Přejít na obsah


Fotka

nadcházející změny pravidel logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#41 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 9:54

Přesně... Jak logovat challenge jsou vlastně 3 možnosti:

1) Ignorovat (protože by vám to dělalo nepořádek)

2) Po splnění s datem nálezu

            A) v případě že už máte splněno, je to jasné,

            B) v případě, že splníte později je to asi vaše volba, v tom případě bych dopsal do logu, že v ten den jsem nalezl keš a splnil jsem ji až ten a ten den.

3) S datem splnění - pokud při odlovu ještě nemáte splněnou, tak po splnění s tím, že do logu napsat, kdy jste ji nalezli...

 

Jestli změníte WN na FI nebo dáte nové FI je asi spíše na tom, jak si přeje autor keše.

Podle toho, co tu napsal Pontiac to pravidla neřeší, takže proč řešit podrobnosti? Vždyť je to celkem jedno. Někomu vyhovuje to, někomu něco jiného, a tady bych respektoval přání autora kešky...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 06 duben 2017 - 9:58

  • 0

#42 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 10:55

Nojo, ale jaký tam dát čas ? půlnoc ? Nebo poledne ? U fyzického odlovu krabičky je to jasné, ale v tomto případě moc ne.

No to je taky naprosto jednoduchy. Pro cas plati totez co pro datum. Proste je to udaj o case, obsahujici datum a presny cas. No a presny cas je jednoznacne dany casem kdy byly splneny podminky. Podminky jsou typicky navazane na odlov nejake jine kese, te posledni kterou to splnis. No a ta ma cas odlovu jasne dany. Ten samy cas pak pouzijes pro odlov challenge. Mas tedy 2 odlovy se stejnym casem. Coz je sranda treba z pohledu ze muzou byt stovky km daleko od sebe. Ale s challengema to takhle je. A dkonce uz se mi jednou stalo, ze jsem odlovem kese splnil drive zalogovanou challenge. A automatickym odlovem tehle challenge jsem zase splnil jinou challenge. Takze se stejnym casem jsem mel zalogovanou jednu normalni kes a dve challenge. Samozrejme i kdyz cas je stejny, poradi nalezu je sekvencni podle logiky veci jak to na sebe navazuje.

 

Fakt to vsechno funguje, jen je treba nevymejslet kraviny a normalne postupovat s pouzitim prirozene logiky.

 

BTW s tim casem odlovu. Je naprosty zoufalstvi ze GS nepracuje u logu i s casama. Je to stejne logicke jako to co ted implementuji. Treba i to ze log ma i cas jednou Jeremymu dojde. Treba za dalsich 17 let.


  • 3

#43 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 11:39

 

 

BTW s tim casem odlovu. Je naprosty zoufalstvi ze GS nepracuje u logu i s casama. Je to stejne logicke jako to co ted implementuji. Treba i to ze log ma i cas jednou Jeremymu dojde. Treba za dalsich 17 let.

 

Jestli to nebude tím, že čas odlovu řeší jen velmi malá skupinka kačerů. Chápu, že někdo si dělá statistiky na minuty, ale osobně bych vyplňování času bral jako opruz při logování. Pokud si pamatuji, třeba ve Státech jsem se nesetkal s nikým, kdo by čas odlovu řešil. A jak víme, směrodatné pro GS je, co si myslí za oceánem a obecně většina.


  • 2

#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 11:54

Cas neni uplne tak zbytecna vec, jak by se mohlo zdat a rozhodne se netyka male skupiny kaceru. Cas uzce souvisi s datem, takze kdyz se prepocitava mezi lokalnim a UTC casem, coz se ted konecne snad bude realizovat, bez znalosti casu logu v tom bude pekny gulas. Podle meho tedy nejaky cas budou muset ukladat.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 06 duben 2017 - 11:54

  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 11:58

A dkonce uz se mi jednou stalo, ze jsem odlovem kese splnil drive zalogovanou challenge. A automatickym odlovem tehle challenge jsem zase splnil jinou challenge. Takze se stejnym casem jsem mel zalogovanou jednu normalni kes a dve challenge.

Mně se dokonce stalo, že jsem zalogováním jedné keše splnil najednou dvě challenge, přičemž zalogováním té druhé challenge jsem tu první opět splňovat přestal. Málem mi z toho implodovala hlava a tak už to raději tolik neřeším :-)


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#46 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 12:04

Jak to? Co je to za challenge, kde můžeš opět přestat splňovat podmínky dalším odlovem? :o


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#47 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 12:32

Jeden matrix na každých tisíc nalezených keší.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#48 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 12:46

Teda ten geocaching je náramně složitá věc. A pak se divte, že z něj někdo píše bakalářskou práci.
  • 13
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#49 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 12:48

Jeden matrix na každých tisíc nalezených keší.

Jj tohle jsou ty "diskriminační challenge". ;-) Kvůli tomu moc nelovím jiné cache, abych nepřelezl matrix. Při vyžším poču nalezených se ty kombinace blbě honí po celé republice...
Na druhou stranu tě to parádně ochrání před lovením "zaokapovek" a vybíráš si na co fakt půjdeš... :-) A toho volného času na lezení... :-)


  • 0

#50 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 13:11

Po pročtení diskuse si říkám, jaký klidný život vedeme my, kteří nějaké challenge neřešíme. :D


  • 4

#51 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 13:22

29/10 si budu muset dat velky pozor abych nic nelovil mezi 2 - 3 hodinou ranni :D


  • 1

#52 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 13:51

Mně se dokonce stalo, že jsem zalogováním jedné keše splnil najednou dvě challenge, přičemž zalogováním té druhé challenge jsem tu první opět splňovat přestal. Málem mi z toho implodovala hlava a tak už to raději tolik neřeším :-)

I toto je v poradku. Prvni splujes, zalogujes ji, das tam screenshot statistik (abys nemusel cekat nez to zprocesuje project). Pak teprve zalogujes dalsi challenge, sice prestanes splnovat tu prvni, ale to nevadi, protoze jde o splneni podminky v dobe jejiho odlovu a to jsi splnoval. Takze i tohle zafunguje jak ma :-)

 

Pak jeste muze nastat pripad kdy jednim odlovem zatriggerujes vic challengi paralelne a ne postupne v serii. Pak skutecne vlasnt dojde k soucasnemu odlovu nekolika kesi kdy neni mozne rozlisit poradi. Pak si muzes poradi vybrat jak chces.


  • 0

#53 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 13:55

Teda ten geocaching je náramně složitá věc. A pak se divte, že z něj někdo píše bakalářskou práci.

V první chvíli jsem tam četl "balkánskou práci"...no, ale...možná ten termín začnu používat


  • 0

#54 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 13:59

Cas neni uplne tak zbytecna vec, jak by se mohlo zdat a rozhodne se netyka male skupiny kaceru. Cas uzce souvisi s datem, takze kdyz se prepocitava mezi lokalnim a UTC casem, coz se ted konecne snad bude realizovat, bez znalosti casu logu v tom bude pekny gulas. Podle meho tedy nejaky cas budou muset ukladat.

Presne tak. Dokonce bych si troufnul tvrdit ze to je proste jedna velicina. Cas je proste cas, jeho soucasti je cas i datum. Ostatne se to da uchovavat v jedne promenne (treba jako UNIX Time Stamp). Ze to nekoho netankuje je celkem jeho vec, to jeste neznamena ze s tim system nema pocitat. A kdyz to nekdo hodla ignorovat, tak samozrejme muze a nemusi cas vyplnovat. Dopadne stejne jako kdyz dneska bude vyplnovat jen rok a mesic, ale ne den v mesici. System mu to taky umozni a jsou lidi co se s tim neparou a ani datum u logu moc neresi. Loguji napriklad s datem kdy sedi u compu a ne kdy kes skutecne odlovili. Takove by myslim ani policko pro zadavani casu z miry nevyvedlo. A ti co chteji, mohli by si ho vyplnovat regulerne a meli by to s plnou paradou, treba vcetne statistik nocni/denni odlovy atd.


  • 6

#55 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 14:09

... Dopadne stejne jako kdyz dneska bude vyplnovat jen rok a mesic, ale ne den v mesici. System mu to taky umozni a jsou lidi co se s tim neparou a ani datum u logu moc neresi.

 

Bez data nezaloguješ. A vysvětli mi, jak zaloguješ bez dne pouze s měsícem a rokem. Bavíme se o elektronickém logu ne o zápisu do logbooku.


  • 0

#56 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 14:19

Bez data nezaloguješ. A vysvětli mi, jak zaloguješ bez dne pouze s měsícem a rokem. Bavíme se o elektronickém logu ne o zápisu do logbooku.

Bez data ne, ale s falesnym datem jo. Kdyz tam nechas default ktery to nabidne (aktualni datum), tak to tam je a hotovo. Uplne stejne by to dopadlo s casem. Kdyz nedas spravny, bude tam default, stejne jako dnes u data.


  • 0

#57 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 14:21

Taky jsem pro, aby se musel logovat i čas. Den má 24 hodin a je to široký pojem. Jako ownera mě zajímá v jakou dobu navštěvují kačeři mé keše. Styl logování na geocachingu je momentálně dost volný.


  • 2

#58 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 14:30

Taky jsem pro, aby se musel logovat i čas. Den má 24 hodin a je to široký pojem. Jako ownera mě zajímá v jakou dobu navštěvují kačeři mé keše. Styl logování na geocachingu je momentálně dost volný.

 

Většina by nejspíš logovala bez času a tak bys tam měl defaultní čas, tudíž bys měl zkreslené údaje. Nic by to neřešilo.


  • 1

#59 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 14:47

Většina by nejspíš logovala bez času a tak bys tam měl defaultní čas, tudíž bys měl zkreslené údaje. Nic by to neřešilo.

Jo, vetsina by na to asi kaslala. Ovsem to je zas jen dusledek toho ze to tam nikdy nebylo. Kdyby byl cas odlovu implementovany od sameho zacatku, tak v te dobe kdy kacer odlovil jednu kes za tyden a jeste se logovani plnohodnotne venoval, tak by se to myslim vyplnovalo (aspon priblizne). A prezilo by to dodnes. Zacinat ted by slo ztuha. To ale nic nemeni na tom ze evidence nalezu bez casu byla hruba chyba uz v zacatku.


  • 2

#60 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 14:56

Většina by nejspíš logovala bez času a tak bys tam měl defaultní čas, tudíž bys měl zkreslené údaje. Nic by to neřešilo.

 

Řekl bych, že většina lidí, kteří si nález zaznamenávají na místě elektronicky, by logovala se správným časem automaticky.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama