Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

nová aplikace geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 retropop

retropop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2017 - 15:59

Při hledání kešek jsem používal oficiální aplikaci od Groundspeaku a plně mi vyhovovala. Po jejím zablokování (nepřipojuje se na geocaching.com) jsem musel přejít na novou verzi a s tou jsem hrubě nespokojen. Zdá se mi velice nepřehledná. Z navigace na hint a zpět zoufale překlikávám, posun v mapě je velmi trhavý (na rozdíl od staré aplikace, kde byl posun plynulý), což při jízdě autem způsobuje časté přejetí odbočky. Úplnou katastrofou je naprosto miniaturní nečitelný údaj zbývající k cíli při navigaci v mapě.  Dále ať jste od cíle 500 m nebo 10 m při přepnutí na mapu je stále stejné měřítko, takže jste-li 10 m musíte si to sami hodně přiblížit (stará aplikace to zoomovala automaticky)  Některé funkce, které jsem ve staré aplikaci využíval jsem v té nové vůbec nenašel. Např. nahrání souboru GPX. Nevíte někdo náhodou jde-li nějak nahrát do nové aplikace geocaching soubor GPX ?


  • 0

#2 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2017 - 16:54

Trhavý posun v mapě nepozoruji, vše mi jede plynule. Co se týče hintu mám ho hned v okně detaily keše dole. A export GPX.... Za předpokladu, že jsi PM, můžeš mít v aplikaci vše co máš jako gpx uložené na webu geocaching.com. Dostaneš se tam přes "moje seznamy".

 

unnamedNvFa0.jpg

 


  • 0

#3 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2017 - 21:22

Locus je 100% :)
  • 2

#4 retropop

retropop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2017 - 8:51

Moje seznamy využívám, šlo mi spíš o gpx soubory z jiných zdrojů. Jo a ještě jsem ve staré aplikaci používal psaní poznámek ke keši, třeba různé vyřešené stage multiny, abych to nemusel psát na papírky, Ale v nové aplikaci jsem zatím tuto možnost psaní poznámek ke keši nenašel.


  • 0

#5 sta

sta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2017 - 14:33

Chápu to správně, ze neni chyba v zatmění me mysli a neschopnosti se připojit v placené aplikaci...... a proste už fungovat nebude??? Ta nová free mi dost nevyhovuje....
  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2017 - 16:17

Nebude to fungovat, protože to používalo zastaralou verzi přístupu k serveru (API) kterou Zeměmluv přestal podporovat. Všechny ostatní aplikace používají novější verzi a tak jim tento problém nehrozí.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#7 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2017 - 17:17

Moje seznamy využívám, šlo mi spíš o gpx soubory z jiných zdrojů. Jo a ještě jsem ve staré aplikaci používal psaní poznámek ke keši, třeba různé vyřešené stage multiny, abych to nemusel psát na papírky, Ale v nové aplikaci jsem zatím tuto možnost psaní poznámek ke keši nenašel.

 

 

Z jiných zdrojů tam asi nic nedostaneš. Co se týče psaní poznámek, tak na to jsem také nepřišel. Ale někde jsem četl, že aplikace se stále vyvíjí a tak se třeba dočkáme i tohoto. Jinak pokud by jsi našel něco co je špatně ohledně překladu, můžeš použít toto vlákno.

http://www.geocachin...-classic-končí/


  • 0

#8 retropop

retropop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2017 - 20:32

Už se s tou novou aplikací začínám smiřovat, co mi také zbývá. Ještě poslední dotaz. Mám v offline keších ve staré aplikaci poměrně dost vyřešených mysterek. Musím zadané finální souřadnice ručně přepisovat do nové aplikace, nebo na web, nebo existuje nějaký způsob jejich překopírování ze staré aplikace do nové ?


  • 0

#9 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2017 - 16:11

Napadá mě jen přepsat je na stránkách geocaching.com a poté natáhnout do aplikace.


  • 0

#10 miladabs

miladabs

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2017 - 8:54

Z nové aplikace groundspeaku pro iPhone jsem naprosto magor.

Nejspíše jsem ve svých 70 letech zcela neschopná.

Koupila jsem si L4C (looking 4 cache) a ukazuje mi i  okruhy z vyluštěných mysterek.

Takže se na originál asi vykašlu.

Stará aplikace mi vyhovovala až na výše zmíněné zobrazené vyluštěné traily mysterek.


  • 0

#11 mton

mton

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2017 - 15:39

Bohužel ta nová oficiální aplikace bez placeneho clenstvi nezobrazuje všechny cache ! je to jednoznacne podvod mel jsem placenou verzi a ta ted nefunguje! je nejak jina aplikace pro iPhone ktera zobrazuje vsechny cache co nejvic podobna te stare oficialni? Samozrejmne zdarma?


  • 0

#12 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2017 - 18:53

Jaký podvod myslíš? Garantoval ti někdo funkčnost aplikace na dobu neomezenou?


  • 0

#13 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2017 - 19:49

Taky bych rád našel jednoduchou aplikaci pro hledání keší s Androidem. Já osobně používám Locus a jsem s ním na 110 % spokojen, chybí mi ale aplikace, kterou bych mohl doporučit méně technicky zdatným ze svého okolí.


  • 1

#14 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2017 - 20:12

Ahoj. Jedu uz xlet na Locusu a nedam na nej dopustit. Ale existuje neco stejne tak dobryho pro telefon s win 10? Co jsem koukal, tak asi ne.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#15 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2017 - 20:58

Ahoj. Jedu uz xlet na Locusu a nedam na nej dopustit. Ale existuje neco stejne tak dobryho pro telefon s win 10? Co jsem koukal, tak asi ne.

 

Něco tak komplexního ani náhodou. Cca po kolena sahá maaloo geocaching (mgeo) ostatní tak po kotníky.


  • 1

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2017 - 22:12

Taky bych rád našel jednoduchou aplikaci pro hledání keší s Androidem. Já osobně používám Locus a jsem s ním na 110 % spokojen, chybí mi ale aplikace, kterou bych mohl doporučit méně technicky zdatným ze svého okolí.

aDrake ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#17 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 6:37

aDrake ?

aDrake pro telefon s Win10 Mobile?
Tak to ses Arne asi uťukl ;-) , ten opravdu neexistuje.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 10 duben 2017 - 6:37

  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 7:52

aDrake pro telefon s Win10 Mobile?
Tak to ses Arne asi uťukl ;-) , ten opravdu neexistuje.

Neuťuk. Podívej se na citaci - maaca psal o Androidu.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#19 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 10:15

Promiň, trotl jsem já, ja si nevšiml, ze nereaguješ na DogVadera. ;-)
  • 0

#20 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 10:48

Jaký podvod myslíš? Garantoval ti někdo funkčnost aplikace na dobu neomezenou?

 

Podvod je asi silné slovo, ale úplně korektní jednání to podle mě taky není. Sice samozřejmě nikdo negarantoval funkčnost aplikace na dobu neomezenou, ale na druhou stranu je to aplikace oficiání od Groundspeaku a placená. V rámci korektního přístupu mohli nabídnout uživatelům té staré aplikace nějakou kompenzaci, např. slevou na novou aplikaci, případně poskytnutím PM zdarma na nějakou dobu (třeba tři měsíce). Ovšem chápu, že aplikace v ceně cca $9 (nebo kolik to bylo, v Kč stála něco přes 200, jestli si správně pamatuju) může být pod rozlišovací schopností Američana.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama