Přejít na obsah


Fotka

nová logovací stránka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#81 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2017 - 20:39

Mno, celkově mám za posledních pár měsíců pocit, že jsem stará babka, co jen vzpomíná, co bylo dřív lepší a dneska je na dvě věci. :(  Fakt jedna změna k horšímu za druhou. 

Navíc i barvy jsou špatně vybrané - pro lidi s oční vadou byla stará verze rozhodně lepší.


  • 1

#82 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 6:54

Naštěstí pořád ještě funguje přepnutí do staré verze. Ale pokud to funguje, tak mi ta nová verze nevadí.


  • 1

#83 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 8:03

mně vadí nemožnost odesílání logů NM a NA jako samostatných logů a to, že tyto logy jsou vyplňovány nic neříkajícím textem, který stejně odkazuje na jiné logy, takže to přidělává práci...

Jediné co v tom je dobré je to, že NM log asi pošle více lidí.


  • 2

#84 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 9:32

Automatické logy byly už dřív, třeba při změně souřadnic. Teď jsou i u NM a NA. Kdyby to tak bylo od začátku, nikdo by se nedivil. Je to lepší, nebo horší? Nevím. Pokud je něco v nepořádku, je asi jednodušší zakliknout Plný logbook, než posílat nový log NM. Jen je to třeba napsat i do textu logu, aby se to dalo dohledat. Spíš mi vadí ta hierarchie, plný logbook a prasklá krabička na stejné úrovni s NA.


  • 1

#85 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 10:25

A on někdo používá ty jejich stránky k něčemu jinému, než ke správě běžících PQ?

Já měl celou dobu za to, že ten web je jen nouzovka, pokud se z nějakého nespecifikovaného důvodu nedostanu k datům skrze API a oblíbenou apku.


  • -2

#86 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 12:15

Dříve přišla zpráva s vysvětlením od kačera, který ji posílal, dnes přijde zpráva, keš je poškozena, bez podrobností, že se máš podívat na keš. Pro ty, co neumějí anglicky je to ještě v Angličtině. A ty musíš hledat jiný log (bez provázání, jiný den), abys zjistil podrobnosti. Dost práce navíc...

Takže za mě jednoznačně mínus.


  • 4

#87 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 12:25

dnes přijde zpráva, keš je poškozena, bez podrobností, že se máš podívat na keš. ... A ty musíš hledat jiný log (bez provázání, jiný den), abys zjistil podrobnosti. Dost práce navíc...

 

Ačkoliv se mi taky toto řešení nelíbí, tohle podle mého názoru není pravda. Protože se dá NM (a i NA) uvést pouze jako součást jiného logu (FI, WN), založí se současně OBA logy od STEJNÉHO nicku ve STEJNÝ den (již jsem měl tu možnost to vyzkoušet), takže dohledání bude podle mě relativně jednoduché. Což samozřejmě nic nemění na skutečnosti, že postaru owner nemusel dohledávat nic, přímo v NM (či NA) logu měl vše podstatné.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#88 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 15:37

To není pravda, Log FI (WN) se uloží s datem z logu, druhý (NM) s datem logování:

https://coord.info/GLQVMM4W

https://coord.info/GLQVMM4K


  • 1

#89 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 17:28

To není pravda, Log FI (WN) se uloží s datem z logu, druhý (NM) s datem logování:

Hmm, tak při způsobu logování "až někdy" to bude fakt chuťovka. Hlavně když někdo na NM nebo NA klikne omylem a nedopátráš se, kdy to bylo myšleno. 

Bude to další druh mysterek. Tentokrát budou owneři dohledávat podle nicku logy. Bude to taky bodově ohodnocené, když owner logy správně dohledá?  :o


  • 0

#90 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 20:39

děkuji mirek454, kohout team i mh.mail za radu :)


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#91 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2017 - 22:05

A on někdo používá ty jejich stránky k něčemu jinému, než ke správě běžících PQ?

Já měl celou dobu za to, že ten web je jen nouzovka, pokud se z nějakého nespecifikovaného důvodu nedostanu k datům skrze API a oblíbenou apku.

Já dosud používal JEN stránky GC.com. A asi budu i nadále. Radši píšu na klávesnici, než ťukám do displeje. A navíc se mi líbí, že vidím, co napsali přede mnou. Loguju přes GCLh, takže logovací odkaz mám nad logy, ne zcela na začátku stránky. I když o dovolené asi budu logovat z terénu, ale ze zahraničí bych se asi nedoplatil, tam data vůbec zapínat nebudu. Běžně jsem logoval po dovolené po týdnu, takže logy a NM by se pěkně rozházely. Ale vlastně, po týdnu nemá moc smysl dávat NM, pokud jde o navštěvovanou keš, to tam už bylo moc lidí, než to napíšu. A u málo navštěvované je celkem jedno, že logy jsou týden od sebe.

A oblíbená apka? Já díky tomu, že používám geoget, jsem skočil po Adrake a i když spousta věcí je jinak než v Oregonu, docela se mi to líbí, i když naostro jsem s tím ještě nehledal.


  • 1

#92 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 6:42

Informace z ofic. fóra ohledně současné mizerné možnosti přidávání obrázků k logu (přidat lze jen jeden a to ještě bez názvu, pokud nepřepneme na staré rozhraní).

 

We're currently working to add that functionality along with a handful of follow up tweaks. Soon you'll be able to attach up to 20 photos in a single log. 

 

[V současné době pracujeme na přidání této možnosti (míněno více obrázků s popiskem) spolu s dalšími vylepšeními. Již brzy budete schopni přidat až 20 fotografií do jednoho logu]


  • 1

#93 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 7:27

mpik - nechtěl jsem dělat reklamu, ale bez ní to asi nejde. Používám jen GSAK a GPS. S telefonem hledat prostě neumím (nalezeno max. 5 keší a to za chvíli půjde k Pánu 13. koťátko :D ). Ano, Locus taky mám, ale jen jako zálohu a i on má v sobě GSAK db a případnou keš z něj klapnu do GPS. Prostě stará škola ;) Z GSAKu který přes API obousměrně komunikuje s GS loguju, nahrávám fotky, in/out TBčka, takže gc.com opravdu nepotřebuju, vše mám přehledně v db a na velkém monitoru.

Ale myslím, že to už se dostáváme jinam. Pro úplnost, existuje ještě freeware alternativa zvaná Geoget ;)

 

dejwy - zajímavé. Předevčírem jsem zpětně dohrával fotky k logu a jsou tam všechny, včetně titulku a popisky (hlavní galerie je přidaná ještě následným WN logem).


  • 0

#94 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 12:25

Jenom dvacet fotek? Někdy je to zatraceně málo... A to myslím bez ironie.,


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#95 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 12:30

Však další fotky jdou dohrát při editaci logu - nahrát obrázky


  • 1

#96 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 14:02

 

dejwy - zajímavé. Předevčírem jsem zpětně dohrával fotky k logu a jsou tam všechny, včetně titulku a popisky (hlavní galerie je přidaná ještě následným WN logem).

 

Já taky, to se neboj, ale nejde to z nové logovací stránky najednou.

Buď

- první foto z nové logovací stránky a další pomocí edit log a postaru

nebo

- přepnout na starou logovací stránku (Opt_out vprav nahoře - bohužel nefunguje u FieldNotes/Drafts) a opět postaru

 

Ale jak tak čtu, tak tys to tam nacpal určitě přes API a tam tohle omezení nové logovací stránky naštěstí není.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 11 květen 2017 - 14:02

  • 1

#97 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 20:28

Pokud něco půjde přes web a něco přes API, tak to brzy asi sjednotí. Kterým směrem asi?


  • 0

#98 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2017 - 18:27

Byl jsem teď dva dny v hotelu s docela mizernou WiFinou a ta nová logovací stránka byl neskutečnej opruz. Na každou jsem musel dávat jednou nebo dvakrát F5 než se laskavě dotáhla celá.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#99 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 8:36

...

 

Tak jak se vám líbí nová logovací stránka? Bez náhledu, bez pohodlného vkládání smajlíků, co se fotek týče, tak jen jedna a bez názvu... Amíci už pod patřičnou Release note nadávají, až se hory zelenají. Není divu.

 

...

a je po diskusi

 

 

lock_2.png This topic is locked

  • 0

#100 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 8:58

Přišly nové Release notes, tak zamkli staré. Tak to dělají...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama