Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

a:Drake 5.13/5.14 - Josef

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
166 odpovědí na toto téma

#161 LudekV

LudekV

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 880 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 20:03

Já opakovaně narážím na nepříjemnou vlastnost, kdy při brouzdání mapou se mi stane, že místo posunu mapy se dostanu doleva na kompas nebo doprava na "Můj log" (a ještě mi naskočí "Založit nový waypoint" - v tom kompasu nebo mém logu).

To je těžké, jak to pořešit. Momentálně máš dvě možnosti:

• začít tahat za prostředek mapy
  • nejdřív cuknout kousek nahoru nebo dolů a pak teprve do strany

• 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

#162 mh.mail

mh.mail

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 306 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 20:08

Luďku, ale tohle v a:Drake 4 nedělalo. Začalo to „zlobit“ až ve verzi 5.

Pokud mám zobrazenou mapu, tak chci s největší pravděpodobností posunem prstu posouvat mapu a ne se přesouvat na následující nebo předchozí záložku. Nešlo by třeba ten posun na záložku v případě zobrazení mapy vypnout?

• 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#163 VasaM

VasaM

VasaM

• Members
  • PipPipPip
  • 629 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 21:54

No ono to má ještě jedno řešení (teda aspoň v mém případě) a to vyměnit telefon za jiný kousek s větším displejem. Ale na těch mých 4 palcích jsou plochy pro přesun na jinou stránku tak široké, že pokud nechci mapou posunout na sever nebo jih, tak mám v podstatě smůlu :(. Také bych se přimlouval za možnost tento způsob pohybu vypnout v nastavení.

Jak je vidět, nejsem jediný, kdo by to ocenil. Díky moc

• 2

#164 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 13:42

Pro toto řešení bych se také přimlouval - aby to bylo vypnutelné v nastaveních. Ať je klidně defaultní současné chování, určitě ho někdo používá (já osobně ne, přepínám se pomocí toho pásu ikon dole). Nicméně i u takového uživatele předpokládám, že mu těžko vyhovuje, že po přesunu z mapy vpravo nebo vlevo vždy vyskočí "Založit nový waypoint".

• 2

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

#165 ext_

ext_

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 20:22

Když jsme u vylepšování menu, moc by se mi líbilo, kdybych si

1) dolní menu mohl uspořádat v nastavení, jak chci já. (dal bych si položky, který nejvíc používám vedle sebe)

2) bylo by super, kdyby listing zůstával po přesunutí jinam (např. na mapu) na stejné pozici. Teď se scrolluje zpátky na začátek a otravuje to pořád scrollovat dolů, zvlášť když je listing delší.

Jinak parádní apka a díky za tvou práci.

Tento příspěvek byl upraven od ext_: 19 srpen 2017 - 20:23

• 0

#166 petulinka1

petulinka1

Advanced Member

• Moderators
  • 4 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 10:43

Za to vypnuti presouvani (minimalne pri zobrazeni mapy) bych se taky primlouvala - jsou dny, kdy me to znacne sejri a mam diky tomu sto chuti telefonem mrsknout o zem. 

Bod c. 2, kterej pise ext_ taky neni k zahozeni - ono treba na takovy znojemsky okurce to musi bejt poradne otravny :D Neavno jsme lovili jeden letterbox, kde se muselo jit podle popisu v listingu, kterej nebyl zrovna z nejkratsich a chvilema jsem z toho rostla, protoze do toho na me prskal Demkesak, ze mi to moc trva :D

A jeste jedna myslenka (mozna uz tu i byla) - slo by udelat, aby se mi poznamky, co si napisu ke kesi, odeslaly i na gc.com? Treba i jenom na nejakej muj povel, ze by bylo nekde cudlitko "odeslat poznamky na web". Treba by se to mohlo v menu spojit s FN, kde by byla jeste jedna zalozka, na ktery by byly kese, ke kterejm jsem si pridala poznamku, a  zaskrtavatko, kterym bych urcila, ze to chci strcit na web + prislusnej cudlik (jako u FN proste). A pevne doufam, ze API tohle podporuje :D Co chodim s telefonem, tak to dost vyuzivam na indicie a prepisovat/exportovat/importovat to pak do GG je strasnej zrout casu, je-li toho vic.

Diky :)

• 0

#167 dejwy

dejwy

dejwy

• Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 13:43

Poznámky by jít měly.
Používám maaloo geocaching na Windows10 Mobile, což je aplikace využívající API a poznámky se stahuji s keší (Personal Note v listingu) a po doplnění či úpravách v mobilu je lze uploadnout zase zpět na web společně (nebo zvlášť) s posíláním logů či field notes (nyní drafts).
Hodně to používám, pak ty poznámky mam hned dostupné PC.
Takže je to na Luďkovi....
  • 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama