Přejít na obsah


Fotka

nový Dashboard a Profile


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#101 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 7:16

úplně naruby neznamená, že to bude do budoucna špatně... zatím na tom až tak nic nevidím zlého... spíše si myslím, že už to chtělo jako koza drbání... vnitřek těch stránek vypadá o hodně průhlednější ale uvidíme co chtějí všechno změnit a jak...

Neplatit prémium :) no tak to nezaplatíme nikdo (nejlepší řešení jak se potrestat) zamáváme si řeknem si bylo to hezké a rozejdeme se ...  nakonec i to je běh dějin :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#102 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 7:52

Jenomže ono se keškuje i v Austrálii, Argentině, a jinde. Tam mají léto a zimu naopak.


  • 3

#103 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 13:49

Jen takovej malej skriptík do GreaseMonkey/Tampermonkey... trochu úklid grafiky a dva čudle aby člověk furt nemusel lézt do menu... nic zázračnýho pár řádků :)

TADY

Je to jen amatérština ale už chvilku si tím zpříjemňuju rozvláčný nový design... :)
Kdyby to někomu nefungovalo tak se ozvěte zkoušeno na FF i novém 57 a s Tampermonkey (dříve i GreaseMonkey)...
A i na EDGE s Tampermonkey


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#104 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 14:51

Nainstalováno, jen nějak nevím, kde mám jakou změnu očekávat :-)   nějak jsem slepý, jako při hledání venku :-)
Mám nainstalované i GCLhII, tak nevím, zda to nejde proto sobě.
Opera 49 + TamperMonkey

 

Jen takovej malej skriptík do GreaseMonkey/Tampermonkey... trochu úklid grafiky a dva čudle aby člověk furt nemusel lézt do menu... nic zázračnýho pár řádků :)

TADY

Je to jen amatérština ale už chvilku si tím zpříjemňuju rozvláčný nový design... :)


  • -1

#105 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 14:58

No ono to funguje jen na novým dashboardu ne na tom původním a GCLhII mám taky s tím se to netříská...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#106 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 14:59

Omluva je to pro nový DASHBOARD :) jenom na starejch stránkách se nic nového nekoná...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#107 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 15:34

Jasný - už to vidím.

Řádky jsou připosraženější (DrakMrak omluví tento výraz - je myšlen pozitivně) a v menu vlevo přibyla tlačítka Hledání a Mapa (nezávisle na jazykové verzi stránek :-) ).

 

Díky !


  • 0

#108 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 15:35

Jasný - už to vidím.

Řádky jsou připosraženější (DrakMrak omluví tento výraz - je myšlen pozitivně) a v menu vlevo přibyla tlačítka Hledání a Mapa (nezávisle na jazykové verzi stránek :-) ).

 

Díky !

:D jasně mírně jsem to vypral a přisrazil
A jazyk zatím nějak neřeším ale dá se to kdyžtak ve skriptu přepsat... je to jen ptákovinka :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#109 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 14:24

Nový Dashboard a Profile jsou zpřístupněny - co vy na to? :)

 Jsem jen běžný uživatel(64+), který se přizpůsobí novinkám, ale nejsem příznivec velkých změn obecně, chápu je to technicky potřebné, ale množství textu na stránce bez náležitého oddělení(např.podbarvení či orámování) je náročnéjší na orientaci(hlavně ten levý sloupec). Mne osobně chybí na dashboard ikonka status bar a vyměnil bych ji za zelený odkaz "Zobrazit profil" a informace o mém inventáři(TB/GC). Chci upozornit na nové grafické pozadí(Cover Photo/profile and dashboard) a umístění profilové fotky do popředí, které má nastaveno jen málo keškařů(DrakMrak, Y&MD, kukisekW...), proto si myslím, že většina používá ještě starou verzi stránek a čeká co nám GC vymyslí. Je něco nového?


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#110 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 14:38

 Jsem jen běžný uživatel(64+), který se přizpůsobí novinkám, ale nejsem příznivec velkých změn obecně, chápu je to technicky potřebné, ale množství textu na stránce bez náležitého oddělení(např.podbarvení či orámování) je náročnéjší na orientaci(hlavně ten levý sloupec). Mne osobně chybí na dashboard ikonka status bar a vyměnil bych ji za zelený odkaz "Zobrazit profil" a informace o mém inventáři(TB/GC). Chci upozornit na nové grafické pozadí(Cover Photo/profile and dashboard) a umístění profilové fotky do popředí, které má nastaveno jen málo keškařů(DrakMrak, Y&MD, kukisekW...), proto si myslím, že většina používá ještě starou verzi stránek a čeká co nám GC vymyslí. Je něco nového?

- Statbar ikonka byla na starém profilu je otázkou jestli ji cpát do nového Dashboardu je trochu nekoncepční tvarově a stejně mám všechny údaje v pravém rohu nahoře (nicméně možnost ji vyměnit za zelený čudl nezní špatně a pokud by se to nastavilo v GClh volitelně asi je to na každém) - píšu si
- Grafická stránka, barvy, oddělení jsou asi věc vkusu - zatím se snažilo ponechat to co má groundspeak ale asi není až tak problém to změnit.

- Co se týče novinek zatím je to takto a nevím jestli chystá GC něco dalšího převratného - vylepšili eventový kalendář který už funguje poladili drobnosti ve stylech udělali věci schovávatelné a přepínatelné... kdo má GClh tak si do toho nového stylu namontuje prakticky všechno co bylo na starém stylu a podle mě přehledněji jen je to o zvyku...

- co se týče GClh tak plno věcí se zrychlilo a předělao až definitivně vypnou starý Dashboard ještě se udělá odtučňovací kůra a vyhodí se staré věci, jinak možnosti GClh jsou fakt obrovské... ale závislé na překopávkách od groundspeaku
Osobně už se na starý profil nevracím :) dneska jsem se tam podíval po dvou měsících abych skoukl ten StatBar :)

 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#111 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 14:58

Po různých úpravách pak Dashboard vypadá takto:
gclh.png

Jen tak výčet na Dashboardu
- možnost si zapnout odkaz na mapu a hledání přímo do levého panelu
- Trackables jsou uvniř rozšířeny o seznam aktuálních TB/GC
- Přibyl LinkList kde si můžete nastavit co tam chcete
- Přibyl VIP popř VUP(nepoužívám) - VIP seznam uživatelů moc praktická věc
- Celý design od groundspeaku dostal odtučňovací kůru aby nebyl tak roztahaný a trochu se i graficky poladil
- Všechno se dá nějak sbalit rozbalit
- LinkList je i v menu nahoře dá se i nastavit kde ho chcete buď tam i tam nebo jen nahoře nebo jen vlevo

a to je jen Dashboard :) mnoho změn je i jinde - vlastně mnohem a mnohem víc změn.

malá drobnost kterou zapomenu vždycky někde napsat:
Pokud používáte: Geocaching Map Enhancements GME je potřeba v nastavení GClh mapové vrstvy vypnout jinak se to hádá ale to je normální (GME je lepší)

Dál mě nic nenapadá...
Změny jsou popsány na changelogu který je celkem podrobný: ZDE


 


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#112 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 15:19

Já jsem zase na starém dashboardu pořád. :) Přijde mi přehlednější. Občas se přepnu na nový zkouknout nové logy kamarádů, ale pokud jsou starší 5 dní, tak se tam stejně neobjeví (to se GS nepovedlo) a pak se zas vrátím zpět.


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#113 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 15:25

Já jsem zase na starém dashboardu pořád. :) Přijde mi přehlednější. Občas se přepnu na nový zkouknout nové logy kamarádů, ale pokud jsou starší 5 dní, tak se tam stejně neobjeví (to se GS nepovedlo) a pak se zas vrátím zpět.

jasně je to o tom co na tom hledáš... mě zase vyhovuje přehlednost nového a snadná modifikovatelnost což u toho starého byla fuška něco tam přiohnout... a 5 dní zpět mě stačí... ale říkám to má každý jinak :) zkus zaurgovat ať to protáhnou třeba s nima bude řeč to není o designu stránek to je jen o datech


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#114 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 16:11

a 5 dní zpět mě stačí... ale říkám to má každý jinak

Jak kdyby byl pro ně problém 5 dnů výchozích, input políčko, kam by si kdokoliv napsal, kolik dnů nazpět a stránka by si volbu zapamatovala. Ale holt je to na 5 minut práce kodéra.


  • 0

#115 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 16:15

Jak kdyby byl pro ně problém 5 dnů výchozích, input políčko, kam by si kdokoliv napsal, kolik dnů nazpět a stránka by si volbu zapamatovala. Ale holt je to na 5 minut práce kodéra.

:) musíš jinam... ledacos se dá přiohnout momocí GClh tohle ne...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#116 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 18:14

Pět dní to myslím bylo i na začátku, ale rozdíl byl v tom, že se zobrazovaly logy podle data vložení. To bylo super, tak jsem měl přehled, a když někdo z přátel vložil nějaký log (klidně třeba opožděně logoval dva měsíce starý lov), tak se to objevilo nahoře a já věděl, že ty dole mám už přečtené a nic se mi do nich nevmíchalo. Tak to je podle mě správně, je to informační feed a má se to řadit podle toho, kdy je to napsáno. Z obsahu logu si můžu zjistit, o jaké datum šlo, pokud mě to zajímá (to samé je u e-mailů).

 

Jenže pak změnili řazení na datum logu. Vysvětlovali to, že na to byly požadavky od uživatelů. Zajímalo by mě, co za dubové palice to bylo a co je motivalo k touze přijít o přehled v lozích přátel... :blink:

 

EDIT: chtěl jsem po GS tehdy, aby to udělali aspoň konfigurovatelné, aby bylo možné nastavit třídění podle data vložení. Odpověď byla, že je to super nápad a že Facebook je také konfigurovatelný, ale že to vyžaduje práci. Tak snad jednou...


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 17 leden 2018 - 19:12

  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#117 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 18:29

Pět dní to myslím bylo i na začátku, ale rozdíl byl v tom, že se zobrazovaly logy podle data vložení. To bylo super, tak jsem měl přehled, a když někdo z přátel vložil nějaký log (klidně třeba opožděně logoval dva měsíce starý lov), tak se to objevilo nahoře a já věděl, že ty dole mám už přečtené a nic se mi do nich nevmíchalo. Tak to je podle mě správně, je to informační feed a má se to řadit podle toho, kdy je to napsáno. Z obsahu logu si můžu zjistit, o jaké datum šlo, pokud mě to zajímá (to samé je u e-mailů).

 

Jenže pak změnili řazení na datum logu. Vysvětlovali to, že na to byly požadavky od uživatelů. Zajímalo by mě, co za dubové palice to bylo a co je motivalo k touze přijít o přehled v lozích přátel... :blink:

můžu jen souhlasit ikdyž to nějak podstatně nevyužívám...
jedině to zkusit ovlivnit na GC podle mě to není nijak pracné to opravit jedna podmínka... nebo mít možnost obě varianty ale je otázka jestli to dopadne...
problém je, že to hraje moc lidí a každý na to má názor a pak záleží kam který názor doteče...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#118 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 18:49

Po různých úpravách pak Dashboard vypadá takto:

 

Prosím tě jak jsi dospěl k těm rozbalujícím se složkám vlevo?

Já je mám pořád rozbalené a nemožné je sbalit.


  • 0

#119 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 19:42

Prosím tě jak jsi dospěl k těm rozbalujícím se složkám vlevo?

Já je mám pořád rozbalené a nemožné je sbalit.

GC Little Helper
od verze 0.9 to umí
Popis jak na to je tady: http://www.drakmrak....rt:greasemonkey - je potřeba mít nainstalovaný plugin TamperMonkey v prohlížeči.
Vlastní nejnovější GClh najdeš tady: https://github.com/2Abendsegler/GClh kliknout na ten skript.js a dát Raw
Možná pak přes F4 nějaké nastavení je jich tam hromady - metoda pokus omyl :)
 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#120 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 20:46

GC Little Helper
 

Aha, dík.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama