Přejít na obsah


Fotka

mapa gc.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
50 odpovědí na toto téma

#1 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2017 - 18:43

Kupodivu tady nikdo zatím nic nenapsal, snad se novinka změněných finálních souřadnic nezjevuje na compu jen mně  :wub: ... Vyluštěné multi/mystery se mi zjevují pod novou ikonkou pouze  po určitém odzoomování, některé mizí rychleji, jiné zůstávají. Jednu vyluštěnou a odlovenou multinu jsem chtěl zalogovat a vůbec jsem ji nenašel  :rolleyes: . Mám fofr, omlouvám se za případnou duplicitu vlákna, ale kolem 23 se juknu na případné reakce  ;) .

capture1.jpg


  • 2

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#2 Mikia

Mikia

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2017 - 20:55

Taky se mi to dnes takhle změnilo a taky to "blbne" s různým odzoomováním. To, že se ikonka na mapě přesune na vyluštěné souřadnice, mi celkem vyhovuje.
  • 0

#3 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2017 - 21:05

Mě to dělá taky a tuze se mi to líbí. Alespoň můžu lépe plánovat výlety za keškama.


  • 1

#4 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2017 - 21:13

No konečně!

Teď jsem to ještě zkoušel a funguje to jak pro PM tak pro BM účty.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2017 - 21:50

No jupíííí, tohle jsme si asi přáli všichni  :) . Už to snad frčí jak má!!! V podvečer jsem si chtěl konečně lognout jednu z nejlepších multin v ČR GC5PQJ8 a prostě ji nenašel ani na původních ani spočítaných souřadkách. Teď se mi už ukazuje korektně... Páč mám v zásobě několik tisíc ( no dobře 2000+  ;) ) vyluštěných multi/mystery, je to pro mě - nás - bezva počin!


Tento příspěvek byl upraven od dachmh: 29 červen 2017 - 21:52

  • 1

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 6:15

Musím uznat, že konečně GS udělal něco, po čem už kačeři dlouho volali.

 

Přiznám se, že abych uvažoval o přepsání finálek přímo na GC kvůli mapě, museli by se tam pro plánování zobrazovat i WP multin a mysterek, parkoviště a další věci důležité pro plánování. Zatím je stále pro mě nedostižný GeoKuk, který má sice své chyby, ale na plánování cest za keškami, když nechcete jít jen za finlkami a tradičkami, je úžasný. Nestane se vám, že přehlídnete WP multiny, která začíná někde v tramtárii...

A i tak bych těch svých asi 1000 finálek už asi nepřepisoval... Nejspíš už kvůli setrvačnosti zůstanu u GG.


  • 0

#7 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 6:57

No fakt že jo. To je paráda! Konečně udělali v GS něco užitečného. Za to jim snad odpustím tu novou verzi stránek.


  • 0

#8 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 7:44

Včera jsem nějakou zmínku potřehl na oficiálním Twitteru GS a teď koukám, že ono to bylo oznámení o spuštění téhle novinky. Po dlouhé době věcička, která asi většinu hráčů vážně potěší. :)

 

EDIT: A jestli se správně dívám, po odlovu se smajlík zobrazuje na původních souřadnicích. Je vidět, že tady měl někdo vážně snahu přemýšlet. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 30 červen 2017 - 7:49

  • 2

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 8:09

Pro spoustu kačer

Včera jsem nějakou zmínku potřehl na oficiálním Twitteru GS a teď koukám, že ono to bylo oznámení o spuštění téhle novinky. Po dlouhé době věcička, která asi většinu hráčů vážně potěší. :)

Pro spoustu kačerů zbytečnost, protože se koukají na lepší mapu v GeoGetu
  • -3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#10 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 8:18

Takže aby to poznalo, že je keš vyluštěná, musím souřadnice napsat do poznámek ke keši?
  • 0

#11 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 8:30

Arne: Ať si každý používá co chce. :) Já se třeba rád podívám jen do mapy na GC.com a GG nepoužívám nijak často.

 

Kvíčata: Je nuté mít upravené souřadnice (viz obrázek). souradnice.PNG


  • 1

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 8:59

Pro spoustu kačerPro spoustu kačerů zbytečnost, protože se koukají na lepší mapu v GeoGetu

Ano, pro spoustu nás, co mají spoustu kešek vyluštěných je to zbytečnost, protože máme finálky zadané někde jinde. Ale pro hromadu kačerů je to krok správným směrem a je proto dobře, že toto provedli.

 

Na druhou stranu GG a další programy mají celou řadu dalších výhod (zobrazování archivovaných keší atp.) Takže i třeba kvůli tomu bych já asi zůstal u těchto programů i kdyby se začaly zobrazovat WP.

 

Další věcí je to, že kvůli jedné věci, kterou udělali dobře, nebudu říkat, že se mi líbí ostatní věci, i když se mi nelíbí (jako evca.n) :-(


  • 3

#13 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 9:27

KulisekW: díky
  • 0

#14 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 9:42

 Za to jim snad odpustím tu novou verzi stránek.

Tak to zas to ne :wacko: .


  • 3

#15 Rikitan

Rikitan

    Rikitan

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 10:23

Včera jsem nějakou zmínku potřehl na oficiálním Twitteru GS a teď koukám, že ono to bylo oznámení o spuštění téhle novinky. Po dlouhé době věcička, která asi většinu hráčů vážně potěší. :)

 

EDIT: A jestli se správně dívám, po odlovu se smajlík zobrazuje na původních souřadnicích. Je vidět, že tady měl někdo vážně snahu přemýšlet. :)

 

Ahoj, rozmýšľam, prečo to tak spravili s tým smajlíkom - že po odlove sa ikonka presunie na pôvodné miesto. Na čo si prišiel ty? Aká je tam výhoda?

Ja v tom vidím skôr nevýhodu - hráč tým pádom stále nemá prehľad o tom, ktoré miesta môžu byť voľné pre založenie novej kešky.

(Jasné, že 100% by nemal aj tak, pretože finálky sa časom menia, pretože existujú fyzické waypointy, čo robia kolízie, atď. .. ale v plánovaní by to mnohým pomohlo.)


  • 0

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 10:26

Ahoj, rozmýšľam, prečo to tak spravili s tým smajlíkom - že po odlove sa ikonka presunie na pôvodné miesto. Na čo si prišiel ty? Aká je tam výhoda?

Ja v tom vidím skôr nevýhodu - hráč tým pádom stále nemá prehľad o tom, ktoré miesta môžu byť voľné pre založenie novej kešky.

(Jasné, že 100% by nemal aj tak, pretože finálky sa časom menia, pretože existujú fyzické waypointy, čo robia kolízie, atď. .. ale v plánovaní by to mnohým pomohlo.)

Pokud chceš vidět toto, je daleko lepší používat mapy, co jsem zmiňoval (nadstavby GG (GeoGet, keškomapa)). 


  • 1

#17 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 10:51

Pro spoustu kačerPro spoustu kačerů zbytečnost, protože se koukají na lepší mapu v GeoGetu

Pro spoustu kačerů, kteří pravidelně používají pravidelně aktualizovaný GeoGet, kterých je 1000? 2000? Na druhé straně uživatelů GS map je kolik?


  • 3

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 11:07

Ještě je možnost, že si souřadnice upravím blbě a přesto pak najdu (BF, s někým jiným, nebo přepočítám a už si to na GC neopravím). Kam by se pak měla ikona přesunout? To že se přesune na výchozí bych neviděl jako chybu, spíš jako jednu z možností jak to mohli udělat - no a udělali to takto.

Já to nepoužívám, v GG mi to připadá jednodušší, ale taky mi toto chování nijak nevadí. Pro spoustu lidí to význam mít bude.


  • 1

#19 Rikitan

Rikitan

    Rikitan

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 11:10

Pokud chceš vidět toto, je daleko lepší používat mapy, co jsem zmiňoval (nadstavby GG (GeoGet, keškomapa)). 

 

Jasné, používam Locus Pro a na kompe Project-gc.com, ale pre bežných kešerov, čo nie sú zorientovaný v 3rd party aplikáciách by bolo fajn, keby im túto službu ponúkla natívna Geocaching.com mapa. Len som chcel vedieť, aký zmysel to má - že sa nájdené kešky vrátia na svoje pôvodné súradnice na mape - jediný vidím v tom, že ľudia vidia ako si vyskladali tzv "GeoArt".


  • 0

#20 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 11:25

Ahoj, rozmýšľam, prečo to tak spravili s tým smajlíkom - že po odlove sa ikonka presunie na pôvodné miesto. Na čo si prišiel ty? Aká je tam výhoda?

Ja v tom vidím skôr nevýhodu - hráč tým pádom stále nemá prehľad o tom, ktoré miesta môžu byť voľné pre založenie novej kešky.

(Jasné, že 100% by nemal aj tak, pretože finálky sa časom menia, pretože existujú fyzické waypointy, čo robia kolízie, atď. .. ale v plánovaní by to mnohým pomohlo.)

 

Jedna z výhod je, že se ti na mapě nerozhází obrazce složené z mysterek.... a že jich je. Mít rozházenou Zubatou žábu bych asi nesl velmi nelibě ;)


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama