Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kodiaq


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2017 - 11:22

Náhodou, není tu někdo šikovný, kdo by uměl dobrou cenu na Škodu Kodiaq ?

Nový, předváděcí atd. Případná další domluva klidně do sz. ;)

Děkuji.

kodiaq-tile-05.jpg


  • -1

*


#2 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2017 - 17:11

I s dobrou cenou budes cekat 11 mesicu. Presunuli se tam zakaznici ze superbu, takze je to peklo.


  • 0

#3 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2017 - 17:45

I s dobrou cenou budes cekat 11 mesicu. Presunuli se tam zakaznici ze superbu, takze je to peklo.

 

to vím už bohužel taky - je to pech :-(


  • 0

*


#4 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2017 - 17:49

Malá technická: Fakt je tak dobrý, že není rozumnější dát ve stejné kategorii přednost něčemu už chvíli vyráběnému a ověřenému? ;)

 

Kdyby nebyla čekací doba, nejlepší je poslat pro auto manželku, která se " naivně prořekne", že jedná ještě s jedním prodejcem, protože ten jí sežene oblíbenou barvu, peníze už jsou připravené k převodu, ale možná by přece jen bylo lepší si radši koupit .....( jmenovat konkurenční značku, která prodejci šlape na paty ).... ;) Před třemi lety se mi povedlo koupit metodou "blbá blondýna" za podstatně nižší cenu kombíka se stejným motorem, ale s vyšší výbavou než známí. Kolega dodnes kroutí hlavou a tvrdí, že příště pošle pro auto ženskou nebo nastrčí mě. 

:D


  • 0

#5 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2017 - 21:44

Malá technická: Fakt je tak dobrý, že není rozumnější dát ve stejné kategorii přednost něčemu už chvíli vyráběnému a ověřenému? ;)

 

Kdyby nebyla čekací doba, nejlepší je poslat pro auto manželku, která se " naivně prořekne", že jedná ještě s jedním prodejcem, protože ten jí sežene oblíbenou barvu, peníze už jsou připravené k převodu, ale možná by přece jen bylo lepší si radši koupit .....( jmenovat konkurenční značku, která prodejci šlape na paty ).... ;) Před třemi lety se mi povedlo koupit metodou "blbá blondýna" za podstatně nižší cenu kombíka se stejným motorem, ale s vyšší výbavou než známí. Kolega dodnes kroutí hlavou a tvrdí, že příště pošle pro auto ženskou nebo nastrčí mě. 

:D

 

ďábelský plán :-)  mám pár dalších  dravců v záloze, ale tady to nějaká iracionální těžko vysvětlitelná touha po něčem jiném a novém :-)


  • 0

*


#6 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2017 - 22:28

Kup si Superba. Budes mit misto tyhle popelnice opravdovy auto se stejnejma technologiema, nesrovantelnejma jizdnima vlastnostma, pohodlim a jeste par kacek usetris. A cekat tak dlouho nebudes, tam uz se ta poptavka preci jen trochu nasytila. O dobry cene se tady tezko da mluvit, kdyz za ty auta co jsou na stojaka k dispozici jsou magori ochotni dat list price, jen kdyz ho budou mit hned. Metoda blby blondyny asi nepomuze, protoze kdyz uz nekde to auto je, dostane ho ten kdo da vic. Obavam se ze si bud pockas, nebo musis nekoho preplatit.


  • 0

#7 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 4:49

Malá technická: Fakt je tak dobrý, že není rozumnější dát ve stejné kategorii přednost něčemu už chvíli vyráběnému a ověřenému? ;)

 

Kdyby nebyla čekací doba, nejlepší je poslat pro auto manželku, která se " naivně prořekne", že jedná ještě s jedním prodejcem, protože ten jí sežene oblíbenou barvu, peníze už jsou připravené k převodu, ale možná by přece jen bylo lepší si radši koupit .....( jmenovat konkurenční značku, která prodejci šlape na paty ).... ;) Před třemi lety se mi povedlo koupit metodou "blbá blondýna" za podstatně nižší cenu kombíka se stejným motorem, ale s vyšší výbavou než známí. Kolega dodnes kroutí hlavou a tvrdí, že příště pošle pro auto ženskou nebo nastrčí mě. 

:D

 

Ona ta konkurencni znacka je jeste drazsi nez skoda a cekacka je hodne podobna. Pokud se tedy bavime o znacce, ktera by pri svem rustu mohla zacit slapat skode na paty.

 

pokud se bavime o te znacce, ktera je znacne popularni mezi odpurci koncernu, tak ta asi na paty kodiakovi slapat nebude.

 

http://www.autoforum...da-ne/obrazek/7

 

Pokud chces opravdu auto do terenu a ne silnicni parodii na terenaka, tak si porid treba hiluxe. Necekas na nej tak dlouho a je cenove prijatelny :-)


  • 0

#8 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 6:11

Ono se na auta čeká? To jsem vůbec netušil. Léta žiju v přesvědčení, že v téhle kategorii je takovej přetlak, že jakékoliv čekání nepřipadá v úvahu. Sice také jezdím v koncernu, ale preferuju čtyři kolečka. Tam problém s čekáním není.


  • 1

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 9:06

Jasně že se čeká. Každý zákazník má jiné požadavky na barvu, typ karoserie a výbavu.


  • 0

#10 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 9:51

A nechcete chodit pěšky? Na nohy se čekat nemusí :)


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 10:45

...dokud ti neodejdou. :P


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 14 červen 2017 - 10:46

  • 2

#12 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 12:50

Náhodou, není tu někdo šikovný, kdo by uměl dobrou cenu na Škodu Kodiaq ?

Nový, předváděcí atd. Případná další domluva klidně do sz. ;)

Děkuji.

Ahoj můžeš mi popsat pozitiva tohoto auta oproti Octavii, nebo Superbu?

Proč chceš jít do segmentu SUV?

Já totiž tento segment považuji za úplně zbytečný, pro mě nemá žádné + oproti neSUV autům.

Tím nehaním tvůj názor, jen mě to zajímá.

Dík david


  • 0

#13 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 18:27

Ahoj můžeš mi popsat pozitiva tohoto auta oproti Octavii, nebo Superbu?

Proč chceš jít do segmentu SUV?

Já totiž tento segment považuji za úplně zbytečný, pro mě nemá žádné + oproti neSUV autům.

Tím nehaním tvůj názor, jen mě to zajímá.

Dík david

 

presne stejny dojem mam i ja. MPV chapu, ale SUV mi hodne unika.

 

Auta jsou oproti MPV mala vevnitr a konfortu segmentu kam padaji cenove (v tomto pripade superb) nedosahuji ani omylem.


  • 2

#14 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 19:15

Dnes jsem viděl na poště.

Sportka_Kodiaq_Plaka%CC%81t_A4_-724x1024


  • 1
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#15 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2017 - 7:04

presne stejny dojem mam i ja. MPV chapu, ale SUV mi hodne unika.

 

Auta jsou oproti MPV mala vevnitr a konfortu segmentu kam padaji cenove (v tomto pripade superb) nedosahuji ani omylem.

Většina tvrdí, že má lepší rozhled- ano do dálky.

Ale rozhodně horší výhled kolem auta, protože kapota je vyšší než u stejného neSUV auta.

A tak bych mohl pokračovat.

Ale fakt bych chtěl vědět co v tom ti lidi vidí.


  • 0

#16 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2017 - 7:25

Mám třetí rok Peugeot 2008, výrobce tvrdí, že je to "kompaktní SUV" a místa uvnitř je dost. Předtím jsem jezdil ojetou Oktávkou.

 

Důvody:

 

1/ trochu větší světlost, to se hodí na polňačky

2/ konečně nemám pocit, že nastupuju do ponorky

3/ když se na mě v noci nalepí (s prominutím) blbeček na 3 metry, tak už nemám problém s oslněním skrz boční zrcátka jako dřív

 

Na druhou stranu při své nížce 170 cm jsou trochu problémy odklidit z auta sníh.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 15 červen 2017 - 7:25

  • 0

#17 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2017 - 8:09

Tak ja prihodim par faktu:

 

Cx u Superba 0.27, u Kodiaka 0.33. vynasobeno celni plochou ktera je samozrejme u Kodiaka podstatne vetsi je to ve finale neskutecnej rozdil v aerodynamickym odporu. Krome toho Kodiaq ma 150 kilo navic. To se projevi (pri stejnym motoru) spotrebou vyssi o 20%, maximalni rychlosti nizsi o 10%, zrychlenim horsim o 10%. Nebo tam musite dat o 30kW silnejsi motor, aby to jelo stejne. Ten musite ale zaplatit a taky primerene krmit palivem. Ve vysledku aby se to dalo provozovat, asi zvolite naftu, na benzin by byl asi drahej provoz. S naftakem ale za chvili nebudete moct do mesta, pripadne se nedoplatite v nemecku na dalnicich az je zpoplatnej.

 

Vyssi Cx znamena vetsi aerodynamicky hluk.

 

Vyssi podvozek, mensi rozvor, vyssi teziste, vetsi bocni plocha atd znamenaj vyrazne horsi jizdni vlastnosti. Zatacku kterou Kodiaq projede 60, da Superb 80. Jizdni vlastnosti SUV renomovane znacky jsou krasne videt na https://www.youtube....h?v=NZLYse15cj4. Horsi jizdni vlastnosti v konecnym efektu znamenaj mensi bezpecnost.

 

Co se tyka nastupovani, tak to je subjektivni. Nekdo nechce nastupovat do ponorky, jinej do kamionu. Argument je to u starsich lidi, tam to muze mit vyznam.

 

Zrcatka jsou uplna pitomost. Ma to samostmivaci, i kdyby za tim nekdo dokazal jet 3m, zrcatka se s tim vyporadaj u obou tehle aut. Totez s vyhledem z auta, na dalku videt je z obou, na blizko z zadnyho. Tohle neni zasadne odlisny.

 

Jediny plus je ta vyssi svetla vejska. Jenze realne do terenu to stejne nemuze. Na polnacce se to hodi. Jenze ve skutecnosti je jen malo mist kam by se legalne smelo jet a pritom to neslo normalnim autem. V momente kdy nejezdim pres zakazy, tak se velka cast tyhle vyhody ztraci. Navic spousta tech mist neni jen o tom tam vjet, ale treba se i otocit a to s takovouhle kravou leckde taky nejde. Takze ve finale nekdy udelam par kroku ke kesi navic, ale to mi nijak zasadne nevadi a neni to tak casto.

 

Jinak teda automobilovy prumysl 100 let usilovne maka na tom aby vyrobil auto ktery ma dobry jizdni vlastnosti, aerodynamiku, malou spotrebu, nizky emise, komfort atd. SUV tech 100 let vyvoje stavej na hlavu. Lidi si priplatej za vec ktera je z technickyho hlediska naprostej nesmysl. Ale takovy rozhodnuti delaj lidi bezne.


  • 10

#18 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2017 - 8:33

Az potkam Skywalkera s touhle krabici, zivenou jednolitrovym trivalcem, slapnu na plyn u svoji atmosfericke 1,5d u 21 let stareho Peugeotu a podjedu ho. Jediny ceho se bojim, ze to do me nekdo s takovym autem, co je z nej prd videt do stran narve :(
  • 1

#19 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2017 - 8:37

U nás je takových polňaček bez zákazu vjezdu (a zároveň kde se nejedná o lesní cesty) docela dost. Jezdím už asi 9 let skoroSUV Kia Sportage a především světlou výšku si nemohu vynachválit. Tam kde ostatní (Fabia, Peugeot 206, Octavia, Avensis) škrtají břichem o cestu, já projedu v pohodě. 4kolka (byť tento model nemá mezinápravový diferenciál) už mně taky párkrát vytáhla z bryndy. Nedělají mi starost vysoké obrubníky, oproti ostatním nízkým autům mám docela rozhled (pominu-li, že přede mnou jede dodávka či něco podobného), neboť vidím přes jejich střechy dál. Dříve jsem jezdil Fabií a ten rozhled je objektivně mnohem lepší. Já osobně budu další vozidlo volit opět ze segmentu SUV. A to i přesto, že můj vůz (benzín) si vezme na 100 km 12 l.


  • 1

#20 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2017 - 9:14

Argument je to u starsich lidi, tam to muze mit vyznam

 

 

Jo, to jsi trefil - ne že bych měl problémy do oktávky nastoupit, ale tady je to zkrátka pohodlnější. A se stárnutím přicházejí i zkušenosti, už nejezdím za každou cenu brzda plyn, nemusím každou zatáčku s kvílením gum, před sebou si nechávám rezervu na bezpečné zabrzdění a blázny co musí být všude první radši pouštím, stejně je dojedu na prvních semaforech. Bezpečnost, ale i spotřeba je totiž především o stylu jízdy.

 

Kdyby po SUVéčkách nebyla poptávka, tak se nebudou vyrábět. Můžeš tady snést tuny argumentů, ale jiní lidé preferují něco jiného, třeba to pohodlí


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama