Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak ihned prodloužit prémiové členství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
127 odpovědí na toto téma

#81 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2021 - 11:14

... pokud ovšem není uživatel daňový podvodník ...  :)


  • -1

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2021 - 11:56

Ale že si občan EU koupí z USA službu s daňovým plněním mimo EU, to může být zcela legální.


  • 0

#83 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2021 - 14:53

To sa tu hádate kvôli pár centom? Ľudia míňajú na voloviny celý rok, ako cigarety či alkohol, a hádate sa tu kvôli pár centom? Možno nefajčíte ani nepijete, ale pripomína mi to tu extrémnych šetřílkom, čo chodil taký americký program. Keď mám 30eur ročne na členstvo a desiatky či stovky eur na ostatné náklady n GC, ako hlavne naftu do auta keď cestujem za keškami, tak či zaplatím za členstvo 30 alebo 33 eur mi môže byť jedno. V konečnom dôsledku je to povedzme rozdiel taký, či na geocaching dám ročne 500eur, alebo 497eur. Viem, že pre niektoých sú tri eurá veľa, ale fakt dúfam, že ide o nefajčiarov a abstinentov, ktorý chodia na kešky bicyklom alebo pešo a na iné zbytočnosti nedajú ani cent. V opačnom prípade mi to príde ako v tom čo sa zvykne hovoriť - za cent si dám aj koleno vŕtať.


  • 3

#84 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2021 - 16:08

Já nikdy neutratil za geocaching, opencaching, groudspeaking, finalcaching, ... ani korunu. Maximálně jsem spálil kilogramy sádla při jízdě za keškami na kole.  B)


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 18 únor 2021 - 16:11

  • 1

#85 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2021 - 16:12

Ale že si občan EU koupí z USA službu s daňovým plněním mimo EU, to může být zcela legální.

To je daňový podvod jak vyšitý. 


  • -1

#86 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2021 - 17:02

Já nikdy neutratil za geocaching, opencaching, groudspeaking, finalcaching, ... ani korunu. Maximálně jsem spálil kilogramy sádla při jízdě za keškami na kole.  B)

A co třeba 8/2019 nebo jízdní kolo. To jsi zdědil nebo někde ukradl, trolle... :D


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#87 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2021 - 17:05

Jidisi, to je dost pochybné tvrzení. Když občan EU vyjede třeba do USA, tam si koupí nějakou službu (tedy příklad toho, co píše HaLuMa), tak se dopustí daňového podvodu?
  • 0

#88 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2021 - 7:51

A co třeba 8/2019 nebo jízdní kolo. To jsi zdědil nebo někde ukradl, trolle... :D

Jízdních kol už jsem koupil několik a chci koupit další, ale na jízdním kole bych jezdil stejně i bez kešek, akorát bych nejezdil podle gps souřadnic no. Nekupuji jízdní kola kvůli keškám, ale kvůli svému zdraví, kdyby nebyly kešky, jezdím na jízdním kole úplně stejně, akorát že bych si hledal jiné cíle vyjížděk, všechny kešky jsem odlovil na kole nebo pěšky, nikdy autem. Když jsem někde autem, nikdy tam kešky nehledám, nezajímají mě totiž. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 20 únor 2021 - 7:56

  • 0

#89 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2021 - 8:05

Jidisi, to je dost pochybné tvrzení. Když občan EU vyjede třeba do USA, tam si koupí nějakou službu (tedy příklad toho, co píše HaLuMa), tak se dopustí daňového podvodu?

To už je takový zvyk podvodníků, hledat cesty, jak to nějakou kličkou obejít. Já to vím, jsem podvodník také, ale umím si to přiznat, morálku mám zkaženou a nehraji si na poctivého daňového poplatníka.  ;)


  • 0

#90 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2021 - 9:13

Co říkáš je nesmysl, a doufám, že ty to víš. Tvrdíš, že je podvodník každý, kdo si v zahraničí koupí nějakou službu. Na takové úrovni nemá diskuse smysl. Končím.
  • 1

#91 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 4:25

Jidisi, to je dost pochybné tvrzení. Když občan EU vyjede třeba do USA, tam si koupí nějakou službu (tedy příklad toho, co píše HaLuMa), tak se dopustí daňového podvodu?

Už tady někdo jasně psal, že Groundspeak ti USA nepovolí zadat, takže řešíš blbosti. 

 

 

Ofiko appka Geocachingu na Androidu mi nabízela prémiové členství cca za 870 Kč, což mě v souvislosti s příspěvkem None šokovalo. Docela by mě zajímalo, jakým kurzem to Google Pay přepočítává. Nakonec jsem to vyřešil jednoduše - na webu ve formuláři zadal kartu, zemi Bolívii, kde je platba za dolary (USA se nechtěly zprocesovat druhým bodem) a adresu to schroupalo normálně českou. Z Revolutu mi byla stržena částka krásných 651 Kč.   :D


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 21 únor 2021 - 4:25

  • 0

#92 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 8:35

USA byl příklad. Místo toho do tam dosaď třeba Kanadu. Nebo tu Bolívii, když chceš. Můžeš třeba Japonsko nebo Turecko. To je jedno. Prostě zemi mimo EU. Tys psal, že každý, kdo tam nakoupí nějakou službu je daňový podvodník. A např. HaLuMa ti to taky vyvracel. Tvoje argumenty jsou mimo. Když občan Česka v zahraničí koupí zahraniční službu, pak není daňový podvod, pokud není země plnění Česko. A je jedno, jestli se jedná o holiče, jízdenku nebo internetovou službu.
  • 0

#93 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 9:18

Ono i kdyby, tak okrást stát o 163 kaček jednou ročně vs. celý rok podvádět, nesmyslně obviňovat všechny kolem, otravovat a trollit na fórech, chovat se jako pitomec... Porovnání společenské nebezpečnosti je snadné - Jidis vede na celé čáře!
  • 0

#94 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 23:01

Přece jen si dokáže HaLuMa přiznat, že při každém nákupu PMO podvádí stát na daních o 163 Kč, i když si při tom myslí. že on je menší podvodník než já, ale OK, beru to jako úspěch, takový "nalano" si to přiznat nedokáže, to bude asi větší podvodník než my dva dohromady, skoro bych řekl, že je horší než podvodník, ... že je to politik.  :P


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 22 únor 2021 - 23:04

  • 0

#95 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 23:58

Šlaka, jsem prozrazen. Zítra na vládě to s kolegy projednáme. A řeknu Aleně, ať zaklekne každou firmičku za oceánem a zjistí, proč neplatí do Česka DPH. A taky se musí vyšetřit, proč si některá osoba myslí, že je firma dobročinná a platí daně, i když nevystaví žádný doklad o zaplacení daně.
  • 0

#96 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 7:56

A ještě je třeba Aleně naprášit toho lumpa, co pašuje z Polska zvonky na kolo vzducholodí :D .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 23 únor 2021 - 13:22

  • 0

#97 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 11:35

Pozor, aby nepřišli i na pašování drahých kovů!

Ještě by zabavili všechny TB/GC!


  • 0

#98 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 20:35

Přece jen si dokáže HaLuMa přiznat, že při každém nákupu PMO podvádí stát na daních o 163 Kč, i když si při tom myslí. že on je menší podvodník než já, ale OK, beru to jako úspěch, takový "nalano" si to přiznat nedokáže, to bude asi větší podvodník než my dva dohromady, skoro bych řekl, že je horší než podvodník, ... že je to politik.  :P

Jsi obyčejný lhář co ostatní neprávem obviňuje! Já totiž PM platím v Eurech s nastavenou tuzemskou adresou. A právě proto jsem tu psal, jak v takovém případě vypadá vystavený doklad, a co mu chybí.


  • 0

#99 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 20:59

HaLuMo, nebuď smutný, jidis přece už obvinil z podvodu každého, kdo platí jakoukoliv zahraniční službu.  

připomínám, že neexistuje žádný důkaz o platbě DPH při platbě v jakékoliv měně.

My, politici jsme naštěstí vůči nesmyslům odolní. :-) Máme totiž imunitu. Snad to není nakažlivé. 


  • 0

#100 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 22:39

Není na čase toto hádání se o ničem ukončit ?

 

Řekl bych, že téma silně "zežumpovatělo"


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 23 únor 2021 - 22:41

  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama