Přejít na obsah


Fotka

nová logovací stránka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 7:42

Mpik to už sice zmínil v druhém vláknu, ale to je spíš pro aktuální výpadky gc.com atd. a ať se to nematlá všechno dohromady (není třeba mít strach ze založení nového vlákna).

 

Tak jak se vám líbí nová logovací stránka? Bez náhledu, bez pohodlného vkládání smajlíků, co se fotek týče, tak jen jedna a bez názvu... Amíci už pod patřičnou Release note nadávají, až se hory zelenají. Není divu.

 

ML6qKvs.png


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 7:44

No, nějak mě neoslovila.


  • 4

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 8:27

Taky jsem je prosil, ať raději nedělají žádné další změny. Je to nepřehledné až hanba! Zvykl jsem si i na možnost úpravy textu i jistou grafickou úroveň logovací stránky.


  • 7

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 8:52

tak hlavně aby si každý všiml, že při prvním použití tohoto pasqilu je dotázán na názor.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 tr.ma

tr.ma

    Martina

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 9:10

Ihned jsem hlasovala, že se mi to nelíbí  :angry:  a přepla na starou verzi zatím to jde, ale jak dlouho??


Tento příspěvek byl upraven od tr.ma: 01 květen 2017 - 9:10

  • 4

#6 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 9:13

Hele, já teda nevím, ale za mně v pohodě...  B)


  • 0

#7 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 9:19

Nelíbí, nelíbí, nelíbí... Stejně jako mnoho ostatních jsem automaticky přepl na strarou verzi. Smajlíka u typu logu vážně nepotřebuji a celkově se mi takovýhle paskvil nezamlouvá (asi netřeba se dlouze rozepisovat; ten smajlík mně jen přišel první pod ruku). Někomu se nová logovací stránka může líbit, to nikomu neberu, ale já do té skupiny rozhodně nepatřím.


  • 3

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 9:22

A to se opravdu bude jedním logem dávat FI, favority i NA? A jen jedna fotka - no, pokud to pak půjde upravit a další fotky dát dodatečně, tak proč ne, usnadní to práci těm, co chtějí dát jen jednu. Jinak, grafická podoba je mi celkem šumafuk, tam ať se vyřádí jak chtějí, pokud to bude fungovat. Spíš mě zajímají ty logické změny, které nastanou, např. vymizení čistě NM a NA logů.


  • 1

#9 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 9:29

Přidávání fotek mi nějak nevadí ani v současné podobě. Neříkám, že je to bůhvíjak skvělé, ale za ty roky se jedná o věc, která mne tolik neobtěžuje.
Grafická podoba, no, současný vzhled mi přijde dobrý. Je to přehledné, jednoduché a funkční. Nicméně, asi nejvíce mne právě zajímá, jak to bude s, již zmíněným, logováním NM či NA.
  • 0

#10 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 11:40

No me se to nekolikrat zaseklo a stranka zustala seda. Tak zpet a znovu logovat a uz jsem ji mel zobrazenou. Po chvili jsem to radsi prepnul na starou variantu, ktera se nezasekava a na kterou jsem zvykly.

 

Uz jsem si zvykl na tento novy vzhled, www.cd.cz to ted tak taky predelala. Asi si vsichni vyvojari mysli, ze lide pouzivaji mobily a podobne dotykove zarizeni pro bouzdani po internetu a tak delaji velike pismenka a velike klikaci plochy a na lidi co pouzivani normalni pocitace tak nejak zapominaji.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 01 květen 2017 - 11:43

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 12:02

Je to hnus, velebnosti :-(
  • 1

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 13:00

Na CD.cz jsem nadával taky. To, co jsem měl hned na ráně teď musím hledat někde dole (nabití účtu In karty). Ale zvykneme si, jen je to nepohodlné. Asi jako když ve známé prodejně přerovnají regály a já nemůžu najít třeba kvasnice.


  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 15:23

Minimálně jak někdo zmiňoval ve vedlejším vlákně je to dost práce pro vlastníky keší, pokud nečtou FI logy, nebo pokud ten dotyčný píše nějaký dlouhý log a tu "NM" třeba ani nezmíní (což se klidně může stát). 

Jako "Needs maintenance" příjde nic neříkající log: "Log: This geocacher reported that there is a problem with this cache.", takže autore, hledej si v FI logu důvod, proč je NM. Což mi připadá dost přidělávání práce...

 

To přidávání fotek bez popisu a jen jedné je opravdu pouze komedie...

Není tu někde odkaz na to anglické fórum?


  • 1

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 15:27

Ano, je to dost nepřehledné, jak logování, tak i logy v listingu pro všechny.

Ale zato je to krásně sluníčkové! Ty ošklivé logy NM a NA už tam nebudou. 

Tak ještě přestat logovat negativní DNF a všechno bude krásně pozitivní a samé ty sociální jistoty....


  • 1

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 15:37

A jak tak zrovna loguji přes Field note, tak jsem zkoušel logovat NM jak přes ten nový způsob (viz., jak to dopadne nahoře), tak přes FN. V seznamu se objeví log "Needs maintenance", ale odkaz skočí sice na starou logovací stránku, ale už zde NENÍ volba "Need maintenance"!!! Přitom volba Needs Archived tam stále je.

 

Takže logiku GS fakt nechápu...

Jo, ještě tam úplně chybí volba ZAŠIFROVÁNÍ LOGU a PŘIDAT K LOGU SOUŘADNICE , ovšem tu druhou volbu jsem snad nikdy nevyužil.

 

Mimochodem mi už nejde ani vrácení zpět do starého logování. Měl jsem tam tu volbu, to mi vrátilo jeden log. Ale ostatní jsou stále v novém... A teď už tam ten odkaz dokonce chybí :-(((


  • 0

#16 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 15:49

"opt out" do starého typu logování u draftů nejde, jen u normálního logování.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#17 Pavel.Hb

Pavel.Hb

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 16:29

Nějak tomu nerozumím. Včera  při pokusu o zápis nepovedená novinka s možností přepnout do předchozího vzhledu a dnes automaticky návrat do púvodní podoby..


  • 1
Pavel.Hb

#18 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 18:15

Dnes jsem pouzil tlacitko NM a hned jsem si uvedomil, ze tam tutove chybi tlacitko TFTC pro lenochy :D .


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 18:23

Když to Ludal ukazoval v sousedním vlákně před pár týdny, připadlo mi to super. Ale má to i pár mínusů.

+ fotka se dá nahrát rovnou při psaní logu

- jenom jedna fotka, takže si určitě pár lidí řekne že víc můžou jen PM a nahrají jen jednu

- ta fotka nejde nijak nazvat ani popsat

- takto nahrané fotky nedrží posloupnost v galerii

+ není tam náhled

- nejsou tam ani použitelné znaky

+ nové uspořádání části s puťáky

- u puťáků které nemají vlastní ikonu se je stejně snaží web načíst

- napsání NM/NA logu vytvoří ještě druhý log

+ měnění souřadnic vlastní keše rovnou ukazuje o kolik metrů to je

+ zobrazení typu logu

- při mizerném internotovém připojení je sice formulář načtený, ale přes něj načítací kolečko, takže nejde logovat

a trochu nesouvisející

- putovní předměty nemají nový vzhled logování

+ už se u nich ukazuje naše předchozí aktivita (podobně jako u keší "Nalezeno dne..."


  • 1

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 19:37

nový systém vytváření NM logů je opravdu, ale opravdu mimořádně pitomý  :angry:


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama