Přejít na obsah


Fotka

nový Dashboard a Profile


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 14:00

Nový Dashboard a Profile jsou zpřístupněny - co vy na to? :)

 

Budete-li chtít sdělit poznámku přímo Groundspeaku v anglině, pak do souvisejícího Release Note.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 17 květen 2017 - 17:57

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 14:19

Trpí to stejnou designerskou demencí, jako spousta moderního webu. V době širokoúhlých monitorů se vyrábí na výšku dlouhé nudle, takže točíte kolečkem myši jak vzteklí. To je ještě podpořeno spoustou mrtvého prostoru na začátku stránky, kam se dá nějaký neužitečný obrázek. V tomto případě třeba obrovské logo uživatele na jeho profilu.

 

Schválně se podívejte, kolik moderních webů tímto trpí...


  • 8

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 14:31

A je to tady. BIO políčko (dnes ABOUT) je schované na poslední záložce. Evidentně to asi nikoho nezajímá.

A jinak, ten roztahaný design snad ani nemá cenu komentovat. Co bylo v přehledné tabulce, je teď roztaženo každá řádka tak na tři řádky a přehlednost je pryč. Evidentně je to děláno na telefony, tam se ale snad předpokládá přístup přes aplikaci a ne přes webovou stránku.


  • 1

#4 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 15:01

Spíš horší, než lepší, takže první dojmy:

1) před tím jsem měl jasnej přehled keší, který jsem logoval do minulýho měsíce. To jsem využíval. Ted jich tam vidím pár a navíc se mi tam pletou logy přátel, který mě absolutně nezajímaj. Vidět někde nedávnou aktivitu přátel, OK, proč ne. Ale ne takle blbě a ještě navíc na úkor mých logů.

2) Abych se dostal na keše, který jsem v nedávnu logoval, musím jít přes dva kroky oproti původnímu jednomu.

3) Vůbec na své stránce v profilu nevidím seznam svých nepublikovaných keší/keší čekajících na publikaci. Když už si je rozkliknu, tak nevidím jejich typy, což zbytečně zhoršuje orientaci. A navíc nemám šanci pohledem rozeznat keše, které na publikaci čekají a keše, které mám v procesu tvorby. Tenhle bod vzhledem k tomu, že stále něco tvořím, vnímám jako největší mínus, vadí mi to dost hodně. 

Klady? Já nevim. Možná, že to, že věci, které byly nalevo jsou teď pouze napravo a nezkazili to mnohem víc.


  • 2

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 15:05

Spíš horší, než lepší, takže první dojmy:

1) před tím jsem měl jasnej přehled keší, který jsem logoval do minulýho měsíce. To jsem využíval. Ted jich tam vidím pár a navíc se mi tam pletou logy přátel, který mě absolutně nezajímaj. Vidět někde nedávnou aktivitu přátel, OK, proč ne. Ale ne takle blbě a ještě navíc na úkor mých logů.

2) Abych se dostal na keše, který jsem v nedávnu logoval, musím jít přes dva kroky oproti původnímu jednomu.

3) Vůbec na své stránce v profilu nevidím seznam svých nepublikovaných keší/keší čekajících na publikaci. Když už si je rozkliknu, tak nevidím jejich typy, což zbytečně zhoršuje orientaci. A navíc nemám šanci pohledem rozeznat keše, které na publikaci čekají a keše, které mám v procesu tvorby. Tenhle bod vzhledem k tomu, že stále něco tvořím, vnímám jako největší mínus, vadí mi to dost hodně. 

Klady? Já nevim. Možná, že to, že věci, které byly nalevo jsou teď pouze napravo a nezkazili to mnohem víc.

je třeba to psát sem: http://forums.ground...howtopic=344276


  • 0

#6 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 18:34

Moderní "vzdušné" weby raději nekomentuju, nějak nechápu, k čemu je dobré bílé místo, kvůli kterému si člověk ukroutí kolečko myši a nevidí toho moc najednou. Víc mi ale vadí, že stránka ve Firefoxu nefunguje, respektive je rozpadlá. V MSIE to při zmenšení na 75% celkem ujde.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#7 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 18:56

Moderní "vzdušné" weby raději nekomentuju, nějak nechápu, k čemu je dobré bílé místo, kvůli kterému si člověk ukroutí kolečko myši a nevidí toho moc najednou. Víc mi ale vadí, že stránka ve Firefoxu nefunguje, respektive je rozpadlá. V MSIE to při zmenšení na 75% celkem ujde.

Zkus ve firefoxu vypnout GC little helper II. Budeme si muset počkat na aktualizaci.


  • 0

#8 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 19:09

Jo, GClh to pomrší, protože to má stejný link jako starý dashboard. Je potřeba ho pro prohlídnutí vypnout.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 19:10

No jo, na ten jsem úplně zapomněl ;)


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 20:02

Já to vyřešil jinak. Opici jsem nechal a přepnul se do starého vzhledu. Nový budu používat, až to jinak nepůjde. Ještě tak aby při updatu GCLh přibyla volba schovat ten agresivní modrý pruh, který mě chce donutit, abych si vzhled přepnul.


  • 2

#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 20:10

Koukal jsem na ten nový profil v mobilu a při orientaci na výšku nevidím pravý sloupec, vidím jenom levý s nabídkou. Pravý vidím pouze při otočení mobilu na šířku.
Tohle tedy moc nepřipomíná responsivní design. Nemyslím si, že to je úmysl. Spíš to "optimalizovali" pro tablety. (Rozuměj: "udělali jsme design stránky natvrdo na šířku displeje, kterou má tablet pana šéfa, tam to vypadá hezky".) Asi bych se s tím dokázal smířit líp, kdyby to aspoň bylo vyladěné.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 20:13

Evidentně je to děláno na telefony...


Evidentně ne, viz předchozí příspěvek.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#13 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 6:11

Koukal jsem na ten nový profil v mobilu a při orientaci na výšku nevidím pravý sloupec, vidím jenom levý s nabídkou. Pravý vidím pouze při otočení mobilu na šířku.
Tohle tedy moc nepřipomíná responsivní design. Nemyslím si, že to je úmysl. Spíš to "optimalizovali" pro tablety. (Rozuměj: "udělali jsme design stránky natvrdo na šířku displeje, kterou má tablet pana šéfa, tam to vypadá hezky".) Asi bych se s tím dokázal smířit líp, kdyby to aspoň bylo vyladěné.

 

Já na mobilu vidím jen to menu (nabídku) a to při orientaci na výšu i na šířku (asi nemám dostatečné rozlišení displaye). 

 

EDIT: Experimentálně zjištěno, že při šířce  <600px se nezobrazuje pravý sloupec.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 18 květen 2017 - 6:14

  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 6:41

Když jsem se poprvé podíval na libovolnou stránku v mobilu, pochopil jsem, proč každá důležitější stránka má svojí apku. Stránky se začaly dělat na principu tiskové sazby a to na malém displeji nejde. Když jsem s HTML začínal, tvrdilo se, že se nemá používat žádná pevná šířka a velikost, že na to každý kouká v jinak velkém okně. Dnes se zavádí responzivní design, což je v podstatě totéž. Slušná SW firma by dokázala detekcí OS, prohlížeče a velikosti okna obsah přizpůsobit, v podstatě jen vyměnit stylesheet. Jenomže Groundspeak postupuje jinak. Velké písmo a mohutné řádkování jak pro mobily a přitom v podstatě třísloupcová sazba jak pro široký displej. Kdyby zobrazili jen ten prostředek, který už dávno omezili na cca 750px a zbytek dali na konec, asi by bylo po problémech a dalo by se na to koukat i v prohlížeči v mobilu. Možná k tomu někdy dojde. Ale jak na to teď koukám, alespoň listingy docela na telefonu číst jdou, i když ten sloupec vpravo by mohl být až na konci nebo na začátku a listing by mohl vyplnit celý displej.


  • 0

#15 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 9:14

V podstatě mě na tom štve hlavně ten "responsivní" vzhled - tedy extrémně pomalý a se spoustou zbytečně volného místa.

 

A to jak na mobilu, tabletu, tak i na PC. Ještě jsem nenašla stránku, které by i na mobilu tohle skutečně pomohlo - minimálně pokud se někde nechci podívat na poslední zprávu či článek, ale hledám na stránkách něco konkrétního.

 

Takže samozřejmě momentálně přepnuto zpět na starý vzhled.

 

Asi se budu datovat, ale vzpomínáte na samostatné mobilní či wapové stránky přímo přizpůsobené mobilům? Já se slzou v oku, protože i na mizerném připojení byly možná okleštěné, ale rozhodně funkční. A ne všude jsou rychlosti připojení dostatečné na současné stránky orientované na vzhled, ne na funkčnost.


  • 0

#16 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 9:51

Asi se budu datovat, ale vzpomínáte na samostatné mobilní či wapové stránky přímo přizpůsobené mobilům? Já se slzou v oku, protože i na mizerném připojení byly možná okleštěné, ale rozhodně funkční. A ne všude jsou rychlosti připojení dostatečné na současné stránky orientované na vzhled, ne na funkčnost.

 

Jenže právě o tomhle responzivní chování stránek je. Naformátovat obsah (přizpůsobit) malým displejům mobilů, často orientovaným na výšku. Teda mělo by být... :blink:

GS to chápe jinak. Hodně neresponzivně. Předělá layout natvrdo na mobily a kašle na responzivitu a rozumné zobrazování na větších monitorech.

 

Na druhou stranu, abych jen nemrmlal, mě se na mobilu profilová stránka zobrazuje slušně a to včetně menu.


  • 1

#17 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 10:09

Na druhou stranu, abych jen nemrmlal, mě se na mobilu profilová stránka zobrazuje slušně a to včetně menu.

Neboj to je jen do času... taky to přeoraj.


  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 11:02

to je výborná metoda, jak se zbavit otravných nespokojenců - často zakládat k témuž tématu nová vlákna...takže na staré se*e bílý tesák, nyní pište sem:  http://forums.ground...howtopic=344389


  • 0

#19 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 11:04

to je výborná metoda, jak se zbavit otravných nespokojenců - často zakládat k témuž tématu nová vlákna...takže na staré se*e bílý tesák, nyní pište sem:  http://forums.ground...howtopic=344389

už jsem napsal, ale obávám se, že to nebude k ničemu...


  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 11:11

Koukal jsem, že tam psalo víc Čechů. Názory jsou vesměs stejné z celého světa.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama