Přejít na obsah


Fotka

nadcházející změny pravidel logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#81 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 6:20

Já bych řekl, že tohle není klasický zdvojený log z důvodu toho že blbne připojení. U každého je totiž jiné "pořadové" číslo.


  • 1

#82 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 6:32

Já bych řekl, že tohle není klasický zdvojený log z důvodu toho že blbne připojení. U každého je totiž jiné "pořadové" číslo.

To tam může dávat sama mobilní aplikace, ma tam proměnnou COUNTER. Log se na GC.com uložil, ale mob.appka nedostala zpětné info, ze se tak stalo. Dotyčný pak zjistil, ze kes dle appky nezalogoval a učinil tak znova = druhý log.
Nicméně mne se povedlo poslat dvojitý a jednou už i trojitý log v posledním čtvrtroce primo z webu. Připojení neblblo. Někde maji chlapci asi chybu...

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 20 duben 2017 - 6:32

  • 0

#83 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 7:29

Ale jo chápu. Jenže tyhle logy nepocházejí z žádné aplikace od GS, takže bych nečekal  nějakou opravu. Jiný případ je ten co zmiňuješ ty a to sice, že ti to dělalo přímo na webu. Osobně si myslím, že čím víc lidí tuhle hru hraje, tím jsou samozřejmě GS servery vytíženější a v tom bude hlavní příčina problémů.


  • 0

#84 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 8:39

Logy ať pocházejí odkudkoliv. Ukládají se do databáze na GS a tam by to mělo být ošetřeno. Ovšem dovedu si představit i chování na mrtvici. Že pošlu log, on nikde, pošlu druhý a napíše mi to, že nelze, protože už tam FI je. A já ho uvidím teprve třeba po půl hodině po obnovení stránky. Nebo taky zjistím, že se ten první neuložil. Tj. každé vylepšení systému může mít nepředvídatelné důsledky.

Podobný systém jsem zažil úplně jinde. Editovat záznam, nedokončí se, refrešuju stránku, dám znovu editovat a ejhle - nelze, záznam zrovna edituje jiný uživatel. A musím čekat i hodinu, než se zámek sám uvolní. Což většinou znamenalo, že na to zapomenu.


  • 0

#85 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 8:51

Ale jo chápu. Jenže tyhle logy nepocházejí z žádné aplikace od GS, takže bych nečekal  nějakou opravu. Jiný případ je ten co zmiňuješ ty a to sice, že ti to dělalo přímo na webu. Osobně si myslím, že čím víc lidí tuhle hru hraje, tím jsou samozřejmě GS servery vytíženější a v tom bude hlavní příčina problémů.

Jenže geocaching už hraje čím dál míň lidí, viz statistiky project-gc.com


  • 2
Vložený obrázek

#86 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 9:02

Statistiky jedna věc, je to jen číslo. Více by řeklo, o jaké profily vzhledem k době založení se jedná. Stačí si vzpomenout na vlny nováčků při různých propagacích v médiích


  • 0

#87 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 9:11

Všimli jste si, jak se změnila struktura logu v kódu stránky? Tam je po poslední aktualizaci webu informací víc, než kdy předtím. Ale zobrazují se jen některé...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#88 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 9:12

Logy ať pocházejí odkudkoliv. Ukládají se do databáze na GS a tam by to mělo být ošetřeno. Ovšem dovedu si představit i chování na mrtvici. Že pošlu log, on nikde, pošlu druhý a napíše mi to, že nelze, protože už tam FI je. A já ho uvidím teprve třeba po půl hodině po obnovení stránky. Nebo taky zjistím, že se ten první neuložil. Tj. každé vylepšení systému může mít nepředvídatelné důsledky.

Podobný systém jsem zažil úplně jinde. Editovat záznam, nedokončí se, refrešuju stránku, dám znovu editovat a ejhle - nelze, záznam zrovna edituje jiný uživatel. A musím čekat i hodinu, než se zámek sám uvolní. Což většinou znamenalo, že na to zapomenu.

 

 

No vidíš. Já třeba s tímto nikdy problém neměl. Loguji vše ručně po jednom.  Nepotřebuji žádná logovátka. GC je pro mě stále jen hra ve které se za ničím nehoním.


  • 7

#89 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 12:34

Všimli jste si, jak se změnila struktura logu v kódu stránky? Tam je po poslední aktualizaci webu informací víc, než kdy předtím. Ale zobrazují se jen některé...

 

 

Tohle jsem nikdy nestudoval, ale je toho tam dost, co se nezobrazuje.... (kouknul jsem na svůj poslední log)

"LogID":679383915,
"CacheID":6131110,
"LogGuid":"9570463a-7c6c-4e18-8092-46822e26b3b3",
"Latitude":null,
"Longitude":null,
"LatLonString":"",
"LogType":"Attended",
"LogTypeImage":"10.png",
"LogText":"....",
"Created":"19/Apr/2017",
"Visited":"19/Apr/2017",
"UserName":"dejwy",
"MembershipLevel":3,
"AccountID":5181508,
"AccountGuid":"3f8d126c-255e-47d4-98c4-484bd93195c4",
"Email":"","AvatarImage":"803c3bdf-83ee-4fa2-93c3-87a0fd3c85ca.jpg",
"GeocacheFindCount":2972,
"GeocacheHideCount":10,
"ChallengesCompleted":0,
"IsEncoded":false,
"creator":{"GroupTitle":"Premium Member","GroupImageUrl":"/images/icons/prem_user.gif"},
"Images":[]

  • 0

#90 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 12:38

Díky za zkopírování. Mě tu nefunguje copy&paste. Je zajímavé, že tam pořád straší ty již dávno smazané a skoro zapomenuté "challenge" mající zřejmě původně nahradit waymarking.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#91 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2017 - 8:28

A k čemu by jim to bylo? Aby si vyplnili nějakou novou tabulku?

Když ownerovi přijde z téhož dne FI a DNF, tak je užitečné vědět, co z toho bylo později.

(A mimoto mě zajímá, jestli ty lidi, které jsem potkal při poblíž keše byli mudlové nebo cacheři.)


  • 3

#92 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2017 - 9:05

Když ownerovi přijde z téhož dne FI a DNF, tak je užitečné vědět, co z toho bylo později.

(A mimoto mě zajímá, jestli ty lidi, které jsem potkal při poblíž keše byli mudlové nebo cacheři.)

 

Je možná chválihodné, když někdo letí kontrolovat kešku po prvním DNF. Osobně ale neznám nikoho, kdo by to tak dělal. I já čekám na vícero DNF než začnu s údržbou. Obzvlášť u hůře nalezitelných keší by owner nedělal nic jiného, než neustále kontroloval kešku.


  • 0

#93 Falconey

Falconey

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 22:14

Mám takový dotaz. Jde vám logovat NM a NA log??. V tom novém systému to nabízí jen FI, DNF a WN s tím ,že dole je nějaká odrážka pro NM. Nějak tenhle systém nechápu. Navíc po pěti letech chci dát první návrh na archivaci a ono to nejde. Jde o keš GC20H58, která už rok neexistuje po přestavbě kolejiště, owner není schopen dát ani disable a navíc hint v tuto chvíli posílá lidi do kolejí. Poradí mi někdo co s tím?


  • 0

#94 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 22:29

Mám takový dotaz. Jde vám logovat NM a NA log??. V tom novém systému to nabízí jen FI, DNF a WN s tím ,že dole je nějaká odrážka pro NM. Nějak tenhle systém nechápu. Navíc po pěti letech chci dát první návrh na archivaci a ono to nejde. Jde o keš GC20H58, která už rok neexistuje po přestavbě kolejiště, owner není schopen dát ani disable a navíc hint v tuto chvíli posílá lidi do kolejí. Poradí mi někdo co s tím?

 Needs maintenance->Cache should be archived


  • 1

#95 Falconey

Falconey

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 22:41

 Needs maintenance->Cache should be archived

No jo ale k jakému logu?? Jako druh logu to nabízí FI,DNF a WN. Zkusil jsem dát WN , k tomu dole klikl na Need maitenance, vybral z možností návrh na archivaci a stejně z toho vylezl jen normální WN log a ještě mi to hodilo dotazník jak se mi tohle logování líbí. 


  • 0

#96 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 23:26

No jo ale k jakému logu?? Jako druh logu to nabízí FI,DNF a WN. Zkusil jsem dát WN , k tomu dole klikl na Need maitenance, vybral z možností návrh na archivaci a stejně z toho vylezl jen normální WN log a ještě mi to hodilo dotazník jak se mi tohle logování líbí. 

tak buď to posílá skrytě upozornění pro RV jako dřív, ale bez viditelného logu, nebo je to rozbité


  • 2

#97 Falconey

Falconey

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 7:25

Také jsem měl z toho ten dojem, že to odesílá zprávu NM nebo NA skrytě k logu, ale je to hodně nešťastné řešení. Dříve už u NM logu bylo vyžadováno potvrzení logu a předpokládám, že u NA to bylo stejné. Teď najednou ani není vidět, že se vůbec něco odeslalo. Vím, že tohle je hodně okrajové téma, protože NM logy skoro nikdo už nepíše (dost lidí už nepíše ani DNF) a NA logy jsou ještě méně používané, přesto děkuji alespoň za snahu pomoci. Řešil jsem to nakonec napsáním přes profil přímo revírníkovi, protože běhání lidí v kolejích při hledání neexistující keše mi šťastné nepřišlo. Určitě na to má vliv i profesní deformace :-)


  • 1

#98 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 9:33

Takže ochrana po americku, Přijde revírníkovi upozornění na NA, ale v logu to vidět nebude, aby se owner na logujícího nenaštval. Pokud to někdo zaklikne omylem, nebo ze škodolibosti třeba k nadšenému FI logu, revírníkům jen přibyde práce, protože budou muset procházet logy, jestli tam opravdu něco v nepořádku je.


  • 0

#99 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 12:06

Tak to je naprostej omyl. Datum odlovu u challenge neni datum zapisu do logbooku, ale datum kdy mas jak zapsano, tak i splneno, podle toho co nastane pozdeji. Pak vsechno funguje jak ma. Proto se take namaji prepisovat WN na FI, ale ma se FI logovat samostatnym logem pozdeji. Challenge normalne funguji s plnou paradou, jen nekteri ten princip proste nechapou.

A napsat poznámku nebo ještě lépe odkaz na ten WN log.
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#100 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 12:56

NA jsem ještě nedával, ale NM mnohokrát. Pokud to vygeneruje dva maily s totožným obsahem, je to asi v pořádku. A pokud bude nadšený FI a současně s tímtéž textem NA, je jasné, že to je chyba. Jen pokud zapomenu, že tam byl třeba plný logbook a chci to napsat dodatečně, musím dát WN s NM atributem a ne rovnou NM.

No mě na tom nejvíc vytočilo, že to nové logování mi nefungovalo, pořád se jen točilo kolečko, že to něco načítá a nic se nedělo. Po přepnutí do staré podoby to šlo okamžitě. Tak co se tam asi tak načítalo? Pak večer už to nějak fungovalo a to jsem si teprve všiml toho nového způsobu NM. Prakticky o nic nejde, informace jsou totožné s dřívějším stavem.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama