Přejít na obsah


Fotka

Pula - nepublikovaná keš


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2017 - 22:23

Nejedete někdo na dovolenou do Puly? Před 2 lety jsem tam chtěla během dovolené založit keš, umístila jsem ji do terénu, ale nepovedlo se mi ji betatestovat (kolega slíbil, a pak to z rodinných důvodů nezvládl). Nechtěla jsem ji pouštět bez jistoty, že zůstala na místě, je správně zaměřená ap. Ale jestli tam ty 2 roky zůstala, skoro by si publikaci zasloužila. Je na dost opuštěném místě na okraji Puly, nikoli turisticky okupovaném.

Kdybyste se mi tam někdo chtěl podívat, pošlu mailem všechny potřebné informace.


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 10:46

A ten kdo se zaručil za údržbu keše to udělat nemůže ?
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 16:10

Asi bych to viděl stejně jako Arne1. Rozmáhá se nešvar někde založit keš a nechat ji osudu. Osobně být místním revírníkem, první dotaz na ownera by byl, jak se budeš starat o keš vzdálenou 800 a více km od HC.
  • 1

#4 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2017 - 16:24

Asi bych to viděl stejně jako Arne1. Rozmáhá se nešvar někde založit keš a nechat ji osudu. Osobně být místním revírníkem, první dotaz na ownera by byl, jak se budeš starat o keš vzdálenou 800 a více km od HC.

 

presne tak. Sveho casu platilo pravidlo, ze pokud chces publikovat kesku vice nez 100km od HC, tak musis dat jmeno toho, kdo se o ni bude starat a revirnik si to u nej overoval. Ja byt HR revirnikem, tak tohle bez potvrzeni spravce nepustim.


  • 0

#5 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 7:22

presne tak. Sveho casu platilo pravidlo, ze pokud chces publikovat kesku vice nez 100km od HC, tak musis dat jmeno toho, kdo se o ni bude starat a revirnik si to u nej overoval. Ja byt HR revirnikem, tak tohle bez potvrzeni spravce nepustim.

Kdyby to takhle mělo fungovat, tak velká většina kešek nevznikne v turistických místech, protože je tam zakládají převážně zahraniční kačeři a né místní. Sami jsme jsme například dávali novou krabku po prosbě ownera formou logu kdo tam pojede, ať ji prosím vymění, opraví, doplní atd. A funguje to.


  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 7:45

Kdyby to takhle mělo fungovat, tak velká většina kešek nevznikne v turistických místech, protože je tam zakládají převážně zahraniční kačeři a né místní. Sami jsme jsme například dávali novou krabku po prosbě ownera formou logu kdo tam pojede, ať ji prosím vymění, opraví, doplní atd. A funguje to.

Jasně funguje to. Všem je asi jasné, že jinak by v mnoha státech asi žádná keš nebyla.
To nic nemění na tom, že - pokud se nepletu - tak i naši nadlesní zkoumají blíže zakládané keše dále jak 200km od HC. Mnozí zahraniční schvalovači mají ve svých pravidlech zákaz těch takzvaných dovolenkových keší které nemají lokálního opatrovníka. Asi se to opírá o nějaké providlo Zeměmluvu, ale nechce se mi to hledat. Samozřejmě owner může schvalovači nakecat co chce, záleží pak na něm zda si to bude chtít nějak ověřovat. A asi taky záleží co je to za území - asi se jinak bude posuzovat keš v těžce přístupné oblasti rozvojové země a keš v civilizované zemi s rozvinutýcm geocachingem.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#7 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 7:55

Mluví o tom přímo pravidla Groundspeaku:

 

Caches placed during travel will likely not be published unless you are able to provide an acceptable maintenance plan. This plan must allow for a quick response to reported problems, and might include the username of a local cacher who will handle maintenance issues in your absence. Alternatively you might train a local person to maintain the cache.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#8 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 12:44

Já nechápu, k čemu je dobré založit keš v Pule. Pokud tam jezdíš často, tak nic proti. Pokud tam však jedeš na dovolenou jednou za život, tak to nemá smysl. Stejně by časem zchátrala. To máš potom lepší udělat si nějakou pěknou kešku kousek od domova.

 

Jinak kdybys napsala cca před rokem, tak to jsem v Pule byl na dovolené. Už se tam však nechystám.


  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 13:10

Já nechápu, k čemu je dobré založit keš v Pule. Pokud tam jezdíš často, tak nic proti. Pokud tam však jedeš na dovolenou jednou za život, tak to nemá smysl. Stejně by časem zchátrala. To máš potom lepší udělat si nějakou pěknou kešku kousek od domova.
 
Jinak kdybys napsala cca před rokem, tak to jsem v Pule byl na dovolené. Už se tam však nechystám.

Smysl to má - keše zakládáme pro ty druhé. Často na pěkných místech.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#10 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 13:46

To by ovšem nikdy nemohly vzniknout takové keše jako např. GC2DZE6 Grumm-Grzhimaylo Glacier  :D


  • 2

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#11 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 15:17

Kdyby to takhle mělo fungovat, tak velká většina kešek nevznikne v turistických místech, protože je tam zakládají převážně zahraniční kačeři a né místní.


Jenže ono to většinou nefunguje. V dovolenkových oblastech po zkušenostech kešky ignoruji.
  • 0

#12 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 15:19

To by ovšem nikdy nemohly vzniknout takové keše jako např. GC2DZE6 Grumm-Grzhimaylo Glacier  :D


K čemu je taková keška dobrá? Aby ji nikdo nenašel?
  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 16:32

Dovolenkové keše fungují. Většinou je udržuje ten, kdo tam zrovna je. Často ale vypadají podle toho. Rád si ji najdu, ale nehoním se za nimi. Třeba v Šibeniku jsem hledal tři zkřížené multiny, ale nedodělal ani jednu. Někdo je publikovat nechce, třeba rakouský reviewer v Alpách Čechům Urlaubkeše neschvaluje. Je to ale možná trochu jinak, Němcům prý je schvaluje, i když to mají dále.


  • 0

#14 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 17:04

Ano přeně tak, já teď založil keš v Alpách a taky mi ji nechce schválit. Tak jsem napsal, že tam jezdíme hodně často (což je mimochodem pravda), tak uvidím.
  • 0

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2017 - 20:40

Ano přeně tak, já teď založil keš v Alpách a taky mi ji nechce schválit. Tak jsem napsal, že tam jezdíme hodně často (což je mimochodem pravda), tak uvidím.

http://reviewer.at/w...owner-und-cache

 

ještě byl jeden článek, ale ten zrovna nemůžu najít


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 23 červen 2017 - 20:41

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 8:43

Ale byl kačer, co tam jezdí každý rok a stejně mu to neschválil, tak tam za rok šel vyzvednout alespoň TB, co tam nechal. A keše vysoko v horách jsou prakticky bezúdržbové, nálezů mají pár a v zimě jsou pod sněhem, nelovitelné.


  • 1

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 10:17

Geosynek míval TB (morče), co měl cíl v Peru, nakonec ho tam vzal jeden Američan a tu keš mu tam nedaleko Makchu Pikchu založil a TB tam odložil. GS mu ji ovšem odmítl publikovat. Chlapík byl ovšem natolik odpovědný, že do měsíce sehnal dobrozdání nějakého místního indiána, že se o ni postará, a keš byla na světě. TB z ní někdo odvezl a pak se stejně ztratil. Že nekecám: https://coord.info/TB1QWF6


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 16:42

Ale byl kačer, co tam jezdí každý rok a stejně mu to neschválil, tak tam za rok šel vyzvednout alespoň TB, co tam nechal. A keše vysoko v horách jsou prakticky bezúdržbové, nálezů mají pár a v zimě jsou pod sněhem, nelovitelné.


Jsem nemyslel třeba jedenkrát ročně, kdyby byla vymudlena, tak bych se tam dostal minimálně do dvou nebo třech týdnů (to jsem taky napsal) a navíc je vysoko v horách.
  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 21:57

Jsem nemyslel třeba jedenkrát ročně, kdyby byla vymudlena, tak bych se tam dostal minimálně do dvou nebo třech týdnů (to jsem taky napsal) a navíc je vysoko v horách.

Splňuješ podmínky které stanovili rakouští revieweři jak jsem je o kousek výše uvedl nebo ne ? To je myslím, podstatné.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#20 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 7:39

Splňuješ podmínky které stanovili rakouští revieweři jak jsem je o kousek výše uvedl nebo ne ? To je myslím, podstatné.


Uvidím co napíše.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama