Přejít na obsah


Fotka

Zaseklé dveře vagonu u vlaku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 14:20

Taky se vám to stalo? Chcete vystoupit z vlaku (starého rychlíkového vagonu s kupé, bez tlačítek a červ./zelených světélek), mačkáte kliku, cloumáte dveřmi - a stejně je neotevřete (a musíte jet dál)? Mně se to stalo před lety v Praze Holešovicích (tam si mě všiml cestující na peroně a otevřel mi dveře zvenku) a manželce tamtéž předevčírem. A před lety se s kamarádkami nedostala z rychlíku ven někde u Jihlavy.

Neznáte někdo nějakou fintu, jak je otevřít?  Není tam nějaké nouzové tlačítko? Použít záchrannou brzdu by asi mohlo být drahé.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 14:56

Tos mi připomněl, jak jsme jeli do Hamburku se školou... Šel jsem s bágly, za mnou dalších minimálně 5 lidí ze školy... Uprostřed vagónu se jim zavřely takové ty automaticky zavíratelné dveře... Já ještě normálními dveřmi vystoupil, ale i ty se za mnou zavřely. No a než se ostatním podařilo oboje dveře otevřít, průvodčí zvedl plácačku, i přes naše německé volání, že uvnitř jsou naši kamarádi co vystupují - a vlak odjel dál... Ještě, že jsme byli na předposlední stanici asi o 15 km před konečnou. A že vlak neměl 150 km mezi stanicemi jako za našimi hranicemi :-). 


  • 0

#3 DAplusRA

DAplusRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 15:03

A nestála na té zvedací plošince co je na dveřích ? Ta je tam z bezpečnostních důvodů, aby někdo nevypadl a když na ní stojíš tak dveře neotevřeš.


  • 0

#4 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 15:05

Když jsem ještě jezdil vlakem, bývaly tam kliky dvě. Napřed se musela zmáčknout ta spodní, až potom to šlo otevřít tou horní. A možná to dnes jde až když vlak zastaví.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 03 červenec 2017 - 15:05

  • 1

#5 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 16:25

Dnes odpoledne v rychlíku R 983 na Kolín byl se dveřmi opačný problém - nějak se nechtěli dovřít. Vlakvedoucí si s nimi hrál prakticky celou cestu z hlavního nádraží až po konec tunelu pod Vítkovem. Nakonec byl asi úspěšný.
Jinak, že bych nevystoupil kvůli dveřím se mi snad ještě nestalo. Občas to chce trochu větší sílu případně nějaký grif (hlavně starší vozy), ale nakonec jsem se vždy dostal ven na té správné stanici.
  • 0

#6 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 17:44

Ty dvere nejdou otevirat hodne lidem, chce to grif. Chce to nejdriv trochu zatahnout na jinou stranu, nez kaze logika. Aspon me to takhle vzdy jde a uz nekolikrat jsem musel takto zevnitr otevirat lidem prede mnou. A kdyztak staci prebehnout mezi vagony, hned tam jsou dalsi :)
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#7 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 17:54

Při mé dnešní cestě by fígl s přeběhnutím do vedlejšího vagónu moc nefunfoval, jelikož jeho dveře byly mimo provoz. :D


  • 0

#8 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 19:11

Jo obě kliky dolů a někdy pomůže i silný kop do dveří. Staré vagóny a dveře v nich fungovali na čtyřhran, takže při mých studijních cestách vlakem jsem byl vybaven malou kovovou klikou s níž nebyl problém vše otevřít :-D

Tento příspěvek byl upraven od drowned: 03 červenec 2017 - 19:12

  • 0

#9 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 19:16

A že vlak neměl 150 km mezi stanicemi jako za našimi hranicemi :-). 

 

150 km je i u nás. :-) Holka nastoupila v Brně do EC a div se průvodčí nerozbrečela, že jede jenom do Adamova. V Pardubicích vystoupila a objala se se svým přítelem, který tam na ni čekal. Holt "finálkáři" jsou nejenom mezi kačery. :-((


  • 0

#10 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 19:17

A k těm dveřím - asi bych se pokusil přeběhnout do vedlejšího vozu.


  • 0

#11 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 19:20

Stalo se mi to mnohokrát. Když se mi to do sekundy nepodaří otevřít, tak bežím k dalším dveřím a tam jsem už úspěšný.Na malých rychlíkových stanicích na to mám 10 sekun a to se mi vždy podařilo se dostat k dalším dveřím. Jinak mám na dveře jeden figl a to že vpodstatě vždy vystupuji těmi dveřmi kterými jsem do vlaku vlezl, alespon vím, že nejsou mimo provoz.

Zatím jsem přejel jen jednou a to v Regionově, kdy jsem mačkal tlačítko na znamení zastavení, rozhlas mi oznamil, že zastavíme, ale mašinfíra měl jinou představu, tak jen přibrzdil a nezastavil. V další stanici jsem byl rozpálen doběla a radší jsem od vlaku prchnul jinak bych dal mašinfirovy přes "ústa".


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 19:24

Ty dvere nejdou otevirat hodne lidem, chce to grif. Chce to nejdriv trochu zatahnout na jinou stranu, nez kaze logika.

Děkuji za výstižný návod. Jen prosím o upřesnění: -

- mám otočit napřed klikou na druhou stranu? nebo mám dveře napřed přitáhnout k sobě?

Dnes jsem šel do Lidlu kolem nádraží a zrovna jely dva rychlíky - do Prahy a z Prahy. Když cestující vystoupili, tak jsem párkrát zvenku dveře otevřel a zavřel a koukal na ty panty a mechanizmus zavěšení dveří. Pak jsem dveře zabouchl, ale nedokonale, takže svítilo oválné žluté světlo nad nimi. Tak jsem je otevřel a zavřel znova, tentokrát velkou silou. Ale světlo zase nechcíplo! Hned ale přiskočil průvodčí z vedlejšího vlaku a třísknul s nimi tak, že se vagon skoro zakymácel. A světlo - zhaslo! Zeptal jsem se ho, co dělat, když dveře nejdou zevnitř otevřít. Odpověděl mi bez rozmýšlení - vzít za ně pořádnou silou. A když nepovolí, tak do nich kopnout, prý často  jinak otevřít ani nejdou...

Takže BF opět slaví úspěch, nejen v geocachingu. Ale pro jistotu bych pak raději rychle prchal z nádraží...


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#13 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 20:34

Lidi občas panikaří, protože otevírají dveře ještě před zastavením vlaku a samozřejmě jim to nejde, protože i v těch starých vagonech jsou za jízdy zablokované. Musí se počkat, až vlak úplně zastaví, je slyšet malé cvaknutí. A když opravdu nejdou otevřít, tak fakt stačí nebát se a kopnout do spodní části. Ony povolí, ale vydrží to :)


  • 0

#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 20:45

Jo, tech dveri jsem si uzila behem studia do sytosti :D Hlavne trasy Caslav-Havl. Brod staly za to, tam ty stary vagony jezdi porad.. Ale vetsinou venku vzdycky nekdo stal, takze ke kopani nedoslo....


  • 0

#15 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 20:46

Tak je to jasné. Pod stromeček si s manželkou nadělíme kurz karate.


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 20:59

Místo čtyřhranu stačil takový ten černý "vojenský" otvírák na konzervy.

A kopnout do dveří skoro vždycky pomohlo. Ale už jsem taky přebíhal mezi vagóny.

A dvě kliky u vagonů nejsou snad už od doby, kdy přestaly jezdit parovky. Možná ještě nějakou dobu potom jo, ale jsou to jen vzpomínky z dětství. A vlakem jezdím poměrně často.


  • 0

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 22:26

Zatím jsem přejel jen jednou

 

Mockrát jsem v životě nepřejel, ale docela zvláštní přejetí se mi stalo cca předloni. Trénoval jsem Braillovo písmo pomocí mobilní aplikace tak usilovně, že jsem si nevšiml, že jsme dojeli do Kladna, ani že docela plný vlak tam prakticky celý vystoupil, a nestačilo mi ani těch skoro 10 minut, co tam vlak stojí a jel jsem dál. (Kdyby někdo odnesl moje věci, tak si toho asi taky nevšimnu.) Naštěstí hned po odjezdu jsem se "probral" a zajel jenom o zastávku dál, odkud se dalo poměrně slušně vrátiti pomocí MHD.


  • 0

#18 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 23:31

Tak je to jasné. Pod stromeček si s manželkou nadělíme kurz karate.

Nebo dle pánů Š+G mít dědu, který pravidelně lechtá základy domu trhavinou.(zde aplikovat na dveře)... a je to bezbolestné....


  • 1

#19 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2017 - 17:49

Tak je to jasné. Pod stromeček si s manželkou nadělíme kurz karate.

No já bych radší doporučil pracovní boty s ocelovou špičkou. Ale abych pravdu řekl, tak mne zatím nikdy nenapadlo do těch dveří kopnout.

 

Já měl zatím spíš problem s dveřmi u dvoupatrovych vagonů Bmto. Dveře jsem u nich bral spíš jako posilovač prsních svalů, kdy se musely dveře vzít za dvě páky a ty dveře od sebe obouruč odsunout. Jednou jsem v tomto vagónu jel posledním spojem ze Žďáru nad Sázavou do Přibyslavi a celou dobu mne poléval studeny pot na čele, neb jsem byl v tom vlaku (vagónu) docela sám a veděl jsem, že si musím stačit sám, jinak tam zůstanu na konečné v Havl. brodu až do rána, kdy snad někdo pojede do práce. No nakonec jsem se vši silou udělal mezi křidly malou skulinu a ač jsem prescent, tak jsem se protahl, UFF.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2017 - 19:02

Solime, ty vagony, ktery tak nenavidis, ja miluju - ale jenom pro to druhy patro :D S oteviranim jsem u nich snad nikdy problem nemela a to jsem nima hodne najezdila. rucicky mi to trocu posililo, to je pravda :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka