Přejít na obsah


Fotka

Telefony podporující navigační systém GALILEO.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2017 - 17:08

Dotaz před koupí nového telefonu podporující mimo jiné i nový systém Galileo:

 

máte přehled o trhu, nabízející i navigaci Galileo, případně, pokud jste již zakoupili - jaké jsou vaše zkušenosti ?

 

Zatím jsem procházel tyto značky: BQ (Aquaris X5 Plus), Huawei (Mate 9 pro, Mate 9) a

čipové sady: Broadcom (BCM4774), Intel (WCS 2100), Mediatek (MT6595), Qualcomm (Snapdragon 652, 650, 617, 435, 625, 820), u-blox (UBX-M8030), viz jeden z mnoha článků (http://kupnisila.cz/...leo-v-mobilech/).

 

Děkuji za odpovědi.


  • 0

#2 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 11:48

Oživuji téma neb v mezidobí družic Galilea nad našimi hlavami přibylo a nyní je doslova detektivní práce vysledovat, který přístroj již Galilea reálně chytá (nemyslím jen, že je "Galileo ready"). Ani oficiální seznam Galilea není příliš aktuální a nelze se na něj plně spolehnout. V současné době nelze (nebo jsem si této možnosti nevšiml) filtrovat u prodejců modely dle typu navigace, takže povětšinou je pouze info GPS modula ano/ne. Dokonce i u modelů, o kterých si myslím, že už jej zvládají (třeba HONOR 10) bývá často info, že mají pouze GPS, Glonass a číňana.

Proto prosím ctěné majitele novějších mobilů, aby schopnost zachytit Galileo signál otestovali nějakou ověřenou appkou (třeba pro droidy GPSTEST od BarbeauDev: https://play.google....android.gpstest)

Schopnost zachytit/nezachytit může ovlivnit i příslušně aktuální firmware, proto prosím i o info, jaký OS a FMW je na Vašm mobilu nainstalován a případně i cenová relace Vašeho přístroje. 

Děkuji.


  • 0

#3 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 11:55

BlackBerry KeyONE (Android 7.1.1, fw. ABA693)
Cena telefonu aktualne cca 9000 Kc
Vtipne je, ze prakticky vice jak rok sleduju jestli mi to Galileo chyti, prave pomoci appky GPSTEST. Celou dobu nic a kdyz vydali cca mesic zpatky update, najednou se satelity objevily. Snapdragony 6xx a vyse by mely Galileo podporovat, ale jak je videt, clovek to nemam moc sanci zjistit, kdyz je chyba v appce, pres kterou to sleduje.
Jinak nejakou zvlastni superpresnost jsem nepozoroval. Jen mi prijde rychlejsi fix a signal i v hustem lese nebo mezi budovami.
  • 0

#4 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 12:09

Díky za info, normálně potřeba Galilea asi nebude moc vysoká, ale jak píšeš v oblasti s mnoha odrazy, či s nedostatkem signálu už svůj význam dává. Ještě mne napadlo, že pokud budu mít při výjezdu z tunelu (teď jsem trochu mimo GC) fix třeba o 1-2s rychlejší, pak třeba nemusím minout sjezd, kam jsem původně chtěl :-).  WAZE navigace je perfektní, ale neumí zatím průměrovat pohyb když je bez signálu :-(... Pak už při zvažování, jaký mobil pořídit, bude i Galileo součástí misky vah. 


  • 0

#5 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 12:42

https://www.cnews.cz...rtphony-cipsety


  • 0

#6 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 18:20

Tak GPS Status i GPS Test předstírají, že Xiaomi Note 5 Galileo vidí


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka