Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Smazání logu


Nejlepší odpověď Modrak , 19 červenec 2017 - 22:20

To je docela zajimava situace. Jestli owner ma to auto doma pred barakem v Nemecku, tak asi povazuje log z CR za nejakej ulet. Kor jestli jsi tam napsal zes to videl u nas. Otazka je spis proc je v kesi fotka, kde se tam vzala, a jestli owner tusi ze je v obehu. Rozhodne je to zraly na to si to s ownerem vyjasnit. Treba ta fotka beha po svete proti jeho vuli a byl by vdecnej nekomu kdo by ji zlikvidoval. Tezko rict, ale tohle sami nevyresime. Napis mu klidne anglicky, tomu bude rozumet. Normalne v klidu mu vysvetli co jsi nasel, posli mu fotku, zeptej se jestli vi ze ta fotka je v obehu a tak. Pokud mu vadi existence fotky, da se mu nabidnout i jeji odstraneni z kese, pokud o to stoji. To zas muzes udelat sam, nebo pokud to mas daleko se domluvit s ownerem ty kese. Nekdy se podari zaridit neuveritelny veci, kdyz maj lidi vuli. A nebo se na to vykasli a nech to konovi, pokud ti to nestoji za to usili. Predpokladam ze ti ani nejde o ten log samotnej, ale spis ze je to zajimavy co se vlastne deje.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:10

Ahoj,
na mail mi došla tato zpráva

"Tvůj log u kešky Anke´s Cachemobil - Travel Bug Dog Tag byl smazán od hallerli."

nevím co jsem udělal špatně, byl by tu někdo, kdo by mi to mohl objasnit?


  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:18

Ahoj,
na mail mi došla tato zpráva

"Tvůj log u kešky Anke´s Cachemobil - Travel Bug Dog Tag byl smazán od hallerli."

nevím co jsem udělal špatně, byl by tu někdo, kdo by mi to mohl objasnit?

a kde jsi potkal to německé auto (už ho nikdo neviděl 4 roky)? Nebo ho grabuješ?

Jestli jde o tenhle, což ale neuvádíš https://coord.info/TB2JDYK


  • 0

#3 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:22

Přesně tento myslím. Našel jsem ten kód v jedné  keši. Pouze dávám discovered.


Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 19 červenec 2017 - 22:47

  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:24

Přesně tento myslím. Našel jsem ten kód v jedné hranické keši. Pouze dávám discovered.

patrně sis teda spletl písmena


  • 0

#5 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:31

Logovat mi šlo, takže jsem měl kód správný. Lidi tam logují k tomu TB, pravda jen ne česky. Ale to, že tam napíšu log v češtině, neznamená snad, že mi to majitel TB může smazat. 


  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:44

Logovat mi šlo, takže jsem měl kód správný. Lidi tam logují k tomu TB, pravda jen ne česky. Ale to, že tam napíšu log v češtině, neznamená snad, že mi to majitel TB může smazat. 

kod jsi zapsal EXISTUJÍCÍ, ale patrně ne správný - to auto bylo v keši asi těžko


  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:52

Logovat mi šlo, takže jsem měl kód správný. Lidi tam logují k tomu TB, pravda jen ne česky. Ale to, že tam napíšu log v češtině, neznamená snad, že mi to majitel TB může smazat.

To že to šlo logovat nic neznamená. Přidělování kodu pro TB/GC nemá samoopravný kod, není problém se trefit do cizího.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#8 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:55

V keši byla fotka toho auta. Keš to byla large, ale ne tak velká.


Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 19 červenec 2017 - 22:46

  • 0

#9 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:57

InkedIMG_20170707_220852_LI.jpg Do cizího kodu jsem se určitě netrefil.


Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 19 červenec 2017 - 21:58

  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:02

no tak se zeptej ownera toho TB


  • 2

#11 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:06

Německy bohužel neumím, anglicky jen minimálně. Překladač by nahodil blbosti. 


  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:07

Německy bohužel neumím, anglicky jen minimálně. Překladač by nahodil blbosti. 

no tak asi nic...

 

p.s. tak buď se budeš trochu snažit, nebo to neřeš, moje křišťálová koule je v servisu na přeleštění


  • 3

#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:20   Nejlepší odpověď

To je docela zajimava situace. Jestli owner ma to auto doma pred barakem v Nemecku, tak asi povazuje log z CR za nejakej ulet. Kor jestli jsi tam napsal zes to videl u nas. Otazka je spis proc je v kesi fotka, kde se tam vzala, a jestli owner tusi ze je v obehu. Rozhodne je to zraly na to si to s ownerem vyjasnit. Treba ta fotka beha po svete proti jeho vuli a byl by vdecnej nekomu kdo by ji zlikvidoval. Tezko rict, ale tohle sami nevyresime. Napis mu klidne anglicky, tomu bude rozumet. Normalne v klidu mu vysvetli co jsi nasel, posli mu fotku, zeptej se jestli vi ze ta fotka je v obehu a tak. Pokud mu vadi existence fotky, da se mu nabidnout i jeji odstraneni z kese, pokud o to stoji. To zas muzes udelat sam, nebo pokud to mas daleko se domluvit s ownerem ty kese. Nekdy se podari zaridit neuveritelny veci, kdyz maj lidi vuli. A nebo se na to vykasli a nech to konovi, pokud ti to nestoji za to usili. Predpokladam ze ti ani nejde o ten log samotnej, ale spis ze je to zajimavy co se vlastne deje.


  • 6

#14 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:39

Přesně jak píše Modrak v poslední větě. Ono těch případů je hromada a mě zajímá, zda mi majitel TB může dle pravidel GS smazat log i přesto, že jsem měl správný kód a v souladu s pravidly zalogoval. A z druhé strany jestli owner dané keše může pořizovat fotky TB s kódy a dávat si je do keší.

Někdo si original TB nechá doma a vytvoří (zalaminuje) fotku TB, který pak vyšle do světa, protože se bojí o ztrátu, která je samozřejmě více než oprávněná. Otázkou je, jestli takový TB má vůbec nějakou hodnotu. Každopádně toto není ten případ, kvůli kterému jsem zakládal toto vlákno. 


  • 0

#15 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:43

Přesně jak píše Modrak v poslední větě. Ono těch případů je hromada a mě zajímá, zda mi majitel TB může dle pravidel GS smazat log i přesto, že jsem měl správný kód a v souladu s pravidly zalogoval. A z druhé strany jestli owner dané keše může pořizovat fotky TB s kódy a dávat si je do keší.

Jak víš, že to tam dal owner?
  • 0

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:44

... A z druhé strany jestli owner dané keše může pořizovat fotky TB s kódy a dávat si je do keší.

...

to by určitě neměl


  • 0

#17 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:50

Takže jsme se vlastně dobrali k výsledku a jestli nebude vadit, tak to tu zamknu. 


  • 0

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:52

Pokud si dobře pamatuju, má owner TB právo mazat logy bez omezení na rozdíl od logů na keších.


  • 1

#19 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 22:53

Neni nic vyjimecneho ze owner zverejni nekde tracking code jinou formou nez je ten originalni predmet. Nevim jestli se to smi nebo ne a nenapadlo by me to zkoumat, povazuji to za vec ownera. Uz jsem takhle narazil treba na trackovaci kod vevnitr v reseni mysterky, asi aby owner vedel kdo lusti a kdo ne. Nekdy najdes kod v kesi i kdyz original ma owner doma v supliku. Ale nikdo jinej nez owner nema co poustet jakykoliv kopie trackovaciho cisla do obehu.

 

Jestli muze owner mazat logy na trackablu ktery povazuje za neopravneny nevim. Asi jo, kdyz technicky to jde. Ale jakymi pravidly se to ridi netusim. V kazdym pripade bych respektoval vuli ownera.

 

A nezamykej, pokud s tim hodlas neco delat, bylo by zajimavy sem pak napsat jak to vlastne bylo. Jestli se s tim nehodlas dal zabejvat tak to klidne zamkni.


  • 1

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 23:04

Jestli muze owner mazat logy na trackablu ktery povazuje za neopravneny nevim. Asi jo, kdyz technicky to jde. Ale jakymi pravidly se to ridi netusim. V kazdym pripade bych respektoval vuli ownera.

Pokud si pamatuju, před časem se tu řešil případ ownerky, která se rozhodla svůj krásnej coin někomu darovat. Předělala listing, smazala úplně všechny logy, aby měl novej majitel čisto, a pak mu coin dala k adopci. Všichni zalogovaní se naštvali, že přišli o bod na trackablech a stěžovali si revírníkovi, ale ten se tu vyjádřil, že cestovatel je majetkem ownera a ten má právo si s ním dělat, co chce, včetně mazání všech logů podle své libosti. Možná kolega Dr.Vota by to revírníkovo vysvětlení ještě našel, když ho hezky poprosíte :D.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka