Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.13/5.14 - Josef


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
232 odpovědí na toto téma

#161 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 20:03

Já opakovaně narážím na nepříjemnou vlastnost, kdy při brouzdání mapou se mi stane, že místo posunu mapy se dostanu doleva na kompas nebo doprava na "Můj log" (a ještě mi naskočí "Založit nový waypoint" - v tom kompasu nebo mém logu).

 

To je těžké, jak to pořešit. Momentálně máš dvě možnosti:

  • začít tahat za prostředek mapy
  • nejdřív cuknout kousek nahoru nebo dolů a pak teprve do strany

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#162 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 20:08

Luďku, ale tohle v a:Drake 4 nedělalo. Začalo to „zlobit“ až ve verzi 5.

Pokud mám zobrazenou mapu, tak chci s největší pravděpodobností posunem prstu posouvat mapu a ne se přesouvat na následující nebo předchozí záložku. Nešlo by třeba ten posun na záložku v případě zobrazení mapy vypnout?


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#163 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 21:54

No ono to má ještě jedno řešení (teda aspoň v mém případě) a to vyměnit telefon za jiný kousek s větším displejem. Ale na těch mých 4 palcích jsou plochy pro přesun na jinou stránku tak široké, že pokud nechci mapou posunout na sever nebo jih, tak mám v podstatě smůlu :(. Také bych se přimlouval za možnost tento způsob pohybu vypnout v nastavení.

 

Jak je vidět, nejsem jediný, kdo by to ocenil. Díky moc


  • 2
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#164 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 13:42

Pro toto řešení bych se také přimlouval - aby to bylo vypnutelné v nastaveních. Ať je klidně defaultní současné chování, určitě ho někdo používá (já osobně ne, přepínám se pomocí toho pásu ikon dole). Nicméně i u takového uživatele předpokládám, že mu těžko vyhovuje, že po přesunu z mapy vpravo nebo vlevo vždy vyskočí "Založit nový waypoint".


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#165 ext_

ext_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 20:22

Když jsme u vylepšování menu, moc by se mi líbilo, kdybych si

1) dolní menu mohl uspořádat v nastavení, jak chci já. (dal bych si položky, který nejvíc používám vedle sebe)

2) bylo by super, kdyby listing zůstával po přesunutí jinam (např. na mapu) na stejné pozici. Teď se scrolluje zpátky na začátek a otravuje to pořád scrollovat dolů, zvlášť když je listing delší.

Jinak parádní apka a díky za tvou práci.


Tento příspěvek byl upraven od ext_: 19 srpen 2017 - 20:23

  • 0

#166 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 10:43

Za to vypnuti presouvani (minimalne pri zobrazeni mapy) bych se taky primlouvala - jsou dny, kdy me to znacne sejri a mam diky tomu sto chuti telefonem mrsknout o zem. 

Bod c. 2, kterej pise ext_ taky neni k zahozeni - ono treba na takovy znojemsky okurce to musi bejt poradne otravny :D Neavno jsme lovili jeden letterbox, kde se muselo jit podle popisu v listingu, kterej nebyl zrovna z nejkratsich a chvilema jsem z toho rostla, protoze do toho na me prskal Demkesak, ze mi to moc trva :D

 

A jeste jedna myslenka (mozna uz tu i byla) - slo by udelat, aby se mi poznamky, co si napisu ke kesi, odeslaly i na gc.com? Treba i jenom na nejakej muj povel, ze by bylo nekde cudlitko "odeslat poznamky na web". Treba by se to mohlo v menu spojit s FN, kde by byla jeste jedna zalozka, na ktery by byly kese, ke kterejm jsem si pridala poznamku, a  zaskrtavatko, kterym bych urcila, ze to chci strcit na web + prislusnej cudlik (jako u FN proste). A pevne doufam, ze API tohle podporuje :D Co chodim s telefonem, tak to dost vyuzivam na indicie a prepisovat/exportovat/importovat to pak do GG je strasnej zrout casu, je-li toho vic.

 

Diky :)


  • 0

#167 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 13:43

Poznámky by jít měly.
Používám maaloo geocaching na Windows10 Mobile, což je aplikace využívající API a poznámky se stahuji s keší (Personal Note v listingu) a po doplnění či úpravách v mobilu je lze uploadnout zase zpět na web společně (nebo zvlášť) s posíláním logů či field notes (nyní drafts).
Hodně to používám, pak ty poznámky mam hned dostupné PC.
Takže je to na Luďkovi....
  • 0

#168 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 19:34

Problém s telefonem LG G4S a aDrake.

Před pár týdny jsem aktualizoval data z GeoGetu přes USB do telefonu, ale telefon odmítal soubor přijmout. Tak jsem telefon vypnul,  SD kartu vyjmul a data nahrál ve čtečce. V terénu aDrake nejprve zobrazil normálně mapu s keškami, ale po několika minutách všechny kešky zmizely. A aDrake začal padat. Nepomohlo ani přepnutí na Live. I podle několik dalších příznaků jsme usoudil, že bude nutná reinstalace telefonu. Ten den jsme došli s Oregonem.

 

Po reinstalaci pracoval aDrake výborně. Až do soboty.

 

Před eventem Vesmírná keš jsem stahl LABkeše do Geogetu, zaktualizoval data, nahrávám do telefonu ... a ... nic. Tak jsem data zase nahrál ve čtečce. (POZN.: Telefon má tak malou vnitření paměť, že se tam data už nevejdou.) A aDrake začal padat. Jenže to už jsme spěchali na zahájení (aby ještě byly vstupenky na přednášky a exkurze).

V Ondřejově jsem pak zkoušel, jak telefon přesvědčit, aby pracoval. Zkusil jsem několik možností, stále nic.

 

Nakonec se podařilo problém vyřešit - a proto to sem píšu, třeba to někomu pomůže.

 

Z datového adresáře aDrake na SD kartě jsme smazal vše, kromě nejdůležitějších souborů: geoget.db3, aDrake.ini a map-config.xml. Ani to nestačilo a tak šly pryč všechny podadresáře. Pak začal aDrake fungovat. I nová data se dnes podařilo nahrát.


  • 0

#169 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 5:53

Ty máš databázi i mapy v jedné složce? Já mám mapy v podsložce a funguje to.

Je to ale asi dost atypcký telefon Archos.

 

V souvislosti s tím (abych nezakládal nové vlákno) bych měl dva dotazy:

- Jak zorganizovat mapy, aby se mezi nimi dalo snadno přecházet.

-jak přidat waypoint ke keši, když ji vyluštím v terénu, abych mohl při navigaci na něj přecházet do listingu keše, stejně jako když ho přidám v Geogetu. Ad-hoc waypointy se mi jeví jako samostatné, nevázané na keš.

 

Omlouvám se, pokud můj dotaz je primitivní, nebo naopak, pokud to vůbec nejde, nedokážu teď tyto dvě možnosti odlišit.


  • 0

#170 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 6:39

Co mas a mapami za problem? Mam jich asi 15 a nemam s prepinanim zadny problem (2 kliknuti). Pokud chces, klidne to resme pres SZ.

 

Přiložený soubor  Mapy.jpg   39,41K   1 Počet stažení


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#171 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 6:50

V souvislosti s tím (abych nezakládal nové vlákno) bych měl dva dotazy:


A zkusil ses podívat na web a:Drake? Je sice poněkud zastaralý a uznávám, že i nepřehledný (nejsou lidi), nicméně odpovědi na tvé dotazy tam najdeš.

- Jak zorganizovat mapy, aby se mezi nimi dalo snadno přecházet.


Jak naznačil Gord, map můžeš mít kolik chceš a pomocí tlačítka vlevo dole v mapě je lze celkem snadno přepínat. Více v dokumentaci
 

-jak přidat waypoint ke keši, když ji vyluštím v terénu, abych mohl při navigaci na něj přecházet do listingu keše, stejně jako když ho přidám v Geogetu. Ad-hoc waypointy se mi jeví jako samostatné, nevázané na keš.

Ty nemáš v detailu keše záložku s waypointy a velkým tlačítkem Založit nový waypoint? To je správné místo, kam dávat v terénu body ke keši. Ad-hoc waypointy jsou spíš na takové věci, jako kde jsem nechal auto a tak. Opět viz dokumentace.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#172 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 7:32

Jo, tlačítko Založit nový waypoint jsem použil. I jsem pak na něj úspěšně navigoval. Ale jevil se mi jako odtržený od keše, nedostal jsem se přes něj na listing. Předpokládal jsem tedy, že je to jen nějaký obecný bod, typu Trasového bodu u Garminů. Tj. jak to chápu, Ad-hoc waypoint. Asi jsem něco dělal špatně. Ad-hoc waypointy (nebo jak to chápu, Trasové body) by se mi někdy dost hodily. Dají se pak nějak vyexportovat? Na to se podívám. Na Garminu jsem kdysi zaměřoval body v terénu a pak je přenášel do GISu, rád bych to uměl i na telefonu.

 

A mapy jsem si úspěšně přidal, OSM Paws Čechy i Chorvatsko, i ty ortomapy jak je o tom teď v blogu. Jenomže nějak nechápu ten krátký a dlouhý stisk. Krátkým stiskem se mi většinou přepínají mezi nějakou mapou a ničím. Asi tam mám nadefinované nějaké prázdné vrstvy, ale nevidím je nikde v nastavení. A při dlouhém stisku si mohu vybrat, ale podle názvu většinou nepoznám, která to je. Předpokládám, že zobrazovaný název si můžu změnit. Ale když si s tím hraju, obvykle to dopadne, že nevidím nic, tak to vrátím do stavu, aby to bylo použitelné. A to předpokládám, že jsem uživatel, který metodou Pokus-omyl přišel na většinu věcí.


  • 0

#173 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 8:13

Jo, tlačítko Založit nový waypoint jsem použil. ... Ale jevil se mi jako odtržený od keše, nedostal jsem se přes něj na listing.

 

Kde jsi klepnul na to tlačítko "Založit nový waypoint"? Nebylo to náhodou v části "Ad-hoc waypointy" (položka hlavního menu)?


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#174 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 13:05

Ne, bylo to u keše. Ale tak nějak jsem si to představoval. U keše se uloží ke keši jako další, třeba Final waypoint, z hlavního menu bude mimo keše. A ono to tak asi i je, ale já ho založil u keše, úspěšně na něj navigoval, ale na listing nebo zalogování jsem se přepínal zpátky na keš. Asi jsem něco udělal blbě, ale prozatím nevím co. A dělal jsem to několikrát, vždycky jsem ho samazal a založil znovu, asi jsem zkoušel obě možnosti, od keše i z menu, chovalo se mi to stejně. Nedělám s tím dlouho a už vůbec ne luštění a navigace v terénu, stejně raději používám Garmina, dokud funguje, je už postarší.


  • 0

#175 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 13:13

Obávám se, že ti vůbec nerozumím. Předpokládaný postup je:

  • Otevřu keš
  • Přesunu se na záložku waypointy
  • Založím nový waypoint - ten se uloží ke keši a u ní se drží. Pokud keš vyexportuješ a načteš do GG, bude tam i waypoint. Můžeš na něj navigovat, můžeš s ním dál pracovat, uvidíš ho v mapě (pokud vyhoví podmínkám pro zobrazení waypointů).

Z hlavního menu ho nikde a nikdy neuvidíš, je součástí keše, sám o sobě je vidět jen v mapě (viz poslední bod).

Ad-hoc waypointy fungují v podstatě stejně, jen tam není ta keš (technicky vzato tam je, má kód GC0, v GG bys ji viděl, ale a:Drake ji skrývá)

.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 12 září 2017 - 13:14

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#176 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 21:26

Tak jsem dělal něco blbě. Prakticky jsem vytvořil Ad-hoc waypoint. I když jsem postupoval intuitivně tak, jak je napsáno v příspěvku nade mnou, asi tedy jsem to udělal nějak jinak. Až zase něco vyluštím, zkusím to nepřidat v Geogetu, ale rovnou v mobilu. A uvidím, jak se to bude chovat. Čili, předpokládal jsem správně, jak by se to chovat mělo. Ale Adhoc waypointy se mi hodí taky. Garminem se často naviguju třeba na nádraží, když se vracím. Tam na to jsou sice v mapě POI body, ale stačilo by si tam nakliknout waypoint.

A dá se ta keš GC0 vyexportovat? Tj. dají se vyexportovat nakliknuté body?  Pokud ne, vím, jak to udělat jinak, třeba v mapách na Seznamu a Batůžkem. Někdy se mi prostě hodí si naklikat body a pak je někam přenést.


  • 0

#177 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 12:13

Tak ne, chová se to divně, nebo mám jinou logiku.

Nechám navigovat na keš, jdu na záložku Waypointy, Přidat nový waypoint - a založí se mi Ad-hoc. Pravdou je, že jsem to zkoušel na tradičce, kde to nemá smysl, a zadal jsem dost nesmyslné souřadnice.

Udělal jsem to znovu, stejným postupem - přibyl waypoint, ale na mapě jsem ho neviděl.

Shodil jsem A-Drake a když jsem ho za chvilku pustil znovu, byl tam nejen Final waypoint, ale i Original location a už se to chovalo tak jak jsem si představoval - finálka přesunuta na místo které jsem zadal, listing přístupný - prostě jako bych ten WP přidal v Geogetu. Není to tím, že podruhé jsem dal souřadnice smysluplnější? (cca 5 km proti pův. 35 km daleko)

Takže to asi chce opravdu po zadání restartovat program. Ale proč se mi poprvé založil Ad-hoc, nechápu. A byl to Ad-hoc, keš GC0.

Od stolu je to sranda zkoušet. V terénu bych možná mírně nadával, ale u Oregona je to totéž a horší, když naviguju na stage, do listingu a hintu nemůžu.


  • 0

#178 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 17:24

Ty máš databázi i mapy v jedné složce? Já mám mapy v podsložce a funguje to.

Jestli to bylo na mne, tak ne, nemám. Mapy mám na kartě v /Mapy.


  • 0

#179 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 5:47

Z datového adresáře aDrake na SD kartě jsme smazal vše, kromě nejdůležitějších souborů: geoget.db3, aDrake.ini a map-config.xml. Ani to nestačilo a tak šly pryč všechny podadresáře. Pak začal aDrake fungovat. I nová data se dnes podařilo nahrát.

Reagoval jsem na tuto větu. Ale už jsem pochopil, že Android, MTP a hlavně pohled do něj na PC přes kabel je svět sám pro sebe. Klidně můžeš vidět soubory, které tam už vůbec nejsou. Případně stav, jaký byl před týdnem. Já jsem taky viděl Adrake se dvěma databázemi, což je nesmysl, prostě si to pamatovalo, co tam bylo kdysi. Zkoušel jsi se podívat nějakým správcem souborů přímo v telefonu?


  • 0

#180 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 6:51

MTP je fakt tragedie. Nanasel jsem zatim zpusob, jak PC prinutit, abych videl skutecny stav souboru v telefonu. Obcas nepomuze nic - ani restart obou zarizeni. Pokud by nekdo vedel o nejakem zazracnem postupu, rad se necham poucit.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama