Přejít na obsah


Fotka

nová logovací stránka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#21 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 20:16

... zatim z toho mám pocit, jako by se přizpůsobovali tomu, že lidi jsou blbější a blbější. :/


  • 8

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#22 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 20:19

Nová logovací stránka se načítá neuvěřitelně dlouhoa protože nejsou schopni dodělat nic úplně, tak pokud u logu dám edit dostanu se na STAROU logovací verzi. To je fakt směšné... oni předělali jen malinký kousek - jednu jedinou stránku a to ještě jen když se na ní člověk dostane z jednoho směru.... Ne ne ne...

 

Jen nemohu najít, kde se přepne na to původní rozhraní :-(


  • 2

#23 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 20:23

"opt out" do starého typu logování u draftů nejde, jen u normálního logování.

 

Doufal jsem, že pomůže, když dám u normálního logu "vrátit" staré logování a bude vráceno všude, ale ono to pro ty field note prostě nejde :-( Tohle fakt nechápu :-(

 

"opt out" do starého typu logování u draftů nejde, jen u normálního logování.

 

  • 0

#24 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 20:41

Doufal jsem, že pomůže, když dám u normálního logu "vrátit" staré logování a bude vráceno všude, ale ono to pro ty field note prostě nejde :-( Tohle fakt nechápu :-(

 

Aha, tak už je mi to jasné. 

FN alias drafts nezobrazují už ani čas, a nelze je přepnout do starého typy, proto mi tam chybělo OPT_OUT. Ale když se jim dá edit, tak jsi JENOM ve starém logování. Američtí kluci tohle fakt nemají zvládnuté.


  • 0

#25 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 21:34

To je bes. Loguju 60 kesi z vikendu a si me z toho trefi slak

 

Edit: Taky se vam ta logovaci stranka nacte vetsinou sediva a fungovat zacne az po nekolikatym reloadu?


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 01 květen 2017 - 21:57

  • 0

#26 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 22:06

To je bes. Loguju 60 kesi z vikendu a si me z toho trefi slak

 

Edit: Taky se vam ta logovaci stranka nacte vetsinou sediva a fungovat zacne az po nekolikatym reloadu?

 

Ano, bohužel to mohu potvrdit. Také jsem včera několik logovacích stránek musel někdy i vícekrát obnovovat. Taky jsem jim při každém dotazu na zpětnou vazbu napsal nějakou novou připomínku  :) 

Osobně si nemyslím si, že nová logovací stránka je nutně krok špatným směrem, ale je potřeba vychytat mouchy. A je jich tam víc, než dost. Je otázka, jestli to GS zvládne...


  • 0

#27 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 0:04

To je bes. Loguju 60 kesi z vikendu a si me z toho trefi slak

 

Já jsem jich sice logoval jenom 5, ale oproti předchozí verzi nevidím v postupu v podstatě žádnou změnu. Jestli to má nějaké mouchy, tak ty se dají opravit. Vzhled pomůže dotykovým uživatelům (kteří prý nedávno překročili 50 %) a ostatním neublíží (na rozdíl od již zmiňovaných ČD, kde se jim to vůbec nepovedlo).


  • 0

#28 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 4:22

Ano to je. Když se člověk uklikne, klidně se stane, že místo plného LB klikne na NA. Obzvlášť, když jak píšu vedle, je vše po americky a já to neznám.
  • 0

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 5:40

V čem to pomůže mobilistům? Většími tlačítky? Jinak mi to připadá stejné. Jen je to na nové stránce, která má evidentně problémy s načtením. Snad ještě nějakou dobu bude fungovat stará verze, nebo tuhle novou opraví. A jinak - opravdu není asi vhodné dát stejnou váhu (tj. na jedno rozklikávací tlačítko) takové věci, jako plný logbook a Needs archived.


  • 0

#30 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 6:12

Je to trošku roztahané, ale nic na co se nedá zvyknout. Včera mi to fungovalo bez problémů a celkem i rychle. Problémy s načtením stránky jsem neměl. Některé "nové" funkce na té nové logovací stránce jsou fajn, no a zbytek třeba ještě doladí :-)

Přijde mi, že poslední dobou jde většina stránek i programů stejnou cestou, rozhraní jak pro úplné začátečníky na PC ....


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 02 květen 2017 - 6:20

  • 2

#31 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 6:16

Já jsem jich sice logoval jenom 5, ale oproti předchozí verzi nevidím v postupu v podstatě žádnou změnu. Jestli to má nějaké mouchy, tak ty se dají opravit. Vzhled pomůže dotykovým uživatelům (kteří prý nedávno překročili 50 %) a ostatním neublíží (na rozdíl od již zmiňovaných ČD, kde se jim to vůbec nepovedlo).

 

Tak nevím, ale podle mě to ublíží použitelnosti logů NM a NA. Hlavně u filtrování těchto logů, jejich sledování atp. Sleduješ keš, o kterou se třeba staráš, necháváš si přeposílat pouze NM logy, co se ti stane - musíš hledat FI log, protože NM log ti teď nic neřekne...

 

A názor, že to přispěje k posílání více NM logů? Blbost, tohle neberu. Zrovna dnes mi přišel na jedné mé keši FI log, že ji našli rozházenou bez logbooku mimo úkryt, ale ten byl v pořádku, tak ji dali zpět (za což jim děkuji), ale bez tohoto druhého logu NM... 

 

Další věc - pro ty, co logují popořadě, aby měly nálezy správně za sebou to znamená buď přidat další WN log (takže budou 3 logy - WN, NM a FI log), nebo bude FI log a WN o hodně později, protože nelogují hned po navštívení (jako třeba já), a nemohou zalogovat samotné NM dříve, než FI log, jako jsem to dělal.

 

Krom toho včera při logování jsem si při logování FN uklikl a přehodil logy. Dříve vzhledem k logování FN to nevadilo - logy se seřadili podle času. Nyní už tyto dva logy byly přehozeny podle pořadí logování. Myslel jsem, že třeba jen odstranili čas v zobrazování FN, ale ne, vyškrtli ho úplně!


  • 0

#32 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 6:36

Když se na to dívám hodně podrobně, tak za mě:

 

+ Nový vzhled mi nepřijde špatný, dá se na něj zvyknout (abych dal nějaké další +)

+ TB/GC - u starého nutno u každého kliknout a vybrat ze seznamu, u nového stačí rozbalit seznam a pak jen naklikat, je to asi rychlejší.

+ Přidávání fotek

- Přidávání fotek BEZ POPISU

- Přidávání fotek pouze jedné

- Bez jakéhokoliv formátování

- Jak někdo psal, není náhled, ale ten je bez formátování zbytečný. Zatím formátování funguje, je otázka, jestli toto není předzvěst úplného zrušení formátování logů.

- U starého logování byly daleko lépe vidět odkazy na autora a název kešky (+ jasně vidět typ keše)

- Chybí možnost zašifrování logu

- Editace logu jde do starého vzhledu (i s formátováním logů - dost podivné)

- NEJVĚTŠÍ problém vidím za sebe jako za vlastníka několika keší u změny koncepce NM a NA logů navázaných na FI logy, jak jsem tu už psal. Vlastní NM a NA log nic neřeší, vše je ve FI logu, který je "původní", kde třeba původní pisatel ani nemusí o tom nic říci, protože si myslí, že stačí, že napsal příznak NM. A za další jsou ty problémy se sledováním NM a NA logů, že se nedají psát samostatně atp.

 

 

+- Nezměnilo se: Možnost přidání do oblíbených byla už u původního logování - takže tady vylepšení jen v grafice.

 

Včera jsem z dovolené odeslal asi 30 logů přes FN a šlo mi to docela svižně, takže v rychlosti já problém nevidím..


  • 1

#33 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 7:02

Teď si čtu Release note, na který odkazuju v úvodním příspěvku a uživatelé jsou tam solidně rozběsnění. Servítky si neberou. A mně tam smazali příspěvek, který sumarizoval chyby, kterých jsem si všiml, ale dovolil jsem si navíc připsat, že tato akce vývojového týmu poškozuje "business" a někdo by za to měl být odpovědný. ;)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#34 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 8:20

Jednou za čas musí něco změnit, abychom viděli, že ještě žijou.

 

Docela by mě zajímalo, jak vypadá taková pracovní porada. Smyslem všeho jejich konání je bez debat vydělávání peněz. Takže někdo musel ostatní přesvědčovat, jak se zvednou příjmy, když u hranatých ikonek na mapě zaoblí rohy, když z modrých mašlí udělají srdíčka, když znepřehlední mapu dalším změnou ikon keší, když změní logovací stránku... Vždyť po zavedení každé takové změny se musí za čas udělat vyhodnocení a pak toho člověka vykopnou, protože jim to žádnou další slávu nepřineslo.


  • 2

#35 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 8:32

Docela by mě zajímalo, jak vypadá taková pracovní porada. Smyslem všeho jejich konání je bez debat vydělávání peněz. Takže někdo musel ostatní přesvědčovat, jak se zvednou příjmy, když ... Vždyť po zavedení každé takové změny se musí za čas udělat vyhodnocení a pak toho člověka vykopnou, protože jim to žádnou další slávu nepřineslo.

 

Problém je v tom, že sice uznáváš, že smyslem jejich konání je vydělávání peněz (upřímně řečeno, není mnoho lidí, u kterých to neplatí), ale přesto se na to pořád díváš svýma očima, tj. když se to tobě nelíbí nebo máš pocit, že ti to nepřineslo žádný užitek, tak že to platí absolutně.

 

Já do jejich hlav taky nevidím, na těch poradách nejsem přítomen, křišťálovou kouli nevlastním, ale v jejich konání vidím jeden jasný vývojový směr — sjednotit ovládací prostředí a postupy na webu s jejich oficiální aplikací pro mobilní telefony. A protože jsem v jádru podezřívavý typ a slyším trávu růst, tak si umím představit, že až někdy v budoucnu bude ta jejich aplikace a webový design skoro stejný a ta aplikace bude v nějakém stavu funkčnosti, se kterým budou spokojeni, jednoduše od API odříznou všechny ostatní aplikace kromě té své... A dál už asi nemusím ani psát.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#36 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 9:26

A protože jsem v jádru podezřívavý typ a slyším trávu růst, tak si umím představit, že až někdy v budoucnu bude ta jejich aplikace a webový design skoro stejný a ta aplikace bude v nějakém stavu funkčnosti, se kterým budou spokojeni, jednoduše od API odříznou všechny ostatní aplikace kromě té své... A dál už asi nemusím ani psát.

 

To je sice docela možné, ale prakticky každý, kdo tohle zkusil, tak dřív nebo později splakal nad výdělkem. Zatím se to ještě daří Applu, ale faktor Jobs už taky slábne...
 


  • 1

#37 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 9:56

Jako že k WN nelze připojit fotku vůbec...?!? Ach ty Boží prostoto... B)


  • 0

#38 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 9:57

Porovnával jsem velikostně novou a starou logovací stránku a tam není žádný zásadní rozdíl ve velikosti vlastní HTML stránky + dalších dat (obrázky, JavaScripty, ...).

Co ale může zdržovat a může být důvodem, že se stránka včas nenatáhne kompletní, je zobrazování aktuálně naběhaných kilometrů u vlastněných Trackables. Ale je to jen úvaha. V každém případě je to poněkud línější. :-(


  • 0

#39 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 10:13

Nemůže to být tím, že se ta stránka nejprve načte prázdná a pak se do ní dodatečně pomocí AJAXu načtou data. Všiml jsem si, že když jsem z draftů dělal logy (kdysi field notes), tak se nejprve otevřel prázdný formulář a až asi za vteřinu se do něj načetla data (tzn. ten můj předpřipravený log). Tím by se taky dalo vysvětlit, proč se to někdy někomu zasekne na točícím se kolečku - AJAXový dotaz se někdy někam zatoulá.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#40 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 10:14

Jako že k WN nelze připojit fotku vůbec...?!? Ach ty Boží prostoto... B)

Zkoušel jsem a možnost nahrání fotky u WN je.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama