Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Autem na skok do Německa - Žitava


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 9:02

Ahoj,
letošní dovolenou máme naplánovanou na sever, konkrétně Šluknovský výběžek. A když už tam budeme, tak bychom se rádi mrkli i do Německa, konkrétně do Žitavy. Ještě nikdy jsem v Německu nebyl, natož autem, tak z toho mám trochu obavy.

Mám se připravit na něco speciálního? Co jsem koukal, do Žitavy žádnou ekologickou plaketu nepotřebuji. Jak je to s parkováním někde poblíž centra? Nějaké doporučené parkoviště? A doporučíte nějakou pěknou keš, kterou bychom rozhodně neměli minout?

Díky
  • 0

#2 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 9:56

Žitavou většinou jen projíždím, pokud má celá rodina platné doklady, není žádný problém. Je tam hezká minizoo - Tierpark. Ale jestli můžu radit, zajeďte si raději do Oybina, tam je to hezčí.Hrad s klášterem určitě stojí za návštěvu.

Keše jsou takové všelijaké. Pokud hledáš parkování zdarma, pátrej po keších s waypointy Kostenlos Parking.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#3 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 10:53

Díky za tipy. Platit za parkování mi nevadí, pokud není cena přestřelená. A ještě by se možná hodil tip na nějakou příjemnou restauraci kde dobře vaří a ceny nejsou horentní.


  • 0

#4 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 16:38

Pocházím z Chrastavy, což je od Žitavy asi 20 km. Nevynechal bych úzkokolejku právě mezi Žitavou a Oybinem, pokud jsou děti na vláčky a podobné věci :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#5 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 16:57

Kdyz jedeme do zitavy, tak parkujeme kousek za hranicema, pred vjezdem do uzsiho centra (vetsinou v christian-keimann-strasse)

je to do centra kousek a nic se tam neplati. Jinak uzkokolejkou do oybina a prohlidka je super vylet.

V oybine chteli myslim 2,5E za parkoviste a pak se plati i vlezne na hrad. Tam dostanes prospekty i v cestine a da se platit korunama (ale kurz je dost nevyhodny).

Kdyz budes mit stesti, tak na ty uzkokolejce jezdi parni masinka. :-)

 

Koupani je super bud olberdosfer see (prijedes tam od severu), ke chteli 2,5E za parkoviste a zbytek je zdarma. maj tam pro deti i potucek a spousta atrakci. Nebo popojet cca 20km na blue lagoon k berzdorfer see (2E za parkoviste a zbytek zdarma). Tam je to take pekne.

 

Na krystinu se koupat asi nechodte, protoze mi to prijde dost horsi v porovnani s tim nemeckem.


  • 0

#6 Berani MH

Berani MH

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 17:20

Pokud budete v Oybinu který určitě stojí za návštěvu tak bych ještě doporučil Motýlí dům v Jonsdorfu - 3 km od Oybinu. Rodinné vstupné cca 17 Euro. Docela zajímavá záležitost když Vám na hlavě přistane 20 cm velký motýl :) . Hned vedle areálu je keš https://www.geocachi...HG_das-f-e-z-t#


  • 0

#7 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 17:22

Pokud budete v Oybinu který určitě stojí za návštěvu tak bych ještě doporučil Motýlí dům v Jonsdorfu - 3 km od Oybinu. Rodinné vstupné cca 17 Euro. Docela zajímavá záležitost když Vám na hlavě přistane 20 cm velký motýl :) . Hned vedle areálu je keš https://www.geocachi...HG_das-f-e-z-t#

 

jj. to je super vylet. Na to jsem uplne zapomnel


  • 0

#8 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 10:07

Díky za tipy, motýlí dům vypadá moc dobře. Možná to nakonec nebude jen na skok :-D


  • 0

#9 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 10:39

Trophy_Truck_Record_Jump_2016_05_800_600


  • 1

#10 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 11:59

ahoj, vím že jste chtěli jet spíš autem,
ale ještě existuje jedna výhodná varianta: absolvovat to celý vlakama a koupit si na to jízdenku Euro-Nisa-Ticket (dříve Libnet+)

Pro skupinu až pěti lidí stojí jen 320 Kč na den, takže třeba pokud byste jeli čtyři, vyjde to jen na 80 korun!!!
Je to o dost levnější než zvlášť platit vlaky v Německu.

Dřív na to šlo jet například z Liberce do Žitavy, pak do Oybinu a pak zase zpátky.
A ještě to platí na lanovku na Ještěd, ale museli byste to stihnout v ten samý den;)

Museli byste si to ale radši nastudovat nebo se poptat.

www.zvon.de/cz/Jizdenky


 


  • 0

#11 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 12:08

Na Ještědu jsme byli teď o Velikonocích. A sice proti vlaku nic nemáme, ale auto je pružnější v tom, že se člověk nemusí vázat na jízdní řád a může operativně měnit plány, třeba když se změní počasí.


  • 1

#12 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 13:33

Na Ještědu jsme byli teď o Velikonocích. A sice proti vlaku nic nemáme, ale auto je pružnější v tom, že se člověk nemusí vázat na jízdní řád a může operativně měnit plány, třeba když se změní počasí.

 

to je pravda, teď s dětma taky využíváme auto častěji


  • 0

#13 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 17:46

Loni v létě jsem taky byl v Žitavě na pidiskok, když jsem tudy projížděl "kačerskou" zkratkou z Trojmezí do Rumburka. Měl jsem jen chviličku na pár drive-in kešek, takže jsem nebyl v samotném centru. Problém se zaparkováním ve vedlejších ulicích přitom nikde nebyl. Akorát okruh kolem centra je jednosměrka, je to v podstatě takový veliký kruhový objezd, navíc s dosti velkým provozem, ale i u něj jsem našel ve místo na bezplatné parkování, abych si odlovil zajímavou earthcache GC3RZPZ. I ten parní vláček na úzkokolejce jsem viděl, je kolem ní celá série tradiček "Zittauer Schmalspurbahn".

Přiložené miniatury

  • vláček.jpg
  • mammutbaum.jpg

  • 0

#14 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 20:43

Přidám tip na skály u Kurort Jonsdorfu a vrchol Hvozdu.


  • 0

#15 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 21:48

Přidám tip na skály u Kurort Jonsdorfu a vrchol Hvozdu.


Tak kdyz uz je rec o skalach :) :

https://coord.info/GC1HQ68 Klettersteig (Via Ferrata) "Alpiner Grat" D-En-Cz

https://coord.info/GC5363 saxonia via ferrata  .. Hidden : 05/01/2002
 

 
  • 0

#16 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 13:12

Parkovat se dá u Kauflandu vedle McDonalds (N 50°53.91748', E 14°46.97030'), hned vedle je Westpark a Olbersdorfer See, kde je plno keší. Možností je mnoho, záleží na tom, co chceš vidět. Žitava je malá, všude se dá pěšky dojít.

Velké parkoviště je i zde: N 50°53.39443', E 14°48.76603', u bývalých kasáren. Vhodné je pro start cyklovýletu k Hrádku nebo naopak do kopců k Oybínu.


  • 0

#17 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 13:56

 

Tak kdyz uz je rec o skalach :) :

https://coord.info/GC1HQ68 Klettersteig (Via Ferrata) "Alpiner Grat" D-En-Cz

https://coord.info/GC5363 saxonia via ferrata  .. Hidden : 05/01/2002
 

 

 

 

ee T5 nejsou pro nás :-D


  • 0

#18 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 16:46

Přidávám se s Motýlím domem, bývá tam i český průvodce. Na sebe žluté nebo oranžové barvy a sladce vonící voňavku.

V Žitavě se dobře parkuje u ZOO a nebo u jakéhokoliv supermarketu.

Příjemná je procházka z Trojzemí po německé hranici.


  • 0

#19 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2017 - 18:52

Ahoj. Koukni na pozadavky na dokady pro deti. Nejsem si jisty jestli nemusi mit vlastni pasy,prestoze jsi v eu. Byl tam nejaky zadrhel jen si uz nevybavuju konkretne proc jsme prestali jezdit do zitavy ted kdyz mame prcky.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#20 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2017 - 19:22

Doklady nejsou problém. Teď jsme jim vyřizovali nové pasy. Akorát kvůli tomu holky zameškaly školu - otevřeno mají až do pěti, ale už o půl druhé vydává automat lístky, že byla vyčerpaná denní kvóta :-(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka