Přejít na obsah


Fotka

mapa gc.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
50 odpovědí na toto téma

#21 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 12:01

jediný vidím v tom, že ľudia vidia ako si vyskladali tzv "GeoArt".

 

Teď si může kdokoliv poskládat libovolný GeoArt z neodlovených kešek.

A jako BM můžu kešky ignorovat tak, že je přesunu někam pryč. ;)

Začíná se mi to líbit. :)


  • 0

#22 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 30 červen 2017 - 12:27

Jedna z výhod je, že se ti na mapě nerozhází obrazce složené z mysterek.... a že jich je. Mít rozházenou Zubatou žábu bych asi nesl velmi nelibě ;)

 

A potom sú aj takí ako ja: Nájdené kešky sú vypnuté/skryté aby nezavadzali na mape. Také obrazce sú po nájdení už v kategórii šuma-fuk.


  • 0

#23 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 13:33

Tak to zas to ne :wacko: .

Je tam slovíčko SNAD.  ;)  I když na logovací stránku jsem si už celkem zvykla.


  • 0

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 14:29

A potom sú aj takí ako ja: Nájdené kešky sú vypnuté/skryté aby nezavadzali na mape. Také obrazce sú po nájdení už v kategórii šuma-fuk.

Můžeš si je zobrazit na puntíkaté mapě a vložit do profilu (statistik).
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#25 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 21:29

Jo jo, vyluštěné souřadnice jsou super. Párkrát mě tohle naštvalo, když jsem po výletu zjisitil, že jsem šel okolo finálních souřadnic nějaké vyluštěné mysterky, ale úvodky byly daleko, nebo jsem ji prostě neměl nikde uloženou, kromě gc.com

A taky jsem na to dnes ráno koukal jako pu, co to je za nový typ keše :)

 

Na druhou stranu jsem si všiml, že se teď ukazuje "smajlík" už i u keší, kde mám DNF. Ovšem přijde mi, že se barevně snadno může splést právě s mysterkou. Asi je to jen o zvyku, ale u nenalezených (ať s DNF, nebo bez) keší bych rád viděl normálně typ.

Přiložené miniatury

  • DNF.png

  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2017 - 18:30

Tak si ty DNF vypni, jde to normálně v levém sloupci, pak se zobrazují jako původní. Nevím ale, jestli je to přístupné i pro BM.


  • 1

#27 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2017 - 12:43

Asi to bude jen pro Premium Members, žádný přepínač na zobrazování tam nemám.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#28 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2017 - 22:18

Momentálně je, zdá se, nová funkce mimo provoz. Vyluštěné otazníky se opět vyskytují na výchozích souřadnicích...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#29 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2017 - 10:53

Na mape se mi zobrazuji kese co mam v ingorelistu... si s tim zase asi hrajou... to je neuveritelnej pristup, tohlecto...


  • 0

#30 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2017 - 11:24

Neuvěřitelnej přístup? Byl by jsi raději, kdyby to vypnuli dejme tomu na pár dní, server byl nepřístupný a oni si v klidu zkoušeli změny?  


  • 0

#31 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2017 - 11:35

Neuvěřitelnej přístup? Byl by jsi raději, kdyby to vypnuli dejme tomu na pár dní, server byl nepřístupný a oni si v klidu zkoušeli změny?  

 

V práci si taky v klidu zkoušíme změny a nepotřebujeme k tomu omezovat platící zákazníky. Říká se tomu testovací prostředí, ale na to si zřejmě pánové z GS nehrají.


  • 9

#32 nily

nily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2017 - 14:28

Na mape se mi zobrazuji kese co mam v ingorelistu... si s tim zase asi hrajou... to je neuveritelnej pristup, tohlecto...

 

jj. Taky mi to zobrazování keší z ignorelistu vadí. Mapa je tím téměř nepoužitelná, jelikož mám ignorelist docela rozsáhlý. Ještěže mám Geoget mapu..


  • 1

#33 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2017 - 9:33

Neuvěřitelnej přístup? Byl by jsi raději, kdyby to vypnuli dejme tomu na pár dní, server byl nepřístupný a oni si v klidu zkoušeli změny?  

Jiste, delam pro jednoho mobilniho operatora a jiste by vas vsechny potesilo, kdybych si treba zacal hrat s nastavenim bunek site za provozu a treba bych nahodou jednu oblast celou odpojil... a to nemluvim o datech... jak spravne pise Vlacek, testazni prostredi npkc? To mne na GS stve....


  • 1

#34 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2017 - 11:34

Předpokládám, že ten operátor taky poskytuje služby zdarma a nechá na volbě uživatelům, jestli za ně budou platit nebo ne... Ne, to byl vtip.

Aniž bych se chtěl GS zastávat, přijde mi, že na jednu stranu po něm požadujete, aby co se týká vašeho komfortu fungoval stejně jako velké firmy s miliardovými rozpočty, na druhou stranu nejste ochotni zaplatit pitomých 800 Kč ročně (což není ze sta procent případ seedcorpa, který je PM, nicméně ten operátor, pro kterého pracuje, si od svých uživatelů určitě bere mnohonásobně víc). Je potřeba srovnávat srovnatelné.

Ovšem nad některými chybami, spíš nedomyšlenostmi, zůstává rozum stát, to je pravda.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2017 - 12:02

Tak, když to srovnám, třeba se spoustou služeb, co poskytuje Gmail zdarma, tak nevidím, že by na těch službách zdarma takto "testoval" služby pro platící členy...

A to jeho služby používám docela dost.

Řekl bych, že ten koncept část služeb zdarma - část placených je srovnatelná s řadou jiných serverů. Rozdíl je max. v množství dat a velikostí firmy...

 

Nevím, proč tu spoustu lidí obhajuje GS, pokud po něm chceme kvalitní služby, za ty prachy, co to stojí...


  • 1

#36 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2017 - 0:12

Romane, promiň, ale argument s Google a jeho bezplatnými službami je již omletý a mockrát se tu už na to téma diskutovalo. Google se samozřejmě královsky pakuje na jiných svých službách a tak si může dovolit zmiňované poskytovat zdarma (obchodní model). GS moc jiných služeb, na kterých by se mohl pakovat, nemá. Je to stejný princip, jako když si takový Karel Gott může dovolit dát pár milionů na charitu. Těžko ale odsuzovat babičku Vopičkovou, že se vzpouzí dát stovku.

Ale protože se to tu už probíralo několikrát a konkrétně i s tebou, je mi záhadou, proč tento "argument" neustále používáš. A jen tak mimochodem je to důkaz toho, že poskytovat cokoliv zadarmo je vlastně špatně, už jen proto, že jsou lidé, kteří mají problém rozlišovat mezi zadarmo a "zadarmo".

A k tvé poslední větě: samozřejmě, že kvalitní služby jsou základním předpokladem. Jen je otázka, co to znamená, ne vždy absence služby v mnou požadovaném rozsahu znamená nekvalitu. A taky je otázka, jestli 800 Kč ročně jsou nějaké velké prachy, podle mě nejsou.
  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2017 - 7:46

On by si Google něco takového dovolit ... nemohl i mohl. Stejně jako GS, nemá konkurenci. Ale bez ohledu na to, jestli je něco placené nebo zadarmo, aplikace se testují neveřejně a teprve pak se pouští. Jsou výjimky, na něco, dané třeba reálnou zátěží v provozu, se v testovacím prostředí nepřijde. Pokud jsou to relativní drobnosti, jako že nějaká funkce, nově dodaná, nějakou dobu nefunguje, nejde většinou o nic. Ovšem když v novém prostředí nejde pořádně logování, základní funkce, kolečko se točí a nic se neděje, to je na zabití. Naštěstí nechali alespoň možnost přepnout se na starou verzi. asi tušili, že bude problém.


  • 2

#38 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2017 - 10:35

On by si Google něco takového dovolit ... nemohl i mohl. Stejně jako GS, nemá konkurenci. Ale bez ohledu na to, jestli je něco placené nebo zadarmo, aplikace se testují neveřejně a teprve pak se pouští. Jsou výjimky, na něco, dané třeba reálnou zátěží v provozu, se v testovacím prostředí nepřijde. Pokud jsou to relativní drobnosti, jako že nějaká funkce, nově dodaná, nějakou dobu nefunguje, nejde většinou o nic. Ovšem když v novém prostředí nejde pořádně logování, základní funkce, kolečko se točí a nic se neděje, to je na zabití. Naštěstí nechali alespoň možnost přepnout se na starou verzi. asi tušili, že bude problém.

To je presne ono. Nevadilo by mi kdyby se treba spatne zobrazovala ikonka (barva, tvar, animace, wtf) ale ze nejde z principu zakladni sluzba... stejne jako bych vypnul data/omezil data. To je sakra rozdil. PM jsem od zacatku, to minimum penez co to na rok stoji mi prijde jen za udrzbu serveru malo... klidne bych platil i vic, pokud by ovsem to fungovalo kdyz uz ne skvele tak aspon stabilne... neco v tom smyslu jim pisu do kazdeho feedbacku co po mne chtej...

 

To jak se chova google/apple/dalsi hegemoni sveho trhu, je na jinou diskusi.


  • 1

#39 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2017 - 17:43

Oni tušili, že bude problém a nechali starou verzi. Bohužel ne všude. Při logování přes FN tam stará není. Naštěstí ta nová už jakž takž funguje, kolečko se dotočí. Já jsem FN nikdy nepoužíval, dost často si ani v Oregonu nález nezaznamenám, nebo jdu jen na souřadnice, když keš ještě nemám staženou a narychlo jsem si souřadnice opsal. Ovšem přes Adrake je to něco jiného. Tam si na místě jen založím log a uložím a mám hned šablonu i s časem. Proto jsem to používat začal.


  • 1

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2017 - 7:43

Romane, promiň, ale argument s Google a jeho bezplatnými službami je již omletý a mockrát se tu už na to téma diskutovalo. Google se samozřejmě královsky pakuje na jiných svých službách a tak si může dovolit zmiňované poskytovat zdarma (obchodní model). GS moc jiných služeb, na kterých by se mohl pakovat, nemá. Je to stejný princip, jako když si takový Karel Gott může dovolit dát pár milionů na charitu. Těžko ale odsuzovat babičku Vopičkovou, že se vzpouzí dát stovku.

Ale protože se to tu už probíralo několikrát a konkrétně i s tebou, je mi záhadou, proč tento "argument" neustále používáš. A jen tak mimochodem je to důkaz toho, že poskytovat cokoliv zadarmo je vlastně špatně, už jen proto, že jsou lidé, kteří mají problém rozlišovat mezi zadarmo a "zadarmo".

A k tvé poslední větě: samozřejmě, že kvalitní služby jsou základním předpokladem. Jen je otázka, co to znamená, ne vždy absence služby v mnou požadovaném rozsahu znamená nekvalitu. A taky je otázka, jestli 800 Kč ročně jsou nějaké velké prachy, podle mě nejsou.

 

Není omletý, tady srovnávám fungování v tom, že ani u služeb Gmailu, které jsou poskytovány zdarma nedělají testování přímo na uživatelích (ani na těch, kteří ho užívají zdarma). Kdežto GS testuje většinu změn přímo na všech (i platících). Gmail je taky pro větší objemy zpoplatněn. Nikdy jsem nepracoval v IT, ale nepředpokládám, že by fungování GS se tolik odlišovalo od Gmailu či jiných podobných firem, které mají jen trochu širší okruh podnikání a mohou případně čerpat i z dalších zdrojů - reklamy. Jenže tu má i GS. 

A protože GS zároveň využívá práci nás mnoha dobrovolníků, bez které by prostě nemohl existovat, tak se mi zdá, že by měl odvádět o dost kvalitnější práci, měl by si nás trochu více vážit.

 

Tvůj příklad mi přijde úplně mimo, protože dary na charitu nejsou investicemi do výdělku (udržení si spokojených zákazníků).

 

A ohledně ceny za 800 Kč jsem dal za 5-ti denní ubytování u Karlových Varů pro celou rodinu. Přitom takhle ho strkám GS každý rok a za poslední dva roky mě tak jedna keš vychází tak na min. 1,5 Kč. Jen za to, že si stáhnu data o keších cestou a to mi přijde hodně, oproti tomu, že ten, kdo má náklady s výrobou keše nedostane vůbec nic... Proto mi přijde těch 800 hodně. Bohužel jinak se pohodlně k těm datům nedostanu. A jiná firma přístup k těmto datům nenabízí...

 

Že služby, které nabízí, jsou předražené je prostě můj názor a za tím si stojím, tvůj názor (a řady dalších) je asi  ten, že GS nabízí za těch 800 Kč skvělé (případně adekvátní) služby, já vám ho neberu, jen si s vámi dovolím nesouhlasit.

To je prostě můj názor.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama