Přejít na obsah


Fotka

nový Dashboard a Profile


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#61 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2017 - 17:59

Není zač. Není to složité, chce si to jen osvojit. Spíš je to o tom, že kdybych já začal používat ostatní programy co jsou, budu také říkat jak je to složité. Ale nepotřebuji je. Oficiální stránky mají vše co potřebuji.


  • 1

#62 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 8:50

Pro úplnost nutno podotknout, že filtr nalezené/nenalezené je po novu už jen pouze pro PM - oproti dřívějšku...

 

(Jen konstatuji, nenaříkám - abych se nedočkal rad, že mám pít míň piv měsíčně ;-)


  • 1

#63 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 10:52

No ten nový dashboard má asi nějaké problémy. Teď jsem logoval několik kešek ze včerejška a když se podívám na ten nový profil, tak vidím poslední logy z 9. a ty včerejší mi tam zcela chybí. A navíc pod tím datem 9. jsou vidět i starší logy ze 6.

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 11 červen 2017 - 10:54

  • 0

#64 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 11:38

Tvé nálezy vidím takto:

kese.png


  • 0

#65 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 12:04

No a já na dashboardu vidím toto. Přitom kešky na konci jsou už ze 4.-6.6. takže nepatří do logů pod datum 9.6. a chybí tam všechny kešky, které jsem dneska logoval.

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 11 červen 2017 - 12:05

  • 0

#66 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 17:13

Filtr na nalezené byl snad pořád jen pro PM, nevím o tom, že bych mohl v dobách BM nalezené skrývat.

Ale ty DNF jsou na nic. Povede to jen k tomu, že kačeři přestanou DNF psát. Já pořád při OM píšu ať mi každý dá DNF když nenajde, ale je to marný, už teď ho píše málo kdo. Takže o zmizení krabičky se dovím jen z toho, že ji dlouho nikdo nenašel.


  • 1

#67 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 17:38

Filtr na nalezené byl snad pořád jen pro PM, nevím o tom, že bych mohl v dobách BM nalezené skrývat.

Ale ty DNF jsou na nic. Povede to jen k tomu, že kačeři přestanou DNF psát. Já pořád při OM píšu ať mi každý dá DNF když nenajde, ale je to marný, už teď ho píše málo kdo. Takže o zmizení krabičky se dovím jen z toho, že ji dlouho nikdo nenašel.

 

Filtr na nenalezené stále funguje ve starém profilu i pro BM a co si pamatuju, tak tam byl vždy.

 

S tím, že se přestanou možná psát DNF, souhlasím - já je píšu, ale jestli se mi změní ikonka na mapě na modrý ksicht, tak je psát přestanu, protože tam normálně chci dál vidět nenalezenou keš včetně typu.


  • 2

#68 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 17:54

Modré DNF ( zrovna dneska jsem ke včerejšku jedno psala v Sedlčanech ) by mělo smysl v případě, že by se po ownerově údržbě automaticky vrátilo na původní ikonku.

Čili by v mapě byly vidět keše, které jsou pravděpodobně momentálně ztracené a je zbytečné je zkoušet hledat ( i když jsem takhle náhodně díky staršímu PQ v Oregonu kdysi nějakou "ztracenou" našla o kus jinde a owneři měli radost )a následně by se rovnou po údržbě ikonka vrátila. To by asi pomohlo i revírníkům?


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 11 červen 2017 - 17:55

  • 0

#69 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 17:59

No ale já občas píšu DNF i když keš je třeba na místě a já měl jen blbě vypočítané souřadnice, takže jsem nic najít nemohl.
  • 3

#70 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 18:28

To je věc, kterou má každý nastavenou trochu jinak - osobně bych v takovém případě psala WN nebo nic a pokud by chtěl GS používat modré DNF tak, jak mě napadlo, tak by to nevadilo.

Ty to bereš nenašel jsem bez ohledu na důvod a píšeš DNF, což je sice logické, ale podle mě to není správně, protože krabka je pravděpodobně OK. Já beru DNF jako upozornění, že krabka na místě pravděpodobně není, ne že jsem neměla na hledání už dost času nebo někde udělala chybu.


  • 0

#71 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 18:56

DNF má opravdu každý nastaveno jinak. V překladu to je "nenašel jsem", příčiny můžou být různé, nikoliv pouze "krabička je pravděpodobně pryč".

Pokud někdo hodlá přestat logovat DNF, aby neměl na mapě modré ksichty, nemůže mu to asi nikdo zakázat, ale přijde mi to zbytečně hysterické. Mně ten modrý obličej principielně na mapě nepřijde až tak nesmyslný - prostě informace, že jsem se o tuto keš už někdy neúspěšně pokoušel. Beztak zůstane neodlovená, takže když si vyfiltruju jenom nenalezené, tak se mi zobrazí (modře). A o to jde, ne? Proč by to musel být mermomocí žlutý ksichtík.
Jiná je otázka nevýraznosti modrého ksichtíku na mapě a možnost záměny např. s mysterkami, wherigy, eartkami apod. To by asi chtělo ještě poladit.
  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#72 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 19:13

Pokud jsem dobře četla zmijovkáře, tak jemu nejde o žlutého smajlíka, ale aby bez rozklikávání viděl, jestli je na mapě tradička nebo mysterka nebo multinka. U DNF nepoznáš nic, prostě vidíš jen modrého smajlíka pro všechny typy, což se mi také moc nelíbí. Kdyby se po údržbě vrátil na původní ikonku, tak už bych byla spokojená - pokud by se ujasnilo, kdy DNF nelogovat a nemást tak ostatní.  ;)


  • 4

#73 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 19:45

No ale já třeba v tom okamžiku netušil, že mám špatně vyluštěno. To až následně se mi ozvala ownerka, že kešku nejde přehlídnout a že je v pořádku, takže chyba bude v tom výpočtu. Takže ono je to dost těžké se rozhodnout jestli psát DNF nebo nepsat.
  • 0

#74 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 19:52

To je věc, kterou má každý nastavenou trochu jinak - osobně bych v takovém případě psala WN nebo nic a pokud by chtěl GS používat modré DNF tak, jak mě napadlo, tak by to nevadilo.

Ty to bereš nenašel jsem bez ohledu na důvod a píšeš DNF, což je sice logické, ale podle mě to není správně, protože krabka je pravděpodobně OK. Já beru DNF jako upozornění, že krabka na místě pravděpodobně není, ne že jsem neměla na hledání už dost času nebo někde udělala chybu.

Tak to si pleteš DNF (nenašel JSEM) s NM (Něco špatného je s keší - je třeba údržba).

DNF rozhodně psát, kdykoli nenajdu/nenajdeš.


  • 5

#75 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 19:58

... jemu nejde o žlutého smajlíka, ale aby bez rozklikávání viděl, jestli je na mapě tradička nebo mysterka nebo multinka. U DNF nepoznáš nic, prostě vidíš jen modrého smajlíka pro všechny typy, což se mi také moc nelíbí. Kdyby se po údržbě vrátil na původní ikonku, tak už bych byla spokojená - pokud by se ujasnilo, kdy DNF nelogovat a nemást tak ostatní. ;)


Je pravda, že informace o typu keše se tím modrým ksichtem ztratí a není to úplně ono. Ačkoliv i to se dá obejít - pokud mě zajímají třeba mysterky, tak si je vyfiltruju a modrásci, kteří zůstanou, jsou DNF na mysterkách. Lepší by však bylo, když si vypnu zobrazení DNF, tak aby nenalezené keše nezmizely, ale "přebarvily" se na svůj typ.

Jinak IMHO DNF s údržbou nesouvisí (nebo aspoň ne těsně), neboť nenalézt je možné z různých důvodů a keš přitom může být úplně v pořádku. Dobře to napsal Kreten8 - já jako lovec nemusím vůbec tušit, proč jsem nenašel. Pokud jsem si JISTEJ, že keš není, tak kromě DNF píšu i NM a tam už ta vazba na údržbu je smysluplná a taky funkční. Tvůj návrh psát DNF pouze v prípadě ztráty krabičky vlastně supluje NM log.
  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#76 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 20:23

No ale já občas píšu DNF i když keš je třeba na místě a já měl jen blbě vypočítané souřadnice, takže jsem nic najít nemohl.

Aha, tak já to brala, že např.podle hintu  jsi zjistil, že chyba je na tvé straně. Pokud  jsi netušil, že chyba je na tvé straně a proto psal DNF, tak je to jiná situace.

Ona tu někde kdysi byla popisována ještě situace, kdy kačer píše DNF i v případě, kdy moc nehledá, protože nemá moc času a rovnou píše DNF. To mi přijde už nesmysl, tam bych spíš pochopila, kdyby pro své účely napsal WN. Jinak má mh.mail pravdu, když si je člověk jistý, je tu NM, ale většinou pokud nenajdeme jako první kačeři, píšeme DNF. Ono mám zkušenost ze svých začátků, kdy jsem nechtěla coby nováček plašit zkušené kačery, když třeba jen špatně hledám a psala asi ve dvou případech maily, kde jsem vysvětlila, že mohu jako začátečník jen špatně hledat. Jeden z kačerů, kterého si hodně vážím dodnes, mi milým mailem poděkoval, že chyba nebyla v mém hledání, ale v jeho zaměření keše, které zkontroloval a opravil. Byl hodně milý, s dnešními zkušenostmi bych hledala ve větším okruhu a pravděpodobně našla.. Ale tehdy tam byl "jasný úkryt vyhovující hintu" a dál jsem nehledala. Proto dodnes zacházím s DNF opatrně, nechci zbytečně ownerům přidělávat práci.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 11 červen 2017 - 20:26

  • 1

#77 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 20:39

V případě, že by se dalo "zapnout" zobrazení DNFek tak, aby se změnily normální ikonky na DNF a zpět - OK.

Takhle, jak je to udělané je to docela blbost.


  • 2

#78 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 20:52

Informace v mapě o tom, že jsem se o tu kešku už neúspěšně pokoušel, není špatná, ale co je to za typ člověka zajímá stále a především. Ideálně by bylo nějak tyto dvě informace zkombinovat. V tom smyslu jsem se jim v release note vyjádřil. Nicméně, když si tak uvědomuju, kolik keší s DNF mám? Je jich pár, takže se zrovna neuklikám při zjišťování, co jsou zač, když už na mě někde modrý smajlík vykoukne. Upoutá mě to a nejspíš si listing stejně otevřu, abych zjistil, jestli ji už někdo další našel a stála by za druhý pokus...


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#79 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 20:55

Informace v mapě o tom, že jsem se o tu kešku už neúspěšně pokoušel, není špatná, ale co je to za typ člověka zajímá stále a především. Ideálně by bylo nějak tyto dvě informace zkombinovat. V tom smyslu jsem se jim v release note vyjádřil. Nicméně, když si tak uvědomuju, kolik keší s DNF mám? Je jich pár, takže se zrovna neuklikám při zjišťování, co jsou zač, když už na mě někde modrý smajlík vykoukne. Upoutá mě to a nejspíš si listing stejně otevřu, abych zjistil, jestli ji už někdo další našel a stála by za druhý pokus...

Souhlas... malé vylepšení a když chci zjistit co to je za keš tak na ni kliknu... vzhledem k tomu kolik DNF mám mě to nijak neovlivňuje...


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#80 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2017 - 5:41

Filtr na nalezené jsem pochopil, že v mapě, a tam pro BM nikdy nebyl. Ve hledání ano. Teď si občas v mapě i nalezené zapínám, abych viděl, kde jsem byl, jinak je mám vypnuté.

A ty modré DNF - překvapilo mě, kolik jich mám a říkám si, že bych se tam měl zastavit znovu. Není to zase tak špatná informace. A jestli multina nebo tradička - nemám jich zase tolik, abch si nevzpoměl. A pokud ne, rozkliknu si ji. To stejně udělám, protože si chci přečíst, jak to hledali jiní.


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama