Přejít na obsah


Fotka

Nový reviewer


Nejlepší odpověď ValenReviewer , 21 červen 2017 - 7:17

Ahoj kolekové,

 

předně děkuji za milé konspirační teorie, baví mě sledovat ten humbuk kolem mého jmenování.

 

Rád bych uvedl některé věci na pravou míru, ať se tu nemusíte zbytečně dohadovat o nesmyslech.

 

Nic z toho co mám na profilu není novinka. Všechno to jsou ty samé informace, které mají na profilu i ostatní revieweři, k jejich případné úpravě samozřejmě může dojít (a určitě i dojde, jak se naše hra neustále vyvíjí), ale těžko k tomu mohlo dojít v době, kdy jsem neschválil jedinou keš a jen chystal profil.

 

Konkrétně zakopávání keší vychází z komentovaných pravidel, která najdete na reviewer.cz: http://www.reviewer....i#zakopane_kese. Tady je to naprosto jasně napsáno, vychází to z oficiálních pravidel Groundspeaku a to samé sděluji i na svém profilu. Není to žádné nové pravidlo, existuje od doby existence komentovaných pravidel.

 

Co se týče diakritiky, věřím, že už to tu bylo osvětleno dostatečně.

 

Tedy abych to shrnul - kromě toho, že vám bude keše schvalovat někdo jiný, se v současnosti vůbec nic nemění. Nic se nezakazuje, nic se naopak nepovoluje, prostě platí všechno to, co platilo dodnes.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#41 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2017 - 14:49

Panzerstepan, omlouvám se, chtěla jsem ti dát palec nahoru a skočil mi tam naopak dolů. Mrzí mě to, někde to napravím. .-)


  • 0

#42 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2017 - 14:57

Takze dle logiky nasich narodnich pravidel bychom meli naridit, aby byly vsechny nazvy pouze malymi pismenky? :D

 

Vyhledavani na webu je case insensitive. To s velikosti pismen byl spis jen povzdech.  Ale to, ze na webu nevyhledas kesku podle jmena, povazuji za zasadni problem a duvod pro potlacovani diaktitiky ve jmenech - tedy do doby, nez se GS nauci vyhledavat poradne. Primarne by mely fungovat webove stranky. Az pak bych resil dalsi aplikace (API, aplikaci pro Android, ...).

 

Co se tyka GPS, tak ne kazdy pouziva nejake dalsi aplikace a konkretne Garminum se nelibi spousta veci z GPX dodavaneho primo od GS. Garmin sice umi unicode, ale zdaleka ne vsechny paskvily, ktere GS do gpx dava. Na nekterych znacich Garmin zkolabuje tak, ze je treba pres PC gpx soubor smazat. Ostatne to je take duvod, proc se driv doporucovalo davat ty gpx soubory na kartu - tu jde vyndat a pak jeji obsah upravit do fungujici podoby. Medwyn v tom udelal spoustu prace exportnim pluginem pro Garminy, mohl by vypravet, jak jsme s tim bojovali. (Neni to pochopitelne jen vina GS, i Garmin v tom ma sve prsty.)

 

EDIT: Jsme uz docela dost OT.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 19 červen 2017 - 14:57

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#43 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2017 - 15:02

Těším se na překvapení, skoro jako v dětství na vánoce. :)  Kdy už se tu objeví a  začne nás napínat ?

 

Uvědomila jsem si, že čím jsem starší, tím mi překvapení dělají větší radost. Mnohem víc než dárek na narozeniny udělá radost ptákovina jen tak bez důvodu.  ( Ale takovým vlastním ostrovem v subtropech bych fakt nepohrdla, kdyby náhodou.  :D  )


  • 1

#44 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 19 červen 2017 - 15:10

S tou diakritikou je podle meho problem trochu jinde: ve vyhledavani kesi. 

 

Ano, skutečně to zatím držíme kvůli vyhledávání. Dřív v tom hrála roli i GPS, ale to dnes už neplatí :-)


  • 4

#45 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2017 - 16:34

Ano, skutečně to zatím držíme kvůli vyhledávání. Dřív v tom hrála roli i GPS, ale to dnes už neplatí :-)

Děkuji, pane revírní...paměť mi ještě slouží dobře, i když to někomu není libo :)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 20 červen 2017 - 8:02

  • 0

#46 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2017 - 20:28

Panzerstepan, omlouvám se, chtěla jsem ti dát palec nahoru a skočil mi tam naopak dolů. Mrzí mě to, někde to napravím. .-)

Vzdyt o nic nejde, nevadi. Nikdo se veset nebude :)


  • 0

#47 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2017 - 21:22

Tak uz je zmena revieweru officialne znama.

 

Divil jsme se co se nelibilo na pravidlech Valenova profilu, protoze jsou shodna s temi co jsem cetl pred par mesic pri priprave prvni kese. Ale dnes jsem se o tom bavil se zkusenejsimi kolegy a vypada to, ze to o zakopavani kesi bylo doplneno az nedavno.

 

Pokud jde o diakritiku tak osobne si myslim, ze nez se pocitace, servery a ruzne pristrojenauci bezhchybne pracovat s diakritikou a znaky jinych abeced tak bude drive konec sveta. Protoze uz mi dela psani s diakritikou problemy (v podstate tak pisu jen sluzebni maily) tak premyslim, ze i dalsi listingy budou uz bez diakritiky.


  • 1

#48 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2017 - 21:26

Tak uz je zmena revieweru officialne znama.

 

Divil jsme se co se nelibilo na pravidlech Valenova profilu, protoze jsou shodna s temi co jsem cetl pred par mesic pri priprave prvni kese. Ale dnes jsem se o tom bavil se zkusenejsimi kolegy a vypada to, ze to o zakopavani kesi bylo doplneno az nedavno.


Možná se pletu, ale to o zakopávání keší je tam už myslím si minimálně rok. ;)


  • 1

#49 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2017 - 21:46

Určitě delší dobu, ale byly povolené "šachtičky", nebyly zakázané všechny zakopané ....když byla změna, četla jsem si podrobnosti. Teď už tolik změnu nesleduji, jsem rozhodnutá pořádat jen eventy. 

 

Uvidíme, kdy se nový revírník odtajní. Nebo bude mít Sky radost a dočká se první revírnice?


  • 1

#50 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2017 - 22:02

A nebo se neodtajní vůbec. Nedivil bych se. :D


  • 0

#51 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2017 - 22:38

Možná se pletu, ale to o zakopávání keší je tam už myslím si minimálně rok. ;)

 

Je to mozne, ja ta pravidla poprve cetl maximalne pred rokem ale myslim, ze to bylo az pred vanoci nebo dokonce letos. Pak jsme si je cetl jeste pred par mesici kdyz jsem pripravoval prvni kesku.


  • 1

#52 ValenReviewer

ValenReviewer

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2017 - 7:17   Nejlepší odpověď

Ahoj kolekové,

 

předně děkuji za milé konspirační teorie, baví mě sledovat ten humbuk kolem mého jmenování.

 

Rád bych uvedl některé věci na pravou míru, ať se tu nemusíte zbytečně dohadovat o nesmyslech.

 

Nic z toho co mám na profilu není novinka. Všechno to jsou ty samé informace, které mají na profilu i ostatní revieweři, k jejich případné úpravě samozřejmě může dojít (a určitě i dojde, jak se naše hra neustále vyvíjí), ale těžko k tomu mohlo dojít v době, kdy jsem neschválil jedinou keš a jen chystal profil.

 

Konkrétně zakopávání keší vychází z komentovaných pravidel, která najdete na reviewer.cz: http://www.reviewer....i#zakopane_kese. Tady je to naprosto jasně napsáno, vychází to z oficiálních pravidel Groundspeaku a to samé sděluji i na svém profilu. Není to žádné nové pravidlo, existuje od doby existence komentovaných pravidel.

 

Co se týče diakritiky, věřím, že už to tu bylo osvětleno dostatečně.

 

Tedy abych to shrnul - kromě toho, že vám bude keše schvalovat někdo jiný, se v současnosti vůbec nic nemění. Nic se nezakazuje, nic se naopak nepovoluje, prostě platí všechno to, co platilo dodnes.


  • 12

#53 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2017 - 11:50

Já si to ..i...... tedy Valene myslel, že se nic nezměnilo. Ať se daří. ;)


  • 0

#54 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 11:06

Ano, skutečně to zatím držíme kvůli vyhledávání. Dřív v tom hrála roli i GPS, ale to dnes už neplatí :-)

Na tyto argumenty se vždycky ptám: Jak to dělají v zahraničí ? Rakousko, Polsko, Turecko, ... - jen namátkou země kde je diakritika v názvech keší normální.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#55 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 15:09


 

Rád bych uvedl ....

revírnice se tedy zase nekoná :-(

 

e9ab45ce45f26691d546c6d944f61b5c.jpg


  • 5

*


#56 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 18:55

No, tak tvuj profil, Valene, jsem s musela precist ze zdrojaku - i s vypnutym adblockem mi ho to proste nezobrazi :D Ale jinak vitej a nedej se zviklat rejpalama :))


  • 0

#57 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 19:18

Ale no tak, milí moderátoři, nepokoušejte nás :D​ -  vyzvídat nebudu, stačí mi, že náš revírník je beze změny a klidně si počkám, až tamtamy zafungují. ;)

 

Valenovi přeji pevné nervy, ono jeden h....k  ( to není prosím nadávka, ale původní nick hodně známého kačera  :D  ) vydá za pár desítek  až stovek pohodových. B)

 

Opraveno, chyběla jedna tečka - tuhle mysterku dá asi každý i bez finálkaření. :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 červen 2017 - 19:21

  • 0

#58 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 21:09

zvedavka nebude vyzvidat - pobavilo :D


  • 5

#59 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 12:01

Přišla mi notifikace z Pardubic.

To byla asi moje keš GC76B0Q.

Těší mě že jsem mezi prvníma. Zdravím Valena a děkuji za dobrou komunikaci.


  • 0

#60 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2017 - 22:05

Mám takový pocit, že nový revírník byl odhalen :) Nebo žeby jen zmatení nepřítele?  :unsure:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama