Přejít na obsah


Fotka

nadcházející změny pravidel logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#61 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 14:57

Vzhledem k tomu, jak vypadaji data v GC.Live, bych rekl, ze to datum stejne ukladaji v jedine promenne datum+cas, ale cas tak nejak (nedusledne, nekdy) ignoruji. Napr neni to tak dlouho, co se pri logovani datum prepocitaval podle aktualniho lokalniho casu (zalogovani!!). Takze jsem sice nastavil datum spravne, ale po odeslani jsem zjistil, ze mam datum logu o den jinde.

 

Ne, ze bych jim neveril, ale fakt jsem zvedavy, jak se te nahlasene zmeny zhosti.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#62 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 14:59

Čas používám výjímečně a jenom u xTF. Pro mě by stačilo dávat jenom měsíc a rok.


  • 0

#63 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 15:04

Myslím, že povinné logování s časem je blbost. Proč? Protože jestli se to bude přepočítávat jak uvádí Gord v příspěvku výše, tak to bude první věc, která přestane fungovat, až křečci v Zeměplku budou něco "vylepšovat".


  • -1

#64 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 15:08

Řekl bych, že většina lidí, kteří si nález zaznamenávají na místě elektronicky, by logovala se správným časem automaticky.

A k čemu by jim to bylo? Třeba deset let logují bez času, tak proč by měli začínat teď? Aby si vyplnili nějakou novou tabulku? Nebo aby na to hned někdo vytvořil challenge kešku? Já třeba zaznamenávám elektronicky taky a ve fields note ten čas mám, ale ignoruji ho. Ti, kdo chtějí čas v lozích, si ho tam přidají v textu. Upřímně, kolik takových logů najdeš u jedné keše (např. keš Karlův most)?


  • 0

#65 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 15:10

Jo, vetsina by na to asi kaslala. Ovsem to je zas jen dusledek toho ze to tam nikdy nebylo. Kdyby byl cas odlovu implementovany od sameho zacatku, tak v te dobe kdy kacer odlovil jednu kes za tyden a jeste se logovani plnohodnotne venoval, tak by se to myslim vyplnovalo (aspon priblizne). A prezilo by to dodnes. Zacinat ted by slo ztuha. To ale nic nemeni na tom ze evidence nalezu bez casu byla hruba chyba uz v zacatku.

 

Jo, být to od začátku, tak by to mohlo být jinak. Ale to jsou právě jen ta kdyby. Na čas už je pozdě a debaty nad tím jsou zbytečné.


  • 0

#66 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 15:12

Ale ta zmena uz je nahlasena. Pokud jsem to pochopil spravne: datum a cas se povazuje za lokalni v miste kese a bude se prepocitavat na cas v UTC, ktery bude ulozen. Je jedno, zda se pak bude navenek prezentovat jako datum nebo datum a cas. Ale pro spravny prepocet se bez casu obejit nelze.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#67 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 15:16

A mimochodem by to jeste chtelo vratit to ulozeni a prezentaci data a casu zmeny logu. Mozna ze ten cas ulozeny zustal, ale jeho prezentace uz ne. Neradi se podle nej, neupozornuje se, ze log byl upraven a v datech GC.Live ta informace chybi, je tam jen datum a cas vytvoreni logu - a ten, myslim, ted je nekdy v PTS a nekdy v UTC. Ale abych nehazel spinu na GS, tim si jist nejsem, mam jen takovy pocit, ze v dobe, kdy jsem si s tim hral, to tak bylo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#68 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 19:12

Většina by nejspíš logovala bez času a tak bys tam měl defaultní čas, tudíž bys měl zkreslené údaje. Nic by to neřešilo.

To bychom se museli zeptat na východě u těch co umí maďarsky. Maďarský lokální systém totiž čas vyžaduje.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 06 duben 2017 - 19:15

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#69 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 20:49

V letecké dopravě a vůbec, v každém celosvětovém systému se čas udává v UTC a je po ptákách. Ono to jinak ani nejde. Doplatí na to jen cestující, kteří chtějí na palubě slavit Nový rok, jiní ho ale můžou slavit dvakrát. Ale Zeměmluv tam prostě čas neudává, tak s tím nic nenaděláme. V Geogetu si můžu čas ručně nastavit, ale dělám to jen výjimečně, když chci zachovat pořadí nálezů. A když se loguje večer po odlovech, nebo dokonce po dovolené, tak už mě nějaký čas netrápí vůbec. Asi moc lidí neloguje přímo od keše. Ne každý na to má telefon, ne všude je signál a ne každý chce psát litanie dvěma palci a radši si počká na pořádnou klávesnici.


  • 2

#70 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 6:15

A k čemu by jim to bylo? Třeba deset let logují bez času, tak proč by měli začínat teď? Aby si vyplnili nějakou novou tabulku? Nebo aby na to hned někdo vytvořil challenge kešku? Já třeba zaznamenávám elektronicky taky a ve fields note ten čas mám, ale ignoruji ho. Ti, kdo chtějí čas v lozích, si ho tam přidají v textu. Upřímně, kolik takových logů najdeš u jedné keše (např. keš Karlův most)?

 

Špatně jsi mě pochopil, lidi by nedělali nic, ale to jejich zařízení už čas zaznamenává teď, přes API se posílá a ve field notes, jak sám píšeš, taky je.Takže stačí, aby ho server správně použil.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#71 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 7:14

Tak spousta lidí si tvoří FN. V případě, že by GS správně interpretova UTC z FN, tak by bylo vše v pořádku. Bohužel co vím, i s tím byly potíže (nevím, jak zrovna teď). A co vím, tak čas z FN nějak zpracovává (i když ne viditelně). Protože v případě logování FN jeden čas v případě logování kešek ráno se mi posunul datum o den zpět, jestli se nepletu.

 

Jinak vědět, kdy jsem na keši byl, je třeba pro mně docela dobrá věc. Hledám bonusové číslo ke keši - fotil jsem si ho - podívám se, kdy jsem keš odlovil a jdu hledat přesný čas, nemusím hledat ve stovkách fotek tu správnou z toho dne... Takže kdybych to nemusel hledat přímo v logu a bylo to někde zapsané vedle data, byl bych celkem rád... Samozřejmě nemuselo by to být povinné. Kdo by to vyplnil, měl by to tam, kdo ne, stačil by datum.

 

 

Další věc je, že nechápu práci s datem a časem u GS, protože vyjde keš / event, člověk zaloguje will attend a ten se objeví o den dříve, než RW listing schválil. Čerstvá zkušenost - 3 dny stará... A to jsem ten den nelogoval vůbec nic, takže mi měl naskočit aktuální datum. Ale teď koukám, ono naskakuje při logování vždy datum o 1 den zpět! Že by podle data v Seattlu? Budu to muset zkusit ještě odpoledne...


  • 2

#72 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 7:29

Že když loguju ráno, naskakuje včerejší datum, to už vím. A protože ráno málokdy něco najdu, loguju to, co jsem našel den před tím, takže je to v pořádku. Asi se opravdu nastavuje datum podle Ameriky.

Hypoteticky si představuju situaci kdyby byl celosvětový megagiga event Slet kačerů s omezenou účastí. Logovalo by WillAttend několik tisíc lidí z celého světa. Každý podle lokálního času. A následně by se hádali o hodiny a minuty, kdo logoval dřív.


  • 0

#73 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 7:53

Ahoj,

koukám, že field notes (drafts) už mi dnes neukazují čas, jen datum (logováno jako field notes online přes API).

utc.png


  • 0

#74 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 8:55

Pokud si pamatuji (vcera rano), tak to datum a cas bylo stejne pochybe - prepoctene na jejich a to jeste nekdy s posunem o jeden den. Dulezite je, co ti bude ukazovat pri psani logu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#75 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 10:40

Ahoj,

koukám, že field notes (drafts) už mi dnes neukazují čas, jen datum (logováno jako field notes online přes API).

attachicon.gifutc.png

Tak nevím, proč musí měnit zrovna to, co bylo dobré :(((


  • 0

#76 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 11:21

Tak nevím, proč musí měnit zrovna to, co bylo dobré :(((

Protože Grounspeak?


  • 1

#77 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 11:26

Kein stress, vážení. Co se (ne)zobrazuje, není až tak důležité, jako to, co se ukládá do databáze. Nechte je chvilku pracovat.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#78 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 22:01

Tak nevím, jak to je s těmi změnami. Myslel jsem, že tohle už od poloviny dubna nepůjde  :wub: , ale dnes jsem na to náhodou narazil, tak nevím, asi zase jen nějakej šum...

capture1.jpg

 


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#79 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 22:09

Zkusil jsem zalogovat nález na keši na které mám "Found it" a pohoda jde to.


  • 0

#80 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 6:02

Ona to není jen neznalost začátečníků, ale takovéto zdvojené logy se povedou i zkušeným, když jim blbne připojení a odešlou to podruhé, protože poprvé to jakoby neprošlo. Kdyby se tohle ošetřilo, bylo by to dobře. Ale FI na vlastní keši jde pořád, omylem se mi to povedlo, chtěl jsem napsat OM. Ale typ logu už pak na OM nejde změnit, musel jsem změnit na WN.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama