Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Pocket query


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Zraloci ze Zubriny

Zraloci ze Zubriny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 17:52

Ahoj.

Před týdnem jsem si zaplatil PM.

Tak jsem zkusil vytvořit Pocket Query kolem mého domova,

Tu mám vytvořenu, je v ní 500 keší, ale ted nevím, jak ji stáhnu do Garminu etrex30.

Dík za rady


  • 0

Jsme team "Žraloci ze Zubřiny" z Domažlic ve složení: Ludva, mamča, Romča, Natálka, babi, děda.


#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 17:55

Trochu Off-topic rada - v PQ můžeš mít až 1000 keší, když si přepíšeš počet keší v PQ, standardně je ale nastaveno 500.


  • 0

#3 NiHa58

NiHa58

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 19:36

Pokud si nemenil pocet kesi tak to PQ prijde  e mailem. Pokud jsi zmenil počet na 1000 kesi musíš si ho stahnout primo z GC.


  • 0

#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 19:53

Bejvávalo... Dneska vždy přijde jen email s odkazem na PQ, které je nutné stáhnout a nahrát do navigace. Kam přesně u tvého typu navigace najdeš zde na Wiki nebo v blogu Petulinky1...


  • 0

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 19:58

Stahnes, rozbalis ze zipu a strcis do Garmina do slozky Garmin/GPX


  • 0

#6 pepino69

pepino69

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 14:46

vytvořil jsem si pocket query s 500 keškama, na email mi přišel soubor, který jsem rozbalil a ten jsem vložil do Garmin/GPX/ ale kešky nejsou vůbec vidět. Zkoušel jsem soubor dát i na kartu, kde jsem vytvořil stejnou cestu a nic.Pokud si stáhnu kěšku přímo do garminu po jedné, tak se objeví. Už nevím kde může být problém


  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 14:58

Počkej, od jistého data ti na email žádný soubor nepřijde. Jaký soubor jsi tam tedy nahrával?

Na mail přijde max. odkaz na stažení PQ, kde si dotyčné PQ můžeš stáhnout. Nemyslíš tím, že jsi stáhl soubor z odkazu?

 

Mimochodem, v 1 PQ může být 1000 keší (stačí přepsat při zadávání na geocaching.com číslo z 500 na 1000 (tisíc je max. počet).


  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 14:58

A jak jsi to udelal, kdyz Groundspeak uz nejakou dobu zadne PQ na e-mail neposila? na e-mail ti prijde maximalne jen upozorneni, ze si to PQ muzes z webu stahnout.


  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 15:35

vytvořil jsem si pocket query s 500 keškama, na email mi přišel soubor, který jsem rozbalil a ten jsem vložil do Garmin/GPX/ ale kešky nejsou vůbec vidět. 

 

Co máš za GPS ??

Jak se jmenuje ten soubor, co jsi tam nahrál ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 pepino69

pepino69

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 15:41

tak to nechápu, přišel mi zazipovaný soubor, po rozbalení je to soubor s příponou gpx. To jsem poprvé zkoušel včera, dnes když jsem vytvořil další PQ tak nic nepřišlo. 


  • 0

#11 pepino69

pepino69

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 15:43

mám garmin oregon 550 , a ten soubor byl     14521534.gpx. 


  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 17:01

tak to nechápu, přišel mi zazipovaný soubor, po rozbalení je to soubor s příponou gpx. To jsem poprvé zkoušel včera, dnes když jsem vytvořil další PQ tak nic nepřišlo. 

 

Tak tohle taky nechápu...

 

Nemyslíš, že ti přišlo něco podobného a ty jsi stáhl ten odkaz?:

 

Your Pocket Query, Pomocna, is now available.

View results
Download now

 


  • 0

#13 pepino69

pepino69

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 17:21

tak to je přesně jak říkáš. dělal jsem to poprvé, tak jsem myslel, že jsou to ty kešky co jsem vytvořil. tak asi jsem špatně pochopil jak to funguje. poradíš jak je to nejlepší tvořit?


  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 18:36

Generace PQ:

 

Já většinou vyberu středovou keš a generuji cca 1000 keší kolem ní. Nastavím podmínky, ale nezadávám den, kdy se má generovat. Uložím PQ a vrátím se do seznamu PQ.

 

Zobrazím si náhled PQ v mapě. Zkontroluju to a případně opravím.

 

Pak teprve zadám den generování, počkám, až se vygeneruje (přijde i mail s odkazem) a PQ stáhnu.

 

Pak ho můžeš uložit do GPS, nebo zpracovat nějakým programem.

 

POZOR:

GPSka v seznamu nezobrazí keše, které jsou, podle jejího názoru, daleko. Nejlepší je podívat se do mapy, tam by keše měly být vidět určitě.


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 pepino69

pepino69

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2014 - 7:41

díky moc za radu, už to jde jak má. 


  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2017 - 21:24

Po letech jsem se stal PM a tak zkouším PQ. Ze začátku se mi zdá, že se drbu pravou nohou za levým uchem. Třeba že Jihočeský kraj musím hledat mezi nějakým maďarským a grónským krajem, i prastarý waymarking má tohle ošetřeno lépe. Nebo že když vygenerovanou PQ smažu, nesmaže se hned, ale až druhý den. Ale konkrétní dotaz. Chtěl jsem si nastavit jednou týdně nově publikované v našem kraji. Jde to? Je tam Placed during last week, což je dost nanic. Teď tady vyběhla nová, ale uložená už před měsícem, takže ta se mi nepošle. Nechci to do GPX, ale importovat do geogetu, tam jsem s překvapením zjistil, že ji nemusím stahovat, ale rovnou načíst přes API, dobrá práce. Myslel jsem si, že se bez PQ obejdu, ale aktualizovat kraj je možno jen načtením znovu, což je i přes API dost zdlouhavé při full listingu. Ale jisté a do limitu za den se v pohodě vejdu, takže občas to asi udělám tak. Jen jsem chtěl udržovat aktuální stav přírůstkově, což by přes PQ mělo jít. Sice nelze stahovat podle polygonu, ale např. blízké pohraničí půjde stáhnout podle nějaké vhodně zvolené trasy.


  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2017 - 23:10

Drobná řada... pq si kuzes nastavit i pro 1000 kesi, ba i pro publikované v posledním měsíci. Vetsinou se toho za ten měsíc víc nepublikuje... a když ano, chytne mi to pravidelná týdenní aktualizace. Stejně tak i ty publikované kese s datem moc vzadu.
  • 0

#18 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2017 - 10:52

Já když jsem si takhle připravoval PQ, tak jsem zjistil, že i měsíc je málo, takže jsem si nastavil rok a i tak mi občas nějaká uteče (ale to už je velmi ojedinělé)
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2017 - 19:22

Po letech jsem se stal PM a tak zkouším PQ. Ze začátku se mi zdá, že se drbu pravou nohou za levým uchem. Třeba že Jihočeský kraj musím hledat mezi nějakým maďarským a grónským krajem, i prastarý waymarking má tohle ošetřeno lépe. Nebo že když vygenerovanou PQ smažu, nesmaže se hned, ale až druhý den. Ale konkrétní dotaz. Chtěl jsem si nastavit jednou týdně nově publikované v našem kraji. Jde to? Je tam Placed during last week, což je dost nanic. Teď tady vyběhla nová, ale uložená už před měsícem, takže ta se mi nepošle. Nechci to do GPX, ale importovat do geogetu, tam jsem s překvapením zjistil, že ji nemusím stahovat, ale rovnou načíst přes API, dobrá práce. Myslel jsem si, že se bez PQ obejdu, ale aktualizovat kraj je možno jen načtením znovu, což je i přes API dost zdlouhavé při full listingu. Ale jisté a do limitu za den se v pohodě vejdu, takže občas to asi udělám tak. Jen jsem chtěl udržovat aktuální stav přírůstkově, což by přes PQ mělo jít. Sice nelze stahovat podle polygonu, ale např. blízké pohraničí půjde stáhnout podle nějaké vhodně zvolené trasy.

Na nové keše si nastav Notifikace, přesně na to jsou.


  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2017 - 19:45

Notifikace pochopitelně mám, ale jen na blízký okruh. A přenést z notifikací do geogetu lze, ale jen ručně. Asi to tak budu dělat. je mi hloupé nastavovat si PQ na keše umístěné v minulém roce, bylo by jich moc, to už můžu rovnou stahovat přes API každý týden vše z kraje, je toho asi 3,5 tisíce.

Tohle a mnoho jiného by se vyřešilo, kdyby místo DatePlaced začali používat DatePublished. Problém je ale v tom, že keše do roku asi 2005 publish log nemají. narazil jsem na keš, kde se owner spletl a dal to o rok zpátky. Ve výpisu z kraje se ztratila asi na 20. stránce a našel jsem ji jen náhodou na mapě.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 26 březen 2017 - 19:51

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka