Přejít na obsah


Fotka

Alternativy pro iPhone + přesné zaměření souřadnic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 deiv14

deiv14

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2017 - 8:59

Ahojte,

 

abych nezakládal nová témata, spojím své dotazy do jednoho.

 

Nedávno jsem svůj Android telefon nahradil iPhonem a docela mě zklamalo, když jsem v appstore nenašel ani Locus ani c:geo, protože jsem tyto aplikace používal a byl s nimi nanejvýš spokojen. Proto se chci zeptat zdejších jablíčkářů, jestli pro iPhony existují nějaké zajímavé alternativy k těmto aplikacím?

 

Druhý dotaz souvisí s mou snahou o založení vlastní keše. Chci se zeptat zkušenějších ownerů, jak zaměřují co možná nejpřesněji souřadnice? Jestli k tomu existuje nějaká vhodná aplikace (opět pro iPhone) nebo stačí použít klasicky mapy od Googlu?

 

Předem děkuju za odpověďi.

 

Deiv.


  • 0

#2 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2017 - 9:59

Ahoj, na první dotaz téma zakládat nemusíš, je jich tady plno i s odpověďmi, treba tady : http://www.geocachin...ce/#entry526371 nebo tady http://www.geocachin...od/#entry453341

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 26 březen 2017 - 10:02

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#3 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2017 - 10:47

A k druhému dotazu - jestli je keš dobře vidět na google mapách, tak je to jeden z nejlepších způsobů. Zaměřování telefonem ne GPS navigací je zatížené chybou měření a záleží na podmínkách, pak může keš být docela daleko od prvně zaměřených souřadnic - např. https://www.geocachi...d5-56d549faf555
Jinak pokud se zaměřování dělá nějakým přístrojem, tak je doporučováno udělat několik měření a výsledek zprůměrovat viz http://wiki.geocachi...n)_začátečníkům bod 8 Zaměření
  • 0

#4 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2017 - 13:42

Léta používám Geosphere, perfektní, velmi intuitivní používání, snadná práce s gpx soubory i field notes. Otázka je, zda bez podpory ze strany vývojáře markb přežije upgrade na iOS 11.

 

koncem roku 2015 se objevila aplikace Cachly, má trochu nepřehledné ovládání, rychle dohání funkcionalitu Geosphere. Výborná pro rychlý přehled, jaké kešky jsou v okolí.

 

Geocaching Classic - šikovný, bohužel nepodporovaný Groundspeakem.

 

Geocaching - nová aplikace tlačená Groundspeakem. Zpočátku příšerná, snad už tam doplnili potřebnou funkcionalitu. Tuto aplikaci jedině v případě, že by nebyla žádná jiná možnost ;-)


  • 0
ivans

#5 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2017 - 20:54

Na hledání používám L4C a jsem spokojen. Existuje free i placená verze (hlavní rozdíl offline mapy)

 

Aplikaci, která by uměla průměrovat měření polohy jsem nenašel:(L4C umí vytvořit waypointy z aktuální pozice. Průměrovat pak musíš ručně:( ) Též by mě zajímala.


  • 0

#6 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 5:40

Chce to lépe hledat :) https://itunes.apple...d841885774?mt=8 .Je to dokonce od stejnýho autora jako L4C


  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 5:55

Obecně: Průměrovat je nejlepší z měření po několika hodinách nebo dnech, kdy je jiné postavení satelitů. Průměrování z okamžitých měření sice odstraní blízké fluktuace, ale může být o dost mimo. Pokud to nemáš daleko, zajdi tam několikrát. Ale podle mých zkušeností, pokud je terén nepřehledný, ï přesně zaměřená se hledá blbě a v normálním terénu na přesnosti nezáleží. Takže to není třeba přehánět. Spíš si to zkontroluj na Seznamu nebo Googlu, pokud je v té oblasti něco jiného než hustý les.


  • 0

#8 Casanova

Casanova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2017 - 9:40

Léta používám Geosphere, perfektní, velmi intuitivní používání, snadná práce s gpx soubory i field notes. Otázka je, zda bez podpory ze strany vývojáře markb přežije upgrade na iOS 11.

 

koncem roku 2015 se objevila aplikace Cachly, má trochu nepřehledné ovládání, rychle dohání funkcionalitu Geosphere. Výborná pro rychlý přehled, jaké kešky jsou v okolí.

 

Geocaching Classic - šikovný, bohužel nepodporovaný Groundspeakem.

 

Geocaching - nová aplikace tlačená Groundspeakem. Zpočátku příšerná, snad už tam doplnili potřebnou funkcionalitu. Tuto aplikaci jedině v případě, že by nebyla žádná jiná možnost ;-)

 

 

Fungují v Cachly Personal Note? Pokud skončí Geosphere tak nevím jak budu ukládat bonusová čísla, nápovědy z geochecku a podobné info ke keším. Případně jiný program, kde to funguje. Díky


  • 0

#9 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2017 - 14:13

Fungují v Cachly Personal Note? Pokud skončí Geosphere tak nevím jak budu ukládat bonusová čísla, nápovědy z geochecku a podobné info ke keším. Případně jiný program, kde to funguje. Díky

NA tohle krásně (opravdu moc pěkně) funguje právě Looking4Cache - je možnost tam editovat poznámky, vidět poznámky a podobně.


  • 0
:)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama