souradnic nefunguje optimalne a zajimalo me, zda ja delam neco spatne nebo se s tim potykaji i jini.


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#75 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 13:59

Už to tu padlo několikrát, ale opravdu jednoduché řešení je ukládat pouze datum (které se zadává ve formuláři) a automatické ID záznamu (které se stejně generuje.) Loguji-li pak ve správném pořadí, mám ve správném pořadí logy i nadále. Nic víc není potřeba.

 

Zavádět do logů časy, když je stejně nedovolí upravit, je naprosto zbytečná a kontraproduktivní snaha. Možná by si mohli nastudovat, že datum se dá ukládat v databázi i jinak, než v formátu Datetime, respektive Timestamp.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#76 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 16:31

Nechapu, co myslis pod pojmem matlani hrusek a jablek. 

 

Jednou ukazuje ikona kese to a podruhe ono. Pokud vypocitas jeden bod (FWP), ikona kese je na souradnicich vypocteneho bodu, pokud vypocitas souradnice stage, ikona kese zustava a neni na pozici vypocteneho bodu, ackoli na nej mas jit. Ve trech pripadech ttroje ruzne chovani. Jednou je ikona kese na vychozich souradnicich, produhe ukazuje na vypocteny bod a potreti je opet na vychozich souradnicich, ale jit mas na ty vypoctene. Tobe to pripada konzistentni? Jestli ti to pripada prehledne, je to tvoje vec.

 

Fakt jsem nechtel vyvolat flame, omlouvam se


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 březen 2017 - 16:31

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#77 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 16:55

Jednou ukazuje ikona kese to a podruhe ono. Pokud vypocitas jeden bod (FWP), ikona kese je na souradnicich vypocteneho bodu, pokud vypocitas souradnice stage, ikona kese zustava a neni na pozici vypocteneho bodu, ackoli na nej mas jit. Ve trech pripadech ttroje ruzne chovani. Jednou je ikona kese na vychozich souradnicich, produhe ukazuje na vypocteny bod a potreti je opet na vychozich souradnicich, ale jit mas na ty vypoctene. Tobe to pripada konzistentni? Jestli ti to pripada prehledne, je to tvoje vec.
 
Fakt jsem nechtel vyvolat flame, omlouvam se

A co ještě v případě, když náhodou vypočítáš několik variant, pak je ikona keše asi na jedné možnosti a další ikony wp na dalších verzích. Brrrr.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#78 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 17:04

A co ještě v případě, když náhodou vypočítáš několik variant, pak je ikona keše asi na jedné možnosti a další ikony wp na dalších verzích. Brrrr.

 

No jo, pravda. A ani nevis na ktere a proc.

 

Nechme toho. K nicemu to nevede. Oni si vedou svoji - ze je to nejlepsi, my zase ze je to neprehledne, nejasne a matouci ... Kdyz jim to vyhovuje, ja jim to neberu. Jen me porad zajima, co je na tom tak uzasneho a nemuzu to pochopit.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#79 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 22:25

Tohle neni diskuze, kterou jsem zde touzil vest. Jak rekl Gord, tak kazdemu vyhovuje neco jineho.

Ja treba nevidim zasadni rozdil mezi tema zpusoby. Resp. jediny rozdil spatruji v tom, ze vy mate zeleny otaznicek na uvodkach a praporek u finale. Mne se presouva zeleny otaznicek na finale a original mizi. Vsechny ostatni waypointy zustavaji, takze nechapu ty poznamky k navigovani na waypointy, to imho delame stejne.

Nicmene tato diskuze neresi to, zda preference finalnich souradnic funguje jak ma. Ziju s tim uz dlouho a zasadne me to neomezuje, kdyz o tom vim. Jen me napadlo se zeptat, zda to je chyba nebo featura :))
  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#80 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 22:51

Asi to posouvání souřadnic moc uživatelů nepoužívá nebo jim to nevadí. Většina, co znám, posun nedělaj. Pak se tím autor třeba nezabývá, protože řeší důležitější věci.
Ono totiž tim posunem souřadnic jen ztratíš informace, nic nezískáš. Např.
Nevíš, které jsou posunty, které ne. Nezobrazíš víc finál WP ke keši.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama