Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

vrstvy mapy.cz - přepínání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2017 - 21:28

Zdravím,

 

Mapy.cz mají několik vrstev a to například turistická, zimní apod viz:

 

  • SMap.DEF_TURIST (turistická mapa)
  • SMap.DEF_OPHOTO (fotomapa)
  • SMap.DEF_HYBRID
  • SMap.DEF_HISTORIC (historická mapa)
  • SMap.DEF_BIKE
  • SMap.DEF_TRAIL
  • SMap.DEF_OPHOTO0203 (starší fotomapa)
  • SMap.DEF_OPHOTO0406 (další starší fotomapa)
  • SMap.DEF_RELIEF_L
  • SMap.DEF_RELIEF_H
  • SMap.DEF_OBLIQUE
  • SMap.DEF_OBLIQUE_HYBRID
  • SMap.DEF_SMART_BASE (chytrá základní mapa, která se mění na fotomapu při dostatečném zoomu a na maximálním na ortofoto mapu)
  • SMap.DEF_SMART_OPHOTO (chytrá fotografická mapa, která se na nejvyšším zoomu mění na ortofoto mapu)
  • SMap.DEF_SMART_TURIST (chytrá turistická mapa, která se na nejvyšším zoomu mění na ortofoto mapu)
  • SMap.DEF_RELIEF

Minulý týden došlo ke změně grafiky všech map na serveru mapy.cz. Nová změna se mi nelíbí a já bych si rád zobrazil mapu postaru. 

 

Program GEOKUK, nebo skriptík, který zobrazuje mapy.cz na serveru geocaching.com zobrazuje starou mapu.

 

Jak tedy docílím, abych si v prohlížeči zobrazil starou turistickou mapu. Níže zasílám odkazy, kde skriptík čerpá data starých podkladů:

"alt":"Mapy.cz cykloturistická","tileUrl":"http://m{s}.mapserver.mapy.cz/turist_trail_bike-m/{z}-{x}-{y}","minZoom":5,"maxZoom":18,"subdomains":"1234","attribution":"


"alt":"Mapy.cz cykloturistická","tileUrl":"http://m{s}.mapserver.mapy.cz/turist_trail_bike-m/{z}-{x}-{y}","minZoom":5,"maxZoom":18,"subdomains":"1234","attribution":"

Je vůbec nějaká možnost jak si zobrazit určité vrstvy map přímo v prohlížeči? Například zadáním:

 

mapy.cz/turist_bike_trail nebo mapy.cz/turistická_stará a pod? Někde v API je možné dokonce v turistické zapínat a vypínat zobrazení cyklostezek nebo reliéfu. 

 

Rád bych tedy docílil toho, abych kdekoliv jen zadal do prohlížeče správnou adresu mapy.cz/********* a najela původní mapa. Nejlépe s možností vypnutí a zapnutí reliéfu a cyklostezek. Lze to takto provést, nebo je na to třeba API? Byl by někdo ochotný mi možnost API vysvětlit. Například, jak si vytvořit vlastní mapu s uvedenými možnostmi? 

 

Předem děkuji za odpověď, či nasměrování, kde mám dotaz položit :)


  • 0

#2 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2017 - 21:53

Tak nyní si hraju s API a mám toto: 

https://jsfiddle.net/terzdek/j3oso9jj/28/

Funguje to pěkně, jen nevím, co s tím dál. Například, kde si to mohu zobrazit mimo online JSDFiddle.


Tento příspěvek byl upraven od TerZdeK: 02 červenec 2017 - 22:51

  • 0

#3 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2017 - 2:35

Už bych jen dodal, že se nakonec záhadně zadařilo. Nyní už jen přijít na to, jak přidat vyhledávání a batůžek. 

http://188.92.10.50:81/MyWeb/WEB/


  • 0

#4 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2017 - 10:52

Díky, to se hodí. Aspoň pro přímý srovnání, jak to "vylepšili": Nový styl je přeplácaný protože všelisjaký trasy jsou natvrdo v podkladu, zoom 15 už nevykresluje budovy, celkově snížili kontrasty, takže třeba vrstevnice jsou teď pro mě nečitelný.

seznammapyczA.png

seznammapyczB.png


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#5 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2017 - 13:03

Tady ale tvrdí, že všechno nové je krásnější a lepší:  http://seznam.seznam...-mění-reliéf-je


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2017 - 22:33

Kupodivu nejpodrobnější mapy byly ty od Shocartu, myslím že dodnes je používá Cykloatlas. Když jsem si potřeboval vytisknout okolí, kam jsem jel, byly bezkonkurenčně nejpodrobnější (pokud tedy nejdu do takových detailů, jako ZM10 nebo Zabaged, myslím nejpodrobnější v použitelném měřítku). Seznam je kdysi používal, pak přešli na své vektorové a pak to rozšířili na zahraničí přes OSM. Mám pocit, že ty jejich turistické jsou teď taky víceméně OSM.


  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2017 - 21:30

Díky, to se hodí. Aspoň pro přímý srovnání, jak to "vylepšili": Nový styl je přeplácaný protože všelisjaký trasy jsou natvrdo v podkladu, zoom 15 už nevykresluje budovy, celkově snížili kontrasty, takže třeba vrstevnice jsou teď pro mě nečitelný.

 

Tak zrovna turisticke cesty natvrdo v podkladu jsou uz hodne davno. To vypada, ze porovnavas s nejakym o dost starsim podkladem, ne s tim predchozim.

 

Kdyz se mi podarilo vedle sebe poskladat starou a novou dlazdici, tak je docela problem najit ten šev. Vlastně jsem si toho všiml az podle jineho fontu u popisku... a az po blizsim zkoumani jsem si vsiml nepatrneho barevneho posunuku k vyblitosti. Ale za nejvetsi problem povazuji ztratu detailu pri odzoomovani (treba ty budovy).

 

Soucasny vzhled: https://mapserver.ma.../15-17625-11110

Predchozi vzhled: https://mapserver.ma.../15-17625-11110


  • 0

#8 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2017 - 21:35

Nevím, mě Teda přijde změna spíš zásadní než téměř nerozeznatelna. I proto jsem se rozhodl pro ten můj výtvor. Každopádně se povedlo i když jinak nežli jsem chtel. Doufám, že tento font mapy nesmazou a mě to tak dlouho vydrží. I když je fakt, že sem si teď usilovně psal s vývojáři a tvrdí že vzhled velmi upraví ( vrátí zpět to, co bylo dobré).
  • 0

#9 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2017 - 23:26

To vypnutí reliéfu co jsi udělal mělo efekt jen na podklad Obecná ?

 

@Haluma:  oba podklady Turistická v tom mým srovnání mají identické cestičky, tudíž jsou stejně staré, takže kachle bez nažehlených TZ,NS,CT,atp. Seznamáci generují pořád.

Jsou aktuálnější i než podklad Letní

BTW na jejich webu mapy.cz už neni přepínátko Letni. Snad se nechystají zvývojáři zničit vrstevnice i na něm? Je sice fakt, že v tomhle skinu se už čára zdůrazněné vrstevnice hodně podobá čáře zpevněné cesty, jenže častokrát se za keškou prodírám offroud s vytištěnou mapou a ty vrstevnice fakt potřebuju vidět nejlíp ze všeho.

Turistická bez turistcestníků: http://mapserver.map.../15-17625-11110

Letní kachle s turistcestníky: http://mapserver.map.../15-17625-11110


Tento příspěvek byl upraven od Smogeo: 09 červenec 2017 - 12:21

  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#10 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2017 - 0:06

Nevím, mě Teda přijde změna spíš zásadní než téměř nerozeznatelna. I proto jsem se rozhodl pro ten můj výtvor. Každopádně se povedlo i když jinak nežli jsem chtel. Doufám, že tento font mapy nesmazou a mě to tak dlouho vydrží. I když je fakt, že sem si teď usilovně psal s vývojáři a tvrdí že vzhled velmi upraví ( vrátí zpět to, co bylo dobré).

Doufám, že alespoň tu turistickou dost zásadně upraví. Nechápu, jak to mohli vypustit bez předešlého feedbacku uživatelů. Asi si byli jistí, že je to super a chtěli lidi překvapit. Opravdu si občas myslím, že někteří programátoři, co vytváří programy pro lidi, tak ty programy nepoužívají. 

Ale taky jsem tam našel pár pozitiv, realističtější domy a mapa se mi zdá být svižnější. To abych jen nekritizoval :D

 Mapy.cz mi co se týče grafiky přišli už dá se říct ve finále a myslel jsem, že budou dělat např. na statistikách stopaře, udělat to více sociální, dále dávat dopr. uzavírky, no je toho hodně co by šlo vymyslet ještě. 


  • 0

#11 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2017 - 4:27

Presne tak, taky je o tom na Fb velká diskuze. Dával jsem tam i porovnání map a všichni téměř souhlasí. Nejvíce si stěžujeme na cyklostezky vyblite barvy špatně vykreslení na.měřítku 15 a hnědé dálnice. Naprosto tedy s tebou souhlasim. I proto jsem řešil, jak to přechodne vymyslet.Jinak s mapama už dlouho resim zásadní úpravy batůžku (filtrování) a taky zásadní úpravy navigace. (Jízdní pruhy a možnost zadání nehody, špatného počasí či kolony) třeba jako waze, alenpo cesku :)
  • 0

#12 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2017 - 4:31

Ještě k doplnění abys robrazil letní, dej www.mapy.cz/letni dá se takto zobrazit i spoustu jiných map. Našel jsem v kodu dokonce i easter Egg. Nejlepe se to hledá ctrl u a zobrazí se kód. :)
  • 1

#13 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2017 - 21:32

A co udělat Javascript do Greasemonkey/Tampermonkey a tam nahrazovat vždy dlaždici po dlaždici, nebo je překrývat. Něco už jsem zkusil a fuguje to, jen je to pomalé a neumí to nahradit jen aktuálně zobrazenou oblast. Ale jen předem zadaný kus


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#14 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2017 - 8:08

Ty brdo klidně, jen nevím, jaký bude rozdíl oproti té mé mapě. Možná asi uživatelský :)))) přívětivé :)))))
  • 0

#15 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2017 - 8:49

Můžu ti večer poslat rozdělaný zdroják
  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#16 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2017 - 11:33

Klidně. Jsem teď sice.mimo ale pozítří snad bude trošku čas. Jinak moc za sebe v tomto ohledu nerucim, protože vše je pokus omyl. Nejde. Zrovna v Java scriptu kovaný. Hodně jsem taky vycházel z API v mapách, kde jsou příklady použití. Takze nechci nic slibovat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka