Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Autem na skok do Německa - Žitava


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2017 - 19:51

I pro děti stačí v rámci Schengenu občanka, samozřejmě jejich vlastní. Pro dceru ji máme od roka a nosím ji pořád s sebou, aspoň na to nemusíme myslet, když vyrazíme za hranice.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#22 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 13:43

V Zitawe me pred par roky nemile prekvapili nemoznosti platit kartou... takze si vem eura.

S VISA, MasterCard ani ECMC jsem moc neuspeli, prakticky vsude brali jen nejaky nemecky...


  • 0

#23 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 19:46

To je dost dobré a důležité upozornění. Nebyl tam někdo v poslední době, jestli se situace nezlepšila? 

 

 ( Osobně mám naopak příjemnou zkušenost z Řezna, kde jsme při předvánočních nákupech platili většinou kartami, eury snad jen v menších potravinách. Pro změnu zase až na jednu prodavačku nereagovali na Aj - kamarád, co dost jezdí po světě byl překvapený a zklamaný. )


  • 0

#24 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 4:48

Situace se nezmenila (naposledy jsem tam byl v dubnu). Visou, nebo master card jde platit v par obchodech (napriklad v kauflandu na vyjezdu na hornitz) a to vetsinou pouze na nekterych pokladnach. Jinak je to hodne slabota. berou jenom tu svoji sachsen card. Rozhodne sem v zitave nenasel jediny bankomat, co by vzal nase karty.


  • 0

#25 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 8:01

Pokud budete na Šluknovsku, tak doporučuju vykombajnovat Fukovský výběžek. Pro tvrďáky-auťáky je tam cesta i z Čech (minulý týden jsem kempil až u hřbitova), ale s dětma radši z Oppachu přes Sprévu. Nádherný zapomenutý kout naší země. A kupodivu i pěkné keše, hlavně ty u vodojemu.


  • 0

#26 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 14:06

Tak se nám to pomalu blíží, přípravy vrcholí, cestovní horečka stoupá.

 

Ještě jednou děkuji všem za tipy, jako obvykle máme toho mnohem více, než se dá za týden s dětmi stihnout. Plán na Německo je zatím Motýlí dům, centrum Žitavy, ZOO Žitava, trojmezí (tam je teď aktuálně keška z každé strany :-) ) plus nějaké keše, které potkáme cestou.

 

@Air-cooled: Šluknov a okolí je samozřejmě v plánu. Kombajn sebou nevozíme, tak se jen tak někam projdem a po cestě něco odlovíme kosou :-D Velkým lákadlem je samozřejmě nejsevernější keš ČR, a pak rozhledny/výhledy.


  • 0

#27 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 18:10

... trojmezí (tam je teď aktuálně keška z každé strany :-) ) ...

Pokud se tam v poslední době nic zásadního nezměnilo, tak je tam drobná potíž, a to že do Německa není v okolí žádný funkční most.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#28 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 19:12

Jo. Všiml jsem si, že je to za vodou. Ale to neva, mi bude stačit keška v Polsku :D


  • 0

#29 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 21:34

Pokud se tam v poslední době nic zásadního nezměnilo, tak je tam drobná potíž, a to že do Německa není v okolí žádný funkční most.


Ten most do Německa s mříží už se nedá snadno překonat nebo už tam vůbec není?
  • 0
Vložený obrázek

#30 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2017 - 8:32

Tak hlásím úspěšný návrat, ještě jednou díky všem za tipy.

 

Dovolená se vydařila, nebylo takové šílené vedro jako minulý týden, sprchlo jen jednou a pak většinou až večer/ v noci a to nám nevadilo. Většina naplánovaných cílů byla navštívena, na něco se prostě nedostalo. Se budeme muset ještě někdy stavit, ale příštích pár let to nebude, to už jsou v plánu jiná místa - třeba příští rok Moravský kras.

 

V Německu jsme navštívili Motýlí dům, centrum Žitavy a Zoo Žitava. Kešek moc nebylo, ale nějaké se nakonec povedly. A to nám stačí ;-) Na Trojmezí jsem odlovil CZ a PL. Až k mostku jsme nedošli - blížila se bouře, tak jsme zvolili taktický ústup. Takže bohužel nemohu poreferovat, v jakém stavu je. Ale asi bych po něm stejně nešel ;-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama