Přejít na obsah


Fotka

nová logovací stránka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#121 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 10:50

No, tak poslední rok a půl je čtení logů spíš za trest s velmi občasným zpestřením něčeho nesériového. Když na svých keších několika typů a stupňů obtížnosti čtu od nějakého finálkářského zájezdu, jak jim pršelo/neprošelo, koho kolik trápila kolika, jak se jim líbil úplně cizí powertrail v jiném kraji, to vše zakončené obligátní mnohoslovnou omluvou za sériový log, tak mne to fakt nebaví.

Skara, myslel jsem si, že když cítím předem, že se za něco budu potřebovat omlouvat, tak to přece neudělám???

 

Blbé je, že k tomuhle sklouzávají už i kačeři, jejichž logy číst byla radost ještě relativně nedávno.

Jo, pořád ještě čtu všechny logy. Už jsem jich přečetl 56161.

 

I když si myslím, že by si autor měl číst všechny logy (já si je čtu), stejně si myslím, že text v logu NM a NA by měl být POVINNÝ. I když si je čtu (často v mobilu někde když mám chvíli čas), potřebuji ho pak třeba dohledat... A pak hledat ten druhý log? Proč???

 

K těm hromadným logům, zrovna nedávno jsem se u jedné své keše ptal jednoho takového autora dlouhého hromadného logu, jestli pasáž o tom, že navštívili krabičky, kde si lidé dělají smeťák a málem si šáhli v kešce do něčeho fuj, platí pro tu mou keš, nebo nějakou jinou a že je neslušné psát podobný hromadný log, z kterého člověk ani nepozná, jestli se píše o jeho kešce či ne. On mi odpověděl, že to se vztahovalo k jiné keši (odlovil jich ten den asi desítky). A že dnes už skoro nikdo neloguje jednotlivě, že to takhle dělají skoro všichni... :-( Schválně jsem si prošel posledních 20 logů a zjistil jsem, že max. 5 logů bylo takových, které neříkali alespoň něco málo o té konkrétní keši (a z těch pěti logů ještě asi 2 byli sice krátké, ale možná byli psané jednotlivě, protože dotyční měli 2-3 odlovy ten den a každý log jiný, prostě jen typ člověka, co se nerad rozepisuje...)

 

Tak asi tak. Ono je to taky o tom, o čem ta keška je, a kde je umístěna (jak ji ovlivňují nájezdy na sousední keše).

Třeba u série či PWT těžko můžete očekávat jiný typ logů. Bohužel tím jsou postiženy i keše, kterých je hodně blízko sebe.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 19 květen 2017 - 11:08

  • 2

#122 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 10:54

Jenže já nemám žádný PWT. A v Praze mám keše opravdu velmi rozdílné... Ty dvě poslední věty celý příspěvek úplně shodily, škoda.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#123 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 11:19

To nebyl útok na tvoje keše, Spíše to vyplynulo z toho, co jsem psal. Protože jsem to co jsem psal napsal o dvou keších (lehkých mysterkách), které v okolí nemají tolik jiných k odlovu a jedna je i na moc pěkném místě - nemá proto moc "strojových". Na jiných, které jsou tradičky a jsou více navštěvované je těch logů, u kterých se nedá určit na první pohled, jestli nejsou psané stylem CTRL+V kolem 40-45%. To však neznamená, že skutečně jich je opravdu tolik, protože některé z nich jsou ve stylu "díky za keš", nebo "Odloveno celkem rychle". Proto jsem psal o tom, že záleží i na tom, o čem ta keška je... Měl jsem tím na mysli, jestli je to tradička, mysterka, na jakém místě je...


  • 0

#124 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 12:03

Někdo vymyslel odznáček za délku logu, tak to podle toho vypadá. Zlaté TFTC,

Někdo vymyslel odznáček za diverzitu logů, tak tam holt někteří doplňuj hromadu náhodných slov.

Těžko s tím něco udělat.


  • 3

#125 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 12:06

tak tam holt někteří doplňuj hromadu náhodných slov.

 

S tím jsem se ještě nesetkal - máš nějaký příklad?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#126 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 12:59

S tím jsem se ještě nesetkal - máš nějaký příklad?

Ono to tu už někde bylo, naprosto nesmyslný text na půl stránky...


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#127 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 13:12

S tím jsem se ještě nesetkal - máš nějaký příklad?

Nejednou

Přiložené miniatury

  • př4.PNG
  • př3.PNG
  • př2.PNG
  • př1.PNG

  • 0

#128 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 13:19

Jenže já nemám žádný PWT. A v Praze mám keše opravdu velmi rozdílné... Ty dvě poslední věty celý příspěvek úplně shodily, škoda.

To nemáš, to je pravda. Keše máš rozdílné, taky pravda. Ale nesouhlasím s tím, že ty poslední dvě věty příspěvek shodily. Podle mě jsou více než pravdivé. Nemusí to být chyba tvoje. Vůbec ne. Já pamatuju, když mi vyrostla v okolí mých tehdy čtyř, pěti keší serie čtrnácti tradiček. Najednou všechny mé keše byly loveny v rámci frontálního útoku na tuhle serii. Tečka. Víc nic. Proč se namáhat něco připisovat, nebo dokonce brát v potaz, že já s tou serií nemám nic společného a ani mít nechci. Nezájem.


  • 2

#129 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 13:36

Nejednou

 

No, čekal jsem vyloženě něco náhodného, toto je buď napsaný obecný text k denní výpravě nebo nějaký opakovaný řetězec. Když něco takového skriptem někdo přiloží k třiceti logům za ten den, tak z toho moc odznáček za diverzitu nekouká. To by musel být text pro každý log jiný.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#130 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 13:41

Jo sorry, za diverzitu ne, to máš pravdu

Za délku ano, a že to umí udělat pak občas pěknej bordel v mailový verzi logu


  • 0

#131 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 15:13

To však neznamená, že skutečně jich je opravdu tolik, protože některé z nich jsou ve stylu "díky za keš", nebo "Odloveno celkem rychle". Proto jsem psal o tom, že záleží i na tom, o čem ta keška je... Měl jsem tím na mysli, jestli je to tradička, mysterka, na jakém místě je...

 

No, právě že ani na tom už nezáleží. Mám krabičky rozházené i po Středočeském kraji a po Plzeňském kraji a ty rozhodně nejsou zas tak blízko sebe. Krásná ukázka, dokonce ze dneška: https://coord.info/GLR0B34T 

Zanedlouho tam přijdou logy od těch ostatních členů té skupiny... Co myslíš, budou originální?


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#132 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 15:19

Tohle mi taky vadí u keší blízko sérií a PWT. Čítávám to na keších, které jsou klidně 20-30 km od PWT s logy "Díky za PWT" jen proto, že jsou kešky na cestě z PWT. A to se mi chce fakt zvracet. Většinou se jedná právě o kešky snadno přístupné...

 

 

Nejednou

 

No, z těch miniatur bych ještě takovou depku neměl. Lepší tento typ logu, kde skoro v každém je alespoň jedna věta o té které konkrétní keši (rozuměj text o odlovu konkrétní keše zabalený do cca 50% balastu), než ty logy, které jsou unifikované pro 50 keší denně.


  • 2

#133 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 16:09

No, právě že ani na tom už nezáleží. Mám krabičky rozházené i po Středočeském kraji a po Plzeňském kraji a ty rozhodně nejsou zas tak blízko sebe. Krásná ukázka, dokonce ze dneška: https://coord.info/GLR0B34T 

Zanedlouho tam přijdou logy od těch ostatních členů té skupiny... Co myslíš, budou originální?

Jo, za tohle bych střílel. 

Pochopim, že někdo píše stejnej log ke všem keším série, to dělám taky (od nějakých 10ti kusů nahoru) a asi se to i očekává, ale keš, která s tím nemá nic společného...

 

Tohle mi taky vadí u keší blízko sérií a PWT. Čítávám to na keších, které jsou klidně 20-30 km od PWT s logy "Díky za PWT" jen proto, že jsou kešky na cestě z PWT. A to se mi chce fakt zvracet. Většinou se jedná právě o kešky snadno přístupné...

 

 

 

No, z těch miniatur bych ještě takovou depku neměl. Lepší tento typ logu, kde skoro v každém je alespoň jedna věta o té které konkrétní keši (rozuměj text o odlovu konkrétní keše zabalený do cca 50% balastu), než ty logy, které jsou unifikované pro 50 keší denně.

Tak o tom žádná


  • 0

#134 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 19:50

Ten meteorologický log je pořád stejný, píše to všude. A jiný zase psal pořád jen Díky za keš, a nebyl to žádný puberťák, ale důchodce. Každý píše jak chce. Já se i u logování série, když už ji najdu, snažím psát různě. Třeba Knoflík. I když po týdnu dovolené už těžko vzpomínám na jednotlivé krabičky, kupodivu v tom dost pomáhají hinty.


  • 0

#135 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 20:54

Už jsme dost mimo mísu v tomhle tématu... Já osobně pokud neodlovím víc jak 50 keší nějaké série, tak stejně se snažím najít u každé kešky něco, co je loguji u každé keše alespoň o tom, co mě na místě zaujalo. I třeba to, že opodál byl pěkný křížek, který by byl lepší pro umístění keše...

 

Díky tomu často nestíhám psát logy hned. Mně v tom pomáhá vybavit si keš několik věcí - fotky okolí, fotky keše, nápověda a i ten listing. Jen pak s psaním jednoho logu strávím tak min. 5 minut.


  • 1

#136 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2017 - 0:05

Aha. Odznáček. To by vysvětlovalo ten nárůst šílených logů, o nichž tady píšete. Taky jsem si všiml, že se tenhle zlozvyk namnožil. Popis celodenního odlovu ke všem keším a jen tu a tam na konci jedna noticka věnovaná konkrétní keši. Když takhle jede celá parta podobně postižených, tak se to nedá číst. Slova, slova, slova. Hledám nějakou zapeklitou kešku a chci si v navigaci přečíst, jako pochodili moji předchůdci a místo toho se dočtu, co všechno za ten den našli, v kolika okresech, kde a co obědvali, jaká byla zima ráno a pohoda na PWT v sousedství.


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#137 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2017 - 0:23

Velmi dobře se z těchto logů dají identifikovat finálkaři. Ne ve 100% případů, ale často
  • 0

#138 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2017 - 17:53

Tak to se toho člověk dozví... Kdyby to do toho NM logu musel něco napsat, možná bych věděl víc...

 

Přiložené miniatury

  • achjo2.PNG
  • achjo.PNG

  • 2

#139 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2017 - 9:48

Někdo vymyslel odznáček za délku logu, tak to podle toho vypadá. Zlaté TFTC,

Někdo vymyslel odznáček za diverzitu logů, tak tam holt někteří doplňuj hromadu náhodných slov.

Těžko s tím něco udělat.

 

Na náhodné logy jedině generátor projevů:) 


  • 7

#140 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2017 - 12:23

No, právě že ani na tom už nezáleží. Mám krabičky rozházené i po Středočeském kraji a po Plzeňském kraji a ty rozhodně nejsou zas tak blízko sebe. Krásná ukázka, dokonce ze dneška: https://coord.info/GLR0B34T 

Zanedlouho tam přijdou logy od těch ostatních členů té skupiny... Co myslíš, budou originální?

Tady u toho logu nechápu ten hromadný nick aby se ušetřilo místo v logbboku?
Je to 5 nicků, když tam půjdou samostatně tak taky místo neušetří.

Kdyby napsali, že je to z důvodu úspory času při zápisu do logbooku to bych pochopil, ale tak je to zase jen okecávání.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama