Přejít na obsah


Fotka

Listing - obrázky/spoilery - Locus - Offline


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2017 - 11:28

Zdravím, tak jsem tu zase. Tentokrát se chci poptat, jak dostat/stáhnout obrázky z listingů a fotohinty do nebo s databází Geoget do Locusu.

 

Samotnou databázi už mám, v Locusu funguje, sice jen z interního úložiště (nešla mi z SD karty), ale budiž. Nyní řeším obrázky, které jsou dost kritické, zejména kvůli EC keškám, které hodlám navštívit a bez obrázků je to kolikrát nelovitelné.

 

Zjistil jsem, že GG by to měl umět nahráním složky "vedle" té databáze do mobilu. Ale nevím, jak ho donutit, aby obrázky stáhl do té složky (Attach).

 

Našel jsem funkci "Offline listingy" - v menu "Seznam" - to vytvoří slošku s html listingy a staženými obrázky. To je sice fajn, jen to pak externě dohledávat...

 

Druhá možnost je to prohnat Mozilive, který toto umožňuje přímo.

 

Třetí pak v Locusu použít offlinizer (což by ale znamenalo nahrát >20 tisíc keší do waypointů a doufat, že to Locus rozdejchá...)

 

Preferoval bych možnost první - tedy GG databáze + obrázky, vše na jednom místě pak v Locusu (mapa, keška, listing, obrázky)

 


  • 2

#2 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2017 - 19:20

Tak na toto jsem taky nepřišel, zkoušel jsem stejné postupy, ale nezadařilo se.


  • 0

#3 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2017 - 19:57

Do gpsky a a:drake používám na fotohinty plugin Spoiler. Umí garminovskou strukturu i Attach.


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 16 červen 2017 - 20:00

  • 1

#4 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2017 - 21:14

Ja pouzivam Locus ako zalozny system s full listingami vcitane obrazkov, primarne pouzivam garminy G550 a monterru. Z Mozilive exportujem do gpx ktory tie obrazky uz ma v sebe a teda do telefonu staci exportovat iba ten gpx. Toto ma tu nevyhodu ze taketo gpx subory su dost objemne. V Locuse si udrzujem gpx subory regionov a vzdy importujem do programu tu cast ktoru potrebujem. Dolezite je, ze to mozem urobit aj v terene a nepotrebujem na to pripojenie k netu alebo PC. Netusim s akou velkou DB dokaze Locus este pracovat ale radsej to riesim tak, ze radsej kesky z dbazy locusu ich vymazem a naimportujem len to co akuratne potrebujem. Tieto gpx mozem mat na karte a hlavna pamat nie je vytazovana.


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#5 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2017 - 8:45

Mám obdobný problém. Je vůbec nějak možné, aby sám Locus stáhl obrázky, ještě když jsem doma na WiFI ? Pokud by to nešlo exportem, pak by to třeba mohlo jít až přímo v Locusu. Nikdy jsem to nezkoušel. 


  • 0

#6 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2017 - 9:33

Mám obdobný problém. Je vůbec nějak možné, aby sám Locus stáhl obrázky, ještě když jsem doma na WiFI ? Pokud by to nešlo exportem, pak by to třeba mohlo jít až přímo v Locusu. Nikdy jsem to nezkoušel. 

 Tohle právě Locus už umí - když máš stažené kešky - tak si dej menu Body, pak si zobraz "složku", ve které jsou ty kešky, kterým chceš stáhnout obrázky a dej takovou ikonu v podobě "klíče na matky" (pracovní nástroj) - no a tam už jde dát GC Offlinizer - jen pozor, že to fakt dlouho trvá.

 

Zkouším teď to samé přes mozilive, tak uvidím, jestli to vyřeším a jak to tak zhruba bude velké...


  • 0

#7 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2017 - 10:14

Mám obdobný problém. Je vůbec nějak možné, aby sám Locus stáhl obrázky, ještě když jsem doma na WiFI ? Pokud by to nešlo exportem, pak by to třeba mohlo jít až přímo v Locusu. Nikdy jsem to nezkoušel. 

V Locusu v Nastavení - Geocaching - Automaticky načítat obrázky - Stahování obrázku

Na wifi si otevřeš listing, obrázky se ti stáhnou a uloží. Při příštím otevření listingu se už obrázky nestahují.

Viz http://www.locusmap....version-3-23-0/


Tento příspěvek byl upraven od nalano: 20 červen 2017 - 10:14

  • 0

#8 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2017 - 17:35

Zkusil jsem Mozilive - stáhl jsem si spoilery i obrázky pro cca 2000 keší, dal export pro Locus s obrázky a spoilery - výsledkem bylo cca 500 MB velké GPX. To jsem zkusil v Locusu importovat a výsledkem bylo, že se kešky na chvíli zobrazily, pak Locus spadnul a padal při každém dalším startu... Musel jsem odstranit databázi waypointů. Tak asi to dopadne tak, že to co opravdu chci vidět/najít stáhnu přes bookmark + Offlinizer v Locusu a zbytek bude jako databáze Geoget bez obrázků s tím, že díky novému roamingu budou snad i nějaká ta data v cizině...

 

Kdyby tu někdo dal návod, jak stáhnout obrázky ke geoget databázi, tak bych to ještě zkusil, jinak jsem "rezignoval" na to mít komplet data offline.


  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2017 - 18:00

Seznam - Offline listingy neni dostatecne? Mas moznost stahnout i jen obrazky. Do telefonu pak muzes nahrat cely offline adresar.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2017 - 20:41

To jsem zkusil, ale nevím jak to nahrát do mobilu tak, abych "standardně" - dal v Locusu - načíst kešky z GG - zobrazí se mi dočasné body na mapě a když pak vyberu nějakou keš, tak aby se v ní přímo načetl listing včetně obrázků z těchto stažených... zkusil jsem vzit obsah složky (stažené):  "inc" - kde jsou obrázky rozházené do složek podle indexu od 0 do Z  - a tu nastavit jako složku "attach" pro doplněk GG databaze v Locusu - ale to mi nefunguje, obrázky se nezobrazí, ani chybu to nehodí...


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2017 - 21:30

A ten zmineny plugin http://geoget.ararat...:skript:spoiler nepomuze?

Pokud ne, muze mi nekdo rict, v jake strukture ten Locus ty obrazky ocekava?
  • 1

#12 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 9:05

Obrázky v Locusu jsou ukládány do 3-úrovňové složky. Na nejnižší úrovni je složka z GC-k´dem kešky. Tam jsou vlastní obrázky. 

Na další úrovni je složka se znakem totožným, jako je na předposlední pozici v GC-kédu a na vyšší úrovni se znakem na poslední pozici GCkódu... 

Tedy např. obrázky ke keši GC3KK2A jsou v

...A/2/GC3KK2A/obr1.jpg 

Tentýž nebo velmi podobný formát obrázků myslím plugin spoiler umí.


  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 9:18

No jo, ale v listingu je obrazek odkazany nejakym URL. Dejme tomu treba v jednom listingu dva obrazky:

 

http://cosi.nekde.cz/obr1.jpg

http://cosi.nekdejinde.com/obr1.jpg

 

Jakym zpusobem tyto dva obrazky Locus ulozi do toho adresare, aby je pak poznal a ukazal v listingu na spravnych mistech?

 

Nebo to tak nefunguje, ukazuje to jen jako listing bez obrazku, a k tomu prilozenou hromadku nejakych obrazku? Pak by bylo jedno, jak se to pojmenuje, hlavne at je to ve spravnem adresari.


  • 0

#14 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 10:04

Ty obrázky to ukazuje v listingu...

třeba ke keši https://www.geocachi...rets-of-prague# je ve složce B/P/GC57MPBas i 20 souborů ve formátu GUId.jpg, (ne ty je odkázováno v listingu https://www.geocaching.com/geocache/GC57MPB_prageo-tajemstvi-prahy-secrets-of-prague#

Pak je tam např prageo.png, na něj odkazováno http://geopraha.eu/img/prageo.png.

Takže to asi naháže obrázky na jednu hromadu a hledá to ve své keši pro danou keš :-) jen podle názvu obrázku bez ohledu na umístění


  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 10:19

... a nedej boze, aby se tam dva obrazky v jednom listingu jmenovaly stejne...

 

Obecne neni asi zadny problem to takhle vygenerovat. (pokud to ten Spoiler plugin takto uz davno nedela...)

Dokonce by se dalo i udelat jednoduche udelatko, ktere by tuhle strukturu mohlo vyrobit z jiz existujicicho Geogetiho IMC souboru... tedy udelatko, co by vlastne to IMC rozbalilo do teto adresarove struktury.

 

Pochopitelne nejlepsi by bylo, aby Locus umel to IMC rovnou, tak jak to umi treba Adrake, protoze jeden velky soubor se do mobilu nahraje mnohonasobne rychleji nez hromada samostatnych souboru. Krom toho jsou obrazky v IMC deduplikovany, takze jeden obrazek pouzity ve stovce listingu je tam opravdu jen jednou.


  • 0

#16 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 10:42

Data ve struktuře toho imc souboru jsou standardizována? tj.dá se do nich snadno přistupovat? Číst a zapisovat?


  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 10:49

Standard jsem vytvoril ja. ;)  Je to jednoducha Sqlite databaze. V principu tabulka URL + binarni data obrazku. Navic jeste nejaky ten timestamp, aby se dal osnadno zjistovat, jeslti na webu neexistuje novejsi verze. A k tomu je pak jeste druha pomocna tabulka rikajici, ktere URL jsou pouzite u jake kese. Pouziva se to vlastne jen pri uklidech.


  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 10:53

Plugin Spoiler ma ve svych moznostech i takovyto vystup. Takze nevidim, kde je v jeho pouziti problem.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 11:18

Problém není v pluginu, ale Locus nezná tu imc databázi


  • 0

#20 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 11:50

Nezdá jí protože mi nikdo doposud neřekl, že by jí měl znát.

 

Aktuální systém není dokonalý, převzal jsem ho před dávnými roky tuším ze skrýšotlače kdo pamatuje :).

 

Jak psal NaLaNo sem http://forum.locusma...w;topicseen#new , ideální by bylo kdyby se o tohle staral zároveň i GeoGet add-on, tzn. ke keši během importu by přikopíroval data do Locusí keše, jenže jeho vývoj je šprajclý na vývojáři a nikdo jiný se pokud vím toho zatím nechytil.

 

Dávalo by pro vás smysl, aby ten imc soubor fungoval jen stylem např.

- Locus načítání obrázky z staré dobé keše v adresáři Locus/data/geocaching/x/x/gcxx/

- pokud ho tam nenalezne, pak z imc souboru který by byl vždy v Locus/data/geocaching/images.imc

- pokud ani tam ne, tahá z netu

 

Mělo by tohle pro váš užitek?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama