Přejít na obsah


Fotka

nadcházející změny pravidel logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#21 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2017 - 15:48

hezké, pokud správně chápu nepůjde už u challenge cache měnit WN na FI. Takže to bude tak, že budu logovat třeba za rok FI a owner tedy ode mě dostane dvě zprávy. První že jsem našel a pak někdy v budoucnu, že jsem splnil podmínku.

Jinak samozřejmě změny vítám a líbí se mi.

 

Chápeš to špatně. Ale Tebou uvedený způsob logování je u mnoha Challege keší požadován a kačeři ho naopak zvesela ignorují.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#22 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2017 - 16:18

hezké, pokud správně chápu nepůjde už u challenge cache měnit WN na FI. Takže to bude tak, že budu logovat třeba za rok FI a owner tedy ode mě dostane dvě zprávy. První že jsem našel a pak někdy v budoucnu, že jsem splnil podmínku.

Jinak samozřejmě změny vítám a líbí se mi.

OT: jednu challenge vlastním a jsem teda radši, když mi přijdou dvě zprávy, protože když si někdo po roce (a i víc, funguje 3,5 roku) potichu změní WN na FI, tak já nic nevim, opravdu to pravidelně neprocházím (a nepamatuju). Ale to je na jinou diskuzi.


  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2017 - 16:29

Vůbec by mě nenapadlo na chalengi měnit log. Až bych ji splnil, zalogoval bych FI. Ale mám v okolí jen jednu a tu nesplním. A vlastně druhou, kterou jsem našel už dávno a to tehdy byla obyčejná multina a stejně bych podmínku měl už dávno splněnou.


  • 1

#24 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2017 - 11:12

U některých challenge owner výslovně v listingu píše:

"Pokud odlovíte keš při nesplněné výzvě, logujte pouze WN, které si po splnění výzvy změníte na FI"

Například Sasik1 u všech svých challenge (zde důkaz).

 

Je tedy více než vhodné číst listingy a řídit se tím, co po vás owner vyžaduje a ne tím, co si vymyslíte.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 04 duben 2017 - 11:15

  • 2

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2017 - 12:13

Nebo jít hledat krabičku, až když mám splněnou výzvu a pak dát rovnou FI.


  • 4

#26 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2017 - 12:24

To u challenge je mnohdy hodně obtížné. I proto je dovoleno dvojí logování challenge.
  • 1

#27 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2017 - 22:37

To u challenge je mnohdy hodně obtížné. I proto je dovoleno dvojí logování challenge.

 

Co je hodně obtížného na tom jít logovat až když mám splněno?


  • 1

#28 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2017 - 23:37

Co je hodně obtížného na tom jít logovat až když mám splněno?

Třeba že není za humny ale někde na druhém konci světa
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#29 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2017 - 7:56

Třeba že není za humny ale někde na druhém konci světa

No tomu stále nerozumím. Tím spíš že nějaká cache není za humny ale na druhém konci světa, tak tam jedu, až mám splněno ne? :-)


  • -2

#30 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2017 - 9:31

Jedeš někam hodně daleko do vzdálenějšího zahraničí (výlet, pracovně, ...). Díváš se, jaké jsou tam keše. Hele pěkná challenge, mám ji skoro splněnou. Tak když už tam jsi, zaloguješ si ji formou WN a po splnění si napíšeš FI. Co je na tom nepochopitelného? Jistě, pokud někam pojedu pro konkrétní challenge, tak až po splnění. Ale někdy se můžeš dostat do situace, že je challenge na místě, kam se těžko znovu podíváš a ještě ji splněnou nemáš, ale je v tvých silách ji v krátké době (ovšem až po odlovu) splnit.


  • 15

#31 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2017 - 10:42

Jedeš někam hodně daleko do vzdálenějšího zahraničí (výlet, pracovně, ...). Díváš se, jaké jsou tam keše. Hele pěkná challenge, mám ji skoro splněnou. Tak když už tam jsi, zaloguješ si ji formou WN a po splnění si napíšeš FI. Co je na tom nepochopitelného? Jistě, pokud někam pojedu pro konkrétní challenge, tak až po splnění. Ale někdy se můžeš dostat do situace, že je challenge na místě, kam se těžko znovu podíváš a ještě ji splněnou nemáš, ale je v tvých silách ji v krátké době (ovšem až po odlovu) splnit.

Já bych si tam raději našel jinou keš. Výběr je široký, času obvykle málo. Ale když ti to udělá větší radost, proč ne.


  • 3
Vložený obrázek

#32 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2017 - 17:25

Já to nedělám, protože by mi to rozházelo žebříčky. Respektive proto nelovím, i kdybych stál vedle.

Příkladem, odlovil bych challenge jako keš 498, ale nemohl zalogovat FI, pouze WN.

Jako pětistou bych měl v tu ránu započítanou jinou, než kterou jako pětistou odlovím.

Protože datum odlovu je datum odlovu a ne datum splnění.

Srovnalo by se mi to o sto nálezů později.

Vlastně nesrovnalo, jelikož bych určitě do té doby šel okolo jiné challenge kterou nesplňuji.

Tak ledatak nelogovat do doby, než splním všechny nalezené challenge.


  • 1

#33 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2017 - 22:35

Já to nedělám, protože by mi to rozházelo žebříčky. Respektive proto nelovím, i kdybych stál vedle.

Příkladem, odlovil bych challenge jako keš 498, ale nemohl zalogovat FI, pouze WN.

Jako pětistou bych měl v tu ránu započítanou jinou, než kterou jako pětistou odlovím.

Protože datum odlovu je datum odlovu a ne datum splnění.

Srovnalo by se mi to o sto nálezů později.

Vlastně nesrovnalo, jelikož bych určitě do té doby šel okolo jiné challenge kterou nesplňuji.

Tak ledatak nelogovat do doby, než splním všechny nalezené challenge.

Tak to je naprostej omyl. Datum odlovu u challenge neni datum zapisu do logbooku, ale datum kdy mas jak zapsano, tak i splneno, podle toho co nastane pozdeji. Pak vsechno funguje jak ma. Proto se take namaji prepisovat WN na FI, ale ma se FI logovat samostatnym logem pozdeji. Challenge normalne funguji s plnou paradou, jen nekteri ten princip proste nechapou.


  • 7

#34 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 7:40

Tak to je naprostej omyl. Datum odlovu u challenge neni datum zapisu do logbooku, ale datum kdy mas jak zapsano, tak i splneno, podle toho co nastane pozdeji. Pak vsechno funguje jak ma. Proto se take namaji prepisovat WN na FI, ale ma se FI logovat samostatnym logem pozdeji. Challenge normalne funguji s plnou paradou, jen nekteri ten princip proste nechapou.

Nojo, ale jaký tam dát čas ? půlnoc ? Nebo poledne ? U fyzického odlovu krabičky je to jasné, ale v tomto případě moc ne.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#35 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 7:59

Je to schiza, co? A co delat u takove kese, kde je podminka mit odloveno min. 500 kesi a ja mam odloveno mnohonasobne vice? Mam logovat s datumem 2roky zpetne, kdy jsem nasel 500tistou kes, ale tato chalenge jeste ani nebyla zalozena? :-)

Aneb jak i v celkem jednoduche veci delat a hlavne hledat nesmysly :(
  • 2
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#36 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 8:05

Nojo, ale jaký tam dát čas ? půlnoc ? Nebo poledne ? U fyzického odlovu krabičky je to jasné, ale v tomto případě moc ne.

Vase starosti bych chtel mit. Hlavne nezapomente logovat stejnou tuzkou, aby to bylo smeroplatny :D


  • 6

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#37 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 8:39

Mi to nabízí jen Found It, žádný Completed it tam nemám.
Ale chápu to. Ty kilometry co naskočí druhou (virtuální) cestou do US v cachetocache distance se zas hodí pro další challenge...
  • 2

#38 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 9:07

Mi to nabízí jen Found It, žádný Completed it tam nemám.
Ale chápu to. Ty kilometry co naskočí druhou (virtuální) cestou do US v cachetocache distance se zas hodí pro další challenge...

:o :lol: :huh: (nehodící se smajlík škrtněte, nevím, který tam přesně dát...)

 

Edit: ... jo vlastně nakonec asi tenhle :D .

 

Edit2: Lidi, děláte geokešing kvůli zážitkům nebo kvůli statistikám ?


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 06 duben 2017 - 9:17

  • 6

#39 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 9:11

Taky mi to nabízí jen found, loguji proto datum a čas nálezu. Pokud bych chtěl sledovat milníky, tak bych si nálezy čísloval, pak by nevadilo, kdyby posloupnost pořadí nalezů nekorespondovala s datem nálezů.
Preferuji dát nový log found se stejným datem jako je WN s okamžikem nálezu. Owner se pak aspoň potěší emailem.
Ono je pro mne někdy složité zjistit, kdy byly splněny podmínky.
  • 1

#40 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 9:35

Groundspeak k logování challenge keší píše v sekci 7. Signing Log:

 

Cachers may sign a challenge cache's physical log at any time. However, the challenge cache may be logged as found online only after the log is signed and the challenge tasks have been met and documented.

 

Tedy že online se může nález logovat až po zapsání do logbooku a splnění podmínek. S jakým datem má elektronický log být se nespecifikuje.Člověk by řekl, že by nemělo být z doby, kdy ještě nejsou oba požadavky splněny. Jiní zase řeknou, že by mělo odpovídat datumu nálezu keše v terénu, aby owner měl konzistentní fyzický a elektronický logbook.

 

Já osobně jsem z nějaké staré školy asi :) a abych si to nekomplikoval, tak challenge keš ignoruju dokud nemám její podmínky splněny.


  • 8

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama