Přejít na obsah


Fotka

Nový reviewer


Nejlepší odpověď ValenReviewer , 21 červen 2017 - 7:17

Ahoj kolekové,

 

předně děkuji za milé konspirační teorie, baví mě sledovat ten humbuk kolem mého jmenování.

 

Rád bych uvedl některé věci na pravou míru, ať se tu nemusíte zbytečně dohadovat o nesmyslech.

 

Nic z toho co mám na profilu není novinka. Všechno to jsou ty samé informace, které mají na profilu i ostatní revieweři, k jejich případné úpravě samozřejmě může dojít (a určitě i dojde, jak se naše hra neustále vyvíjí), ale těžko k tomu mohlo dojít v době, kdy jsem neschválil jedinou keš a jen chystal profil.

 

Konkrétně zakopávání keší vychází z komentovaných pravidel, která najdete na reviewer.cz: http://www.reviewer....i#zakopane_kese. Tady je to naprosto jasně napsáno, vychází to z oficiálních pravidel Groundspeaku a to samé sděluji i na svém profilu. Není to žádné nové pravidlo, existuje od doby existence komentovaných pravidel.

 

Co se týče diakritiky, věřím, že už to tu bylo osvětleno dostatečně.

 

Tedy abych to shrnul - kromě toho, že vám bude keše schvalovat někdo jiný, se v současnosti vůbec nic nemění. Nic se nezakazuje, nic se naopak nepovoluje, prostě platí všechno to, co platilo dodnes.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#1 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 16:29

https://www.geocachi...46-cd86fe5033ea Tak se zdá, že máme nového revírníka.


  • 0

#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 16:35

Jako první mě napadá, jak ses o něm dozvěděl? On už něco publikoval?


  • 0

#3 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 16:35

Jo, pípl mi v notifikacích event GC77B2D


  • 0

#4 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 16:41

Valen - neni to koneçne rewírnice ?
Lara Croftová ?
Hm hm ?
  • 0

*


#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 17:20

Hm, co si pamatuji, tak když začínal Rico, přišel sem pod novým nickem, příjemně se bavil a moc dlouho nás nenapínal s odhalením identity.

 

Na novém profilu mě zarazily dva body. Prvním je zákaz zakopaných keší -- ale pokud sleduji pravidla, tak přece při splnění určitých pravidel keš může být v zemi schovaná? Druhým je požadavek minimálně tří fotek u první zakládané keše: vybavení vlastní krabky, umístění a přístupové cesty. Na jednu stranu rozumné pro kontrolu, ale už vidím takovou Jacku, jak prská - umístění by mělo být vyfoceno navíc nejlépe s GPSkou s viditelnými souřadnicemi.  To nevím, jestli každý bude ochotný splnit, protože kdo hledá i fotí mobilem a foťák už nevozí......


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 17 červen 2017 - 17:28

  • 0

#6 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 18:04

Jo, pípl mi v notifikacích event GC77B2D


Ha, už na to koukám. Také mi dorazila notifikace na daný event, ale nenapadlo mě zkoumat kdo jej pustil.


  • 0

#7 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 19:45

Moc nechapu tu pocatecni anonimitu. V podstate je to verejna funkce ne :) proc to tajit. Ale zase o tolik nejde. Hlavne aby rozhodoval rozumne.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 18 červen 2017 - 0:33

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#8 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 20:25

To jsem zvědavý, které bude mít kraje!

Jinak k jednomu předchozímu komentáři - taky moc nechápu, jak se to se ,,zakopanou" krabicí myslí. Já mám stage na jedné mysterce tak, že jsou v trubce, která je v zemi a vytáhnout se dají normálně háčkem. Tak snad je to v pohodě. :huh:


  • 0

#9 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 20:49

Taky jsem zvedav, pred chvilkou jsme poslal jednu kes k publikaci tak uvidim jestli Rico nebo Valen.

 

Dnes mi prisly notifikace na kesky schvalene Valenem jak v Praze tak i SC kraji ale i Usteckem kraji, tedy ve 2 revirech a mozna i jinde ale to uz nemam notifikace. Ovsem pred chvilkou prisla ve SC kraji schvalena opet Ricem. Ta ma ale pomerne stary GC kod takze to mohla byt dele schvalovana kes.

 

Uvidime, Ricovi jsme hodne vdecni za par rad, kterymi nam pomohl u prvni kesky a i za to jak nam vysel vstric. Komunikovalo se s nim dobre a jeste v pondeli jsme resili neco na cervenec a jen me upozornoval, ze zacatkem cervence bude schvalovat v omezenem rezimu. Ale vse se tykalo kesi v Praze. Ja se nejspis brzo dovim kdo mi kesku budu schvalovat a jak to bude probihat.


  • 0

#10 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 20:50

geotrain - pravidlo o "zakopaných" keších je zveřejněno už hodně dlouho.

 

 

3. Geocache se nikdy „nepohřbívají“. Pokud je k ukrytí nebo nalezení cache zapotřebí kopat nebo rýt do země lopatou, rýčem nebo jinými špičatými předměty, taková cache nebude povolena.

Proč? "...Uvedl mi příklad, kdy na takový kyblík od primalexu šlápne nožka normálního jelena. Takový jelen může klidně vážit 240 kilo a to víko jeho nožku neudrží. Prasklé víko má docela potenciál mu natrhnout kůži na noze. Podobně tam může zapadnout nějaký houbař nebo zrovna váš georobůtek. Je to samozřejmě jeden případ, nad kterým mávnete rukou, třeba s tím, že jeleni jsou vystřílení nebo že uděláte bytelné víko. Jenže důležité je vědět, že právě desítky takovýchto zdánlivě nepravděpodobných příhod formovaly pravidla, která pak jsou napsané jednou větou, abyste je mohli rychle přečíst a měli jasno."


  • 1

#11 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 21:22

Tak ohledne me kese mam vyreseno. Mam schvaleno Ricem a nastavenu publikaci na nami vyzadany termin. Takovy fofr jsem necekal a verejne mu dekuji :)

 

Jeste jsem zkusil se zeptat jednoho znameho, neco mi naznacil ale nebyl konkretni takze jsem svoji zvedavost neukojil a holt pockam...

 

Pokud jde o zakopani tak o pravidlu vim, nastesti zatim vse davame na nebo nad zem. Ale videli jsme zakopane kese jak v Cechach tak i v Nemecku. Snad az na jeden pripad to byly ale male schranky.


  • 0

#12 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 21:25

http://reviewer.cz/k...i#zakopane_kese


  • 0

#13 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 21:36

Přišla mi notifikace z Pardubic.
  • 0

#14 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 22:38

geotrain - pravidlo o "zakopaných" keších je zveřejněno už hodně dlouho.

K tomu lze napsat jen toto:

 

Každý les i ostatní lokality jsou plné děr a jiných překážek nejrůznější velikosti, hloubky, tvaru, zakrytých i nezakrytých a především stále se měnících. Těch "geokešingových" bude vždycky statisticky naprosto zanedbatelné množství.

 

Nejen jelen, ale každy živáček se v prostředí kde žije zkrátka musí naučit pohybovat a fungovat, reagovat na nově vzniklé podmínky a situace , jinak dřív nebo později neobstojí.

 

Proto tohle pravidlo považuju za úplně zbytečné a v důsledku za škodlivé.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 17 červen 2017 - 22:38

  • -6

#15 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 23:05

K tomu lze jen napsat, že geokešingové díry, lze ovlivnit už v zárodku a tak asi proto vzniklo tohle pravidlo. Všude je něco a když budeme na všechno argumentovat ve smyslu, ale ono už to tady je, ono se to smělo. proč já nemůžu a on ano, mohly jsme zůstat u koní, aby se nevymýšleli zbytečná pravidla pro silniční provoz. Ono se na to chce dívat i jinak než z pohledu kačera. 


  • 2

#16 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 23:15

K tomu lze jen napsat, že geokešingové díry, lze ovlivnit už v zárodku a tak asi proto vzniklo tohle pravidlo. Všude je něco a když budeme na všechno argumentovat ve smyslu, ale ono už to tady je, ono se to smělo. proč já nemůžu a on ano, mohly jsme zůstat u koní, aby se nevymýšleli zbytečná pravidla pro silniční provoz. Ono se na to chce dívat i jinak než z pohledu kačera. 

Naprosto jsi to nepochopil. Dřív nebo později někdo zakáže koně, protože můžou někoho pokopat. Pak je třeba zakázat elektřinu, protože teď kvůli ní chytil v Londýně dům, kde zařvalo 60 (?) lidí. A určitě už v jeskyni někdo varoval: "nehraj si s tím ohněm, je to nebezpečné, určitě všichni uhoříme" a nevzal v potaz, že místo toho zmrzne.

 

Je to prostě tak a je třeba se s tím smířit, že přežívá ten, koho není třeba vodit za ručičku.

 

Blbá a zbytečná pravidla ignorovat a nebo úplně zrušit, jenom škodí a otravují vzduch.


  • -4

#17 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2017 - 23:28

Já to pochopil, jen ty se na to díváš ze svého pohledu.  Pravidlo jsem nevymyslel a pokud keš odporující tomuhle pravidlu RV nepustí, respektuji to.  A kůň, elektřina atd. Ale no tak. :D
Jinak nechme to být, ono přece jenom bylo tohle vlákno založené za jiným účelem a jak ty tak i já jsem dost odbočili.


  • 3

#18 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2017 - 7:18

Já to pochopil, jen ty se na to díváš ze svého pohledu.  Pravidlo jsem nevymyslel a pokud keš odporující tomuhle pravidlu RV nepustí, respektuji to.  A kůň, elektřina atd. Ale no tak. :D
Jinak nechme to být, ono přece jenom bylo tohle vlákno založené za jiným účelem a jak ty tak i já jsem dost odbočili.

OK, s tím souhlasím. Jen mi vadí, že se (a zřejmě na základě konkrétních stížností) řeší marginální problémy.

Nebo snad má někdo odstrašující statistiku o počtu jelenů probořených do zakopaých keší? To mi přijde jak ze Saturnina :D .


  • 3

#19 tomarctus

tomarctus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2017 - 11:57

Vítám nového nadlesniho a přeji mu pevné nervy,správná rozhodnuti mnoho trpělivosti a co nejmíň blbů,réjpalů a namachrovanejch typku.
  • 7
Tomarctus

#20 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2017 - 18:23

Valen - neni to koneçne rewírnice ?
Lara Croftová ?
Hm hm ?

 

 

Vítám nového nadlesniho a přeji mu pevné nervy,správná rozhodnuti mnoho trpělivosti a co nejmíň blbů,réjpalů a namachrovanejch typku.

 

Že by měl Sky pravdu? A tomarctrus bude zaskakovat reviewery v době dovolených? Průpravu na to má. :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka