Přejít na obsah


Fotka

mapy.cz na androidu ukazují polohu i v tunelu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2017 - 21:11

Tak když jsem porovnával novou Topo mapu, tak jsem si pro srovnání spustil i mapy.cz na tabletu a byl jsem překvapen, že v tunelu Blanka (kterou jsme projeli celou z Troji až na Malovanku) se mi pohyboval ukazatel polohy a celkem přesně. Což mě překvapilo, neboť po cestě se mi občas stávalo, že kurzor pozice na místě "zatuhnul" a aplikace psala, že čeká na zjištění GPS polohy (mírně poprchávalo a tak ten tablet v autě měl problémy se zjišťováním polohy).
Co tedy způsobilo, že v tunelu se tato hláška nezobrazila a naopak kurzor se plynule pohyboval i bez signálu z družic. Přitom tablet patří mezi ty levnější - nový stál necelé 4000,- Kč.
  • 0

#2 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2017 - 21:35

To je dané softwarem (navigační aplikaci), pokud ma trasu tunelem a nepřijdou data z GPS, předpokládá průjezd konstantní rychlosti po předpokládané (navigované) cestě.
  • 6

#3 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2017 - 11:10

Ona dokonce ta navigační aplikace z mapových dat ví, že jede tunelem a tak se snaží udržovat stejnou rychlost jako při vjezdu...


  • 0

#4 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2017 - 11:51

Používám IGO verzi z roku "raz dva" (2014) mapy aktualizovaný a když jedu tunelama u Zbraslavi tak mi to ukáže v rohu černej čtverec s bílou trasou a na ní červenou tečku (já) a když vyjedu tak mam zas bez problemu signal.

Před tím sem používal Sygic a kolem Mnichova jsem v tunelu signál stratil a pak sem zabloudil :angry:  :angry: 


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama