Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.13/5.14 - Josef


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
232 odpovědí na toto téma

#141 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 9:28

Aha, tak jsem zkoušel asi rozchodit něco, s čím jsou potíže. To jsem netušil. Jak píšu, je to mé první setkání s Androidem.

Kopírování přes Commander mi v podstatě vyhovuje, zpětnou aktualizaci zatím nepotřebuju. Předpokládám, že to budu používat příležitostně, když budu bez Garmina a že změny, vyluštěné souřadnice, poznámky, stažení nových, budu dělat pořád na PC.

Ale jestli to půjde aktualizovat přes Combine, budu radši. Jen nevím, co s tou knihovnou, ta je popsána pro vývojáře a nevím, jestli tam popsaný Combine je ten, co používám, nebo něco jiného. Ale to večer zkusím.

Jen otázka pro znalce. Nedá se nějak udělat z MTP normální Mass storage? Bez toho, aby člověk musel být systémovým programátorem? Připadá mi to zase jako cesta někam, co jen znepříjemní práci. Nebo nedá se nějak přidat písmeno k té jednotce? Jako třeba používám NetDrive pro práci s WebDAV, kde normálně vzdálenou složku vidím pod písmenem?


  • 0

#142 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 9:47

MTP a Massstorage je opravdu neco uplne jineho, a navzajem nekompatibilni. Mass-storage znamena, ze se cela pamet z telefonu odpoji, a pripoji se misto toho k pocitaci. Pocitac ma nad celou pameti moc, a pristupem k jednotlivym sektorum na disku/flash si muze s tim pametovym mediem delat co chce. treba i zformatovat na libovolny soborovy system.

 

Oproti tomu MTP je pristup na urovni souboru. Nejblizsi analogie je pristup pomoci FTP. Takze pamet zustava neustale pripojena k telefonu, telefon s ni muze neustale pracovat, ale navic pomoci nejake aplikace muzes prenaset soubory dovnitr a ven. Nemuzes si ani rict, ze chces treba zmenit jeden sektor uprostred nejakeho souboru. Muzes si jen stahnout nebo uploadovat soubor jako celek.

 

Pro techniky.. je to proste rozdil mezi blokovym a souborovym pristupem. :-)

 

Proto se v mobilech to mass-storage prestalo pouzivat a preslo se vyhradne na MTP.


  • 0

#143 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 9:51

Jinak existuji ruzne software, ktere ti porikmo, nebo nejakymi obezlickami nasimuluji to pismenko disku s obsahem vytahnutym z MTP. ale nic kloudneho free jsem nenasel, a nakonec si rikam, jeslti si kvuli tomu plevelit pocitac? To combine to s tou Gordovou MTP knihovnou zvladne bez cehokoliv nestandardniho.

 

At to mas tak ci onak, stejne jednou musis nastavit nejakou cestu jako cil kopirovani. To se udela jen jednou, a pak je to jedno. Co na tom, jeslti je to MTP cesta, nebo nejaka cesta s pismenkem?


  • 0

#144 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 10:29

V pořádku, jen to teď nevyzkouším, ale doma večer budu asi moudřejší. Opravdu je nejlepší něco nastavit, zjistit že to funguje a pak to klidně zapomenout.


  • 0

#145 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 12:16

Pouzivat aDrakeSync na kopirovani databaze do telefonu je trochu zbytecnost, ne? Ten plugin je urcen pro opacny smer a i to jen s vyhradami.

 

Námitka: jak pro koho. :) Kdo v terénu si do aDrake přidává poznámky ke keším, vytváří nové waypointy / edituje waypointy (např. vypočítané finálky multin), přidává tagy (např. bonusová čísla), ten opačný směr využije k přenesení těchto dat do Geogetu a je to docela dobře funkční. Musím dodat, že u mě s použitím FTP.


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#146 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 12:28

Prave ten smer je s vyhradami. Uz jsem to psal nekolikrat - plugin mate svym jmenem, protoze se nejedna o synchronizaci, ale o zkopirovani cele kese z telefonu (import do GPX) do databaze GG (export z GPX) . Takze pokud jsi mezitim v GG neco u kese upravil, prijdes o to tou synchronizaci. Ale nechme toho, to je spis namet na upravu ADS.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#147 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 13:08

Ano, s tímhle počítám. Typicky před lovem kopíruju db do telefonu a potom vzápětí přenáším změny zpět, takže v Geogetu žádné změny neudělám, o které bych tak mohl přijít. Hlídám si to.

Třeba jednou bude skutečný synchronizátor, ale zatím jsem se přizpůsobil chování aDrakeSync.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#148 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 15:42

Tak teď by se mi hodilo, kdyby kešky zobrazené ve filtru, se daly seřadit podle jejich GC kódu. Tak kdyby se to dostalo do nějaké další verze, budu nesmírně vděčný.
  • 0

#149 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 15:47

Ciste jen z analytickych duvodu: k cemu je takove sortovani dobre?? Stari kese (na to ve filtru sortovani je)? Pruchod powertrailem (to obvykle nahradi sortovani dle jmena)? Ale treba me neco nenapadlo.


  • 0

#150 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 16:56

No ono se ve skutečnosti nejedná o databázi kešek, ale o magnetky, které jednu po druhé potřebuji zkontrolovat, abych na nějakou nezapomněl
  • 0

#151 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 19:25

A to máš Adrake jen na magnetky? Nebo v nastavení přehazuješ databáze? A nešlo by to kontrolovat v geogetu? Ten je na práci s několika databázemi stavěný.


  • 0

#152 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 20:55

Ono to tam je, akorát jsem nevymyslel, k čemu by to bylo dobré, tak jsem tu volbu schoval. Jelikož to v podstatě ničemu nevadí, tak ji zase zobrazím.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#153 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 12:29

Mně by se líbil filtr podle data založení, stačilo by v podstatě "starší než", to by se na cestách hodilo.


  • 0

#154 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 8:00

Už jsem to hlásil na GitHubu, ale rád bych se zeptal zde přítomných, zda mají stejný problém:

 

přes live dám do Adrake stáhnout nové keše v okolí středu mapy (ale stává se mi to občas i při přes live stažené nové keše otevírané přes odkaz v notifikačním mailu), ale tyto se mi nějakým záhadným způsobem označí jako nalezené a to s datem 30.11.0002 (v GPX souboru je tag <gpxg:Found>0002-11-29T23:00Z</gpxg:Found>). Nedělá to vždy, ale bohužel docela často. Mám trochu dojem, zda se nálezy nenastaví po nějakém z četných pádů adrake (vždy se ale objeví u keší stažených přes live).

Tím pádem se mi pak přes synchronizaci pomocí filtru "Naposledy upraveno" -> export do  GPX zavlečou do Geogetu chybné nálezy. Prozatím jsem to vyřešil, že po každém importu GPX souboru z Adrake pouštím v GG aktualizační script:

 

UPDATE geocache SET dtfound=0, dtfoundtime=0 where dtfound=21130

 

 


  • 0

#155 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 8:18

Tohle chování nepozoruju, ale zase prakticky nepřenáším databáze z a:Drake do GeoGetu. Nalezené keše pošlu jako fieldnotes na web, tam zaloguju přes webový prohlížeč a do GeoGetu je natáhnu přes Aktualizovat vaše nálezy. Ovšem kdyby se mi stažené označily jako nalezené, tak bych si toho v a:Drake určitě všimnul, a to jsem si tedy zatím nevšimnul.

 

Je fakt, že stažení podle středu mapy mi občas nezafunguje — někdy to nalezne podle předchozího umístění, někdy to vytrvale vrací prázdný seznam, ačkoliv by to něco načíst mělo. Stažení podle středu mapy je takovým nejméně spolehlivým způsobem. Ale většinou funguje, jenom někdy ne. (Nicméně mi to nikdy neoznačilo stažené keše jako nalezené.) Já to řeším „udělátkem“ — pokud potřebuju do a:Drake stáhnout keše kolem nějakého místa, na kterém fyzicky nejsem (a nejde tedy použít pozice z GPS), tak si pustím FakeGPS a do té pozice se nastavím. A pak už stahuju podle GPS...


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#156 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 9:50

Tohle chování nepozoruju, ale zase prakticky nepřenáším databáze z a:Drake do GeoGetu. Nalezené keše pošlu jako fieldnotes na web, tam zaloguju přes webový prohlížeč a do GeoGetu je natáhnu přes Aktualizovat vaše nálezy. Ovšem kdyby se mi stažené označily jako nalezené, tak bych si toho v a:Drake určitě všimnul, a to jsem si tedy zatím nevšimnul.

 

 

Nojo, jenže když v terénu ukládám do adrake vypočítané finálky, waypointy aj. prostě tu synchronizaci dělat musím (pokud to tedy nechci ručně přepisovat).

 

Ony se právě neoznačí hned, ale třeba až při příštím startu adrake...


  • 0

#157 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 10:21

Hm, tak takové chování se mi zatím nestalo, jak už jsem psal. Mám teda a:Drake Plus, ale to asi nehraje roli.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#158 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2017 - 14:35

Teď jsem narazil na problém, že a:Drake padá, když se snažím vyexportovat fieldnotes do adresáře, kam nemá právo zápisu - přešel jsem na a:Drake plus a snažil jsem se exportovat do adresáře od a:Drake
  • 0

#159 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 19:11

Já opakovaně narážím na nepříjemnou vlastnost, kdy při brouzdání mapou se mi stane, že místo posunu mapy se dostanu doleva na kompas nebo doprava na "Můj log" (a ještě mi naskočí "Založit nový waypoint" - v tom kompasu nebo mém logu).


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#160 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 19:26

Mám stejný problém jako Pontiac_CZ (tak v 50 - 80 % případů) :(

 

K tomu mám ještě jednu nepříjemnost. A to, že se mi občas nechtějí stahovat obrázky. Napadlo mě to řešit tak, že si z tagu vykopíruju odkaz a ten otevřu v prohlížeči, jenže ouha! Tag lze pouze smazat. Nikoli upravit, či kopírovat. Nešlo by to rozšířit možnosti? Např. na nabídku Upravit, Kopírovat, Smazat?

 

Každopádně moc díky za skvělý program


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama