Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak ihned prodloužit prémiové členství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
127 odpovědí na toto téma

#41 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 20:55

To by mne právě zajímalo, kolik dělá ta DPH. Jaká je sazba DPH. Může se někdo podívat, kdo platí v EUR?
  • -1

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 21:04

Mají tam jen napsáno "VAT inclusive". Konkrétní částku neuvádějí, ani konkrétní sazbu daně.

Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 31 leden 2021 - 21:10

  • 1

#43 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 22:02

Já sice nejsem účetní, ale je to služba poskytovaná na území ČR a tak by DPH mělo být 21 procent. Ale za tři týdny to budu vědět přesně, protože si zase budu PM obnovovat stejně jak jsem psal na začátku tohohle vlákna.


  • 1

#44 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 5:56

Jsem rád, že se pravda ukázala, vy "daňoví podvodníci", okrádáte náš stát na daních, jen abyste ušetřili pár korun. Mně je to jedno, já bych to dělal stejně tak, kdybych chtěl za PMO platit, ale já jsem podvodník od narození, hledám totiž keše přes finálkové servery a nehraji si tu na poctivce jako vy ostatní "poctiví", co se štítíte finálkářů. Ale tímto jsme se dostali na stejnou úroveň poctivosti a férovosti, vítám vás mezi námi podvodníky. 

  :P


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 01 únor 2021 - 5:59

  • -3

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 7:39

Aha, takže Groundspeak sice prý odvede nějaké procento ze sumy jako DPH do EU, ale záhadně není schopen na účtenku napsat, kolik to přesně bylo?


  • 0

#46 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 12:30

Ukázalo se, že se Jidis přiznal, že je podvodník. A že Groudspeak zaplatí potají DPH, ale nedá o zaplacení daňový doklad. V té Americe jsou hodné duše, myslí to s Evropou dobře, když posílají do EU peníze bez dokladů.
  • 0

#47 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 17:14

Ano, já si dokáži přiznat, že jsem podvodník, ale někteří z vás si to přiznat nedokáží, zato suverénně dokáží označit za podvodníky jiné.  ;)


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 01 únor 2021 - 17:15

  • 0

#48 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 17:32

Nekrmit...
  • 0

#49 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 17:49

V USA je nulová daň na online služby, od amerických uživatelů Groundspeak dostává celých 29,99 USD. Poskytovatelé online služeb jsou v Evropě povinni odvádět DPH podle sídla kupujícího, viz zde. Sazba se liší v jednotlivých zemích, u nás to je 21% což je zhruba evropský průměr. Z mých 29,99 EUR český stát dostane 5,20 EUR, Groundspeaku do kapsy jde 24,79 EUR což odpovídá 29,95 USD. Nevím proč Groundspeak není schopen to transparentně vysvětlit a proč neumí vystavit správnou účtenku. 


  • 3

#50 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 18:42

...pak by bylo vidět, že ta daň je o třetinu nižší než to navýšení ceny....


Z předchozího příspěvku je zřejmé, že zvýšení ceny odpovídá odvedené dani, +/- pár haléřů.
  • 0

#51 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 18:48

Pardon, omylem jsem si smáznul můj předchozí příspěvek, na který reaguje kulhal.....


  • -1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 20:04

Z předchozího příspěvku je zřejmé, že zvýšení ceny odpovídá odvedené dani, +/- pár haléřů.

Tohle ale není pravda! Respektive, právě teď to tak zrovna náhodou vychází, neboť kurz EUR->USD je zrovna 1,21. Před rokem byl ale jen 1,1. A v létě 2019 dokonce jen 1,09.

 

Takže to PM vlastně dlouhá léta Groundspeak prodával Evropanům dokonce i o pár dolarů levněji?  :unsure: 

 

A když se to tedy vezme kolem dokola, tak když někdo zfalšuje bydliště, tak sice o pár korun okrade stát, ale zase o to víc zasponzoruje Groundspeak. :P A nebo je to celé jinak...


  • 0

#53 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 22:39

Ano, je to náhoda, že právě teď pro Česko to vychází tak, že EUR cena = USD cena + DPH. Ještě větší vliv než vývoj kurzu mají daňové sazby: V různých zemích jsou různé, ale cena je stejná. Jsem příliš líný a málo motivovaný na to, abych si spočítal podrobnější analýzu, ale můj odhad je, že evropský uživatel v průměru za posledních pět let přinesl Groundspeaku o 5-10% méně než ten americký. To by vysvětlovalo proč je tak snadné našvindlovat jinou zemi a získat dolarovou cenu - GS dostane svých 30 dolarů a je spokojen.
  • 3

#54 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 23:08

To by vysvětlovalo proč je tak snadné našvindlovat jinou zemi a získat dolarovou cenu - GS dostane svých 30 dolarů a je spokojen.

 

DPH se platí jenom v Evropě?
 


  • -1

#55 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 7:39

DPH se obecně samozřejmě platí i jinde, otázka je, jestli i jinde mají DPH na online služby a jestli místní berňáky vůbec dokážou takové transakce zachytit a platbu daně vynutit. Navíc počet prémiovych uživatelů mimo severní Ameriku a Evropu bude poměrně malý, takže jim to ani nestojí za námahu.
  • 0

#56 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2021 - 9:06

Tak to piješ hodně drahé pivo.  :D  Co piješ? 


  • 0

#57 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2021 - 9:08

Ja Ti nevim, mne tohle tema zrovna prislo jako jedna z mala zajimave, ktere tu za posledni dobu bylo. Kdyz neco platim, tak jsem zvedavy, komu to jde a z cehé se cena sklada. Ale mas pravdu v tom, ze se obsah lisi od toho, na co se puvodni zakladatek vlakna (Kreten8) ptal. Takze koho to trapi nejvic, napise adminovi s zadosti o rozdeleni? :)


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#58 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2021 - 13:22

-- Přiznám se, že mě je úplně ukradený kam jdou jaké peníze. Za prvé, nemohu to nijak ovlivnit a za druhé se to stejně dotacema a ostatníma administrativníma postupama tak "rozvolní", že původní směrování zmizí. Mám známého na MF a když jsme jednou kecali na téma peněz, tak mi říkal, nikdy nikomu nedávej hotové peníze, pouze věci.

Takže není pak lepší ušetřit na PM a za to udělat lepší kešku pro ostatní? Nebo hezčí event? :-)


  • 0

#59 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2021 - 13:42

Tak před pěti minutama mi přistálo avízo od GS nabídka prodloužení PM za 709 korun na rok.

 

To Roman: Měnit si své home souřadnice, abych ušetřil několik korun mi přijde úplně stejné, jako kdybych si hledal souřadnice keší na finálkových serverech, nebo kdybych poprosil kamaráda, aby mi zalogoval keše, kde jsem nebyl. Pro mě je to podvod, přesněji komunita ve které žiju to má nastavené takhle a v mejch 66 letech už nebudu měnit své názory.


  • 2

#60 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2021 - 14:06

Tak před pěti minutama mi přistálo avízo od GS nabídka prodloužení PM za 709 korun na rok.

 

To Roman: Měnit si své home souřadnice, abych ušetřil několik korun mi přijde úplně stejné, jako kdybych si hledal souřadnice keší na finálkových serverech, nebo kdybych poprosil kamaráda, aby mi zalogoval keše, kde jsem nebyl. Pro mě je to podvod, přesněji komunita ve které žiju to má nastavené takhle a v mejch 66 letech už nebudu měnit své názory.

 

Morálku nechám na každém..... jen upřesněním, že žádné souřadnice není potřeba měnit. Při objednávce je výběrové políčko, které musíš vybrat vždycky. A je na Tobě které vybereš, zda CZ nebo Bangladéš. Podle toho se pak určí měna a cena PM. Můžeš mít home coord v CZ a v objednávce vybrat zemi USA.


Tento příspěvek byl upraven od PaTTrick: 03 únor 2021 - 14:06

  • 1
Na GC.COM jako PaTTTTrick




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama